aptitude 0.4.11.11 - en to ast translation catalogue (1288 entries)

en: 
     Tasks are groups of packages which provide an easy way to select a predefined set of packages for a particular purpose.
ast: 
     Xeres son grupos de paquetes que dan un mou cenciellu de seleicionar un conxuntu de paquetes pa un envís en particular.

en: 
     These packages have not yet been classified in debtags, or the debtags database is not present (installing debtags may correct this problem).
ast: 
     Esos paquetes nun tán entá clasificaos en debtags, o la base de datos de debtags nun ta presente (instalar debtags podría correxir esti problema).

en: 
    Current library versions:
ast: 
    Versiones de llibreríes autuales:

en: 
    Dependency information will be shown.
ast: 
    Información de dependencies sedrá amosada.

en: 
    Dependency information will not be shown.
ast: 
    Información de dependencies nun sedrá amosada.

en: 
    Size changes will be shown.
ast: 
    cambeos de tamañu que sedrán amosaos.

en: 
    Size changes will not be shown.
ast: 
    cambeos de tamañu que nun sedrán amosaos.

en: 
    Versions will be shown.
ast: 
    Versiones que sedrán amosaes.

en: 
    Versions will not be shown.
ast: 
    Versiones que nun sedrán amosaes.

en:                   This aptitude does not have Super Cow Powers.
ast:                   Esti aptitude nun tien poderes de Super Xatu.

en:        aptitude [options] <action> ...
ast:        aptitude [opciones] <aición> ...

en:     %s in %d %s
ast:     %s en %d %s

en:     ++   --> ENQUEUING
ast:     ++   --> SACANDO DE LA COLA

en:     ++   --> ENQUEUING %s Provides %s
ast:     ++   --> ENCOLANDO %s da %s

en:     ++   --> skipping conflict
ast:     ++   --> saltando conflictu

en:     ++   --> skipping, not a conflict
ast:     ++   --> saltando, nun ye un conflictu

en:     ++   --> skipping, not relevant according to params
ast:     ++   --> saltando, nun relevante acorde colos parámetros

en:     ++   --> skipping, parent is not the selected version
ast:     ++   --> saltando, el padre nun ta na versión seleicionada

en:     ++   --> skipping, the dep is satisfied by the current version
ast:     ++   --> saltando, la dependencia ye satisfecha cola versión actual

en:     ++   --> skipping, version check failed
ast:     ++   --> saltando, falló comprobar versión

en:     ++ Examining %F
ast:     ++ Analizando %F

en:   %S*%N %s [version %s]%n
ast:   %S*%N %s [versión %s]%n

en:   Actions (if none is specified, aptitude will enter interactive mode):
ast:   Aiciones (si nun especifiques nenguna, aptitude entrará en mou):

en:   Apt version: %s
ast:   Versión d'Apt: %s

en:   Ept support disabled.
ast:   Desactiváu'l sofitu d'Ept.

en:   Ept support enabled.
ast:   Activáu'l sofitu d'Ept.

en:   NCurses version %s
ast:   Versión de NCurses: %s

en:   NCurses version: %s
ast:   Versión de NCurses: %s

en:   NCurses version: Unknown
ast:   Versión de NCurses: Desconocida

en:   Options:
ast:   Opciones:

en:   apt version %d.%d.%d
ast:   versión apt %d.%d.%d

en:   cwidget version: %s
ast:   Versión de cwidget: %s

en:   libsigc++ version: %s
ast:   Versión de libsigc++: %s

en:  (provided by %F)
ast:  (proporcionáu por %F)

en:  --gui          Use the GTK GUI even if disabled in the configuration.
ast:  --gui          Usar la GUI GTK incluso si ta desactivo na configuración.

en:  --no-gui       Do not use the GTK GUI even if available.
ast:  --gui          Non usar la GUI GTK incluso si ta disponible.

en:  --with(out)-recommends	Specify whether or not to treat recommends as
                    strong dependencies.
ast:  --with(out)-recommends,	Especifica si se traten o non les
                    recomendaciones como dependencies fuertes.

en:  -D             Show the dependencies of automatically changed packages.
ast:  -D             Amosa les dependencies de los paquetes camudaos

en:  -F format      Specify a format for displaying search results; see the manual.
ast:  -F formatu     Especifica'l formatu pa visualizar los resultaos de la gueta;
                    ver el manual.

en:  -O order       Specify how search results should be sorted; see the manual.
ast:  -O orde       Especifica como se deben ordenar los resultados de la gueta;
                   ver el manual.

en:  -P             Always prompt for confirmation of actions.
ast:  -P             Siempre pide confirmación de les aiciones.

en:  -S fname       Read the aptitude extended status info from fname.
ast:  -S fnombre     Llee la información d'estáu estendida d'aptitude de fnombre.

en:  -V             Show which versions of packages are to be installed.
ast:  -V             Amosa qué versiones de los paquetes van a instalase.

en:  -Z             Show the change in installed size of each package.
ast:  -Z             Amosa'l cambéu nel tamañu instaláu de cada paquete.

en:  -d             Only download packages, do not install or remove anything.
ast:  -d             Sólo baxa paquetes, non instala o desinstala na.

en:  -f             Aggressively try to fix broken packages.
ast:  -f             Intenta iguar paquetes frayaos de mou agresivu.

en:  -h             This help text.
ast:  -h             Esti testu d'aida.

en:  -i             Perform an install run on startup.
ast:  -i             Fae una instalación al aniciar.

en:  -o key=val     Directly set the configuration option named 'key'.
ast:  -o opconf=val  Establez direutamente la opción de configuración nomada 'key'.

en:  -q             In command-line mode, suppress the incremental progress
                    indicators.
ast:  -q             Non amosa los indicadores de progresu incrementales nel
                    mou de llinia de comandos.

en:  -s             Simulate actions, but do not actually perform them.
ast:  -s             Simula les aiciones, pero en realida nun les fae.

en:  -t [release]   Set the release from which packages should be installed.
ast:  -t [distrib]   Afita la distribución dende la que s'instalen los paquetes.

en:  -u             Download new package lists on startup.
ast:  -u             Baxa una nueva llista de paquetes al aniciar.

en:  -v             Display extra information. (may be supplied multiple times).
ast:  -v             Amosa información extra (puede dase más d'una vegada).

en:  -w width       Specify the display width for formatting search results.
ast:  -w anchu       Especifica l'anchu del visor pa dar formatu a los resultaos de
                    la gueta.

en:  -y             Assume that the answer to simple yes/no questions is 'yes'.
ast:  -y             Supón que la rempuesta a entrugues simples de la triba sí/non ye 'sí'.

en:  [ %i%% ] (%sB/s, %s remaining)
ast:  [ %i%% ] (%sB/s, falten %s)

en:  [ %i%% ] (stalled)
ast:  [ %i%% ] (deteniu)

en:  [Working]
ast:  [Trabayando]

en:  [held]
ast:  [reteniu]

en:  autoclean    - Erase old downloaded package files.
ast:  autoclean    - Desanicia los ficheros de paquetes baxaos obsoletos.

en:  changelog    - View a package's changelog.
ast:  changelog    - Ver el rexistru de cambeos del paquete.

en:  clean        - Erase downloaded package files.
ast:  clean        - Desanicia los ficheros de paquetes baxaos.

en:  download     - Download the .deb file for a package.
ast:  download     - Baxa los ficheros .deb pa un paquete.

en:  forbid-version - Forbid aptitude from upgrading to a specific package version.
ast:  forbid-version - Prohíbe a aptitude anovar a una versión específica d'un paquete.

en:  forget-new   - Forget what packages are "new".
ast:  forget-new   - Escaez qué paquetes son "nuevos".

en:  full-upgrade - Perform an upgrade, possibly installing and removing packages.
ast:  full-upgrade - Fae una actualización, posiblemente instalando y desaniciando
                    paquetes.

en:  hold         - Place packages on hold.
ast:  hold         - Bloquea paquetes.

en:  install      - Install/upgrade packages.
ast:  install      -  Instala/actualiza paquetes.

en:  markauto     - Mark packages as having been automatically installed.
ast:  markauto     - Marca paquetes como instalaos manualmente.

en:  or
ast:  o

en:  or
ast:  o

en:  purge        - Remove packages and their configuration files.
ast:  purge        - Desanicia paquetes xunto colos sos ficheros de configuración.

en:  reinstall    - Download and (possibly) reinstall a currently installed package.
ast:  reinstall    - Baxa y (posiblemente) reinstala un paquete ya instaláu.

en:  remove       - Remove packages.
ast:  remove       -  Desanicia paquetes.

en:  safe-upgrade - Perform a safe upgrade.
ast:  safe-upgrade      - Realiza una actualización segura.

en:  search       - Search for a package by name and/or expression.
ast:  search       - Gueta un paquete por nome y/o espresión.

en:  show         - Display detailed information about a package.
ast:  show         - Visualiza información detallada d'un paquete.

en:  unhold       - Cancel a hold command for a package.
ast:  unhold       - Desbloquea un paquete.

en:  unmarkauto   - Mark packages as having been manually installed.
ast:  unmarkauto   - Desmarca paquetes como instalaos manualmente.

en:  update       - Download lists of new/upgradable packages.
ast:  update       - Baxa les llistes de paquetes nuevos/actualizables.

en:  which is a virtual package.
ast:  que ye un paquete virtual

en:  why          - Show the manually installed packages that require a package, or
                    why one or more packages would require the given package.
ast:  why          - Amosa los paquetes manualmente instalaos que necesiten un paquete, o
                    o por qué ún de los paquetes necesita un paquete concretu.

en:  why-not      - Show the manually installed packages that lead to a conflict
                    with the given package, or why one or more packages would
                    lead to a conflict with the given package if installed.
ast:  why-not      - Amosar los paquetes manualmente instalaos que lleven a un
                    conflictu con un paquete determináu, o por qué si se instalaran
                    un o más paquetes llevaríen a un conflictu con dicho paquete.

en: "%s" exists in the package database, but it is not a
    real package and no package provides it.
ast: "%s" existe na base de datos del paquete, pero nun ye un
    paquete real y non lu proporciona nengún paquete.

en: "%s" is a virtual package provided by:
ast: "%s" ye un paquete virtual proporcionáu por:

en: #Broken
ast: #Frayáu

en: #Broken: %ld
ast: #Frayáu: %ld

en: %B%s%b cannot be upgraded now, but if it could be, it would still be held at version %B%s%b.
ast: Nun puede anovase agora %B%s%b, pero si se pudiere, entá tendríes que caltenelu na versión %B%s%b

en: %B%s%b could be upgraded to version %B%s%b, but it is being held at version %B%s%b.
ast: %B%s%b puede anovase a la versión %B%s%b, pero ta siendo reteníu na versión %B%s%b.

en: %B%s%b is currently installed.
ast: %B%s%b ta anguaño instaláu.

en: %B%s%b is not currently installed.
ast: %B%s%b nun ta anguaño instaláu.

en: %B%s%b is only partly installed; its installation will be completed.
ast: %B%s%b ta parcialmente instaláu; Completaráse la so instalación.

en: %B%s%b was installed automatically;  it is being removed because all of the packages which depend upon it are being removed:
ast: Instalóse %B%s%b automáticamente;  desaníciase porque tolos paquetes que dependen d'él van desaniciase:

en: %B%s%b will be automatically installed to satisfy the following dependencies:
ast: Instalaráse %B%s%b automáticamente pa satisfacer les siguientes dependencies:

en: %B%s%b will be automatically removed because of dependency errors:
ast: Desaniciaráse %B%s%b automáticamente por fallos de dependencies:

en: %B%s%b will be downgraded.
ast: Baxaráse de versión %B%s%b.

en: %B%s%b will be installed.
ast: %B%s%b sedrá instaláu.

en: %B%s%b will be re-installed.
ast: %B%s%b sedrá reinstaláu.

en: %B%s%b will be removed.
ast: %B%s%b sedrá desaniciáu.

en: %B%s%b will be upgraded from version %B%s%b to version %B%s%b.
ast: Anovaráse %B%s%b dende la versión %B%s%b a la versión %B%s%b.

en: %B%s%b will not be upgraded to the forbidden version %B%s%b.
ast: Nun s'anovará %B%s%b a la versión prohibida %B%s%b.

en: %B%s%b will not be upgraded to version %B%s%b, to avoid breaking the following dependencies:
ast: %B%s%b nun s'anovará a la versión %B%s%b, pa evitar frayar les siguientes dependencies:

en: %BChoice:%b
ast: %BEscoyer:%b

en: %BDefault:%b
ast: %BPor defeutu:%b

en: %BDowngrade%b the following packages:%n
ast: %BDesanovar%b los siguientes paquetes:%n

en: %BInstall%b the following packages:%n
ast: %BInstalar%b los siguientes paquetes:%n

en: %BKeep%b the following packages at their current version:%n
ast: %BCaltener%b los siguientes paquetes na so versión actual:%n

en: %BOption:%b
ast: %BOpción:%b

en: %BRemove%b the following packages:%n
ast: %BDesaniciar%b los paquetes siguientes:%n

en: %BUpgrade%b the following packages:%n
ast: %BAnovar%b los siguientes paquetes:%n

en: %BValue:%b
ast: %BValor:%b

en: %BWARNING%b: untrusted versions of the following packages will be installed!%n%nUntrusted packages could %Bcompromise your system's security%b.  You should only proceed with the installation if you are certain that this is what you want to do.%n%n
ast: %BAVISU%b: ¡instalaránse versiones ensin firmar de los siguietnes paquetes!%n%nPaquetes ensin firmar pueden %Bcomprometer la seguridá del sistema%b. Sólo debieres siguir cola instalación si tas seguru de qué quies.%n%n

en: %F: This version of %s is from an %Buntrusted source%b!  Installing this package could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
ast: %F: ¡Esta versión de %s ye d'una %Bfonte ensin firmar%b! Instalando esti paquete puedes dexar a una persona maliciosa frayar o tomar el control del to sistema.

en: %d available upgrade: | %d available upgrades:
ast[0]: %d anovamientu disponible:
ast[1]: %d anovamientos disponibles:

en: %d broken [%+d] | %d broken [%+d]
ast[0]: %d frayáu [%+d]
ast[1]: %d frayaos [%+d]

en: %d downgrade | %d downgrades
ast[0]: %d baxada de versión
ast[1]: %d baxaes de versión

en: %d install | %d installs
ast[0]: %d instalación
ast[1]: %d instalaciones

en: %d keep | %d keeps
ast[0]: %d calteniu
ast[1]: %d calteníos

en: %d new [%+d] | %d new [%+d]
ast[0]: %d nuevu [%+d]
ast[1]: %d nuevos [%+d]

en: %d package is broken | %d packages are broken.
ast[0]: %d paquete ta frayáu
ast[1]: %d paquetes tán frayaos

en: %d package to install | %d packages to install
ast[0]: %d paquete a instalar
ast[1]: %d paquetes a instalar

en: %d package to remove | %d packages to remove
ast[0]: %d paquete a desaniciar
ast[1]: %d paquetes a desaniciar

en: %d removal | %d removals
ast[0]: %d desaniciación
ast[1]: %d desaniciaciones

en: %d update [%+d] | %d updates [%+d]
ast[0]: %d anováu [%+d]
ast[1]: %d actualizaos [%+d]

en: %d upgrade | %d upgrades
ast[0]: %d actualización
ast[1]: %d actualizaciones

en: %ls: Apply
ast: %ls: Aplicar

en: %ls: Examine
ast: %ls: Desaminar

en: %ls: Menu  %ls: Help  %ls: Quit  %ls: Update  %ls: Download/Install/Remove Pkgs
ast: %ls: Menú %ls: Aida %ls: Colar %ls: Anovar %ls: Baxa/Instala/Desanicia Paqs

en: %ls: Next
ast: %ls: Siguiente

en: %ls: Previous
ast: %ls: Anterior

en: %lu downgraded,
ast: %lu baxaos de versión,

en: %lu packages upgraded, %lu newly installed,
ast: %lu paquetes anovaos, %lu instalaos nuevos,

en: %lu reinstalled,
ast: %lu reinstalaos,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
ast: %lu a desaniciar y %lu non anovaos.

en: %n%nSome files were not downloaded successfully.
ast: %n%nDalgunos ficheros nun fueron baxaos dafechu.

en: %s %s compiled at %s %s
ast: %s %s compiláu en %s %s

en: %s breaks %s
ast: %s fraya %s

en: %s changes
ast: %s cambeos

en: %s conflicts with %s
ast: %s tien conflictos con %s

en: %s conflicts with %s [provided by %s %s]
ast: %s tien conflictos con %s [proporcionáu por %s %s]

en: %s depends upon %s
ast: %s depende de %s

en: %s downgrade | %s downgrades
ast[0]: %s baxada
ast[1]: %s baxaes

en: %s has no version named "%s"
ast: %s nun tien versión col nome "%s"

en: %s install | %s installs
ast[0]: %s instalación
ast[1]: %s instalaciones

en: %s is a virtual package provided by:
ast: %s ye un paquete virtual proporcionáu por:

en: %s is already installed at the requested version (%s)
ast: %s yá ta instaláu na versión solicitada (%s)

en: %s is an essential package!%n%nAre you sure you want to remove it?%nType '%s' if you are.
ast: %s ye un paquete esencial!%n%n¿De xuru que quies desanicialu?%nEscribe '%s' si lo tas.

en: %s is being installed automatically.
ast: %s sedrá instaláu automaticamente.

en: %s is being installed manually.
ast: %s ta siendo instaláu manualmente.

en: %s is not an official Debian package, cannot display its changelog.
ast: %s nun ye un paquete oficial de Debian, nun puede visualizase'l so rexistru de cambeos.

en: %s is not currently installed, so it will not be reinstalled.
ast: %s nun ta instaláu anguaño, polo que nun se reinstalará.

en: %s is readable but not writable; unable to write configuration file.
ast: %s ye lleíble pero non escribíble; nun puede escribise ficheru de configuración.

en: %s keep | %s keeps
ast[0]: %s calteniu
ast[1]: %s calteníos

en: %s obsoletes %s
ast: %s fae obsoletu a %s

en: %s pre-depends upon %s
ast: %s tien dependencies previes de %s

en: %s recommends %s
ast: %s encamienta %s

en: %s remove | %s removes
ast[0]: %s desaniciación
ast[1]: %s desaniciaciones

en: %s replaces %s
ast: %s camuda %s

en: %s reverse deps
ast: %s deps inversos

en: %s suggests %s
ast: %s suxer %s

en: %s unresolved recommendation | %s unresolved recommendations
ast[0]: %s recomendación non resuelta
ast[1]: %s recomendaciones non resueltes

en: %s upgrade | %s upgrades
ast[0]: %s actualización
ast[1]: %s actualizaciones

en: %s versions
ast: %s versiones

en: %s was installed automatically.
ast: %s foi instaláu automaticamente.

en: %s was installed manually.
ast: %s foi instaláu manualmente.

en: %s%s; will be downgraded [%s -> %s]
ast: %s%s; sedrá baxáu de versión [%s -> %s]

en: %s%s; will be installed
ast: %s%s; sedrá instaláu

en: %s%s; will be installed automatically
ast: %s%s; sedrá instaláu automaticamente

en: %s%s; will be upgraded [%s -> %s]
ast: %s%s; sedrá anováu [%s -> %s]

en: %s: %lu/%lu, stalled
ast: %s: %lu/%lu, paráu

en: %s: %sB of %sB at %sB/s, %s remaining
ast: %s: %sB de %sB a %sB/s, %s faltante

en: %s: %sB of %sB, stalled
ast: %s: %sB of %sB, paráu

en: %s: Unable to accept a connection: %s
ast: %s: Nun puede aceutase una conexón: %s

en: %s: Unable to create a Unix-domain socket: %s
ast: %s: Nun puede crease un socket dominiu-Unix: %s

en: %s: this command requires at least one argument (the package to query).
ast: %s: Esti comandu requier al menos un argumentu (el paquete a guetar).

en: %s: too few arguments; expected at least a tag name and a package.
ast: %s: mui pocos argumentos; esperabase polo menos un nome d'etiqueta y un paquete.

en: %s; version %s will be installed
ast: %s; versión %s sedrá instalada

en: %s; version %s will be installed automatically
ast: %s; versión %s sedrá isntalada automáticamente

en: %s; will be purged
ast: %s; sedrá purgáu

en: %s; will be purged because nothing depends on it
ast: %s; sedrá purgáu porque nun hai na que dependa d'el

en: %s; will be removed
ast: %s; sedrá desaniciáu

en: %s; will be removed because nothing depends on it
ast: %s; desaniciarase porque na depende d'el

en: %sB of disk space will be freed
ast: Usaráse %sB d'espaciu en discu

en: %sB of disk space will be used
ast: sedrá usáu %sB d'espaciu en discu

en: %u solutions.
ast: %u soluciones.

en: '&BD' to install the build-dependencies of a package.
ast: '&BD' pa instalar les dependencies pa construyir d'un paquete.

en: '&M' to mark packages as automatically installed
ast: '&M' pa marcar paquetes como instalaos automáticamente

en: '&m' to mark packages as manually installed
ast: '&m' pa marcar paquetes como instalaos manualmente

en: '+' to install packages
ast: '+' pa instalar paquetes

en: '+M' to install packages and immediately flag them as automatically installed
ast: '+M' pa instalar paquetes ya inmediatamente marcalos como instalaos automáticamente

en: '-' to remove packages
ast: '-' pa desaniciar paquetes

en: ':' to keep packages in their current state without placing them on hold
ast: ':' pa caltener paquetes nel so estáu actual ensin bloquialos

en: '=' to place packages on hold
ast: '=' pa bloquiar paquetes

en: '_' to purge packages
ast: '_' pa purgar paquetes

en: (more info...)
ast: (más inform...)

en: *** ERROR: search aborted by fatal exception.  You may continue
               searching, but some solutions will be unreachable.
ast: *** FALLU: Gueta albortada por excepción grave. Puedes siguir
               guetando, pero dalgunes soluciones podríen rechazase.

en: *** No more solutions available ***
ast: *** Nun hai más soluciones disponibles ***

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations is 'true'!
ast: *** AVISU ***   Inorando les robles incorreutes porque
                      %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations ye 'true'!

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      Apt::Get::AllowUnauthenticated is 'true'!
ast: *** AVISU ***   Inorando eses violaciones de confianza porque
                      Apt::Get::AllowUnauthenticated ye 'true'!

en: -> Leave the dependency "%s recommends %s" unresolved.
ast: -> Dexar la dependencia "%s encamienta %s" ensin resolver.

en: -o requires an argument of the form key=value, got %s
ast: -o requier un argumentu de la forma opción=valor, díose %s

en: <aptitude: internal parse error: missing terminal apostrophe>
ast: <aptitude: fallu d'análisis internu: falta apóstrofe caberu>

en: <aptitude: internal parse error: no apostrophe>
ast: <aptitude: fallu d'análisis internu: ensin apóstrofe>

en: <b>Available Upgrades:</b>
ast: <b>Anovamientos Disponibles:</b>

en: <b>Downgrade</b> %s to version %s
ast: <b>Baxar</b> %s a versión %s

en: <b>End at these packages:</b>
ast: <b>Finar en estos paquetes:</b>

en: <b>Install</b> %s %s
ast: <b>Instalar</b> %s %s

en: <b>Keep</b> %s at version %s
ast: <b>Caltener</b> %s na versión %s

en: <b>Remove</b> %s
ast: <b>Desaniciar</b> %s

en: <b>Solutions</b>
ast: <b>Soluciones</b>

en: <b>Start at these packages:</b>
ast: <b>Entamar en estos paquetes:</b>

en: <b>Status of selected action</b>
ast: <b>Estáu de l'aición seleicionada</b>

en: <b>Upgrade</b> %s to version %s
ast: <b>Actualizar</b> %s a versión %s

en: <b>View Mode</b>
ast: <b>Mou Ver</b>

en: <b>downgrade</b> %s to version %s
ast: <b>baxar</b> %s a versión %s

en: <b>install</b> %s %s
ast: <b>instalar</b> %s %s

en: <b>keep</b> %s at version %s
ast: <b>caltener</b> %s na versión %s

en: <b>remove</b> %s
ast: <b>desaniciar</b> %s

en: <b>upgrade</b> %s to version %s
ast: <b>actualizar</b> %s a versión %s

en: <span size="xx-large">Versions:</span>
ast: <span size="xx-large">Versiones:</span>

en: ===============================================================================
    
    Log complete.
ast: ===============================================================================
    
    Rexistru completu.

en: A little dart shoots out at you!  You are hit by a little dart!  --More--
ast: ¡Un pequeñu dardu dispárase hacia ti! ¡Yes golpeáu por un pequeñu dardu!  --Más--

en: A package failed to install.  Trying to recover:
ast: Falló un paquete al instalar. Intentando recuperalu:

en: A package-list update or install run is already taking place.
ast: Yá ta n'execución un anovamientu o instalación d'una llista de paquetes.

en: A terminal running dpkg will appear here.
ast: Un terminal executando dpkg aparecerá equí.

en: Abandoning all efforts to resolve these dependencies.
ast: Dexando tolos esfuercios por iguar eses dependencies.

en: Abandoning automatic dependency resolution and reverting to manual resolution.
ast: Abandonar la resolución automática de dependencies y tornando a resolución manual

en: Abort
ast: Albortar

en: Abort Installation
ast: Albortar Instalación

en: Abort instead of overriding the warning|No
ast: Non

en: Abort.
ast: Albortar.

en: Accept this solution? [Y/n/q/?]
ast: Aceptar esta solución? [Y/n/q/?]

en: Accepted
ast: Aceptáu

en: Action
ast: Aición

en: Actions
ast: Aiciones

en: Adding user tag "%s" to the package "%s".
ast: Amestando etiqueta d'usuariu "%s" al paquete "%s".

en: Adjustments will cause the current solution to be discarded and recalculated as necessary.
ast: Axustes podríen descartar la solución autual y recalculala como seya necesaria

en: Advance to the next item after changing the state of a package
ast: Dir al siguiente elementu dempués de camudar l'estáu d'un paquete

en: After unpacking %sB will be freed.
ast: Dempués de desempaquetar lliberaránse %sB.

en: After unpacking %sB will be used.
ast: Dempués de desempaquetar usaránse %sB.

en: All Packages
ast: Tolos Paquetes

en: All right, you win.
ast: D'alcuerdu, tú ganes.

en: Allow dependency resolutions that break holds or forbids
ast: Permitir resoluciones de dependenca que rompe paquetes bloqueaos o prohibios

en: Allow solutions containing this action, but do not prefer them to other solutions. | Allow solutions containing these actions, but do not prefer them to other solutions.
ast[0]: Permitir soluciones que tengan esta aición, pero non preferentemente sobre otres soluciones.
ast[1]: Permitir soluciones que tengan estes aiciones, pero non preferentemente sobre otres soluciones.

en: Allowing the installation of %s version %s (%s)
ast: Permitiendo la instalación de %s versión %s (%s)

en: Allowing the removal of %s
ast: Permitiendo'l desaniciáu de %s

en: Already downloaded
ast: Yá descargao

en: Always
ast: Siempre

en: Always prefer this action over alternatives that have not been accepted. | Always prefer these actions over alternatives that have not been accepted.
ast[0]: Preferir siempre esta aición sobre alternatives que nun fueren aceptaes.
ast[1]: Preferir siempre estes aiciones sobre alternatives que nun fueren aceptaes.

en: Always wait for the user to confirm the download before proceeding with the installation.
ast: Siempre esperar pola confirmación del usuariu pa la baxada enantes de siguir cola instalación.

en: Apply
ast: Aplicar

en: Apply ^Solution
ast: Aplicar ^Solución

en: Apply a filter to the package list
ast: Aplicar un filtru a la llista de paquetes

en: Apply changes
ast: Aplicar cambeos

en: Apply these settings to all active package lists.
ast: Aplicar estes opciones a toles llistes de paquetes actives.

en: Applying changes...
ast: Aplicando cambeos...

en: Aptitude %s%n%nCopyright 2000-2008 Daniel Burrows.%n%naptitude comes with %BABSOLUTELY NO WARRANTY%b; for details see 'license' in the Help menu.  This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; see 'license' for details.
ast: Aptitude %s%n%nCopyright 2000-2008 Daniel Burrows.%n%naptitude entrégase %BENSIN DENGUNA GARANTÍA%b; pa más detalles mira la 'llicencia' nel menú d'Aida. Esto ye software llibre, y puedes redistribuilu baxo ciertes condiciones; mira la 'llicencia' pa detalles.

en: Aptitude Package Manager
ast: Xestor de Paquetes Aptitude

en: Architecture:
ast: Arquiteutura:

en: Archive
ast: Archivu

en: Arrange the actions of the current solution so that actions that are of the same type are placed together (for instance, all the actions that remove packages).
    
    This is the default view mode.
ast: Organizar les aiciones de la solución actual de forma que les aiciones que son de la mesma triba se coloquen xuntes (por exemplu, toles aiciones que desanicien paquetes).
    
    Esti ye'l mou de visualización por defeuto.

en: Asking whether to replace the configuration file %s
ast: Entrugando si trocar el ficheru de configuración %s

en: Attempt to start a download thread twice!
ast: ¡Intentu de baxar un filo dos vegaes!

en: Audit ^Recommendations
ast: Auditar ^Recomendaciones

en: Automatically fix broken packages before installing or removing
ast: Iguar paquetes frayaos automáticamente anantes d'instalar o desaniciar

en: Automatically installed
ast: Instaláu automaticamente

en: Automatically resolve dependencies of a package when it is selected
ast: Iguar dependencies automáticamente de un paquete cuando ta seleicionáu

en: Automatically show why packages are broken
ast: Amosar por qué los paquetes tan frayaos automáticamente

en: Automatically upgrade installed packages
ast: Anovar automaticamente paquetes instalaos

en: Available upgrades:
ast: Anovamientos disponibles:

en: Available versions of %s
ast: Versiones disponibles de %s

en: BROKEN
ast: FRAYÁR

en: Backtrace:
    %s
ast: Volcáu:
    %s

en: Bad action character '%c'
ast: Carauter d'acción incorreutu '%c'

en: Bad number in format string: %ls
ast: Númberu incorreutu en cadena de formatu: %ls

en: Bad passthrough setting '%s' (use 'passthrough' or 'nopassthrough')
ast: Configuración passthrough '%s' incorreuta (usa 'passthrough' o 'nopassthrough')

en: Bad record encountered (Package=%s, Group=%s), skipping
ast: Atoposé un rexistru nun válidu (Paquete=%s, Grupu=%s), saltando

en: Bad record encountered (no Package or Group entry), skipping
ast: Atoposé un rexistru nun válidu (Ensin paquete o entrada de grupu), saltando

en: Bad section name '%s' (use 'none', 'topdir', 'subdir', or 'subdirs')
ast: Nome de seición '%s' incorreutu (usa 'none', 'topdir', 'subdir', o 'subdirs')

en: Badly formed expression: expected '|', got '%c'
ast: Espresión mal formada: esperábase '|', obtúvose '%c'

en: Become root
ast: Convertise n'alministrador

en: Breaks
ast: Frayaos

en: Broken packages
ast: Paquetes frayaos

en: Browse packages by category
ast: Restolar paquetes por categoría

en: Browse packages using Debtags data
ast: Restolar paquetes usando datos Debtags

en: Building tag database
ast: Construyir la base de datos d'etiquetes

en: Building view
ast: Faciendo vista

en: By default, the limit of each package view will be set to the value specified by this option.  See the aptitude user's manual for detailed information about searches.
ast: Por defeutu, el llímite de la vista de cada paquete sedrá afitáu al valor especificáu por esta opción. Llee'l manual d'usuariu d'aptitude pa información detallada al rodiu de les guetes.

en: C^ycle Package Information
ast: Rec^orrer Información de paquetes

en: Cache reloading, please wait...
ast: Caché recargando, por favor espere...

en: Calculate the next solution that has not yet been generated.
ast: Calcular la siguiente solución que nun fué tovia xenerada.

en: Calculating upgrade...
ast: Calculando actualización...

en: Can't decode multibyte string after "%ls"
ast: Nun puede decodificase la cadena multibyte dempués de "%ls"

en: Can't decode wide-character string after "%s"
ast: Nun puede decodificase cadena de carauteres anchos dempués de "%s"

en: Can't execute sensible-pager, is this a working Debian system?
ast: Nun puede executase sensible-pager, ¿ye ésti un sistema Debian que furrula bien?

en: Can't find a package named "%s"
ast: Nun puede atopase un paquete nomáu "%s"

en: Can't open Aptitude extended state file
ast: Nun puede abrise ficheru d'estáu estendiu d'Aptitude

en: Can't search for ""
ast: Nun puede guetase por ""

en: Canc^el pending actions
ast: Enc^aboxar aiciones pendientes

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Cancel all pending installations, removals, holds, and upgrades.
ast: Encaboxar toles instalaciones, desaniciaos, bloqueos y anovamientos pendientes.

en: Cancel any action on the selected package
ast: Encaboxar cualisquier aición nel paquete seleicionáu

en: Cancel any action on the selected package, and protect it from future upgrades
ast: Encaboxar cualisquier aición nel paquete seleicionáu, y protexelu de futures actualizaciones

en: Cancel any actions on %s.
ast: Encaboxar aiciones en %s.

en: Cancel the downgrade of %s.
ast: Encaboxar la desactualización de %s.

en: Cancel the installation of %F
ast: Encaboxar la instalación de %F

en: Cancel the installation of %s
ast: Encaboxar la instalación de %s

en: Cancel the installation of %s.
ast: Encaboxar la instalación de %s.

en: Cancel the purge of %s.
ast: Encaboxar purgar %s.

en: Cancel the reinstallation of %s.
ast: Encaboxar la reinstalación de %s.

en: Cancel the removal of %F
ast: Encaboxar el desaniciu de %F

en: Cancel the removal of %s
ast: Encaboxar el desaniciu de %s

en: Cancel the removal of %s.
ast: Encaboxar el desaniciu de %s.

en: Cancel the upgrade of %s.
ast: Encaboxar l'anovamientu de %s.

en: Canceling the installation of %s is preferred over all un-accepted alternatives.
ast: Encaboxando la instalación de %s ye lo meyor sobre toles alternatives nun aceutaes.

en: Canceling the installation of %s is rejected.
ast: Encaboxando la instalación de %s ye rechazao.

en: Canceling the removal of %s is preferred over all un-accepted alternatives.
ast: Encaboxar el desaniciáu de %s ye lo meyor sobre toles alternatives nun aceutaes.

en: Canceling the removal of %s is rejected.
ast: Encaboxando'l desaniciáu de %s ye rechazao.

en: CandVer
ast: VerCand

en: Candidate
ast: Candidatu

en: Cannot open Aptitude state file
ast: Nun puede abrise ficheru d'estáu d'Aptitude

en: Cannot open package hierarchy file %s
ast: Nun puede abrise'l ficheru cola xerarquía de paquetes %s

en: Change media
ast: Camudar mediu

en: Change miscellaneous program settings
ast: Camudar diverses preferencies del programa

en: Change the behavior of aptitude
ast: Camudar el comportamientu

en: Change the settings which affect how package dependencies are handled
ast: Camudar les preferencies qu'afecten a cómo les dependencies del paquete son manexaes

en: Change the settings which affect the user interface
ast: Camudar les preferencies qu'afecten a la interface d'usuariu

en: Change which columns are visible in the currently active view.
ast: Camudar qué columnes son visibles na vista activa actual.

en: Changelog
ast: Rexistru de cambeos

en: Changelog of %s
ast: Rexistru de cambeos de %s

en: Check for new versions of packages
ast: Comprobar por nueves versiones de paquetes

en: Checking for updates
ast: Comprobando si hai anovamientos

en: Choose difficulty level
ast: Escoyer nivel de dificultá

en: Clean ^obsolete files
ast: Llimpiar ficheros ^obsoletos

en: Cleaning while a download is in progress is not allowed
ast: Nun ta permitiu llimpiar mientres ta faciendose una baxada

en: Click!  You trigger a rolling boulder trap!  You are hit by a boulder! --More--
ast: ¡Click!  ¡Actives una trampa de cantu rodáu! ¡Yes golpeáu pol cantu rodáu! --Más--

en: Close
ast: Zarrar

en: Close this display
ast: Zarrar esta visualización

en: Closing the last view exits the program
ast: Zarrar la vista cabera al colar del programa

en: Columns of "%s":
ast: Columnes de "%s":

en: Commands:
ast: Comandos:

en: Comparing %s to %s...
ast: Comparando %s a %s...

en: Compiled against:
ast: Compiláu con:

en: Compiler: g++ %s
ast: Compilador: g++ %s

en: Completed
ast: Completáu

en: Completed with errors
ast: Completáu con fallos

en: Compressed Size:
ast: Tamañu comprimiu:

en: Config files
ast: Ficheros de configuración

en: Configuration files and data remain
ast: Permanecen los ficheros de configuración

en: Conflicts
ast: Conflictivu con

en: Continue
ast: Siguir

en: Could not load game from %s
ast: Nun puede cargase xuegu dende %s

en: Could not lock the cache file; this usually means that dpkg or another apt tool is already installing packages.  Opening in read-only mode; any changes you make to the states of packages will NOT be preserved!
ast: Nun puede bloquease'l ficheru de cache; esto normalmente quier dicir que dpkg o otra ferramienta apt ya ta instalando paquetes. Abriendo en mou sólo llectura; ¡cualisquier cambéu que faigas a los estaos de los paquetes NUN sedrá remembrarán!

en: Could not open file "%s"
ast: Nun puede abrise ficheru "%s"

en: Could not regain the system lock!  (Perhaps another apt or dpkg is running?)
ast: ¡Nun puede volver a obtener el sistema de bloquéu! (¿Quiciabés tas executando otru apt o dpkg?)

en: Couldn't clean out list directories
ast: Nun puede llimpiase direutorios de la llista de salida

en: Couldn't cw::util::transcode column definition
ast: Nun puede camudase la definición de la columna cw::util::transcode

en: Couldn't find a changelog for %s
ast: Nun puede atopase rexistru de cambéu pa %s

en: Couldn't find any package matching "%s", and more than 40
    packages contain "%s" in their description.
ast: Nun s'atopa nengún paquete coincidente "%s", y más de 40
    paquetes contienen "%s" na so descripción.

en: Couldn't find any package matching "%s".  However, the following
    packages contain "%s" in their description:
ast: Nun s'atopa nengún paquete coincidente "%s".  Sin embargo, los siguientes
    paquetes tienen "%s" na so descripción:

en: Couldn't find any package whose name or description matched "%s"
ast: Nun s'atopa dengún paquete cuyu nome o descripción concase "%s"

en: Couldn't find package "%s", and more than 40
    packages contain "%s" in their name.
ast: Nun puede atopase paquete "%s", y más de 40
    paquetes tienen nel so nome "%s".

en: Couldn't find package "%s".  However, the following
    packages contain "%s" in their name:
ast: Nun puede atopase paquete "%s".  Sin embargo, los siguientes
    paquetes tienen "%s" nel so nome:

en: Couldn't open "%s" for writing
ast: Nun puede abrise "%s" pa escritura

en: Couldn't parse column definition
ast: Nun puede interpretase la definición de la columna

en: Couldn't parse layout: No column format specified for static item
ast: Nun puede analizase disposición: Nun especificose nengún formatu de columna pal elementu estáticu

en: Couldn't parse layout: encoding error in column descriptor
ast: Nun puede analizase disposición: fallu de codificación nel descriptor de columna

en: Couldn't parse layout: no height specified
ast: Nun puede analizase disposición: altor nun especificáu

en: Couldn't parse layout: no row number specified
ast: Nun puede analizase disposición: Ensin númberu de fila especificáu

en: Couldn't parse layout: no width specified
ast: Nun puede analizase disposición: anchu non especificáu

en: Couldn't parse layout: unknown view item type "%s"
ast: Nun puede analizase layout: triba d'elementu de vista desconocíu "%s"

en: Couldn't read list of package sources
ast: Nun puede lleese llista de fontes del paquete

en: Couldn't read list of sources
ast: Nun puede lleese llista de fontes

en: Couldn't read source list
ast: Nun puede lleese llista de fontes

en: Couldn't rebuild package cache
ast: Nun puede reconstruyíse cache del paquete

en: Couldn't write state file
ast: Nun puede escribise ficheru d'estáu

en: Create a new default package view
ast: Criar una nueva vista de paquete por defeutu

en: Current
ast: Autual

en: Current status
ast: Estáu actual

en: Current status: %F.
ast: Estáu actual: %F.

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Cycle through the modes of the package information area: it can show the package's long description, a summary of its dependency status, or an analysis of why the package is required.
ast: Recorrer tolos moos del área d'información de paquetes: puedes amosar la descripción llarga del paquete, un resume del so estáu de dependencies o un análisis de por qué necesitase'l paquete.

en: DL Size: %sB
ast: TamDesc: %sB

en: DebSz
ast: TamDeb

en: Del %s %s [%sB]
ast: Esborra %s %s [%sB]

en: Del %s* %spartial/*
ast: Esborra %s* %spartial/*

en: Delete package files which can no longer be downloaded
ast: Desaniciar ficheros de paquetes que nun pueden ser baxaos

en: Delete package files which were previously downloaded
ast: Esborrar ficheros de paquete baxaos previamente

en: Deleting downloaded files
ast: Desaniciando ficheros baxaos

en: Deleting obsolete downloaded files
ast: Esborrando ficheros baxaos obsoletos

en: Dependencies of %s
ast: Dependencies de %s

en: Dependency handling
ast: Remanando dependencies

en: Dependency resolution disabled.
ast: Desactivada resolución de dependencies.

en: Depends
ast: Depende de

en: DependsOnly
ast: DependeSolo

en: Description
ast: Descripción

en: Description:
ast: Descripción:

en: Development
ast: Desarrollu

en: Didn't I already tell you that there are no Easter Eggs in this program?
ast: ¿Nun te dixe que nun hai Güevos Pintos nesti programa?

en: DiskUsage
ast: UsuDiscu

en: Display a preview of what will be done before doing it
ast: Visualizar una preview de qué se faerá anantes de facelo

en: Display flat view instead of default view on startup
ast: Amosar vista plana, n'arróu de la vista por defeutu nel aniciu

en: Display more information about the selected package
ast: Mostrar más información acerca del pauqete seleicionáu

en: Display some available commands at the top of the screen
ast: Visualizar dalgunos comandos disponibles no cimero de la pantalla

en: Display tabs for the available views
ast: Visualizar llingüetes pa les vistes disponibles

en: Display tabs for the information area
ast: Visualizar llingüetes pal area d'información

en: Display the Debian changelog of the selected package
ast: Amosar el rexistru de cambeos de Debian pal paquete seleicionáu

en: Display the information area by default
ast: Visualizar l'area d'información por defeutu

en: Do not display a warning when the first change is made in read-only mode
ast: Nun visualizar avisos cuando'l primer cambéu ye fechu en mou sólo llectura

en: Do you want to apply these changes?
    You can also modify the files by hand, then click "No".
ast: Quies aplicar esos cambeos?
    Si quies modificar los ficheros a mano, entós calca "Non".

en: Do you want to continue? [Y/n/?]
ast: ¿Quies siguir? [Y/n/?]

en: Do you want to ignore this warning and proceed anyway?
ast: ¿Quies inorar esti avisu y siguir de toes formes?

en: Don't become root
ast: Nun convertise n'alministrador

en: Don't hold %s at its current version.
ast: Non caltener %s como versión actual

en: Done
ast: Fecho

en: Done applying changes!
ast: Aplicáronse los cambeos!

en: Downgrade
ast: Baxar de versión

en: Downgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
ast: Baxar de versión %F [%s (%s) -> %s (%s)]

en: Downgrade %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]
ast: Baxar %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]

en: Downgrade the following packages:
ast: Baxar de versión los siguientes paquetes:

en: Downgrade to %s version %s
ast: Desactualizar a %s versión %s

en: Downgrading %s to version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
ast: Baxar %s de versión %s ye lo meyor sobre toles alternatives nun aceutaes.

en: Downgrading %s to version %s is rejected.
ast: Baxando %s a versión %s ye rechazao.

en: Download
ast: Descarga

en: Download already running.
ast: Descarga en cursu.

en: Download size: %sB.
ast: Tamañu Descarga: %sB.

en: DownloadSize
ast: TamañuBaxáu

en: Downloaded %sB in %s (%sB/s).
ast: Baxaos %sB en %s (%sB/s).

en: Downloaded package files have been deleted
ast: Desaniciáronse los ficheros de paquetes baxaos

en: Downloading packages
ast: Baxando paquetes

en: Downloading...
ast: Baxando...

en: Dummy label (will be replaced at runtime).
ast: Etiqueta Ficticia (será camudada en tiempu d'execución).

en: E: The autoclean command takes no arguments
ast: E: El comandu autoclean nun toma argumentos

en: E: The clean command takes no arguments
ast: E: El comandu clean nun toma argumentos

en: E: The forget-new command takes no arguments
ast: E: El comandu forget-new nun toma argumentos

en: E: The update command takes no arguments
ast: E: El comandu anovar nun toma argumentos

en: ERROR
ast: FALLU

en: E_dit
ast: E_ditar

en: Easy
ast: Fácil

en: Edit Columns...
ast: Editar Columnes...

en: Editing "%ls":
ast: Editando "%ls":

en: Editing the columns of "%s"
ast: Editando les columnes de "%s"

en: Encoding of help.txt|UTF-8
ast: Codificación d'help.txt|UTF-8

en: Encoding of mine-help.txt|UTF-8
ast: Codificación de mine-help.txt|UTF-8

en: End-user
ast: Usuariu final

en: Enter a package management command (such as '+ package' to install a package), 'R' to attempt automatic dependency resolution or 'N' to abort.
ast: Introduz un comandu xestor de paquetes (como '+ package' pa instalar un paquete), 'R' pa iguar dependencies automáticamente o 'N' p'albortar.

en: Enter a search and click "Find" to display packages.
ast: Introduz una gueta y calca "Atopar" pa visualizar los paquetes.

en: Enter the filename to load:
ast: Introduz el nome del ficheru a cargar:

en: Enter the filename to save:
ast: Introduz el nome del ficheru a guardar:

en: Enter the new package grouping mechanism for this display:
ast: Introduz el nuevu mecanismu d'agrupación de paquetes pa esta vista:

en: Enter the new package sorting mechanism for this display:
ast: Introduz el nuevu mecanismu d'ordenación de paquetes pa esta vista:

en: Enter the new package tree limit:
ast: Introduz el nuevu llímite d'ábol de paquetes:

en: Er, there aren't any errors, this shouldn't have happened..
ast: Uhm, nun hai fallos, esto nun debiera pasar...

en: Error generating local time (%s)
ast: Fallu xenerando la hora llocal (%s)

en: Error in dependency resolver: %s
ast: Fallu nel solucionador de dependencies: %s

en: Error in package %s
ast: Fallu nel paquete %s

en: Error parsing a user-tag for the package %s: unexpected end-of-line following %s.
ast: Fallu al analizar una etiqueta d'usuariu pal paquete %s: fin de llinia nun esperáu %s.

en: Error while dumping resolver state
ast: Fallu volcando l'estáu del iguador

en: Error writing resolver state to %s
ast: Fallu escribiendo estáu del iguador a %s

en: Error writing state file
ast: Fallu escribiendo nel ficheru d'estáu

en: Errors
ast: Errores

en: Essential:
ast: Esencial:

en: Examine the currently selected solution to the dependency problems.
ast: Desaminar los problemes de dependencia de la solución seleicionada anguaño

en: Exit the program
ast: Colar del programa

en: Expected '%c', got '%c'.
ast: Esperábase '%c', atopose '%c'.

en: Expected '(' after '%s'
ast: Esperábase '(' dempués de '%s'

en: Expected ',' or '(', got '%c'
ast: Esperabasae ',' o '(', atópose '%c'

en: Expected ',', '%c', or '('; got '%c'
ast: Esperábase ',', '%c', o '('; obtúvose '%c'

en: Expected '{', ')', or ',' following '||', got '%s'
ast: Esperábase '{', ')', o ',' siguiendo a '||', obtúvose '%s'

en: Expected a number after -q=
ast: Esperábase un númberu dempués de -q=

en: Expected a number after -q=, got %s
ast: Esperábase un númberu dempués de -q=, garró %s

en: Expected a version or "%s" after "%s"
ast: Esperábase una versión o "%s" dempués "%s"

en: Expected at least one package/version pair following '%c'
ast: Esperábase al menos una pareya de la triba paquete/versión siguiendo a '%c'

en: Expected policy identifier, got '%c'
ast: Esperábase un identificador de norma, atópose '%c'

en: Failed
ast: Fallu

en: Failed to download the changelog: %s
ast: Falló al descargar el cambéu de rexistru: %s

en: Failed to fetch %s: %s
ast: Falló algamar %s: %s

en: Failure closing directory "%s"
ast: Hebo un fallu zarrando direutoriu "%s"

en: False
ast: Falso

en: Fatal error in dependency resolver.  You can continue searching, but some solutions might be impossible to generate.
    
    %s
ast: Error fatal nel igüador de dependencies. Puedes siguir guetando, pero dalgunes soluciones pueden ser imposibles de xenerar.
    
    %s

en: Fatal error in resolver
ast: Fallu grave al iguar

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
ast: Baxaos %sB en %s (%sB/s)

en: File to log actions into
ast: Ficheru nel que rexistrar acciones

en: File to write resolver state to:
ast: Ficheru nel qu'escribir l'estáu del iguador:

en: Filename:
ast: Nome ficheru:

en: Files
ast: Ficheros

en: Files list is only available for installed packages.
ast: Llista de ficheros sólo ta disponible pa paquetes instalaos.

en: Finalizing view
ast: Finando vista

en: Find Again ^Backwards
ast: Atopar Otra Vegada p'^Atrás

en: Find ^Again
ast: ^Atopar Otra Vegada

en: Find ^Broken
ast: Atopar ^Frayáu

en: Find a new solution
ast: Atopar una nueva solución

en: Find chains of dependencies linking one package to another.
ast: Guetar cadenes dependencies d'un paquete enllazáu a otru.

en: Find dependency chains: end
ast: Atopar cadena de dependencia: fin

en: Find dependency chains: results
ast: Atopar cadenes de dependencia: resultaos

en: Find dependency chains: start
ast: Atopar cadenes de dependencia: entamar

en: Find the next package with unsatisfied dependencies
ast: Atopar el paquete siguiente con dependencies nun satisfeches

en: Fix Manually
ast: Igüar Manualmente

en: Fixing upgrade manually:
ast: Igüando actualización manualmente:

en: Flag the currently selected package and its configuration files for removal
ast: Conseñar el paquete seleicionáu anguaño y los sos ficheros de configuración pa desaniciar

en: Flag the currently selected package for installation or upgrade
ast: Conseñar el paquete seleicionáu anguaño pa instalar o anovar

en: Flag the currently selected package for removal
ast: Conseñar el paquete seleicionáu anguaño pa desaniciar

en: Forbid the candidate version of the selected package from being installed; newer versions of the package will be installed as usual
ast: Evitar la instalación de la versión candidata del paquete seleicionáu. Les versiones postreres del paquete instalaránse de la manera usual

en: Forbidden version
ast: Versión prohibida

en: Forget which packages are "new"
ast: Escaecer qué paquetes son "nuevos"

en: Forget which packages are "new" whenever packages are installed or removed
ast: Escaecer qué paquetes son "nuevos" al instalar o desaniciar paquetes

en: Forget which packages are "new" whenever the package lists are updated
ast: Escaecer qué paquetes son "nuevos" al anovar la llista de paquetes

en: Freed %sB of disk space
ast: Lliberaráse %sB d'espaciu en discu

en: Get:
ast: Bax:

en: Global block encountered after first record, ignoring
ast: Atoposé un bloque global dempués del primer rexistru, ignorando

en: Go ahead and ignore the warning|Yes
ast: Sí

en: Group by action type
ast: Grupu por tipu d'aición

en: HN too long
ast: HN perllargu

en: HOLD
ast: RETIEN

en: HOLD, DEPENDENCIES
ast: RETIEN, DEPENDENCIES

en: Half-configured
ast: Medio-configuráu

en: Half-installed
ast: Medio-instaláu

en: Hard
ast: Díficil

en: Hardware Support
ast: Sofitu Hardware

en: Height of board:
ast: Altor del tableru:

en: Help
ast: Aida

en: Hide the menu bar when it is not being used
ast: Anubrir la barra de menú cuando nun seya usada

en: Hierarchy Editor
ast: Editor de Xerarquíes

en: Hit
ast: Oxe

en: Hold
ast: Retener

en: Hold %s at its current version.
ast: Caltener %s na so versión actual.

en: Hold (don't upgrade)
ast: Caltener (non anovar)

en: Homepage:
ast: Páxina d'aniciu:

en: How to treat the selected action | How to treat the selected actions
ast[0]: Cómo tratar la aición seleicionada
ast[1]: Cómo tratar les aiciones seleicionaes

en: I am aware that this is a very bad idea
ast: Toi seguru qu'esto ye una permala idega

en: I want to resolve dependencies, but no dependency resolver was created.
ast: Yo quiero iguar les dependencies, pero nun fue criáu un iguador de dependencies.

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
ast: Nun puede llocalizase un ficheru pal paquete %s. Esto puede significar que quiciabés necesites iguar manualmente esti paquete. (Debido a que falte una arquiteutura)

en: IMPORTANT: this log only lists intended actions; actions which fail due to
    dpkg problems may not be completed.
ast: IMPORTANTE: Esti rexistru sólo llista acciones intencioanes; acciones que fallen
    por fallos de dpkg nun sedrán completaes.

en: INSTALL
ast: INSTALA

en: INSTALL, DEPENDENCIES
ast: INSTALA, DEPENDENCIES

en: I^nformation
ast: I^nformación

en: Icons showing the current and future status of this package.
ast: Iconos amosen l'estáu actual y futuru d'esti paquete.

en: If this option is %Bnot%b enabled, aptitude will display a warning when you modify the state of a package if you do not have permissions to apply the change to the system.
ast: Si esta opción %Bnon%b ta activa, aptitude visualizará un avisu cuando modifiques l'estáu d'un paquete si nun tienes permisos p'aplicar cambeos al sistema.

en: If this option is enabled and "automatically resolve dependencies" is also enabled, aptitude will attempt to install the recommendations of newly installed packages in addition to their outright dependencies.  Suggestions will not be automatically installed.
    If this option is enabled and "Remove unused packages automatically" is enabled, packages that are recommended by an installed package will not be automatically removed.
ast: Si esta opción ta activa y "Iguar dependencies automáticamente" tamién lo ta, aptitude intentará instalar les recomendaciones de nuevos paquetes instalaos además de les sos dependencies. Suxerencies nun sedrán instalaes automáticamente.
    Si esta opción ta activa y "Desaniciar automáticamente paquetes non usaos" ta activa, paquetes que son recomendaos por un paquetes instaláu nun sedrá desaniciáu automaticamente.

en: If this option is enabled, a brief summary of some of the most important aptitude commands will appear beneath the menu bar.
ast: Si esta opción ta activa, aparecerá un resumen curtiu de los comandos aptitude más importantes qu'aparecerán embaxo la barra de menú.

en: If this option is enabled, and you perform an install run while some packages are broken, aptitude will automatically apply the current suggestion of the problem resolver.  Otherwise, aptitude will prompt you for a solution to the broken dependencies.
ast: Si esta opción ta activa, y corres una instalación mientres dalgunos paquetes tan frayaos, aptitude aplicará automáticamente la suxerencia del iguador de problemes. N'otru casu, aptitude entrugarate por un solución a les dependencies frayaes.

en: If this option is enabled, aptitude will display the status of ongoing downloads at the bottom of the screen, rather than opening a new view.
ast: Si esta opción ta activa, aptitude visualizará l'estáu de baxaes en cursu no cabero de la pantalla, n'arróu de nuna vista nueva.

en: If this option is enabled, aptitude will not terminate until you confirm that you really want to quit.
ast: Si esta opción ta activa, aptitude nun terminará fasta que confirmes realmente que quies colar.

en: If this option is enabled, aptitude will perform searches within the package list as you type them.  This is convenient, but may slow the program down, particularly on older computers.
ast: Si esta opción ta activa, aptitude faerá les guetes na llista de paquetes según teclees. Esto puede ser cómodo, pero puede ser perllento, sobre too n'ordenadores vieyos.

en: If this option is enabled, aptitude will stop running when all views (package lists, package details, etc) have been closed.  Otherwise, aptitude will continue running until you select 'Quit' from the Actions menu.
ast: Si esta opción ta activa, aptitude parará d'executase cuando toles vistes (llistes de paquetes, detalles de paquete, etc) seyan zarraes. N'otru casu, aptitude siguirá executándose fasta que seleiciones 'Zarrar' dende'l menú d'Acciones.

en: If this option is enabled, aptitude will use a simple heuristic to immediately resolve the dependencies of each package you flag for installation.  This is much faster than the built-in dependency resolver, but may produce suboptimal results or fail entirely in some scenarios.
ast: Si esta opción ta activa, aptitude usará una heurística cenciella pa iguar inmeditamente toles dependencies de cada paquete que marques pa instalación. Esto ye muncho más rápido que'l iguador de dependencies incluyíu, pero puede producir resultaos inadecuaos o fallar completamente en dalgunes situaciones.

en: If this option is enabled, aptitude will warn you when you attempt to perform an action which you do not have permission to do: for instance, installing packages as a non-root user.  You will be given the option to log in as root and perform the action with root privileges.
ast: Si esta opción ta activa, aptitude avisará cuando faigas una acción na que nun tienes permisu: por defeutu, instalar paquetes como un usuariu non root. Tendrás la opción de rexistrate como usuariu root y facer l'acción con privilexos de root.

en: If this option is enabled, packages that are automatically installed and that no manually installed package depends on will be removed from the system.  Cancelling the removal will flag the package as manually installed.
    If this option is enabled and "Install recommended packages automatically" is enabled, automatically installed packages will not be removed if any installed package recommends them.
ast: Si esta opción ta activa, paquetes que son instalaos automáticamente y que non tienen dependencies de paquetes instalaos manualmente sedrán desanciaos del sistema. Encaboxar el desaniciu marcará'l paquete como instaláu manualmente.
    Si esta opción ta activa y "Instalar paquetes recomendaos automáticamente" ta activa, paquetes instalaos automáticamente nun sedrán desaniciaos si son recomendaos por otru paquete instaláu.

en: If this option is enabled, prompts will be displayed in a single line at the bottom of the screen.  If not, prompts will be displayed as pop-up dialog boxes.
ast: Si esta opción ta activa, les entrugues sedrán visualizaes nuna sola llinia no baxo de la pantalla. Si non, les entrugues sedrán visualizaes como caxes de diálogu popup.

en: If this option is enabled, tabs will appear at the top of the information area (the pane at the bottom of the screen) listing the different displays of information that can be viewed there.
ast: Si esta opción ta activa, aparecerán llingüetes no cabero del area d'información (el panel d'arriba de la pantalla) llistando la distinta información que puede visualizase ehí.

en: If this option is enabled, tabs will appear at the top of the screen listing the currently opened views.
ast: Si esta opción ta activa, aparecerán llingüetes no cimero de la pantalla llistando les vistes abiertes anguaño.

en: If this option is enabled, the information area (the pane at the bottom of the screen) in the package list will be visible when the program starts; otherwise, it will be initially hidden.
ast: Si esta opción ta activa, l'area d'información (el panel d'abaxo de la pantalla) na llista de paquetes sedrá visible cuando'l programa anicie; n'otru casu, aniciaráse anubríu.

en: If this option is enabled, the menu bar will only appear when it has been activated by pressing the menu key.
ast: Si esta opción ta activada, la barra de menú sólo aparecerá cuando seya activada calcando la tecla menú.

en: If this option is enabled, then after every install run, aptitude will delete from the package cache any package files that can no longer be downloaded from any archive in sources.list.
ast: Si esta opción ta activa, entós dempués de cada instalación, aptitude desaniciará dende la cache de paquetes cualisquier ficheru de paquete que nun heba podío baxase dende dalgún depósitu definíu nel ficheru sources.list.

en: If this option is enabled, then aptitude will clear the list of new packages after you perform an install run or install or remove packages from the command-line.
ast: Si esta opción ta activa, entós aptitude llimpiará la llista de nuevos paquetes dempués de que corras una instalación o instales o desanicies paquetes dende la llinia de comandos.

en: If this option is enabled, then aptitude will clear the list of new packages after you update the package lists (e.g., by pressing 'u').
ast: Si esta opción ta activa, entós aptitude llimpiará la llista de nuevos paquetes dempués de qu'actualices la llista de paquetes (p. e., calcando 'u').

en: If this option is enabled, then highlighting a package that has broken dependencies will automatically display the dependencies that are unfulfilled in the lower pane of the display.
ast: Si esta opción ta activa, entós un paquete seleicionáu que tien dependencies frayaes visualizará automáticamente les dependencies que nun tan completes nel panel pequeñu de la visualización.

en: If this option is enabled, then on startup, aptitude will select all upgradable packages for upgrade.
ast: Si esta opción ta activa, nel aniciu, aptitude seleicionará tolos paquetes actualizables p'actualizalos.

en: If this option is enabled, then performing an action on a package (for instance, installing or removing it) will move the selection to the next package in the list.
ast: Si esta opción ta activa, entós facer una acción al paquete (por defeutu, instalar o desanicialu) moverá la seleición al siguiente paquete na llista.

en: If this option is enabled, then the first view displayed on startup will be a flat view instead of the default view.
ast: Si s'activa esta opción, entós la primer vista amosada nel aniciu sedrá una vista plana n'arróu de la vista por defeutu.

en: If this option is enabled, then when you ask aptitude to perform an install run, it will first display a summary of the actions it is going to perform.
ast: Si esta opción ta activa, entós cuando pidas a aptitude que faiga una instalación, visualizará primero un sumariu de les aiciones que se faerán.

en: If this option is enabled, then whenever aptitude solves a dependency problem, it will consider modifying held packages, or installing forbidden package versions.  With this option disabled, these solutions will be rejected by default.
    NOTE: At present, this restriction only applies to situations in which aptitude's dependency resolver (the red bar at the bottom of the screen) is activated.  aptitude will still break holds when automatically installing the dependencies of a package that has just been selected for installation or upgrade, due to apt bug #470035.
ast: Si esta opción ta activa, entós aptitude soluciona los problemes de dependenca, considerando modificar paquetes bloqueaos, o instalando versiones de paquetes prohibidos. Con esta opción desactivada, eses soluciones sedrán rechazaes por defeutu.
    NOTA: Actualmente, esta restricción sólo aplica a situaciones nes cuales ta activu'l iguador de dependencies d'aptitude (la barra colorada no cabero de la pantalla). aptitude Siguirá rompiendo bloqueos cuando s'instalen automáticamente les dependencies d'un paquete ya selecionáu pa instalación o actualización, debido al bug apt #470035.

en: If you select a package, an explanation of its current state will appear in this space.
ast: Si seleiciones un paquete, nesti espaciu aparecerá una desplicación del so estáu actual.

en: If you select a package, an explanation of why it should be installed or removed will appear in this space.
ast: Si seleicionaste un paquete, nesti espaciu aparecerá una desplicación de por qué va instalase o desaniciase.

en: Ignore solutions containing this action. | Ignore solutions containing these actions.
ast[0]: Ignorar soluciones que tengan esta aición.
ast[1]: Ignorar soluciones que tengan estes aiciones.

en: Ignored
ast: Inoráu

en: Ignoring invalid keybinding "%s" -> "%s"
ast: Inorando la tecla de referencia "%s" -> "%s" nun válida

en: Information about %s
ast: Información tocante a %s

en: Initializing package states
ast: Aniciando estaos de paquetes

en: InstSz
ast: TamInst

en: InstVer
ast: VerInst

en: Install
ast: Instalar

en: Install %F [%s (%s)]
ast: Instalar %F [%s (%s)]

en: Install %s [<big>%s</big> (%s)]
ast: Instalar %s [<big>%s</big> (%s)]

en: Install %s version %s
ast: Instalar %s versión %s

en: Install recommended packages automatically
ast: Instalar paquetes recomendaos automáticamente

en: Install the following packages:
ast: Instalar los siguientes paquetes:

en: Install(%s provides %s)
ast: Instalar(%s que da %s)

en: Install(%s)
ast: Instalar(%s)

en: Install/Remove
ast: Instalar/Desaniciar

en: Install/Upgrade
ast: Instalar/Anovar

en: InstallNotCurrent
ast: InstaláuNonActual

en: Installed
ast: Instaláu

en: Installed Packages
     These packages are currently installed on your computer.
ast: Paquetes Instalaos
    Esos paquetes tán anguaño instalaos nel to ordenador.

en: Installing %s %s (%s)
ast: Instalando %s %s (%s)

en: Installing %s version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
ast: Instalar %s versión %s ye lo meyor sobre toles alternatives nun aceutaes.

en: Installing %s version %s is rejected.
ast: Instalando %s versión %s ye rechazao.

en: Installing/removing packages requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
ast: La instalación/desaniciáu de paquetes requier privilexos d'alministración, qu'agora mesmo nun tienes. ¿Quies camudar a la cuenta d'alministrador?

en: Insufficient privileges.
ast: Privilexos insuficientes.

en: Internal Error, Ordering didn't finish
ast: Fallu internu, la ordenación nun finó

en: Internal error encountered while calculating an upgrade: %s
ast: Fallu internu alcontráu mientres se calculaba una actualización: %s

en: Internal error: Default column string is unparsable
ast: Fallu internu: la columna por defeutu nun ye lleíble

en: Internal error: couldn't generate list of packages to download
ast: Fallu internu: nun puede xenerase la llista de paquetes a baxar

en: Internal error: invalid value %i passed to cmdline_find_ver!
ast: Fallu internu: ¡pasose a cmdline_find_ver un valor %i nun válidu!

en: Internal error: the temporary socket name "%s" is too long!
ast: Fallu internu: ¡El nome d'enchufe temporal "%s" ye mui llargu!

en: Internal error: unexpected null solution.
ast: Fallu internu: Solución vacía nun esperada.

en: Interrupting this process could leave your system in an inconsistent state.  Are you sure you want to stop applying your changes?
ast: Interrumpir esti procesu puede dexar el to sistema nun estáu inconsistente. ¿De xuro qué quies parar l'aplicación de cambios?

en: Invalid "why" summary mode "%s": expected "no-summary", "first-package", "first-package-and-type", "all-packages", or "all-packages-with-dep-versions".
ast: Nun válidu "why" modelu de sumariu "%s": esperáu "ensín sumariu", "primer paquete", "primer paquete y triba", "tolos paquetes", o "tolos paquetes con versiones de dependencia".

en: Invalid Get-Root-Command; it should start with su: or sudo:
ast: Get-Root-Command nun válidu; tendría d'entamar con su: o sudo:

en: Invalid Get-Root-Command; it should start with su: or sudo:, not %s:
ast: Get-Root-Command nun válidu; tendría d'entamar con su: o sudo:, non %s:

en: Invalid entry in keybinding group: "%s"
ast: Entrada nun válida nel grupu de tecles de referencia: "%s"

en: Invalid entry in style definition group: "%s"
ast: Entrada nun válida nel grupu de definición d'estilos: "%s"

en: Invalid hint "%s": expected a target, but found nothing.
ast: Pista nun válida "%s": esperada una meta, pero na atopao.

en: Invalid hint "%s": expected an action, but found nothing.
ast: Pista nun válida "%s": esperada una aición, pero na atopao.

en: Invalid hint "%s": invalid target: %s
ast: Pista nun válida "%s": meta nun válida: %s

en: Invalid hint "%s": the action "%s" should be "approve", "reject", or a number.
ast: Pista "%s" nun válida: l'aición "%s" tendría que ser "aceutar", "reintentar", o un númberu.

en: Invalid hint "%s": trailing junk after the version.
ast: Pista nun válida "%s": morralla tras la versión.

en: Invalid logger name "%s".
ast: Nome logeáu nun válidu "%s".

en: Invalid mine count; please enter a positive integer
ast: Númberu de mines nun válidu; por favor, introduz un númberu enteru positivu

en: Invalid operation %s
ast: Operación %s nun válida

en: Invalid response.  Please enter a valid command or '?' for help.
ast: Rempuesta nun válida. Por favor, introduz un comandu válidu o '?' p'aida.

en: Invalid response.  Please enter an integer between 1 and %d.
ast: Rempuesta nun válida. Por favor, introduz un enteru ente 1 y %d.

en: Invalid response; please enter 'y' or 'n'.
ast: Rempuesta nun válida; por favor, introduz 'y' o 'n'.

en: Invalid response; please enter one of the following commands:
ast: Rempuesta nun válida; por favor, introduz un de los siguientes comandos:

en: Invalid sorting policy type '%s'
ast: Triba de norma d'ordenación nun válida '%s'

en: Invalid tagless entry in style definition group: "%s"
ast: Entrada ensin etiqueta nun válida nel grupu de definición d'estilos: "%s"

en: Invalid zero-length sorting policy name
ast: Nome de norma d'ordenación de llonxitú cero nun válidu

en: It appears that a previous version of aptitude left files behind in %s.  These files are probably useless and safe to delete.%n%nDo you want to remove this directory and all its contents?  If you select "No", you will not see this message again.
ast: Paez qu'una versión previa d'aptitude dexó ficheros en %s. Dablemente seyan inútiles y puedan esborrase.%n%n¿Quies esborrar esti direutoriu y tol so conteniu? Si seleiciones "Non", nun verás esti mensaxe otra vegada.

en: KABOOM!  You step on a land mine.  --More--
ast: ¡BOOM!  Pisaste una mina.  --Más--

en: Keep
ast: Caltener

en: Keep %F at version %s (%s)
ast: Caltener %F na versión %s (%s)

en: Keep %s at version <big>%s</big> (%s)
ast: Calterner %s na versión <big>%s</big> (%s)

en: Keep the following packages at their current version:
ast: Caltener los siguientes paquetes na so versión actual:

en: Keep the following packages:
ast: Caltener los siguientes paquetes:

en: Keeping %s at version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
ast: Caltener %s na so versión %s ye lo meyor sobre toles alternatives nun aceutaes.

en: Keeping %s at version %s is rejected.
ast: Calteniendo %s na versión %s ye rechazao.

en: Label explaining the upgrade.  This text will not appear in the program at runtime.
ast: Etiqueta espicando l'actualización. Esti testu nun aparecerá nel programa en tiempu d'execución.

en: Leave %ls unresolved.
ast: Dexar %ls nun resueltos.

en: Leave %s unresolved
ast: Dexar %s ensín resolver

en: Leave the following dependencies unresolved:
ast: Dexar les siguientes dependencies ensin resolver:

en: Leave the following recommendations unresolved:
ast: Dexar les siguientes recomendaciones ensin resolver:

en: Leaving %ls unresolved is preferred over all un-accepted alternatives.
ast: Dexar %ls nun resueltes ye lo meyor sobre toles alternatives nun aceutaes.

en: Leaving %ls unresolved is rejected.
ast: Dexar %ls nun resueltes ye rechazao.

en: License
ast: Llicencia

en: List Update
ast: Anovar Llistes

en: Loading cache
ast: Cargando caché

en: Localization
ast: Llocalización

en: Localized defaults|
ast: aptitude-defaults.ast

en: Localized file|help.txt
ast: help.txt

en: LongAction
ast: AiciónLlarga

en: LongState
ast: EstáuLlargu

en: Lost
ast: Perdíu

en: MISSING TAG
ast: MARCA NON ATOPADA

en: Maintainer
ast: Desendolcador

en: Maintainer:
ast: Caltenedor:

en: Make this the default for new package lists.
ast: Facer esto por defeutu pa les nueves llistes de paquetes.

en: Mark %s as automatically installed.
ast: Conseñar %s como instaláu automáticamente.

en: Mark %s as manually installed.
ast: Conseñar %s como instaláu manualmente.

en: Mark Up^gradable
ast: Marcar ^actualizable

en: Mark ^Auto
ast: Conseñar ^Automáticu

en: Mark ^Manual
ast: Conseñar ^Manual

en: Mark all upgradable packages which are not held for upgrade
ast: Conseñar tolos paquetes anovables que nun ten reteníos pa que seyan anovaos

en: Mark the selected package as having been automatically installed; it will automatically be removed if no other packages depend on it
ast: Conseñar el paquete seleicionáu como instaláu automáticamente; desaniciaráse automáticamente si dengún otru paquete depende d'él

en: Mark the selected package as having been manually installed; it will not be removed unless you manually remove it
ast: Conseñar el paquete seleicionáu como instaláu manualmente; non sedrá desaniciáu a menos que lo faigas manualmente

en: Match index %ls is too large; available groups are (%s)
ast: L'índiz de coincidencia %ls ye abondu llargu; los grupos disponibles son (%s)

en: Match indices must be 1 or greater, not "%s"
ast: Los índices de coincidencia tienen de ser 1 o mayor, no "%s"

en: Match pattern ends unexpectedly (expected '%c').
ast: Patrón de coincidencia finó inesperadamente (esperábase '%c').

en: Media change: Please insert the disc labeled '%s' into the drive '%s' and press [Enter].
ast: cambéu de Mediu: Por favor, inxerta'l discu etiquetáu con '%s' na unidá '%s' y calca [Enter].

en: Medium
ast: Mediu

en: Minesweeper
ast: Buscamines

en: Miscellaneous
ast: Miscelánea

en: Multiple descriptions found for group %s, ignoring one
ast: Atoparónse múltiples descripciones pal grupu %s, ignorando una

en: Name
ast: Nome

en: Need to get %sB of archives.
ast: Necesario garrar %sB d'archivos.

en: Need to get %sB/%sB of archives.
ast: Necesario garrar %sB/%sB d'archivos.

en: Never
ast: Enxamás

en: Never display this message again.
ast: Nun amosar esti mensaxe otra vegada.

en: Never wait for the user after downloading packages: always begin the installation immediately.
ast: Enxamás esperar pol usuariu dempués de baxar paquetes: siempre entamar la instalación de secute.

en: New
ast: Nuevu

en: New Categorical ^Browser
ast: Nuevu ^Restolar de categoríes

en: New Package ^View
ast: Nueva ^Vista de Paquete

en: New Packages
     These packages have been added to Debian since the last time you cleared the list of "new" packages (choose "Forget new packages" from the Actions menu to empty this list).
ast: Paquetes nuevos
     Estos paquetes amestáronse a Debian dende la cabera vegada qu'esborraste la llista de paquetes "nuevos" (escueye "Escaecer paquetes nuevos" dende'l menu Aiciones pa vaciar esta llista).

en: New ^Debtags Browser
ast: Nuevu Restolador ^Debtags

en: New ^Flat Package List
ast: Nueva ^Vista de Llista de Paquetes

en: News
ast: Noticies

en: Next
ast: Siguiente

en: No broken packages.
ast: Ensin paquetes frayaos

en: No candidate version found for %s
ast: Non atopada versión candidata pa %s

en: No comma following tag name "%s".
ast: Ensin coma dempués del nome d'etiqueta "%s".

en: No current or candidate version found for %s
ast: Non atopada versión autual o candidata pa %s

en: No dependency chain found.
ast: Nun s'alcontró cadena de dependencia.

en: No dependency solution was found.
ast: Nun s'alcontraron soluciones de dependencia.

en: No downloadable files for %s version %s; perhaps it is a local or obsolete package?
ast: Nun pueden algamase ficheros pa %s na versión %s, ¿puede que seya un paquete llocal o obsoletu?

en: No hierarchy information to edit
ast: Nun hai información de xerarquía pa editar

en: No longer requiring the installation of %s version %s (%s)
ast: Ya nun ye necesaria la instalación de %s versión %s (%s)

en: No longer requiring the removal of %s
ast: Ya nun ye necesariu'l desaniciáu de %s

en: No more solutions.
ast: Nun hai más soluciones.

en: No new changelog entries; it looks like you installed a locally compiled version of this package.
ast: Ensín nueves entraes nel rexistru de cambios; esto suel ser debío a qu'instalaste una versión compilada llocalmente d'esti paquete.

en: No new changelog entries; this is likely due to a binary-only upload of this package.
ast: Ensín entraes nueves nel rexistru de cambios; esto suel ser debío a un binariu únicu xubíu a esti paquete.

en: No package named "%s" exists.
ast: Nun existe paquete nomáu "%s".

en: No packages are broken.
ast: Ensin paquetes frayaos.

en: No packages are scheduled to be installed, removed, or upgraded.
ast: Ensin paquetes planificaos pa instalar, desaniciar o anovar.

en: No packages found -- enter the package names on the line after 'c'.
ast: Ensin paquetes atopaos -- introduz los nomes de los paquetes na llinia dempués 'c'.

en: No packages found -- enter zero or more roots of the search followed by the package to justify.
ast: Ensin paquetes atopaos -- introduz cero o más raíces pa la gueta seguios del paquete a justificar.

en: No packages matched "%s".
ast: Nengún paquete concasa con "%s".

en: No packages matched the pattern "%ls".
ast: Nengún paquete concasa col patrón "%ls".

en: No packages to show -- enter the package names on the line after 'i'.
ast: Ensin paquete a amosar -- introduz los nomes de los paquetes na llinia dempués de '¡'.

en: No packages were selected by the given search pattern; nothing to do.
ast: Ensin paquetes seleicionaos pol patrón de gueta dau; nada que facer.

en: No packages will be installed, removed or upgraded.  Some packages could be upgraded, but you have not chosen to upgrade them.  Type "U" to prepare an upgrade.
ast: Nun s'instalará, desaniciará o anovará nengún paquete. Dalgunos paquetes pueden anovase, pero nun escoyíste anovalos. Escribe "U" pa preparar una actualización.

en: No packages will be installed, upgraded, or removed.
ast: Dengún paquete sedrá instaláu, anováu, o desaniciáu.

en: No preference
ast: Ensín preferencia

en: No resolution found.
ast: Nun s'atopó denguna solución.

en: No solution found within the allotted time.  Try harder? [Y/n]
ast: Nun s'atopó nenguna solución nel tiempu esperáu. ¿Intentalo más? [Y/n]

en: No solution to these dependency problems exists!
ast: ¡Ensin solución pa estos problemes de dependencia!

en: No solutions yet.
ast: Nun hai más soluciones.

en: No solutions.
ast: Nun hai soluciones.

en: No such package "%s"
ast: Non existe paquete "%s"

en: No upgrades are available.
ast: Ensín actualizaciones disponibles.

en: Not Installed
ast: Ensin Instalar

en: Not Installed Packages
     These packages are not installed on your computer.
ast: Paquetes Non Instalaos
    Esos paquetes nun tán instalaos nel to ordenador.

en: Not available
ast: Non disponible

en: Not implemented
ast: Non implementáu

en: Not installed
ast: Non instaláu

en: Note: "%s", providing the virtual package
          "%s", is already going to be installed.
ast: Nota: "%s", proporciona'l paquete virtual
          "%s", yá va a ser instaláu.

en: Note: "%s", providing the virtual package
          "%s", is already installed.
ast: Nota: "%s", proporciona'l paquete virtual
          "%s", yá ta instaláu.

en: Note: selecting "%s" instead of the
          virtual package "%s"
ast: Nota: seleccionando "%s" en llugar de'l
          paquete virtual "%s"

en: Note: selecting the task "%s: %s" for installation
ast: Nota: Seleicionando la xera "%s: %s" pa instalar

en: Number of mines:
ast: Númberu de mines:

en: Obsolete and Locally Created Packages
     These packages are currently installed on your computer, but they are not available from any apt source.  They may be obsolete and removed from the archive, or you may have built a private version of them yourself.
ast: Paquetes obsoletos y criaos llocalmente
     Esos paquetes tán anguaño instalaos nel to ordenador, pero nun tán disponibles dende nenguna fonte d'apt. Puede que ten obsoletos y se desaniciaren del ficheru, o puede que tú compilases la to propia versión pa ti mesmu.

en: Obsolete downloaded package files have been deleted, freeing %sB of disk space.
ast: Desaniciaos los ficheros de paquetes obsoletos baxaos, lliberando %sB d'espaciu en discu.

en: Obsoletes
ast: Fae obsoletu a

en: Ok
ast: Aceutar

en: Okay, okay, if I give you an Easter Egg, will you go away?
ast: Val, val, si te doi un Güevu Pintu, dexarásme?

en: Online Help
ast: Aida Online

en: Options
ast: Opciones

en: Package
ast: Paquete

en: Package %s is not installed, cannot forbid an upgrade
ast: Paquete %s nun instaláu, nun puede prohibíse un anovamientu

en: Package %s is not installed, so it will not be removed
ast: Paquete %s nun ta instaláu, polo que nun se desaniciará

en: Package %s is not upgradable, cannot forbid an upgrade
ast: Paquete %s nun ye anovable, nun puede prohibíse un anovamientu

en: Package Download
ast: Baxada Paquetes

en: Package information: dependency list
ast: Información de Paquete: llista de dependencies

en: Package information: version list
ast: Información de Paquete: llista de versión

en: Package names provided by %s
ast: Nomes del paquete daos por %s

en: Package:
ast: Paquete:

en: Packages
ast: Paquetes

en: Packages being automatically held in their current state
     These packages could be upgraded, but they have been kept in their current state to avoid breaking dependencies.
ast: Paquetes calteníos nel so estáu actual
     Esos paquetes podríen ser actualizaos, pero conservense nel so estáu actual pa nun frayar nenguna dependencia.

en: Packages being automatically installed to satisfy dependencies
     These packages are being installed because they are required by another package you have chosen for installation.
ast: Paquetes automáticamente instalaos pa satisfacer les dependencies
     Esos paquetes instalaránse porque dalgún otru paquete seleicionáu pa instalar necesitalos.

en: Packages being deleted due to unsatisfied dependencies
     These packages are being deleted because one or more of their dependencies is no longer available, or because another package conflicts with them.
ast: Paquetes que se desaniciarán poles dependencies nun satisfeches
     Esos paquetes desaniciaránse porque una o más de les sos dependencies nun tán disponibles por más tiempu, o porque otru paquete cria un conflictu con ellos.

en: Packages being held back
     These packages could be upgraded, but you have asked for them to be held at their current version.
ast: Paquetes bloqueaos
     Esos paquetes pueden anovase, pero pidiste que caltengan la so versión actual.

en: Packages being removed because they are no longer used
     These packages are being deleted because they were automatically installed to fulfill dependencies, and the planned action will result in no installed package declaring an 'important' dependency on them.
ast: Paquetes que se desaniciarán porque ya nun s'usen
     Esos paquetes desaniciaránse porque fueron automáticamente instalaos pa satisfacer dependencies, y les aiciones planeaes faerán que nengún paquete instaláu dependa d'ellos de mena 'importante'.

en: Packages depending on %s
ast: Paquetes que depeden de %s

en: Packages matching this search pattern will always be treated as if an installed package depends on them: they will never be targeted for removal as unused packages.
ast: Siempre se tratará a los paquetes que coincidan con esti patron de gueta como si dalgún paquete instaláu dependiera d'el: enxamás se marcará pa ser desaniciáu como paquete nun usáu.

en: Packages requiring %s:
ast: Paquetes que depeden de %s:

en: Packages that are partially installed
     These packages are not fully installed and configured; an attempt will be made to complete their installation.
ast: Paquetes instalaos parcialmente
     Esos paquetes nun tán completamente instalaos y configuraos; intentaráse completar la so instalación.

en: Packages that should never be automatically removed
ast: Paquetes qu'enxamás debieren ser desanicios automáticamente

en: Packages to be downgraded
     An older version of these packages than is currently installed will be installed.
ast: Paquetes pa baxar de versión
     Instalaráse una versión anterior d'esos paquetes que tán anguaño instalaos.

en: Packages to be installed
     These packages have been manually selected for installation on your computer.
ast: Paquetes a instalar
     Esos paquetes foron seleicionaos manualmente pa instalar nel to ordenador.

en: Packages to be reinstalled
     These packages will be reinstalled.
ast:  Paquetes a reinstalar
     Esos paquetes sedrán reinstalaos.

en: Packages to be removed
     These packages have been manually selected for removal.
ast: Paquetes a esborrar
     Esos paquetes foron seleicionaos manualmente pa desanicialos.

en: Packages to be upgraded
     These packages will be upgraded to a newer version.
ast: Paquetes a anovar
     Esos paquetes sedrán anovaos a una versión nueva.

en: Packages which are recommended by other packages
     These packages are not strictly required, but they may be necessary to provide full functionality in some other programs that you are installing or upgrading.
ast: Paquetes recomandaos por otros paquetes
     Esos paquetes nun son obligatorios, pero pueden ser necesarios pa dar tola funcionalidá de dalgunos otros programes que vas a instalar o anovar.

en: Packages which are suggested by other packages
     These packages are not required in order to make your system function properly, but they may provide enhanced functionality for some programs that you are currently installing.
ast: Paquetes suxeríos por otros paquetes
     Esos paquetes nun son requeríos pa que'l sistema furrule afayaízamente, pero nun dan funcionalidaes amestaes a dalgunos programes que van instalase.

en: Packages which depend on %s
ast: Paquetes que dependen de %s

en: Packages with unsatisfied dependencies
     The dependency requirements of these packages will be unmet after the install is complete.
     .
     The presence of this tree probably indicates that something is broken, either on your system or in the Debian archive.
ast: Paquetes con dependencies nun satisfeches
     Les dependencies d'esos paquetes nun tarán satisfeches fasta que la instalación te completa.
     .
     La presencia d'esti árbol probablemente indica que dalgo ta frayao, nel to sistema o nel ficheru de Debian.

en: Packages:
ast: Paquetes:

en: Parse error
ast: Fallu d'análisis

en: Pause after downloading files
ast: Pausar dempués de baxar ficheros

en: Perform all pending installs and removals
ast: Facer toles instalaciones y desaniciaos pendientes

en: Perform the actions contained in the currently selected solution.
ast: Facer les aiciones conteníes na solución seleicionada anguaño.

en: Perform the actions in the currently selected solution and close this tab.
ast: Facer les aiciones na solución seleicionada actualmente y zarrar esta llingüeta.

en: Placeholder label for the explanation that two conffiles are being compared.
    This text should not appear in the program.
ast: Asignación d'etiqueta pa la esplicación de qué son los dos ficheros de configuración que se comparen.
    Esti testu nun debe aparecer nel programa.

en: Please insert the disc labeled "%s" into the drive "%s"
ast: Por favor, inxerta'l discu etiquetáu con "%s" na unidá "%s"

en: Please wait; reloading cache...
ast: Espere; recargando caché...

en: PreDepends
ast: Predepende de

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Preparing to download changelogs
ast: Tresnando la descarga rexistru de cambeos

en: Press "%s" to install <span size='large'>%d</span> upgrade out of <span size='large'>%d</span>. | Press "%s" to install <span size='large'>%d</span> upgrades out of <span size='large'>%d</span>.
ast[0]: Calca "%s" pa instalar <span size='large'>%d</span> actualización fuera de <span size='large'>%d</span>.
ast[1]: Calca "%s" pa instalar <span size='large'>%d</span> actualizaciones fuera de <span size='large'>%d</span>.

en: Press "%s" to manually attempt to install the remaining <span size='large'>%d</span> upgrade. | Press "%s" to manually attempt to install the remaining <span size='large'>%d</span> upgrades.
ast[0]: Calca "%s" pa intentar instalar manualmente <span size='large'>%d</span> actualización.
ast[1]: Calca "%s" pa intentar instalar manualmente <span size='large'>%d</span> actualizaciones.

en: Press Return to continue.
ast: Calca Volver pa siguir.

en: Preview
ast: Previsualizar

en: Preview of package installation
ast: Previsualizar la instalación de los paquetes

en: Preview:
ast: Previsualizar:

en: Previous
ast: Anterior

en: Priority
ast: Prioridá

en: Priority %s
ast: Prioridá %s

en: Priority:
ast: Prioridá:

en: ProgName
ast: NomeProg

en: ProgVer
ast: VerProg

en: Progress
ast: Progresu

en: Prompt for confirmation at exit
ast: Entrugar por confirmación al colar

en: Provided by
ast: Dau por

en: Provides
ast: Proporciona

en: Provides: cannot be broken
ast: Provee: Nun puede frayase

en: Purge
ast: Purgar

en: Purge %s
ast: Purgar %s

en: REINSTALL
ast: REINSTALA

en: REMOVE
ast: DESANICIA

en: REMOVE, DEPENDENCIES
ast: DESANICIA, DEPENDENCIES

en: REMOVE, NOT USED
ast: DESANICIAR, NON USÁU

en: Ran out of time while trying to find a solution.
ast: Agotóse'l tiempu al intentar guetar una solución.

en: Ran out of time while trying to resolve dependencies (press "%s" to try harder)
ast: ¡Escosose'l tiempu tratando de resolver les dependencies (calca "%s" pa intentalo concienzudamente)

en: Read the full user's manual of aptitude
ast: Lleer too'l manual d'usuariu d'aptitude

en: Reading extended state information
ast: Lleendo información d'estáu estendiu

en: Reading task descriptions
ast: Lleendo descripciones de les tarees

en: Really Continue
ast: Siguir de toes formes

en: Really discard your personal settings and reload the defaults?
ast: ¿De xuru que quies descartar les tos preferencies personales y cargar los valores por defeutu?

en: Really quit Aptitude?
ast: ¿Zarrar dafechu Aptitude?

en: Recommendations
ast: Encamientos

en: Recommended Packages
ast: Paquetes Encamentaos

en: Recommends
ast: Enfota

en: Reconfiguring %s
ast: Reconfigurando %s

en: Reinstall
ast: Reinstalar

en: Reject Breaking ^Holds
ast: Refugar Frayar ^Bloqueos

en: Reject all actions that would change the state of held packages or install forbidden versions
ast: refugar toles aiciones que camudarán l'estáu d'un paquete bloqueáu o qu'instalaríen versiones prohibíes.

en: Rejected
ast: Espulsar

en: Rejecting the installation of %s version %s (%s)
ast: refugar la instalación de %s versión %s (%s)

en: Rejecting the removal of %s
ast: Refugar el desaniciáu de %s

en: Related Dependencies
ast: Dependencies rellacionaes

en: Reload the package cache
ast: Recargar caché de paquetes

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Remove %F [%s (%s)]
ast: Desaniciar %F [%s (%s)]

en: Remove %s
ast: Desaniciar %s

en: Remove %s [<big>%s</big> (%s)]
ast: Desaniciar %s [<big>%s</big> (%s)]

en: Remove and purge configuration/data
ast: Esborrar y desaniciar configuración/datos

en: Remove obsolete package files after downloading new package lists
ast: Desaniciar ficheros de paquetes obsoletos dempués de baxar les llistes de paquetes nuevos.

en: Remove the filter from the package list
ast: Desaniciar el fieltru de la llista de paquetes

en: Remove the following packages:
ast: Desaniciar los siguientes paquetes:

en: Remove unused packages automatically
ast: Desaniciar paquetes nun usaos automáticamente

en: Remove(%s provides %s)
ast: Desaniciar(%s que da %s)

en: Remove(%s)
ast: Desaniciar(%s)

en: Removing %s
ast: Desaniciando %s

en: Removing %s is preferred over all un-accepted alternatives.
ast: Desaniciando %s ye lo meyor sobre toles alternatives nun aceutaes.

en: Removing %s is rejected.
ast: Desaniciando %s ye rechazao.

en: Removing user tag "%s" from the package "%s".
ast: Desaniciando etiqueta d'usariu "%s" del paquete "%s".

en: Repeat the last search
ast: Repetir la cabera gueta

en: Repeat the last search in the opposite direction
ast: Repetir la cabera gueta na direición opuesta

en: Replace configuration file
    '%s'?
ast: Trocar ficheru de configuración
    '%s'?

en: Replaces
ast: Troca

en: Reporting a bug in %s:
ast: Informando un fallu en %s:

en: Requiring the installation of %s version %s (%s)
ast: Requerida la instalación de %s versión %s (%s)

en: Requiring the removal of %s
ast: Requeríu'l desaniciáu de %s

en: Reset all settings to the system defaults
ast: Resetear toles configuraciones a les por defeutu del sistema

en: Resolve Dependencies
ast: Resolver les Dependencies

en: Resolve Upgrade Manually
ast: Resolver Actualización Manualmente

en: Resolve dependencies
ast: Resolver les dependencies

en: Resolve these dependencies by hand? [N/+/-/_/:/?]
ast: Iguar eses dependencies a manu? [N/+/-/_/:/?]

en: Resolver
ast: iguador

en: Resolver state successfully written!
ast: ¡Escritu dafechu l'estáu del iguador!

en: Resolving dependencies...
ast: Resolviendo dependencies...

en: Search
ast: Guetar

en: Search backwards
ast: Guetar p'atrás

en: Search backwards for:
ast: Guetar p'atrás:

en: Search for solutions to unsatisfied dependencies
ast: Guetar soluciones pa les dependencies nun satisfeches

en: Search for:
ast: Guetar por:

en: Search forwards
ast: Guetar p'alantre

en: Search:
ast: Guetar:

en: Searching...
ast: Guetando...

en: Section
ast: Seición

en: Section:
ast: Seición:

en: Security Updates
     Security updates for these packages are available from security.debian.org.
ast: Actualizaciones de Seguridá
     Hai anovamientos disponibles de seguridá pa esos paquetes dende security.debian.org.

en: Select one or more starting packages and an ending package to search.
ast: Seleiciona ún o más paquetes d'aniciu y un paquete final a guetar.

en: Select the first solution to the dependency problems.
ast: Seleicionar la primer solución a los problemes de dependencies.

en: Select the last solution to the dependency problems that has been generated so far.
ast: Seleicionar la cabera solución a los problemes de dependencies que se xenerarón fasta agora.

en: Select the next solution to the dependency problems.
ast: Seleicionar la siguiente solución a los problemes de dependencia.

en: Select the previous solution to the dependency problems.
ast: Seleicionar la solución anterior a los problemes de dependencia.

en: Select the version of %s that should be used:
ast: Seleiciona la versión de %s que debiera usase:

en: Selected Package
ast: Paquete Esbilláu:

en: Selected status
ast: Esbillar estáu

en: Servers
ast: Sirvidores

en: Set as automatic
ast: Afitar como automáticu

en: Set as manual
ast: Afitar a manual

en: Setup custom game
ast: Afitar un xuegu personalizáu

en: Short Description
ast: Descripción Curtia

en: Show
ast: Amosar

en: Show broken packages
ast: Amosar paquetes frayaos

en: Show partial search results (incremental search)
ast: Amosar resultaos de gueta parcial (gueta incremental)

en: Show the order in which the actions in the current solution were performed and the dependency that triggered each action.
ast: Amosar l'orden nel que les aiciones na solución actual ficiéronse y la dependencia que provocó cada aición.

en: Skipping this solution, I've already seen it.
ast: Saltando esta solución, Ya la ví.

en: Some dependencies of %B%s%b are not satisfied:
ast: Dalgunes dependencies de %B%s%b nun tán satisfeches:

en: Some packages were broken and have been fixed:
ast: Dalgunos paquetes taben frayaos y fueron iguaos:

en: Source Package:
ast: Paquete Fonte:

en: Source:
ast: Fonte:

en: Starting search with parameters %ls
ast: Entamar gueta colos parámetros %ls

en: State
ast: Estáu

en: Status
ast: Estáu

en: Stop it!
ast: ¡Dexa de facer eso!

en: Subprocess exited with an error -- did you type your password correctly?
ast: Subprocesu salió con un fallu -- ¿escribiste la contraseña correutamente?

en: Suggest %F
ast: Suxiere %F

en: Suggest keeping all packages at their current version.
ast: Suxerío caltener tolos paquetes na so versión actual.

en: Suggests
ast: Suxiere

en: TAGLESS PACKAGES
ast: PAQUETES ENSIN MARQUES

en: Tag
ast: Etiqueta

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Tags of %s:
ast: Etiquetes de %s:

en: Tasks
ast: Xeres

en: Terminal policy '%s' should be the last policy in the list
ast: La norma terminal '%s' debe ser la cabera na llista

en: The ?%s term must be used in a "wide" context (a top-level context, or a context enclosed by ?%s).
ast: El patrón ?%s debe usase nun contestu "wide" (d'un contestu de primer nivel o nun contestu rodeáu de ?%s).

en: The apt cache file is not available; cannot auto-clean.
ast: El ficheru de caché d'apt nun ta disponible; nun puede autollimpiase

en: The board height must be a positive integer
ast: L'altor del tableru debe ser un númberu enteru positivu

en: The board width must be a positive integer
ast: L'anchu del tableru debe ser un númberu enteru positivu

en: The changelog is empty.
ast: El rexistru de cambios ta vacíu.

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version, choose 'No'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
ast: El ficheru de configuración %s camudó (por ti o dalgún script). Una versión actualizada ye unviada a esti paquete. Si quies caltener la to versión actual, escueye 'Non'. ¿Quies reemplazar el ficheru actual ya instalar la nueva versión del paquete mantenida?

en: The dart was poisoned!  The poison was deadly...  --More--
ast: ¡El dardu taba envelenáu!  El velenu yera moral...  --Más--

en: The default color may only be used as a background.
ast: El collor por defeutu debiera ser sólo l'usáu como fondu.

en: The default display-limit for package views
ast: El llímite de visualización por defeutu pa vistes de paquetes

en: The default grouping method for package views
ast: El métodu d'arrexuntamientu por defeutu pa la vista de paquetes

en: The display format for package views
ast: El formatu de visualización pa vistes de paquetes

en: The display format for the header line
ast: El formatu de visualización de la llinia de cabecera

en: The display format for the status line
ast: El formatu de visualización por la llinia d'estáu

en: The download is still in progress.  Should it be canceled?
ast: La descarga sigui en progresu. Daveres quier encaboxala?

en: The following ESSENTIAL packages will be BROKEN by this action:
ast: Los siguientes paquetes ESENCIALES sedrán FRAYAOS por esta aición:

en: The following ESSENTIAL packages will be REMOVED!
ast: ¡Los siguientes paquetes ESENCIALES sedrán DESANICIAOS!

en: The following NEW packages will be automatically installed:
ast: Los siguientes paquetes NUEVOS sedrán automáticamente instalaos:

en: The following NEW packages will be installed:
ast: Los siguientes NUEVOS paquetes sedrán instalaos:

en: The following actions will resolve these dependencies:
ast: Les siguientes acciones iguarán eses dependencies:

en: The following actions will resolve this dependency:
ast: Les aiciones siguientes resolverán estes dependencies:

en: The following commands are available:
ast: Los siguienes comandos tan disponibles

en: The following packages are BROKEN:
ast: Los siguientes paquetes tán FRAYAOS:

en: The following packages are RECOMMENDED but will NOT be installed:
ast: Los siguientes paquetes son RECOMENDAOS pero NUN s'instalarán:

en: The following packages are SUGGESTED but will NOT be installed:
ast: Los siguientes paquetes sedrán SUXERÍOS pero NUN sedrán instalaos:

en: The following packages are unused and will be REMOVED:
ast: Los siguientes paquetes nun s'usen y sedrán DESANICIAOS:

en: The following packages conflict with %B%s%b and will be broken by its installation:
ast: Los siguientes paquetes tienen conflictos con %B%s%b y frayaránse pola so instalación:

en: The following packages conflict with %B%s%b, or depend on a version of it which is not going to be installed.
ast: Los siguientes paquetes tienen conflictos con %B%s%b, o dependen d'una versión d'esti que nun va instalase.

en: The following packages conflict with %B%s%b:
ast: Los siguientes paquetes tienen conflictos con %B%s%b:

en: The following packages conflict with version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
ast: Los siguientes paquetes tienen conflictos cola versión %B%s%b de %B%s%b, y frayaránse si ye %s.

en: The following packages depend on %B%s%b and are broken:
ast: Los siguientes paquetes dependen de %B%s%b y tan frayaos:

en: The following packages depend on %B%s%b and will be broken by its removal:
ast: Los siguientes paquetes dependen de %B%s%b y frayaránse pol so desaniciu:

en: The following packages depend on a version of %B%s%b other than the currently installed version of %B%s%b, or conflict with the currently installed version:
ast: Los siguientes paquetes dependen d'una versión de %B%s%b distinta de la versión instalada anguaño de %B%s%b, o tienen conflictos cola versión anguaño instalada:

en: The following packages depend on a version of %B%s%b other than the currently installed version of %B%s%b:
ast: Los siguientes paquetes dependen d'una versión de %B%s%b distinta de la versión anguaño instalada de %B%s%b:

en: The following packages depend on a version of %B%s%b which is not going to be installed.
ast: Los siguientes paquetes dependen d'una versión de %B%s%b que nun va instalase.

en: The following packages depend on the currently installed version of %B%s%b (%B%s%b), or conflict with the version it will be %s to (%B%s%b), and will be broken if it is %s.
ast: Los siguientes paquetes dependen de la versión anguaño instalada de %B%s%b (%B%s%b), o tienen conflictos cola versión en que se convertirá %s (%B%s%b), y frayaránse si ye %s.

en: The following packages depend on version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
ast: Los siguientes paquetes dependen de la versión %B%s%b de %B%s%b, y frayaránse si ye %s.

en: The following packages have been automatically kept back:
ast: Los siguientes paquetes foron reteníos automáticamente:

en: The following packages have been kept back:
ast: Los siguiente paquetes tán reteníos:

en: The following packages have unmet dependencies:
ast: Los siguientes paquetes tienes dependencies nun satisfeches:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
ast: Los siguientes paquetes sedrán BAXAOS DE VERSIÓN:

en: The following packages will be REINSTALLED:
ast: Los siguientes paquetes sedrán REINSTALAOS:

en: The following packages will be REMOVED:
ast: Los siguientes paquetes sedrán DESANICIAOS:

en: The following packages will be automatically REMOVED:
ast: Los siguientes paquetes sedrán automáticamente DESANICIAOS:

en: The following packages will be upgraded:
ast: Los siguientes paquetes sedrán anovaos:

en: The following partially installed packages will be configured:
ast: Los siguientes paquetes instalaos parcialmente sedrán configuraos:

en: The list of sources could not be read.
ast: Nun puede ser lleída la llista de fontes

en: The name and description of the package.
ast: El nome y la descripción del paquete.

en: The package archives that contain this version.
ast: Los archivos de paquetes que caltienen esta versión.

en: The package cache is not available.
ast: Nun ta disponible l'atroxu de paquetes.

en: The package cache is not available; unable to download and install packages.
ast: La cache de paquetes nun ta disponible; nun pueden baxase ya instalar paquetes.

en: The package index files are corrupted. No Filename: field for package %s.
ast: Los ficheros colos índices de paquetes tan dañaos. Ensin Filename: campu pal paquete %s.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
ast: Les llistes de paquetes o ficheru d'estáu nun puede ser interpretao o abierto.

en: The spikes were poisoned!  The poison was deadly...  --More--
ast: ¡Les espines taben envelenaes! El velenu yera mortal...  --Más--

en: The version %s is available in the following archives:
ast: La versión %s ta disponible nos siguientes archivos:

en: The version number of the package.
ast: El númberu de versión del paquete.

en: There are no Easter Eggs in this program.
ast: Nun hai Güevos Pintos nesti programa.

en: There is %d newly obsolete package. | There are %d newly obsolete packages.
ast[0]: Hai %d paquete nuevu obsoletu.
ast[1]: hai %d paquetes nuevos obsoletos.

en: There is %d newly obsolete package:  | There are %d newly obsolete packages:
ast[0]: Hai %d paquete nuevu obsoletu:
ast[1]: Hai %d paquetes nuevos obsoletos:

en: There really are no Easter Eggs in this program.
ast: Daveres nun hai Güevos Pintos nesti programa.

en: This feature is not implemented, yet.
ast: Esta carauterística entá nun s'aplica.

en: This file list pertains to the currently installed version "%s", not the selected version "%s".
ast: Esta llista de ficheros pertenez a la versión instalada actualmente "%s", non la versión seleicionada "%s".

en: This group contains %d package. | This group contains %d packages.
ast[0]: Esti grupu contién %d paquete.
ast[1]: Esti grupu contién %d paquetes.

en: This option controls how aptitude formats lines of the package list.  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
ast: Esta opción controla como formatea aptitude la llista de paquetes. Llee'l manual d'usuariu d'aptitude pa información de como especificar un formatu de visualización.

en: This option controls how aptitude formats the header line (the line above the package list).  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
ast: Esta opción controla como formatea aptitude la llinia de cabecera (la llinia sobre la llista de paquetes). Llee'l manual d'usuariu pa información de cómo especificar un formatu de visualización.

en: This option controls how aptitude formats the status line (the line between the package list and the lower pane).  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
ast: Esta opción controla como formatea aptitude la llinia d'estáu (la llinia ente la llista de paquetes y el panel inferior). Llee'l manual d'usariu d'aptitude por información de como especificar un formatu de visualización.

en: This option controls how aptitude organizes the package list.  See the aptitude user's manual for information on how to specify a grouping method.
ast: Esta opción controla como organiza aptitude la llista de paquetes. Llee'l manual d'usuariu d'aptitude pa información de como especificar un métodu d'arrexuntamientu

en: This option controls whether aptitude will wait for confirmation after a download before it goes ahead and installs packages.
ast: Esta aición remana si aptitude esperará confirmación dempués d'una descarga, enantes de dir a la cabecera ya instalar paquetes.

en: To continue, enter "%s"; to abort, enter "%s":
ast: Pa siguir, introduz "%s"; pa encaboxar, introduz "%s":

en: To continue, type the phrase "%s":
ast: Pa siguir, escribe la frase "%s":

en: To view a solution, select it from the list to the right.
ast: Pa ver una solución, seleicionala dende la llista de la mandrecha.

en: Toggle ^Approved
ast: Camudar ^Aceptada

en: Toggle ^Rejected
ast: Camudar ^Refugaos

en: Toggle automatic status
ast: Camudar estáu automáticu

en: Toggle whether the currently selected action is approved.
ast: Camudar ente aceutar o non l'aición seleicionada.

en: Toggle whether the currently selected action is rejected.
ast: Camudar ente refugar o non la aición seleicionada.

en: Total Progress:
ast: Progresu Total:

en: Touching the cockatrice corpse was a fatal mistake.  --More--
ast: Ficiste un error fatal al tocar el cuerpu d'un basiliscu.  --Más--

en: Triggers awaited
ast: Disparadores-esperando

en: Triggers pending
ast: Disparadores-pendientes

en: True
ast: Cierto

en: UI options
ast: Opciones IU

en: UNAVAILABLE
ast: NUN DISPONIBLE

en: UNCATEGORIZED
ast: Ensin CATEGORÍA

en: UNCONFIGURED
ast: NON_CONFIGURÁU

en: UNSATISFIED
ast: NON SATISFECHO

en: URL to use to download changelogs
ast: URL pa usar la baxada de rexistros de cambéu

en: Unable to calculate an upgrade.
ast: Nun puede calculase una actualización.

en: Unable to calculate an upgrade.  Press "%s" to manually search for a solution.
ast: Nun puede calculase una actualización. Calca "%s" pa guetar manualmente una solución.

en: Unable to correct dependencies, some packages cannot be installed
ast: Nun pueden correxise les dependencies, dalgunos paquetes nun pueden instálase

en: Unable to correct for unavailable packages
ast: Nun pueden correxise los paquetes nun disponibles

en: Unable to create temporary directory from template "%s": %s
ast: Nun puede criase direutoriu temporal den la plantilla "%s": %s

en: Unable to create the output file: child exited with status %d.
ast: Nun puede criase'l ficheru de salida: fíu salió con estáu %d.

en: Unable to create the output file: child killed by signal %d.
ast: Nun puede criase ficheru de salida: fíu matáu por señal %d.

en: Unable to create truncated cache: %s.
ast: Nun puede criase caché truncada: %s

en: Unable to find a reason to install %s.
ast: Nun s'atopa una razón pa instalar %s.

en: Unable to find a reason to remove %s.
ast: Nun s'atopase una razón pa desaniciar %s.

en: Unable to find a solution to apply.
ast: Nun puede atopase denguna solución a aplicar.

en: Unable to find a version "%s" for the package "%s"
ast: Nun pudo atopase una versión "%s" pal paquete "%s"

en: Unable to find an archive "%s" for the package "%s"
ast: Nun s'atopó un archivu "%s" pal paquete "%s"

en: Unable to find the source package for "%s".
ast: Nun puede atopase'l paquete fonte pa "%s".

en: Unable to fork: %s
ast: Nun puede copiase: %s

en: Unable to list files in "%s"
ast: Nun pueden llistase ficheros en "%s"

en: Unable to load the user interface definition file %s/aptitude.glade.
ast: Nun puede cargase la interface d'usuariu definida nel ficheru %s/aptitude.glade.

en: Unable to locate package %s
ast: Nun puede llocalizase paquete %s

en: Unable to open %ls
ast: Nun puede abrise %ls

en: Unable to open %s for writing
ast: Nun puede abrise %s pa escribir

en: Unable to open %s to log actions
ast: Nun puede abrise %s p'acciones de rexistru

en: Unable to parse pattern %s
ast: Nun puede interpretase'l patrón %s

en: Unable to parse pattern after "%s"
ast: Nun puede interpretase'l patrón dempués de "%s"

en: Unable to parse pattern at '%s'
ast: Nun puede interpretase patrón en '%s'

en: Unable to parse some match patterns.
ast: Nun se puede interpretar dalgún patrón de comparación

en: Unable to remove "%s"
ast: Nun puede esborrase "%s"

en: Unable to remove directory "%s"
ast: Nun puede esborrase'l direutoriu "%s"

en: Unable to remove the old temporary directory; you should remove %s by hand.
ast: Nun se pudo desaniciar el direutoriu temporal anterior; tendríes de desaniciar %s a mano.

en: Unable to replace %s with new configuration file
ast: Nun puede trocase %s col nuevu ficheru de configuración

en: Unable to resolve dependencies!  Giving up...
ast: ¡Nun pueden resolvese les dependencies! Desistiendo...

en: Unable to resolve dependencies.
ast: Nun pueden resolvese dependencies.

en: Unable to safely resolve dependencies, try running with --full-resolver.
ast: Nun pueden resolvese de mou seguru delles dependencies, intentalo corriendo con --full-resolver.

en: Unable to satisfy the build-depends: %s.
ast: Nun pueden satisfacese les dependencies de compilación: %s.

en: Unable to stat "%s"
ast: Nun puede aniciase stat so "%s"

en: Unable to stat %s.
ast: Nun puede aniciase stat sobre %s.

en: Unable to transcode package display format after "%ls"
ast: Nun puede aplicase transcode al formatu de visualización de los paquetes dempués de "%ls"

en: Uncaught exception: %s
ast: Esceición non xestionada: %s

en: Uncompressed Size:
ast: Tamañu non comprimíu

en: Undo
ast: Desfacer

en: Undo the last package operation or group of operations
ast: Desfacer la cabera operación o grupu d'operaciones sobre los paquetes

en: Unexpected ')'
ast: Nun esperáu ')'

en: Unexpected empty expression
ast: Espresión vacía nun esperada

en: Unexpected end-of-file on standard input
ast: Nun esperáu final de ficheru na entrada standard

en: Unexpected pattern argument following "keep-all"
ast: El siguiente patrón del argumentu nun ye esperáu siguiendo a "keep-all"

en: Unexpectedly empty tree title after "%s"
ast: Árbol de titulu ermu nun esperáu dempués de "%s"

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Unknown action type: %s
ast: Acción de triba desconocida: %s

en: Unknown alignment type '%s'
ast: Triba d'alliniamientu desconocida '%s'

en: Unknown command "%s"
ast: Comandu desconocíu "%s"

en: Unknown dependency type: %s
ast: Triba de dependencia desconocida: %s

en: Unknown grouping policy "%s"
ast: Norma d'arrexuntamientu "%s" desconocia

en: Unknown log level name "%s" (expected "trace", "debug", "info", "warn", "error", "fatal", or "off").
ast: Nome de nivel de rexistru desconocíu "%s" (esperáu "traza", "debug", "info", "avisu", "fallu", "fatal", o "off").

en: Unknown pattern type: %c
ast: Triba de patrón desconocida: %c

en: Unknown priority %s
ast: Prioridá desconocida %s

en: Unknown style attribute %s
ast: Atributu d'estilu desconocíu %s

en: Unknown term type: "%s".
ast: Triba de patrón desconocía: «%s»

en: Unknown version selection, something is very wrong.
ast: Seleición de versión desconocida, dalgo ta permal.

en: Unmatched '('
ast: Ensin zarrar '('

en: Unmatched '(' in sorting policy description
ast: '(' Ensin zarrar na descripción de la norma d'ordenación

en: Unpacked
ast: Desempaquetáu

en: Unrecognized attribute name "%s"
ast: Nome d'atributu nun reconocíu "%s"

en: Unrecognized color name "%s"
ast: Nome de collor nun reconocíu "%s"

en: Unrecognized input.  Enter either "%s" or "%s".
ast: Entrada nun reconocible. Introduz "%s" o "%s".

en: Unrecognized tasks
ast: Xeres nun reconocíes

en: Unsatisfied dependencies
ast: Dependencies insatisfeches

en: Unterminated '"' in the user-tags list of the package %s.
ast: '"' Nun termináu na llista d'etiquetes del usuariu del paquete %s.

en: Unterminated literal string after %s
ast: Dempués de cadena %s lliteral non termináu

en: Update
ast: Anovar

en: Update %s?
ast: Anovar %s?

en: Updating package lists
ast: Anovando llista de paquetes

en: Updating the package lists requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
ast: L'anovamientu de la llista de paquetes requier privilexos d'alministrador, que tu nun tienes anguaño. ¿Quies camudar a la cuenta d'alministrador?

en: Upgradable Packages
     A newer version of these packages is available.
ast: Paquetes actualizables
     Hai algamable una nueva versión d'estos paquetes

en: Upgrade
ast: Anovar

en: Upgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
ast: Anovar %F [%s (%s) -> %s (%s)]

en: Upgrade %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]
ast: Actualizar %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]

en: Upgrade Summary
ast: Resume d'Anovamientu

en: Upgrade the following packages:
ast: Anovar los paquetes siguientes:

en: Upgrade to %s version %s
ast: Anovar a %s versión %s

en: Upgrading %s to version %s is rejected.
ast: Actualizando %s a versión %s ye rechazao.

en: Usage: aptitude [-S fname] [-u|-i]
ast: Mou d'usu: aptitude [-S nome_ficheru] [-u|-i]

en: Use a 'status-line' download indicator for all downloads
ast: Usar un indicador de baxada 'status-line' pa toles baxaes

en: Use a minibuffer-style prompt when possible
ast: Usar un prompt estilu minibuffer cuando seya afayaízo

en: User Tags
ast: Etiquetes d'Usuariu

en: User's Manual
ast: Manual d'Usuariu

en: User's ^Manual
ast: ^Manual d'usuariu

en: Version
ast: Versión

en: Version:
ast: Versión:

en: Versions of %s
ast: Versiones de %s

en: View Details
ast: Ver Detalles

en: View a brief introduction to aptitude
ast: Ver una curtia introdución a aptitude

en: View a list of frequently asked questions
ast: Ver una llista de entrugues retrucaes frecuentes

en: View all the packages on the system in a single uncategorized list
ast: Ver tolos paquetes nel sistema nuna llista simple ensin categoríes

en: View and/or adjust the actions that will be performed
ast: Ver y/o axustar les aiciones que se faerán

en: View available packages and choose actions to perform
ast: Ver los paquetes disponibles y escoyer les aiciones a facer

en: View changes
ast: Ver cambeos

en: View errors that have occurred in the apt system since the program was started.
ast: Ver fallos qu'asocedieron nel sistema apt dende que s'anició el programa.

en: View information about this program
ast: Ver información tocante a esti programa

en: View next display
ast: Ver siguiente visualización

en: View packages that it is recommended that you install
ast: Ver paquetes que s'encamienta qu'instales

en: View packages which it is recommended that you install, but which are not currently installed.
ast: Ver paquetes que son recomendaos qu'instales, pero nun tienes instalaos anguaño.

en: View previous display
ast: Ver visualización previa

en: View the detailed program manual
ast: Ver el manual de programa detalláu

en: View the differences
ast: Ver les diferencies

en: View the important changes made in each version of
ast: Ver los cambeos importantes fechos en cada versión de

en: View the important changes made in each version of %s
ast: Ver los cambeos más importantes fechos en cada versión de %s

en: View the list of changes made to this Debian package.
ast: Ver la llista de cambeos fecha a esti paquete Debian.

en: View the on-line help
ast: Ver l'aida online

en: View the package which will be affected by the selected action
ast: Ver el paquete que sedrá afeutáu pola aición selecionada

en: View the progress of the package download
ast: Ver el progresu de la baxada de los paquetes

en: View the progress of the package list update
ast: Ver el progresu de l'anovamientu de la llista de paquetes

en: View the terms under which you may copy and distribute aptitude
ast: Ver los terminos baxo los que puedes copiar y distribuyir aptitude

en: Views
ast: Vistes

en: Virtual Packages
     These packages do not exist; they are names other packages use to require or provide some functionality.
ast: Paquetes Virtuales
     Esos paquetes nun esisten; sólo son nomes qu'otros paquetes suelen requerir o dar dalguna funcionalidá.

en: WARNING
ast: AVISU

en: WARNING: Performing this action will probably cause your system to break!
             Do NOT continue unless you know EXACTLY what you are doing!
ast: AVISU: ¡Faciendo esta aición dablemente faigas que'l to sistema rompa!
             ¡NUN sigas a menos que sepas ESAUTAMENTE qué tas faciendo!

en: WARNING: the package cache is opened in read-only mode!  This change and all subsequent changes will not be saved unless you stop all other running apt-based programs and select "Become root" from the Actions menu.
ast: AVISU: ¡La caché de paquetes ta abierta en mou namái llectura! Estos cambeos y toles cambeos siguientes nun sedrán guardaos a nun ser que pares tolos demás programes n'execución basaos n'apt y seleiciones "Convertise n'alministrador" del menú Aiciones.

en: WARNING: untrusted versions of the following packages will be installed!
    
    Untrusted packages could compromise your system's security.
    You should only proceed with the installation if you are certain that
    this is what you want to do.
ast: AVISU: ¡Instalaránse versiones ensin roblar de los siguientes paquetes!
    
    Paquetes ensin firmar podríen comprometer la segurida del to sistema.
    Sólo debieres siguir cola instalación si tas seguru que
    esto ye lo que quies facer.

en: WEIRDNESS: unknown option code received
ast: RAREZA: Recibiu códigu d'opción desconocíu

en: Wait for confirmation if an error occurred during the download.  If there were no errors, begin installing packages immediately.
ast: Esperar por confirmación si ocurrió un fallu durante la baxada. Si nun hai fallos, entamar a instalar paquetes de secute.

en: Warn when attempting to perform a privileged action as a non-root user
ast: Avisar cuando fae una acción privilexiada un usuariu como non root

en: Warning: group %s is involved in a cycle
ast: Avisu: el grupu %s forma parte d'un bucle

en: Waste time trying to find mines
ast: Pierde'l to tiempu intentando guetar les mines

en: What is it?  It's an elephant being eaten by a snake, of course.
ast: ¿Qué ye eso? Ye un elefante xintáu por una serpiente, por supuestu.

en: When an error occurs
ast: Cuando heba un fallu

en: When you install or remove packages, a summary of what aptitude does will be written to this file.  If the first character of the file name is a pipe character ('%B|%b'), the remainder of the name will be interpreted as a shell command that is to receive the log on standard input.
ast: Cuando instales o desanicies paquetes, un sumariu de que fae aptitude sedrá escritu a esti ficheru. Si'l primer carauter del nome de ficheru ye un carauter tubería ('%B|%b'), el nome sedrá interpretáu como un comandu shell que sedrá lo que reciba'l rexistru na entrada standard.

en: Whether the package is automatically installed.
ast: Si'l paquete s'instala automáticamente.

en: Why Installed
ast: Razón d'instalación

en: Width of board:
ast: Anchor del tableru:

en: Will free %sB of disk space
ast: Lliberaráse %sB d'espaciu del discu

en: Will install %li packages, and remove %li packages.
ast: Instalaránse %li paquetes, y desaniciaránse %li paquetes.

en: Will not remove %s; you should examine the files in it and remove them by hand.
ast: Nun sedrá desaniciáu %s; Tienes de desaminar los ficheros que caltién y desanicialos a mano.

en: Will use %sB of disk space
ast: Usaráse %sB d'espaciu del discu

en: Won
ast: Ganáu

en: Would download/install/remove packages.
ast: Baxará/instalará/desaniciará paquetes.

en: Would forget what packages are new
ast: Escaecería que paquetes son nuevos

en: Would free %sB of disk space
ast: Lliberaránse %sB d'espaciu en discu

en: Would resolve dependencies, but dependency resolution is disabled.
       (%s::ProblemResolver::StepLimit = 0)
ast: Debieran resolvese dependencies, pero resolución de dependencies ta desactivada.
       (%s::ProblemResolver::StepLimit = 0)

en: Writing extended state information
ast: Escribiendo información d'estáu estendiu

en: Yes, I am aware this is a very bad idea
ast: Sí, sé que ye una idega permala

en: You already are root!
ast: ¡Yá yes alministrador!

en: You are jolted by a surge of electricity!  --More--
ast: ¡Sacúdete una descarga eléctrica!  --Más--

en: You are not root and I cannot find any way to become root.  To reconfigure this package, install the menu package, the login package, or run aptitude as root.
ast: Nun yes alministrador y nun atopo dengún mou pa convertite nél. Pa reconfigurar esti paquete, instala'l paquete menu, el paquete login, o executa aptitude como alministrador.

en: You can only specify a package archive with an 'install' command.
ast: Sólo puedes especificar un archivu de paquetes con un comandu 'install'.

en: You can only specify a package version with an 'install' command or a 'forbid-version' command.
ast: Sólo puedes especificar una versión de paquete con un comandu 'install' o un comandu 'forbid-version'.

en: You can only view changelogs of official Debian packages.
ast: Sólo puedes ver rexistros de cambéu de paquetes oficiales de Debian.

en: You can only view changelogs of official Debian packages; %s is from %s.
ast: Namás puedes ver rexistros de cambéu de paquetes oficiales de Debian; %s ye de %s.

en: You can only view changelogs of official Debian packages; the origin of %s is unknown.
ast: Namái puedes ver rexistros de cambéu de paquetes oficiales de Debian; el orixe de %s ye desconocíu.

en: You cannot specify both an archive and a version for a package
ast: Nun puedes especifiar un archivu y una versión pa un paquete a la vez

en: You die...  --More--
ast: Morriste... --Más--

en: You fall into a pit!  --More--
ast: ¡Caes nun furacu!  --Más--

en: You feel here a cockatrice corpse.  --More--
ast: Sientes el cuerpu d'un basiliscu.  --Más--

en: You have won.
ast: Ganaste.

en: You land on a set of sharp iron spikes!  --More--
ast: ¡Aterrices nun garrapiellu d'espines de fierro afilaes!  --Más--

en: You lose!
ast: ¡Perdiste!

en: You may also specify modification to the actions which will be taken.  To do so, type an action character followed by one or more package names (or patterns).  The action will be applied to all the packages that you list.  The following actions are available:
ast: Tu tamién puedes especificar modificaciones so les aiciones que sedrán tomaes. Pa facelo, teclea un carauter d'aición siguiu d'un o más nomes de paquete (o patrones). L'aición aplicarase a tolos paquetes que tu llistes. Les siguientes acciones tan disponibles:

en: You may not modify the state of any package while a download is underway.
ast: Nun modifiques l'estáu de dnengún paquete mientres una baxada tea en procesu.

en: You may want to update the package lists to correct these missing files
ast: Quiciabés quiés anovar la llista de paquetes pa correxir esos ficheros que falten

en: You must be root to update the package lists.
ast: Tienes de ser root p'anovar la llista de paquetes.

en: You must choose one to install.
ast: Tienes d'escoyer ún pa instalar.

en: You turn to stone... --More--
ast: Conviérteste nuna piedra... --Más--

en: Your wand of %s breaks apart and explodes!  --More--
ast: ¡La to varita máxica %s fráñese y españa!  --Más--

en: [%d(%d)/...] Resolving dependencies
ast: [%d(%d)/...] Resolviendo dependencies

en: [%s] dpkg process complete.
ast: [%s] procesu dpkg completáu.

en: [%s] dpkg process complete; there are more packages left to process.
ast: [%s] procesu dpkg completáu; hai más paquetes a procesar.

en: [%s] dpkg process failed.
ast: [%s] falló procesu dpkg.

en: [%s] dpkg process starting...
ast: [%s] procesu dpkg entamando...

en: [DOWNGRADE] %s %s -> %s
ast: [BAXAR DE VERSIÓN] %s %s -> %s

en: [Downloaded]
ast: [Baxáu]

en: [ERROR]
ast: [FALLU]

en: [Hit]
ast: [Oxe]

en: [IGNORED]
ast: [IGNORÁU]

en: [UPGRADE] %s %s -> %s
ast: [ACTUALIZAR] %s %s -> %s

en: [Working]
ast: [Trabayando]

en: ^About
ast: ^Tocante a

en: ^Become root
ast: ^Convertise n'alministrador

en: ^Changelog
ast: ^Rexistru de cambeos

en: ^Clean package cache
ast: ^Llimpiar la caché de paquetes

en: ^Close
ast: ^Zarrar

en: ^Dependency handling
ast: Manexu de ^Dependencies

en: ^Examine Solution
ast: ^Desaminar Solución

en: ^Find
ast: ^Guetar

en: ^Find Backwards
ast: ^Guetar p'atrás

en: ^First Solution
ast: ^Primer Solución

en: ^Forbid Version
ast: ^Prohíbir Versiones

en: ^Forget new packages
ast: ^Escaecer paquetes nuevos

en: ^Help
ast: ^Aida

en: ^Hold
ast: ^Retener

en: ^Install
ast: ^Instalar

en: ^Install/remove packages
ast: ^Instalar/desaniciar paquetes

en: ^Keep
ast: ^Caltener

en: ^Last Solution
ast: Cabera So^lución

en: ^License
ast: ^Llicencia

en: ^Limit Display
ast: ^Llimitar Vista

en: ^Miscellaneous
ast: ^Miscelánea

en: ^News
ast: ^Noticies

en: ^Next
ast: ^Siguiente

en: ^Next Solution
ast: ^Solución siguiente

en: ^Play Minesweeper
ast: ^Xugar al guetamines

en: ^Preferences
ast: ^Preferencies

en: ^Previous Solution
ast: ^Solución anterior

en: ^Purge
ast: ^Purgar

en: ^Quit
ast: ^Colar

en: ^Reload package cache
ast: ^Recargar caché de paquetes

en: ^Remove
ast: ^Desaniciar

en: ^Revert options
ast: ^Revertir opciones

en: ^UI options
ast: Opciones ^IU

en: ^Un-Limit Display
ast: ^Non Llimitar Vista

en: ^Update package list
ast: ^Anovar llista de paquetes

en: ^View Target
ast: ^Ver Oxetivu

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Help
ast: _Aida

en: _Package
ast: _Paquete

en: _View
ast: _VEr

en: abort and quit
ast: albortar y colar

en: abort automatic dependency resolution; resolve dependencies by hand instead
ast: albortar solución automática de dependencies; iguar dependencies a mano

en: accept the proposed changes
ast: aceptar cambeos propuestos

en: adjust the state of the listed packages, where ACTION is one of:
ast: axustar l'estáu de los paquetes llistaos, onde ACTION ye una de:

en: all-packages
ast: Tolos paquetes

en: all-packages-with-dep-versions
ast: tolos paquetes coles sos versiones de dependencia

en: allow_choices
ast: permitir_escoyetes

en: aptitude failed to find a solution to these dependencies.  You can solve them yourself by hand or type 'n' to quit.
ast: Falló aptitude atopando una solución pa eses dependencies. Puedes resolveles por ti mesmu a mano o escribiendo 'n' pa colar.

en: awaiting trigger processing
ast: esperando al procesamientu de los disparadores

en: awaiting trigger processing by other package(s)
ast: esperando al procesamientu de los disparadores por otru(os) paquete(s)

en: breaks
ast: fraya

en: broken
ast: frayáu

en: but %s is installed and it is kept back.
ast: pero %s ta instaláu y reteniu.

en: but %s is installed.
ast: pero ta instaláu %s.

en: but %s is to be installed.
ast: pero %s sedrá instaláu.

en: but it is not going to be installed.
ast: pero nun sedrá instaláu.

en: but it is not installable.
ast: pero nun ye instalable.

en: cold
ast: fríu

en: config-files
ast: ficheros-configuración

en: conflicts with
ast: conflictos con

en: continue with the installation
ast: siguir cola instalación

en: couldn't replace %s with %s
ast: Nun puede trocase %s con %s

en: death
ast: muerte

en: delete
ast: desaniciar

en: dep_level
ast: nivel_dep

en: depends on
ast: depende de

en: downgraded
ast: baxáu de versión

en: download: you must specify at least one package to download
ast: baxar: Tienes qu'especificar al menos un paquete pa baxar

en: enter the full visual interface
ast: usar la interface visual completa

en: error
ast: Fallu

en: examine the solution in the visual user interface
ast: examinar la solución na interface visual d'usuariu

en: extract-cache-entries: at least one argument is required (the directory
    to which to write files).
ast: extract-cache-entries: ye requeríu al menos un argumentu (el direutoriu
    nel qu'escribir ficheros).

en: failed to remove %s
ast: falló desaniciar %s

en: failed to rename %s to %s
ast: falló renomar %s a %s

en: false
ast: falso

en: first-package
ast: Primer paquete

en: first-package-and-type
ast: primer paquete y triba

en: forbidden upgrade
ast: actualización prohibida

en: give up and quit the program
ast: Colar del programa

en: half-config
ast: medio-configuráu

en: half-install
ast: medio-instaláu

en: hold
ast: retener

en: iconv of %s failed.
ast: falló iconv so %s.

en: install
ast: instalar

en: installed
ast: instaláu

en: invisibility
ast: invisibilidá

en: leave %s unresolved
ast: dexar %s ensín resolver

en: log report
ast: informe de rexistru

en: magic missile
ast: misil máxicu

en: main
ast: principal

en: make_package_view: bad argument!
ast: make_package_view: ¡Argumentu incorreutu!

en: make_package_view: error in arguments -- bad column list for static item
ast: make_package_view: Fallu nos argumentos -- La llista de columnes pal elementu estáticu ye incorreuta

en: make_package_view: error in arguments -- two main widgets??
ast: make_package_view: Fallu nos argumentos -- ¿Dos componentes principales?

en: make_package_view: no main widget found
ast: make_package_view: componente principal nun atopáu

en: move to the next solution
ast: dir a la solución siguiente

en: move to the previous solution
ast: dir a la solución anterior

en: no
ast: non

en: no-summary
ast: ensín sumariu

en: none
ast: dengún

en: not a real package
ast: nun ye un paquete real

en: not installed
ast: non instaláu

en: not installed (configuration files remain)
ast: non instaláu (permanecen los ficheros de configuración)

en: obsoletes
ast: fae obsoleto a

en: open: %d; closed: %d; defer: %d; conflict: %d
ast: abiertu: %d; zarráu: %d; diferíu: %d; conflictu: %d

en: open: %zd; closed: %zd; defer: %zd; conflict: %zd
ast: abiertu: %zd, zarráu: %zd; diferíu: %zd; conflictu: %zd

en: partially configured
ast: parcialmente configuráu

en: partially installed
ast: parcialmente instaláu

en: polymorph
ast: polimorfista

en: pre-depends on
ast: dependencies previes de

en: purge
ast: purgar

en: purged
ast: purgáu

en: recommends
ast: encamienta

en: reinstall
ast: reinstalar

en: reject the proposed changes and search for another solution
ast: refugar los cambeos propuestos y guetar por otra solución

en: replaces
ast: camuda

en: run the automatic dependency resolver to fix the broken dependencies.
ast: corriendo'l iguador de dependencies automáticu pa iguar les dependencies frayaes.

en: search: You must provide at least one search term
ast: gueta: Debes dar al menos ún términu de gueta

en: second
ast: segundu

en: seconds
ast: segundos

en: secret door detection
ast: deteición de puerte secreta

en: show information about one or more packages; the package names should follow the 'i'
ast: amosar información al rodiu d'un o más paquetes; los nomes de los paquetes deben siguir a la 'i'

en: show the Debian changelogs of one or more packages; the package names should follow the 'c'
ast: amosar los rexistros de cambéu de Debian d'un o más paquetes; los nomes de paquetes deben siguir a la 'c'

en: sleep
ast: durme

en: striking
ast: golpiando

en: suggests
ast: suxer

en: tags
ast: etiquetes

en: toggle between the contents of the solution and an explanation of the solution
ast: camudar ente los conteníos de la solución y la esplicación de la solución

en: toggle the display of changes in package sizes
ast: camudar la información de cambeos nel tamañu de paquetes

en: toggle the display of dependency information
ast: camudar la visualización d'información de dependencia

en: toggle the display of version numbers
ast: camudar la información del númberu de versiones

en: trace
ast: traza

en: triggers-awaited
ast: disparadores-esperando

en: triggers-pending
ast: disparadores-pendientes

en: true
ast: verdadero

en: try to find a reason for installing a single package, or explain why installing one package should lead to installing another package.
ast: intentando atopar una razón pa instalar un únicu paquete, o desplicar por qué instalando un paquete instalase otru paquete.

en: unknown
ast: desconocíu

en: unpacked
ast: desempaquetáu

en: upgrade
ast: anovar

en: upgraded
ast: anováu

en: version_selection
ast: seleición_versión

en: warn
ast: avisu

en: yes
ast: si
