fetchmail 6.3.11 - en to ca translation catalogue (623 entries)

en: 
    Caught SIGINT... bailing out.
ca: 
    S'ha rebut un SIGINT... es deixa estar.

en: 
    However, if you HAVE changed your account details since starting the
    fetchmail daemon, you need to stop the daemon, change your configuration
    of fetchmail, and then restart the daemon.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
ca: 
    No obstant, si heu canviat els paràmetres d'aquest compte des de que s'ha
    iniciat el dimoni fetchmail, haureu d'aturar el dimoni, canviar la
    configuració, i aleshores reiniciar-lo.
    
    El fetchmail continarà intentant connectar-s'hi a cada cicle, però no us
    enviarà més notificacions fins que el servei es restableixi.

en:       --auth        authentication type (password/kerberos/ssh/otp)
ca:       --auth        tipus d'autenticació (password/kerberos/ssh/otp)

en:       --bsmtp       set output BSMTP file
ca:       --bsmtp       estableix el fitxer de sortida BSMTP

en:       --fastuidl    do a binary search for UIDLs
ca:       --fastuidl    fa una cerca binària de UIDLs

en:       --fetchdomains fetch mail for specified domains
ca:       --fetchdomains recull el correu pels dominis especificats

en:       --fetchsizelimit set fetch message size limit
ca:       --fetchsizelimit estableix el límit de mida dels missatges

en:       --invisible   don't write Received & enable host spoofing
ca:       --invisible   no deixa traces a les capçaleres dels missatges

en:       --limitflush  delete oversized messages
ca:       --limitflush  esborra els missatges excessivament grans

en:       --lmtp        use LMTP (RFC2033) for delivery
ca:       --lmtp        usa LMTP (RFC2033) pel lliurament

en:       --nobounce    redirect bounces from user to postmaster.
ca:       --nobounce    redirigeix els missatges retornats cap al postmaster

en:       --nosoftbounce fetchmail deletes permanently undeliverable messages.
ca:       --nosoftbounce esborra permanentment missatges que no es poden lliurar

en:       --pidfile     specify alternate PID (lock) file
ca:       --pidfile     usa un fixter PID (bloqueig) alternatiu

en:       --plugin      specify external command to open connection
ca:       --plugin      especifica l'ordre externa per obrir una connexió

en:       --plugout     specify external command to open smtp connection
ca:       --plogout     especifica l'ordre externa per obrir una connexió smtp

en:       --port        TCP port to connect to (obsolete, use --service)
ca:       --port        port TCP/IP al qual connectar-se (obsolet, useu --service)

en:       --postmaster  specify recipient of last resort
ca:       --postmaster  especifica el destinatari en última instància

en:       --principal   mail service principal
ca:       --principal   servei de correu principal

en:       --showdots    show progress dots even in logfiles
ca:       --showdots    mostra punts de progressió àdhuc als fitxers de registre

en:       --smtpname    set SMTP full name username@domain
ca:       --smtpname    estableix el nom complet SMTP nomusuari@domini

en:       --softbounce  keep permanently undeliverable messages on server (default).
ca:       --softbounce  manté al servidor missatges que no es poden lliurar (predet.)

en:       --ssl         enable ssl encrypted session
ca:       --ssl         encripta les comunicacions amb ssl

en:       --sslcert     ssl client certificate
ca:       --sslcert     certificat ssl del client

en:       --sslcertck   do strict server certificate check (recommended)
ca:       --sslcertck   verificació estricta del certificat (recomanat)

en:       --sslcommonname  expect this CommonName from server (discouraged)
ca:       --sslcommonname  espera aquest CommonName del servidor (no recomenat)

en:       --sslfingerprint fingerprint that must match that of the server's cert.
ca:       --sslfingerprint empremta que ha de coincidir amb el cert. del servidor.

en:       --sslkey      ssl private key file
ca:       --sslkey      fitxer que conté la clau ssl privada

en:       --sslproto    force ssl protocol (SSL2/SSL3/TLS1)
ca:       --sslproto    obliga l'ús del protocol ssl (SSL2/SSL3/TLS1)

en:       --syslog      use syslog(3) for most messages when running as a daemon
ca:       --syslog      en mode dimoni, registra l'activitat via syslog(3)

en:       --tracepolls  add poll-tracing information to Received header
ca:       --tracepolls  afegeix el rastre de l'obtenció a la capçalera Received

en:     attacks by a dishonest service are possible.)
ca:     per repetició per part d'un servei deshonest).

en:     cannot be sure you are talking to the
ca:     podeu estar segurs d'estar parlant amb el

en:     prevent you logging in, but means you
ca:     que entreu al sistema, però vol dir que no

en:     service that you think you are (replay
ca:     servei que creieu (són possibles atacs

en:    Do linear search of UIDs during each poll (--fastuidl 0).
ca:    Es farà una cerca lineal de UIDs a cada consulta (--fastuidl 0).

en:   %d UIDs saved.
ca:   S'han desat %d UIDs.

en:   %d message  %d octets long deleted by fetchmail. |   %d messages %d octets long deleted by fetchmail.
ca[0]:   %d missatge de %d eliminat per part del fetchmail.
ca[1]:   %d missatges, %d octets en total, eliminats per part del fetchmail.

en:   %d message  %d octets long skipped by fetchmail. |   %d messages %d octets long skipped by fetchmail.
ca[0]:   %d missatge de %d octets omès per part del fetchmail.
ca[1]:   %d missatges, %d octets en total, omesos per part del fetchmail.

en:   -?, --help        display this option help
ca:   -?, --help        mostra aquesta ajuda

en:   -B, --fetchlimit  set fetch limit for server connections
ca:   -B, --fetchlimit  estableix el límit de missatges obtinguts per connexió

en:   -D, --smtpaddress set SMTP delivery domain to use
ca:   -D, --smtpaddress estableix el domini usat pel lliurament via SMTP

en:   -E, --envelope    envelope address header
ca:   -E, --envelope    capçalera que conté l'adreça de l'embolcall

en:   -F, --flush       delete old messages from server
ca:   -F, --flush       esborra els missatges vells del servidor

en:   -I, --interface   interface required specification
ca:   -I, --interface   interfície de xarxa requerida pel funcionament

en:   -K, --nokeep      delete new messages after retrieval
ca:   -K, --nokeep      esborra els missatges nous després de recollir-los

en:   -L, --logfile     specify logfile name
ca:   -L, --logfile     especifica el fitxer on registrar l'activitat

en:   -M, --monitor     monitor interface for activity
ca:   -M, --monitor     monitora l'activitat de l'interfície especificada

en:   -N, --nodetach    don't detach daemon process
ca:   -N, --nodetach    funciona com a dimoni, però en primer terme

en:   -P, --service     TCP service to connect to (can be numeric TCP port)
ca:   -P, --service      servei TCP/IP al qual connectar-se (o un número de port)

en:   -Q, --qvirtual    prefix to remove from local user id
ca:   -Q, --qvirtual    prefix que es suprimeix del nom d'usuari local

en:   -S, --smtphost    set SMTP forwarding host
ca:   -S, --smtphost    estableix el host pel reenviament via SMTP

en:   -U, --uidl        force the use of UIDLs (pop3 only)
ca:   -U, --uidl        obliga l'ús d'UIDLs (només pop3)

en:   -V, --version     display version info
ca:   -V, --version     mostra informació sobre la versió

en:   -Z, --antispam,   set antispam response values
ca:   -Z, --antispam,   estableix els valors reconeguts com a resposta antispam

en:   -a, --[fetch]all  retrieve old and new messages
ca:   -a, --[fetch]all  recull els missatges tant nous com vells

en:   -b, --batchlimit  set batch limit for SMTP connections
ca:   -b, --batchlimit  estableix el límit de missatges SMTP enviats en sèrie

en:   -c, --check       check for messages without fetching
ca:   -c, --check       comprova si hi ha correu sense recollir-lo

en:   -d, --daemon      run as a daemon once per n seconds
ca:   -d, --daemon      funciona com a dimoni, en intervals de n segons

en:   -e, --expunge     set max deletions between expunges
ca:   -e, --expunge     estableix el màxim de missatges eliminats entre supressions

en:   -f, --fetchmailrc specify alternate run control file
ca:   -f, --fetchmailrc usa un fitxer de configuració alternatiu

en:   -i, --idfile      specify alternate UIDs file
ca:   -i, --idfile      usa un fixter d'UIDs alternatiu

en:   -k, --keep        save new messages after retrieval
ca:   -k, --keep        deixa els missatges al servidor un cop recollits

en:   -l, --limit       don't fetch messages over given size
ca:   -l, --limit       no recull els missatges que superin la mida especificada

en:   -m, --mda         set MDA to use for forwarding
ca:   -m, --mda         estableix l'MDA que s'utilitza pel reenviament

en:   -n, --norewrite   don't rewrite header addresses
ca:   -n, --norewrite   no reescriu les adreces de l'encapçalament

en:   -p, --protocol    specify retrieval protocol (see man page)
ca:   -p, --protocol    especifica el protocol que s'usa per obtenir el correu

en:   -q, --quit        kill daemon process
ca:   -q, --quit        finalitza el procés d'un dimoni

en:   -r, --folder      specify remote folder name
ca:   -r, --folder      estableix el nom de la carpeta remota

en:   -s, --silent      work silently
ca:   -s, --silent      funciona en silenci

en:   -t, --timeout     server nonresponse timeout
ca:   -t, --timeout     temps d'espera per la resposta del servidor

en:   -u, --username    specify users's login on server
ca:   -u, --username    especifica el nom de login al servidor

en:   -v, --verbose     work noisily (diagnostic output)
ca:   -v, --verbose     genera missatges informatius i de diagnòstic

en:   -w, --warnings    interval between warning mail notification
ca:   -w, --warnings    interval entre avisos de notificació de correu

en:   APOP secret = "%s".
ca:   Secret APOP = "%s".

en:   Address to be put in RCPT TO lines shipped to SMTP will be %s
ca:   L'adreça de les línies RCPT TO enviades per SMTP serà %s

en:   All available authentication methods will be tried.
ca:   S'intentaran tots els mètodes d'autenticació disponibles.

en:   All messages will be retrieved (--all on).
ca:   Es descarregaran tots els missatges (--all on).

en:   Carriage-return forcing is disabled (forcecr off).
ca:   L'inserció de retorns de carro està deshabilitada (forcecr off).

en:   Carriage-return forcing is enabled (forcecr on).
ca:   L'inserció de retorns de carro està habilitada (forcecr on).

en:   Carriage-return stripping is disabled (stripcr off).
ca:   L'eliminació de retorns de carro està deshabilitada (stripcr off).

en:   Carriage-return stripping is enabled (stripcr on).
ca:   L'eliminació de retorns de carro està habilitada (stripcr on).

en:   Connection must be through interface %s.
ca:   La connexió s'establirà a través de l'interfície %s.

en:   DNS lookup for multidrop addresses is disabled.
ca:   La consulta DNS d'adreces multidrop està deshabilitada.

en:   DNS lookup for multidrop addresses is enabled.
ca:   La consulta DNS d'adreces multidrop està habilitada.

en:   Default mailbox selected.
ca:   Seleccionada la bústia per defecte.

en:   Deletion interval between expunges forced to %d (--expunge %d).
ca:   L'interval entre supressions és de %d missatge(s) eliminat(s) (--expunge %d).

en:   Delivered-To lines will be discarded (dropdelivered on)
ca:   Les línies Delivered-To es descartaran (dropdelivered on)

en:   Delivered-To lines will be kept (dropdelivered off)
ca:   Les línies Delivered-To es mantindran (dropdelivered off)

en:   Do binary search of UIDs during %d out of %d polls (--fastuidl %d).
ca:   Es farà una cerca binària de UIDs %d consultes de cada %d (--fastuidl %d).

en:   Do binary search of UIDs during each poll (--fastuidl 1).
ca:   Es farà una cerca binària de UIDs a cada consulta (--fastuidl 1).

en:   Domains for which mail will be fetched are:
ca:   Els dominis pels quals es recollirà el correu són:

en:   End-to-end encryption assumed.
ca:   S'assumeix que el xifrat és d'extrem a extrem.

en:   Envelope header is assumed to be: %s
ca:   S'assumeix que la capçalera de l'embolcall és: %s

en:   Envelope-address routing is disabled
ca:   L'encaminament per l'adreça de l'embolcall està deshabilitat.

en:   Fetch message size limit is %d (--fetchsizelimit %d).
ca:   El límit de mida dels missatges és de %d (--fetchsizelimit %d).

en:   Fetched messages will be kept on the server (--keep on).
ca:   Els missatges obtinguts no s'eliminaran del servidor (--keep on).

en:   Fetched messages will not be kept on the server (--keep off).
ca:   Els missatges obtinguts no es conservaran al servidor (--keep off).

en:   GSSAPI authentication will be forced.
ca:   S'obligarà l'autenticació per GSSAPI.

en:   Host part of MAIL FROM line will be %s
ca:   El nom del host a la línia MAIL FROM serà %s

en:   Idle after poll is disabled (idle off).
ca:   La pausa després de cada obtenció està deshabilitada (idle off).

en:   Idle after poll is enabled (idle on).
ca:   La pausa després de cada obtenció està habilitada (idle on).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is disabled (pass8bits on).
ca:   L'interpretació del Content-Transfer-Encoding està deshabilitada (pass8bits on).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is enabled (pass8bits off).
ca:   L'interpretació del Content-Transfer-Encoding està habilitada (pass8bits off).

en:   Kerberos V4 authentication will be forced.
ca:   S'obligarà l'autenticació per Kerberos V4.

en:   Kerberos V5 authentication will be forced.
ca:   S'obligarà l'autenticació per Kerberos V5.

en:   Listener connections will be made via plugout %s (--plugout %s).
ca:   Les connexions amb el receptor SMTP es faran via %s (--plugout %s).

en:   Local domains:
ca:   Dominis locals:

en:   MIME decoding is disabled (mimedecode off).
ca:   El desxifrat MIME està deshabilitat (mimedecode off).

en:   MIME decoding is enabled (mimedecode on).
ca:   El desxifrat MIME està habilitat (mimedecode on).

en:   MSN authentication will be forced.
ca:   S'obligarà l'autenticació per MSN.

en:   Mail service principal is: %s
ca:   El servei principal de correu és: %s

en:   Mail will be retrieved via %s
ca:   El correu d'obtindrà via %s

en:   Message size limit is %d octets (--limit %d).
ca:   El límit de mida dels missatges és de %d octets (--limit %d).

en:   Message size warning interval is %d seconds (--warnings %d).
ca:   L'interval d'avisos de missatges grans és de %d segons (--warnings %d).

en:   Messages will be %cMTP-forwarded to:
ca:   Els missatges es reenviaran per %cMTP a:

en:   Messages will be appended to %s as BSMTP
ca:   Els missatges s'afegiran a %s com a BSMTP

en:   Messages will be delivered with "%s".
ca:   Els missatges es lliuraran amb "%s".

en:   Multi-drop mode:
ca:   Mode multi-drop:

en:   NTLM authentication will be forced.
ca:   S'obligarà l'autenticació per NTLM.

en:   No SMTP message batch limit (--batchlimit 0).
ca:   No hi ha límit de missatges enviats en sèrie (--batchlimit 0).

en:   No UIDs saved from this host.
ca:   No s'ha desat cap UID d'aquest host.

en:   No fetch message size limit (--fetchsizelimit 0).
ca:   No hi ha límit de mida dels missatges (--fetchsizelimit 0).

en:   No forced expunges (--expunge 0).
ca:   No es suprimiran els missatges fins el final (--expunge 0).

en:   No interface requirement specified.
ca:   No s'ha especificat cap interfície requerida.

en:   No localnames declared for this host.
ca:   No s'ha declarat cap nom local per aquest host.

en:   No message size limit (--limit 0).
ca:   No hi ha límit de mida dels missatges (--limit 0).

en:   No monitor interface specified.
ca:   No s'ha especificat cap interfície a monitorar.

en:   No plugin command specified.
ca:   No s'ha especificat cap ordre de connexió.

en:   No plugout command specified.
ca:   No s'ha especificat cap ordre de connexió per SMTP.

en:   No post-connection command.
ca:   No hi ha cap ordre de postconnexió.

en:   No pre-connection command.
ca:   No hi ha cap ordre de preconnexió.

en:   No prefix stripping
ca:   No es suprimirà cap prefix

en:   No received-message limit (--fetchlimit 0).
ca:   No hi ha límit de missatges rebuts (--fetchlimit 0).

en:   Nonempty Status lines will be discarded (dropstatus on)
ca:   Les línies Status que no estiguin en blanc es descartaran (dropstatus on)

en:   Nonempty Status lines will be kept (dropstatus off)
ca:   Les línies Status que no estiguin en blanc es mantindran (dropstatus off)

en:   Number of envelope headers to be skipped over: %d
ca:   Nombre de capçaleres de l'embolcall que s'ignoraran: %d

en:   OTP authentication will be forced.
ca:   S'obligarà l'autenticació per OTP.

en:   Old messages will be flushed before message retrieval (--flush on).
ca:   Els missatges vells s'eliminaran abans d'obtenir el correu (--flush on).

en:   Old messages will not be flushed before message retrieval (--flush off).
ca:   Els missatges vells no s'eliminaran abans d'obtenir el correu (--flush off).

en:   Only new messages will be retrieved (--all off).
ca:   Només es descarregaran els missatges nous (--all off).

en:   Options are as follows:
ca:   Les opcions són les següents:

en:   Oversized messages will be flushed before message retrieval (--limitflush on).
ca:   Els missatges excessivament grans s'eliminaran abans d'obtenir el correu (--limitflush on).

en:   Oversized messages will not be flushed before message retrieval (--limitflush off).
ca:   Els missatges excessivament grans no s'eliminaran abans d'obtenir el correu (--limitflush off).

en:   Pass-through properties "%s".
ca:   Propietats de pas "%s".

en:   Password = "%s".
ca:   Contrasenya = "%s".

en:   Password authentication will be forced.
ca:   S'obligarà l'autenticació per contrasenya.

en:   Password will be prompted for.
ca:   Es demanarà la contrasenya.

en:   Poll of this server will occur every %d interval.
     |   Poll of this server will occur every %d intervals.
ca[0]:   Aquest servidor es consultarà a cada interval.
ca[1]:   Aquest servidor es consultarà cada %d intervals.

en:   Poll trace information will be added to the Received header.
ca:   S'afegirà el rastre de l'obtenció a la capçalera Received.

en:   Polling loop will monitor %s.
ca:   Es monitorarà l'interfície %s.

en:   Predeclared mailserver aliases:
ca:   Àlies predeclarats del servidor de correu:

en:   Prefix %s will be removed from user id
ca:   Es suprimirà el prefix %s del nom d'usuari

en:   Protocol is %s
ca:   El protocol és %s

en:   Protocol is KPOP with Kerberos %s authentication
ca:   El protocol és KPOP amb autenticació per Kerberos %s

en:   RPOP id = "%s".
ca:   Identificació RPOP = "%s".

en:   Received-message limit is %d (--fetchlimit %d).
ca:   El límit de missatges obtinguts és de %d (--fetchlimit %d).

en:   Recognized listener spam block responses are:
ca:   Les respostes del servidor reconegudes com a bloqueig d'spam són:

en:   Rewrite of server-local addresses is disabled (--norewrite on).
ca:   La reescriptura d'adreces locals està deshabilitada (--norewrite on).

en:   Rewrite of server-local addresses is enabled (--norewrite off).
ca:   La reescriptura d'adreces locals està habilitada (--norewrite off).

en:   SMTP message batch limit is %d.
ca:   El límit de missatges enviats en sèrie és de %d.

en:   SSL encrypted sessions enabled.
ca:   Sessions encriptades amb SSL habilitades.

en:   SSL key fingerprint (checked against the server key): %s
ca:   Empremta de la clau SSL (comprovada contra la clau del servidor): %s

en:   SSL protocol: %s.
ca:   Protocol SSL: %s.

en:   SSL server CommonName: %s
ca:   CommonName del servidor SSL: %s

en:   SSL server certificate checking enabled.
ca:   Comprovació del certificat SSL del servidor habilitada.

en:   SSL trusted certificate directory: %s
ca:   Directori de certificats SSL de confiança: %s

en:   Selected mailboxes are:
ca:   Les bústies seleccionades són:

en:   Server aliases will be compared with multidrop addresses by IP address.
ca:   Els àlies del servidor es compararan amb les adreces multidrop per adreça IP.

en:   Server aliases will be compared with multidrop addresses by name.
ca:   Els àlies del servidor es compararan amb les adreces multidrop pel nom.

en:   Server connection will be brought up with "%s".
ca:   La connexió amb el servidor s'iniciarà amb "%s".

en:   Server connection will be taken down with "%s".
ca:   La connexió amb el servidor es finalitzarà amb "%s".

en:   Server connections will be made via plugin %s (--plugin %s).
ca:   Les connexions amb el servidor es faran via %s (--plugin %s).

en:   Server nonresponse timeout is %d seconds
ca:   El temps d'espera de la resposta del servidor és de %d segons

en:   Single-drop mode:
ca:   Mode single-drop:

en:   Size warnings on every poll (--warnings 0).
ca:   Avisos de missatges grans a cada obtenció (--warnings 0).

en:   Spam-blocking disabled
ca:   El bloqueig d'spam està deshabilitat

en:   This host will be queried when no host is specified.
ca:   Aquest host es consultarà quan no se'n hagi especificat cap altre.

en:   This host will not be queried when no host is specified.
ca:   Aquest host no es consultarà quan no se'n hagi especificat cap altre.

en:   True name of server is %s.
ca:   El nom autèntic del servidor és %s.

en:  (%d body octets)
ca:  (cos de %d octets)

en:  (%d header octets)
ca:  (capçalera de %d octets)

en:  (default)
ca:  (per omissió)

en:  (default).
ca:  (per defecte).

en:  (forcing UIDL use)
ca:  (obligant l'ús d'UIDL)

en:  (length -1)
ca:  (mida -1)

en:  (oversized)
ca:  (excessiu)

en:  (previously authorized)
ca:  (prèviament autoritzat)

en:  (using default port)
ca:  (usant el port per defecte)

en:  (using service %s)
ca:  (usant el servei %s)

en:  <empty>
ca:  <buit>

en:  and
ca:  i de

en:  flushed
ca:  eliminat

en:  not flushed
ca:  no eliminat

en:  retained
ca:  retingut

en: %cMTP connect to %s failed
ca: La connexió %cMTP amb %s ha fallat

en: %cMTP error: %s
ca: Error %cMTP: %s

en: %cMTP listener doesn't like recipient address `%s'
ca: El receptor %cMTP no admet l'adreça del destinatari `%s'

en: %cMTP listener doesn't really like recipient address `%s'
ca: El receptor %cMTP no admet l'adreça de destinació `%s'

en: %d local name recognized.
     | %d local names recognized.
ca[0]: S'ha reconegut %d nom local.
ca[1]: S'han reconegut %d noms locals.

en: %d message (%d %s) for %s | %d messages (%d %s) for %s
ca[0]: %d missatge (%d %s) per a %s
ca[1]: %d missatges (%d %s) per a %s

en: %d message for %s | %d messages for %s
ca[0]: %d missatge per a %s
ca[1]: %d missatges per a %s

en: %d message waiting after expunge
     | %d messages waiting after expunge
ca[0]: hi ha %d missatge esperant després de la supressió
ca[1]: hi ha %d missatges esperant després de la supressió

en: %d message waiting after first poll
     | %d messages waiting after first poll
ca[0]: hi ha %d missatge esperant després de la primera obtenció
ca[1]: hi ha %d missatges esperant després de la primera obtenció

en: %d message waiting after re-poll
     | %d messages waiting after re-poll
ca[0]: hi ha %d missatge esperant després de la re-obtenció
ca[1]: hi ha %d missatges esperant després de la re-obtenció

en: %lu is unseen
ca: %lu és no llegit

en: %s (log message incomplete)
ca: %s (missatge de registre incomplet)

en: %s at %s
ca: %s a %s

en: %s at %s (folder %s)
ca: %s a %s (carpeta %s)

en: %s configuration invalid, LMTP can't use default SMTP port
ca: la configuració de %s no és vàlida, LMTP no pot usar el port habitual d'SMTP

en: %s connection to %s failed
ca: la connexió %s amb %s ha fallat

en: %s error while fetching from %s@%s
ca: error %s en recollir el correu de %s@%s

en: %s error while fetching from %s@%s and delivering to SMTP host %s
ca: error %s en recollir el correu de %s@%s i lliurar-lo via SMTP al host %s

en: %s fingerprints do not match!
ca: Les empremtes digitals de %s no encaixen!

en: %s fingerprints match.
ca: Les empremtes digitals de %s encaixen.

en: %s key fingerprint: %s
ca: Empremta de la clau de %s: %s

en: %s querying %s (protocol %s) at %s: poll completed
ca: %s interrogant %s (protocol %s) el %s: consulta finalitzada

en: %s querying %s (protocol %s) at %s: poll started
ca: %s interrogant %s (protocol %s) el %s: consulta iniciada

en: %s's SMTP listener does not support ATRN
ca: El receptor SMTP de %s no suporta ATRN

en: %s's SMTP listener does not support ESMTP
ca: el receptor SMTP de %s no suporta ESMTP

en: %s's SMTP listener does not support ETRN
ca: el receptor SMTP de %s no suporta ETRN

en: %s: The NULLMAILER_FLAGS environment variable is set.
    This is dangerous as it can make nullmailer-inject or nullmailer's
    sendmail wrapper tamper with your From:, Message-ID: or Return-Path: headers.
    Try "env NULLMAILER_FLAGS= %s YOUR ARGUMENTS HERE"
    %s: Abort.
ca: %s: La variable d'entorn NULLMAILER_FLAGS està definida.
    Això és perillós perquè pot provocar que el nullmailer-inject o l'embolcall
    de sendmail del nullmailer facin malbé les capçaleres From:, Message-ID:, o
    Return-Path:.
    Proveu "env NULLMAILER_FLAGS= %s ELS VOSTRES ARGUMENTS AQUÍ"
    %s: Avorta.

en: %s: The QMAILINJECT environment variable is set.
    This is dangerous as it can make qmail-inject or qmail's sendmail wrapper
    tamper with your From: or Message-ID: headers.
    Try "env QMAILINJECT= %s YOUR ARGUMENTS HERE"
    %s: Abort.
ca: %s: La variable d'entorn QMAILINJECT està definida.
    Això és perillós perquè pot provocar que el qmail-inject o l'embolcall
    de sendmail del qmail facin malbé les capçaleres From: i Message-ID:.
    Proveu "env QMAILINJECT= %s ELS VOSTRES ARGUMENTS AQUÍ"
    %s: Avorta.

en: %s: You don't exist.  Go away.
ca: %s: No existiu. Escampeu la boira.

en: %s: can't determine your host!
ca: %s: no s'ha pogut determinar el vostre host!

en: %s: opportunistic upgrade to TLS failed, trying to continue
ca: %s: la promoció oportunista a TLS a fallat, intentant continuar.

en: %s: opportunistic upgrade to TLS failed, trying to continue.
ca: %s: la promoció oportunista a TLS a fallat, intentant continuar.

en: %s: upgrade to TLS failed.
ca: %s: la promoció a TLS a fallat.

en: %s: upgrade to TLS succeeded.
ca: %s: la promoció a TLS ha reeixit.

en: %s:%d: warning: found "%s" before any host names
ca: %s:%d: atenció: s'ha trobat "%s" abans que cap nom de host

en: %s:%d: warning: unknown token "%s"
ca: %s:%d: atenció: component "%s" no identificat

en: %u is first unseen
ca: %u és el primer missatge no llegit

en: %u is unseen
ca: %u és no llegit

en: -- 
    The Fetchmail Daemon
ca: -- 
    El Dimoni Fetchmail

en: --check mode enabled, not fetching mail
ca: mode --check habilitat, no es recollirà el correu

en: ATRN request refused.
ca: La petició ATRN ha estat refusada.

en: All connections are wedged.  Exiting.
ca: Totes les connexions estan bloquejades. Sortint.

en: Authentication required.
ca: Autenticació requerida.

en: Authorization OK on %s@%s
ca: Autorització reeixida per a %s@%s

en: Authorization failure on %s@%s%s
ca: L'autorització per a %s@%s%s ha fallat

en: BSMTP file open failed: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer BSMTP: %s

en: Bad base64 reply from server.
ca: La resposta en base64 del servidor és incorrecta.

en: Bad certificate: Subject Alternative Name contains NUL, aborting!
ca: Certificat erroni: El nom alternatiu del subjecte conté un caràcter nul!

en: Bad certificate: Subject CommonName contains NUL, aborting!
ca: Certificat erroni: El CommonName del subjecte conté un caràcter nul, s'avorta!

en: Bad certificate: Subject CommonName too long!
ca: Certificat erroni: El CommonName del subjecte és massa llarg!

en: Both fetchall and keep on in daemon or idle mode is a mistake!
ca: Les opcions `fetchall' i `keep on' són incompatibles!

en: Cannot find my own host in hosts database to qualify it!
ca: No s'ha pogut trobar el host propi a la base de dades per qualificar-lo!

en: Cannot handle UIDL response from upstream server.
ca: No s'ha pogut administrar la resposta UIDL del servidor remot.

en: Cannot open fetchids file %s for writing: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'ids %s per escriure-hi: %s

en: Cannot rename fetchids file %s to %s: %s
ca: No s'ha pogut reanomenar el fitxer d'ids %s a %s: %s

en: Cannot resolve service %s to port number.
ca: No s'ha pogut resoldre el servei %s a un número de port.

en: Certificate/fingerprint verification was somehow skipped!
ca: La verificació del certificat o de l'empremta s'ha omès!

en: Challenge decoded: %s
ca: Repte desxifrat com a %s

en: Checking if %s is really the same node as %s
ca: Comprovant si realment %s és el mateix node que %s

en: Command not implemented
ca: Ordre no implementada

en: Could not decode OTP challenge
ca: No s'ha pogut desxifrar la codificació OTP

en: Couldn't get service name for [%s]
ca: No s'ha pogut obtenir el nom de servei de [%s]

en: Couldn't unwrap security level data
ca: No s'ha pogut desajustar el nivell de seguretat de dades

en: Credential exchange complete
ca: S'ha completat l'intercanvi de credencials

en: Cygwin socket read retry
ca: Es torna a intentar llegir el socket Cygwin

en: Cygwin socket read retry failed!
ca: El reintent de llegir el socket Cygwin ha fallat!

en: DNS lookup
ca: de consulta DNS

en: Deity error
ca: Error de la deïtat

en: Deleting fetchids file.
ca: Esborrant el fitxer d'identificadors.

en: Digest text buffer too small!
ca: El buffer del sumari de text és massa petit!

en: ERROR: no support for getpassword() routine
ca: ERROR: la funció getpassword() no està suportada

en: ESMTP CRAM-MD5 Authentication...
ca: Autenticació CRAM-MD5 per ESMTP...

en: ESMTP LOGIN Authentication...
ca: Autenticació de LOGIN per ESMTP...

en: ESMTP PLAIN Authentication...
ca: Autenticació per ESMTP sense xifrat...

en: ETRN support is not configured.
ca: el suport per ETRN no està configurat.

en: ETRN syntax error
ca: error de sintaxi d'ETRN

en: ETRN syntax error in parameters
ca: error de sintaxi d'ETRN en els paràmetres

en: EVP_md5() failed!
ca: EVP_md5() ha fallat!

en: Enter password for %s@%s:
ca: Entreu la contrasenya per a %s@%s:

en: Error creating security level request
ca: Error quan es creava la petició del nivell de seguretat

en: Error deleting %s: %s
ca: Error en eliminar %s: %s

en: Error exchanging credentials
ca: Error en l'intercanvi de credencials

en: Error releasing credentials
ca: Error quan s'enviaven les credencials GSS

en: Error writing to MDA: %s
ca: Error en escriure a l'MDA: %s

en: Error writing to fetchids file %s, old file left in place.
ca: Error en escriure el fitxer d'ids %s, es manté l'antic.

en: Fetchmail comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you
    are welcome to redistribute it under certain conditions. For details,
    please see the file COPYING in the source or documentation directory.
ca: El fetchmail es distribueix SENSE CAP MENA DE GARANTIA. Aquest programa és
    programari lliure i se us encoratja a redistribuir-lo sota determinades
    condicions. Per a més detalls, vegeu el fitxer COPYING en el directori on
    hi ha la documentació o en el codi font.

en: Fetchmail could not get mail from %s@%s.
ca: El fetchmail no ha pogut obtenir el correu de %s@%s.

en: Fetchmail saw more than %d timeouts while attempting to get mail from %s@%s.
ca: El fetchmail ha esgotat el temps d'espera més de %d cops quan intentava obtenir el correu de %s@%s.

en: Fetchmail was able to log into %s@%s.
ca: El fetchmail ha estat capaç d'accedir a %s@%s.

en: Fetchmail will direct error mail to the postmaster.
ca: El fetchmail dirigirà els missatges d'error al postmaster.

en: Fetchmail will direct error mail to the sender.
ca: El fetchmail dirigirà els missatges d'error al remitent.

en: Fetchmail will forward misaddressed multidrop messages to %s.
ca: El fetchmail enviarà els missatges multidrop mal adreçats a %s.

en: Fetchmail will masquerade and will not generate Received
ca: El fetchmail enmascararà i no generarà capçaleres Recieved

en: Fetchmail will show progress dots even in logfiles.
ca: El fetchmail mostrarà punts de progressió àdhuc als fitxers de registre.

en: Fetchmail will treat permanent errors as temporary (keep messages).
ca: El fetchmail considerarà els errors permanents temporals (es quedarà els missatges).

en: File %s must be a regular file.
ca: El fitxer %s ha de ser un fitxer ordinari.

en: File %s must be owned by you.
ca: El fitxer %s ha de ser propietat vostra.

en: File %s must have no more than -rwx------ (0700) permissions.
ca: El fitxer %s no pot tenir permisos més que -rwx------ (0700).

en: File descriptor out of range for SSL
ca: Descriptor del fitxer fora d'abast per SSL

en: GSSAPI support is configured, but not compiled in.
ca: Suport per a GSSAPI configurat, però no compilat.

en: Get response
ca: Petició de resposta

en: Get response return %d [%s]
ca: La petició de resposta ha retornat %d [%s]

en: Hdr not 60
ca: Capçalera diferent de 60

en: IMAP support is not configured.
ca: el suport per IMAP no està configurat.

en: Idfile is %s
ca: El fitxer d'identificacions és %s

en: Inbound binary data:
ca: Dades binàries entrants:

en: Invalid APOP timestamp.
ca: Informació horària APOP errònia.

en: Invalid SSL protocol '%s' specified, using default (SSLv23).
ca: El protocol SSL especificat `%s' no és vàlid, s'usa SSLv23.

en: Invalid authentication `%s' specified.
ca: L'autenticació `%s' especificada no és vàlida.

en: Invalid protocol `%s' specified.
ca: El protocol `%s' especificat no és vàlid.

en: Invalid userid or passphrase
ca: Nom d'usuari o contrassenya no vàlids

en: Issuer CommonName: %s
ca: Nom comú de l'emissor: %s

en: Issuer Organization: %s
ca: Organització emissora: %s

en: KERBEROS v4 support is configured, but not compiled in.
ca: Suport per a KERBEROS v4 configurat, però no compilat.

en: KERBEROS v5 support is configured, but not compiled in.
ca: Suport per a KERBEROS v5 configurat, però no compilat.

en: Kerberos V4 support not linked.
ca: El suport per Kerberos V4 no està enllaçat.

en: Kerberos V5 support not linked.
ca: El suport per Kerberos V5 no està enllaçat.

en: LMTP delivery error on EOM
ca: Error de lliurament LMTP a EOM

en: Lead server has no name.
ca: El servidor principal no té nom.

en: Lock-busy error on %s@%s
ca: Bloqueig temporal de la bústia per a %s@%s

en: Logfile is %s
ca: El fitxer de registre és %s

en: MD5 being applied to data block:
ca: MD5 que s'aplica al bloc de dades:

en: MDA
ca: de MDA

en: MDA died of signal %d
ca: MDA finalitzat pel senyal %d

en: MDA open failed
ca: no s'ha pogut executar l'MDA

en: MDA returned nonzero status %d
ca: L'MDA ha retornat un estat no nul: %d

en: Maximum GSS token size is %ld
ca: La mida màxima del component GSS és %ld

en: Mechanism field incorrect
ca: Mecanisme de camp incorrecte

en: Merged UID list from %s:
ca: Afegida la llista d'UIDs de %s:

en: Messages inserted into list on server. Cannot handle this.
ca: Els missatges estan inserits a la llista del servidor. No es pot continuar.

en: New UID list from %s:
ca: Nova llista d'UIDs de %s:

en: No IP address found for %s
ca: No s'ha trobat cap adreça IP per a %s

en: No interface found with name %s
ca: No s'ha trobat cap interfície amb el nom de %s

en: No mail for %s
ca: No hi ha correu per a %s

en: No mailservers set up -- perhaps %s is missing?
ca: No hi ha cap servidor de correu configurat. Potser falta el %s?

en: No messages waiting for %s
ca: No hi han missatges pendents per a %s

en: No, their IP addresses don't match
ca: Negatiu, les adreces IP no coincideixen

en: Node %s not allowed: %s
ca: El node %s no està permès: %s

en: ODMR support is not configured.
ca: El suport per ODMR no està configurat.

en: Old UID list from %s:
ca: Antiga llista d'UIDs de %s:

en: Option --all is not supported with %s
ca: L'opció --all no està suportada per %s

en: Option --check is not supported with ETRN
ca: L'opció --check no està suportada per ETRN

en: Option --check is not supported with ODMR
ca: L'opció --check no està suportada per ODMR

en: Option --flush is not supported with %s
ca: L'opció --flush no està suportada per %s

en: Option --flush is not supported with ETRN
ca: L'opció --flush no està suportada per ETRN

en: Option --flush is not supported with ODMR
ca: L'opció --flush no està suportada per ODMR

en: Option --folder is not supported with ETRN
ca: L'opció --folder no està suportada per ETRN

en: Option --folder is not supported with ODMR
ca: L'opció --folder no està suportada per ODMR

en: Option --folder is not supported with POP3
ca: L'opció --folder no està suportada per POP3

en: Option --keep is not supported with ETRN
ca: L'opció --keep no està suportada per ETRN

en: Option --keep is not supported with ODMR
ca: L'opció --keep no està suportada per ODMR

en: Option --limit is not supported with %s
ca: L'opció --limit no està suportada per %s

en: Options for retrieving from %s@%s:
ca: Opcions per a l'obtenció de %s@%s:

en: Out of memory!
ca: Memòria exhaurida!

en: Outbound data:
ca: Dades sortints:

en: POP2 support is not configured.
ca: el suport per POP2 no està configurat.

en: POP3 support is not configured.
ca: el suport per POP3 no està configurat.

en: Pending messages for %s started
ca: S'ha iniciat la cua de missatges pendents per a %s

en: Please specify the service as decimal port number.
ca: Si us plau, especifiqueu el servei com a un número decimal de port.

en: Poll interval is %d seconds
ca: L'interval entre consultes és de %d segons

en: Polling %s
ca: Consultant %s

en: Progress messages will be logged via syslog
ca: L'activitat es registrarà via syslog

en: Protocol identified as IMAP2 or IMAP2BIS
ca: S'ha identificat el protocol com a IMAP2 o IMAP2BIS

en: Protocol identified as IMAP4 rev 0
ca: S'ha identificat el protocol com a IMAP4 rev 0

en: Protocol identified as IMAP4 rev 1
ca: S'ha identificat el protocol com a IMAP4 rev 1

en: Query status=%d
ca: Estat de la consulta=%d

en: Query status=0 (SUCCESS)
ca: Estat de la consulta=0 (SUCCESS)

en: Query status=1 (NOMAIL)
ca: Estat de la consulta=1 (NOMAIL)

en: Query status=10 (SMTP)
ca: Estat de la consulta=10 (SMTP)

en: Query status=11 (DNS)
ca: Estat de la consulta=11 (DNS)

en: Query status=12 (BSMTP)
ca: Estat de la consulta=12 (BSMTP)

en: Query status=13 (MAXFETCH)
ca: Estat de la consulta=13 (MAXFETCH)

en: Query status=2 (SOCKET)
ca: Estat de la consulta=2 (SOCKET)

en: Query status=3 (AUTHFAIL)
ca: Estat de la consulta=3 (AUTHFAIL)

en: Query status=4 (PROTOCOL)
ca: Estat de la consulta=4 (PROTOCOL)

en: Query status=5 (SYNTAX)
ca: Estat de la consulta=5 (SYNTAX)

en: Query status=6 (IOERR)
ca: Estat de la consulta=6 (IOERR)

en: Query status=7 (ERROR)
ca: Estat de la consulta=7 (ERROR)

en: Query status=8 (EXCLUDE)
ca: Estat de la consulta=8 (EXCLUDE)

en: Query status=9 (LOCKBUSY)
ca: Estat de la consulta=9 (LOCKBUSY)

en: Queuing for %s started
ca: S'ha iniciat la cua per a %s

en: RPA Failed open of /dev/urandom. This shouldn't
ca: RPA no ha pogut obrir /dev/urandom. Això no impedeix

en: RPA Session key length error: %d
ca: La mida del component RPA Session key és incorrecta: %d

en: RPA String too long
ca: Cadena RPA massa llarga

en: RPA User Authentication length error: %d
ca: La mida del component RPA User Authentication és incorrecta: %d

en: RPA _service_ auth fail. Spoof server?
ca: Fallada en l'autenticació del _servei_ RPA. Nom del servidor fals?

en: RPA authorisation complete
ca: Autorització RPA completada

en: RPA error in service@realm string
ca: Error d'RPA a la cadena servei@reialme

en: RPA rejects you, reason unknown
ca: RPA us rebutja, motiu desconegut

en: RPA rejects you: %s
ca: RPA us rebutja: %s

en: RPA status: %02X
ca: Estat RPA: %02X

en: RPA token 2 length error
ca: La mida del component RPA 2 és incorrecta

en: RPA token 2: Base64 decode error
ca: Component RPA 2: Error del desxifrat Base64

en: RPA token 4 length error
ca: La mida del component RPA 4 és incorrecta

en: RPA token 4: Base64 decode error
ca: Component RPA 4: Error de desxifrat Base64

en: Realm list: %s
ca: Llista de reialmes: %s

en: Releasing GSS credentials
ca: Enviant les credencials GSS

en: Repoll immediately on %s@%s
ca: Es torna a recollir el correu immediatament de %s@%s

en: Required APOP timestamp not found in greeting
ca: No s'ha trobat l'informació horària APOP requerida a la salutació

en: Required LOGIN capability not supported by server
ca: El servidor no suporta la capacitat per LOGIN requerida

en: Required NTLM capability not compiled into fetchmail
ca: Es requereix capacitat per NTLM no compilada en el fetchmail

en: Required OTP capability not compiled into fetchmail
ca: Es requereix capacitat per OTP no compilada en el fetchmail

en: Restricted user (something wrong with account)
ca: Usuari restringit (hi ha algun problema amb el compte)

en: Routing message version %d not understood.
ca: El missatge d'encaminament versió %d és incomprensible.

en: SDPS not enabled.
ca: SDPS no habilitat.

en: SMTP listener refused delivery
ca: El receptor SMTP refusa el lliurament

en: SMTP listener rejected local recipient addresses:
ca: el receptor SMTP ha rebutjat les adreces locals de destinació:

en: SMTP server requires STARTTLS, keeping message.
ca: El servidor SMTP requereix STARTTLS, es manté el missatge.

en: SMTP transaction
ca: de transacció SMTP

en: SMTP: (bounce-message body)
ca: SMTP: (cos del missatge retornat)

en: SSL connection failed.
ca: La conexió SSL ha fallat.

en: SSL is not enabled
ca: SSL no habilitat

en: SSL support is not compiled in.
ca: El suport per SSL no està compilat.

en: Saved error is still %d
ca: L'error desat encara és %d

en: Scratch list of UIDs:
ca: Esborrany de llista d'UIDs:

en: Secret pass phrase:
ca: Contrasenya secreta:

en: Sending credentials
ca: Enviant les credencials

en: Server CommonName mismatch: %s != %s
ca: El nom comú del servidor no coincideix: %s != %s

en: Server busy error on %s@%s
ca: Servidor ocupat per a %s@%s

en: Server certificate verification error: %s
ca: Error en verificar el certificat del servidor: %s

en: Server name not set, could not verify certificate!
ca: El nom del servidor no està definit, no es pot verificar el certificat!

en: Server name not specified in certificate!
ca: El certificat no especifica el nom del servidor!

en: Server rejected the AUTH command.
ca: El servidor ha rebutjat l'ordre AUTH.

en: Server requires integrity and/or privacy
ca: El servidor requereix integritat i/o privacitat

en: Server responded with UID for wrong message.
ca: El servidor ha respost amb un UID pel missatge equivocat.

en: Service challenge (l=%d):
ca: Repte del servei (l=%d):

en: Service chose RPA version %d.%d
ca: El servei ha elegit la versió RPA %d.%d

en: Service has been restored.
ca: El servei s'ha restablert.

en: Service timestamp %s
ca: Informació horària del servei %s

en: Session key established:
ca: Clau de sessió establerta:

en: Strange: MDA pclose returned %d and errno %d/%s, cannot handle at %s:%d
ca: Estrany: La funció pclose de l'MDA a retornat %d i errno %d/%s, no es pot continuar a %s:%d

en: String '%s' is not a valid number string.
ca: La cadena '%s' no és un nombre vàlid.

en: Subject Alternative Name: %s
ca: Nom alternatiu del subjecte: %s

en: Subject: Fetchmail oversized-messages warning
ca: Subject: fetchmail: Missatges excessivament grans

en: Subject: fetchmail authentication OK on %s@%s
ca: Subject: fetchmail: Autenticació reeixida per a %s@%s

en: Subject: fetchmail authentication failed on %s@%s
ca: Subject: fetchmail: L'autenticació per a %s@%s ha fallat

en: Subject: fetchmail sees repeated timeouts
ca: Subject: fetchmail: S'esgota el temps d'espera molt sovint

en: Success
ca: Reeixit

en: TLS is mandatory for this session, but server refused CAPA command.
ca: Aquesta sessió requereix TLS, però el servidor no admet l'ordre CAPA.

en: Taking options from command line%s%s
ca: Obtenint les opcions de la línia d'ordres%s%s

en: The CAPA command is however necessary for TLS.
ca: No obstant l'ordre CAPA és necessària per a TLS.

en: The attempt to get authorization failed.
    Since we have already succeeded in getting authorization for this
    connection, this is probably another failure mode (such as busy server)
    that fetchmail cannot distinguish because the server didn't send a useful
    error message.
ca: L'intent d'obtenir autorització ha fallat.
    Com que en ocasions anteriors ja s'havia obtingut autorització amb èxit
    per aquesta connexió, probablement es tracta d'una altra mena de problema
    (tal com que el servidor està ocupat) que el fetchmail no pot identificar
    perquè el servidor no envia missatges d'error que ho permetin.

en: The attempt to get authorization failed.
    This probably means your password is invalid, but some servers have
    other failure modes that fetchmail cannot distinguish from this
    because they don't send useful error messages on login failure.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
ca: L'intent d'obtenir autorització ha fallat.
    Probablement això significa que la vostra contrasenya no és vàlida, però
    també podria ser una altra mena d'error que el fetchmail no pot distingir
    d'aquest perquè el servidor no envia els missatges d'error apropiats.
    
    El dimoni fetchmail continuarà funcionant i intentant connectar-s'hi a cada
    cicle, però no us enviarà més notificacions fins que restabliu el servei.

en: The following oversized messages remain on server %s account %s:
ca: Els següents missatges de mida excessiva romanen al servidor %s, compte %s:

en: The following oversized messages were deleted on server %s account %s:
ca: Els següents missatges de mida excessiva s'han eliminat del servidor %s, compte %s:

en: This could mean that your mailserver is stuck, or that your SMTP
    server is wedged, or that your mailbox file on the server has been
    corrupted by a server error.  You can run `fetchmail -v -v' to
    diagnose the problem.
    
    Fetchmail won't poll this mailbox again until you restart it.
ca: Això pot voler dir que el servidor de correu s'ha encallat, que el
    receptor SMTP té algun problema, o bé que el servidor ha fet malbé
    per error el fitxer que conté el vostre correu. Podeu executar
    `fetchmail -v -v' per mirar d'identificar el problema.
    
    El fetchmail no tornarà a comprovar més aquesta bústia fins que el
    reinicieu.

en: This is fetchmail release %s
ca: Això és el fetchmail, versió %s

en: Timestamp syntax error in greeting
ca: Error de sintaxi en l'informació horària de la salutació

en: Token Length %d disagrees with rxlen %d
ca: La mida del component %d no lliga amb rxlen %d

en: Token length error
ca: La mida del component és incorrecta

en: Try adding the --service option (see also FAQ item R12).
ca: Proveu d'afegir l'opció --service (vegeu el punt R12 de les FAQ).

en: Trying to connect to %s/%s...
ca: Tractant de connectar a %s/%s...

en: Trying to continue with unqualified hostname.
    DO NOT report broken Received: headers, HELO/EHLO lines or similar problems!
    DO repair your /etc/hosts, DNS, NIS or LDAP instead.
ca: S'intenta continuar amb el nom de host sense qualificar.
    No reporteu capçaleres Received, línies HELO/EHLO incorrectes, o similars!
    Més aviat intenteu reparar el vostre /etc/hosts, DNS, NIS o LDAP.

en: Turnaround now...
ca: S'inicia el període de descàrrega ara...

en: Unable to open kvm interface. Make sure fetchmail is SGID kmem.
ca: No s'ha pogut obrir l'interfície kvm. Asseguereu-vos que el fetchmail és SGID kmem.

en: Unable to parse interface name from %s
ca: No s'ha pogut analitzar el nom de la interfície de %s

en: Unable to process ATRN request now
ca: No es pot processar la petició ATRN en aquests moments

en: Unable to queue messages for node %s
ca: Els missatges per al node %s no s'han pogut posar a la cua

en: Undefined protocol request in POP3_auth
ca: Petició de protocol indefinida a POP3_auth

en: Unexpected non-503 response to LMTP EOM: %s
ca: Resposta no-503 inesperada al final del missatge LMTP: %s

en: Unknown ETRN error %d
ca: Error d'ETRN no identificat %d

en: Unknown Issuer CommonName
ca: Nom comú de l'emissor desconegut

en: Unknown Organization
ca: Organització desconeguda

en: Unknown Server CommonName
ca: Nom comú del servidor desconegut

en: Unknown login or authentication error on %s@%s
ca: Error no identificat de login o autenticació per a %s@%s

en: Unknown system error
ca: Error no identificat del sistema

en: Unwrapped security level flags: %s%s%s
ca: Indicadors del nivell de seguretat desajustat: %s%s%s

en: User authentication (l=%d):
ca: Autenticació de l'usuari (l=%d):

en: User challenge:
ca: Clau de l'usuari:

en: Using service name [%s]
ca: S'usa el nom de servei [%s]

en: Value of string '%s' is %s than %d.
ca: El valor de la cadena '%s' és %s que %d.

en: WARNING: Running as root is discouraged.
ca: ATENCIÓ: Executar fetchmail com a root no és recomanable.

en: Warning: "Maillennium POP3/PROXY server" found, using RETR command instead of TOP.
ca: Atenció: s'ha detectat un "Maillennium POP3/PROXY server", s'usa RETR en lloc de TOP.

en: Warning: Issuer CommonName too long (possibly truncated).
ca: Atenció: El nom comú de l'emissor és massa llarg (pot estar truncat).

en: Warning: Issuer Organization Name too long (possibly truncated).
ca: Atenció: El nom de l'organització emissora és massa llarg (pot estar truncat).

en: Warning: ignoring bogus data for message sizes returned by the server.
ca: Atenció: s'ignoren les dades errònies sobre la mida dels missatges enviades pel servidor.

en: Warning: multiple mentions of host %s in config file
ca: Atenció: hi ha múltiples mencions del host %s en el fitxer de configuració

en: We've run out of allowed authenticators and cannot continue.
ca: S'han esgotat els autenticadors permesos i no es pot continuar.

en: Writing fetchids file.
ca: Escrivint el fitxer d'identificadors.

en: Yes, their IP addresses match
ca: Afirmatiu, les adreces IP coincideixen

en: You have no mail.
ca: No teniu correu.

en: about to deliver with: %s
ca: a punt de lliurar amb: %s

en: activity on %s -noted- as %d
ca: activitat a %s -vista- com %d

en: activity on %s checked as %d
ca: activitat a %s comprovada com %d

en: activity on %s was %d, is %d
ca: activitat a %s era %d, és %d

en: analyzing Received line:
    %s
ca: analitzant la línea Received:
    %s

en: attempt to re-exec fetchmail failed
ca: l'intent de reexecutar el fetchmail ha fallat

en: attempt to re-exec may fail as directory has not been restored
ca: l'intent de reexecució pot fallar ja que el directori no ha estat restaurat

en: awakened at %s
ca: despertat el %s

en: awakened by %s
ca: despertat per %s

en: awakened by signal %d
ca: despertat per un senyal %d

en: background
ca: en segon terme

en: bogus message count!
ca: recompte de missatges erroni!

en: can't even send to %s!
ca: ni tan sols es pot enviar a %s!

en: can't raise the listener; falling back to %s
ca: no s'ha pogut lliurar via SMTP; recorrent a %s

en: cannot create socket: %s
ca: no s'ha pogut crear el socket: %s

en: challenge mismatch
ca: el repte no encaixa

en: client/server protocol
ca: de protocol client/servidor

en: client/server synchronization
ca: de sincronització client/servidor

en: connected.
ca: connectat.

en: connection failed.
ca: la conexió ha fallat.

en: connection to %s:%s [%s/%s] failed: %s.
ca: la connexió a %s:%s [%s/%s] ha fallat: %s.

en: could not decode BASE64 challenge
ca: no s'ha pogut desxifrar el repte codificat en BASE64

en: could not decode BASE64 ready response
ca: no s'ha pogut desxifrar la resposta de disponibilitat en BASE64

en: could not decode initial BASE64 challenge
ca: no s'ha pogut desxifrar el repte inicial codificat en BASE64

en: could not get current working directory
ca: no s'ha pogut determinar quin és el directori actual

en: couldn't fetch headers, message %s@%s:%d (%d octets)
ca: falta la capçalera, missatge %s@%s:%d (%d octets)

en: couldn't find HESIOD pobox for %s
ca: no s'ha pogut trobar cap casella HESIOD per a %s

en: couldn't find canonical DNS name of %s (%s): %s
ca: no s'ha pogut trobar el nom canònic DNS de %s (%s): %s

en: couldn't time-check %s (error %d)
ca: no s'ha pogut verificar la data de %s (error %d)

en: couldn't time-check the run-control file
ca: no s'ha pogut verificar la data del fitxer de control

en: dec64 error at char %d: %x
ca: error de dec64 al caràcter %d: %x

en: decoded as %s
ca: desxifrat com a %s

en: discarding new UID list
ca: descartant la llista nova d'UIDs

en: dup2 failed
ca: la rutina dup2 ha fallat

en: end of input
ca: final de l'entrada

en: error writing message text
ca: error en escriure el text del missatge

en: execvp(%s) failed
ca: la rutina execvp(%s) ha fallat

en: expunge failed
ca: la supressió de missatges ha fallat

en: fetchlimit %d reached; %d message left on server %s account %s
     | fetchlimit %d reached; %d messages left on server %s account %s
ca[0]: assolit el límit de %d missatge(s); en queda %d al servidor %s compte %s
ca[1]: assolit el límit de %d missatge(s); en queden %d al servidor %s compte %s

en: fetchmail: %s configuration invalid, RPOP requires a privileged port
ca: fetchmail: la configuració de %s no és vàlida, RPOP requereix un port privilegiat

en: fetchmail: %s configuration invalid, specify positive port number for service or port
ca: fetchmail: la configuració de %s no és vàlida, el port no pot ser número negatiu

en: fetchmail: Cannot detach into background. Aborting.
ca: fetchmail: No s'ha pogut passar a segon terme. S'aborta.

en: fetchmail: Error: multiple "defaults" records in config file.
ca: fetchmail: Error: hi ha més d'un compte "default" en el fitxer de configuració.

en: fetchmail: Warning: syslog and logfile are set. Check both for logs!
ca: fetchmail: Atenció: es registra tant via syslog com en un fitxer dedicat.

en: fetchmail: can't accept options while a background fetchmail is running.
ca: fetchmail: no es poden acceptar opcions mentre funcioni un altre fetchmail en segon terme.

en: fetchmail: can't check mail while another fetchmail to same host is running.
ca: fetchmail: no es pot comprovar el correu mentre funcioni un altre procés del fetchmail.

en: fetchmail: can't find a password for %s@%s.
ca: fetchmail: no s'ha trobat cap contrasenya per a %s@%s.

en: fetchmail: error opening lockfile "%s": %s
ca: fetchmail: error en obrir el fitxer de bloqueig "%s": %s

en: fetchmail: error reading lockfile "%s": %s
ca: fetchmail: error en llegir el fitxer de bloqueig "%s": %s

en: fetchmail: fork failed
ca: fetchmail: la rutina fork ha fallat

en: fetchmail: interface option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
ca: fetchmail: l'opció d'interfície només està suportada en Linux (sense IPv6) i FreeBSD

en: fetchmail: invoked with
ca: fetchmail: invocat amb

en: fetchmail: lock creation failed.
ca: fetchmail: ha fallat la creació del bloqueig.

en: fetchmail: malloc failed
ca: fetchmail: la rutina malloc ha fallat

en: fetchmail: monitor option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
ca: fetchmail: l'opció de monitoració només està suportada en Linux (sense IPv6) i FreeBSD

en: fetchmail: no mailservers have been specified.
ca: fetchmail: no heu especificat cap servidor de correu.

en: fetchmail: no other fetchmail is running
ca: fetchmail: no hi ha cap altre fetchmail funcionant

en: fetchmail: removing stale lockfile
ca: fetchmail: esborrant el fitxer de bloqueig antic

en: fetchmail: socketpair failed
ca: fetchmail: la rutina socketpair ha fallat

en: fetchmail: thread sleeping for %d sec.
ca: fetchmail: procés dormint durant %d segons.

en: fetchmail: warning: no DNS available to check multidrop fetches from %s
ca: fetchmail: atenció: cap DNS disponible per verificar les obtencions multidrop de %s

en: foreground
ca: en primer terme

en: forwarding and deletion suppressed due to DNS errors
ca: reenviament i eliminació omesos a causa d'errors de DNS

en: forwarding to %s
ca: reenviant a %s

en: found Received address `%s'
ca: s'ha trobat l'adreça `%s' a la capçalera Received

en: get_ifinfo: malloc failed
ca: get_ifinfo: malloc ha fallat

en: get_ifinfo: sysctl (iflist estimate) failed
ca: get_ifinfo: sysctl (iflist estimate) ha fallat

en: get_ifinfo: sysctl (iflist) failed
ca: get_ifinfo: sysctl (iflist) ha fallat

en: gethostbyname failed for %s
ca: ha fallat la funció gethostbyname per a %s

en: id=%s (num=%d) was deleted, but is still present!
ca: id=%s (núm=%d) s'ha esborrat, però encara està present!

en: interval not reached, not querying %s
ca: no s'ha completat l'interval, no es consultarà %s

en: invalid IP interface address
ca: l'adreça IP de l'interfície no és vàlida

en: invalid IP interface mask
ca: la màscara IP de l'interfície no és vàlida

en: kerberos error %s
ca: error de kerberos %s

en: larger
ca: més gran

en: line accepted, %s is an alias of the mailserver
ca: línia acceptada, %s és un àlies del servidor de correu

en: line rejected, %s is not an alias of the mailserver
ca: línia rebutjada, %s no és un àlies del servidor de correu

en: line: %s
ca: línia: %s

en: lock busy on server
ca: de bloqueig temporal al servidor

en: lock busy!  Is another session active?
ca: bloqueig temporal! Hi ha alguna altra sessió activa?

en: mail expunge mismatch (%d actual != %d expected)
ca: recompte de missatges eliminats incorrecte (%d real != %d esperat)

en: mail from %s bounced to %s
ca: correu de %s retornat a %s

en: mailbox selection failed
ca: ha fallat la selecció de bústia

en: malloc failed
ca: la rutina malloc ha fallat

en: mapped %s to local %s
ca: %s s'ha assignat al nom local %s

en: mapped address %s to local %s
ca: l'adreça %s s'ha assignat al nom local %s

en: message %s@%s:%d was not the expected length (%d actual != %d expected)
ca: el missatge %s@%s:%d no tenia la mida esperada (%d real != %d esperada)

en: message has embedded NULs
ca: el missatge conté caràcters NUL

en: missing IP interface address
ca: falta l'adreça IP de l'interfície

en: missing or bad RFC822 header
ca: de capçalera RFC822

en: nameserver failure while looking for '%s' during poll of %s: %s
ca: no s'ha pogut resoldre el nom `%s' durant la consulta de %s: %s

en: nameserver failure while looking for `%s' during poll of %s.
ca: no s'ha pogut resoldre el nom `%s' quan es consultava %s.

en: no Received address found
ca: no s'ha trobat cap adreça a la capçalera Received

en: no address matches; forwarding to %s.
ca: cap adreça coincideix; reenviant a %s.

en: no address matches; no postmaster set.
ca: cap adreça coincideix; el postmaster no està definit.

en: no local matches, forwarding to %s
ca: cap conincidència local, reenviant a %s

en: no recipient addresses matched declared local names
ca: cap adreça de destinatari coincideix amb els noms locals declarats

en: non-null instance (%s) might cause strange behavior
ca: l'instància no nul·la (%s) pot provocar un comportament estrany

en: normal termination, status %d
ca: finalització normal, estat %d

en: not swapping UID lists, no UIDs seen this query
ca: no s'intercanvien llistes d'UIDs, no s'han trobat UIDs en aquesta consulta

en: passed through %s matching %s
ca: passat per %s encaixa amb %s

en: poll of %s skipped (failed authentication or too many timeouts)
ca: s'ha omès la consulta de %s (error d'autenticació o massa temps d'espera excedits)

en: post-connection command failed with status %d
ca: l'ordre de postconnexió ha fallat amb estat %d

en: post-connection command terminated with signal %d
ca: l'ordre de postconnexió ha finalitzat amb un senyal %d

en: pre-connection command failed with status %d
ca: l'ordre de preconnexió ha fallat amb estat %d

en: pre-connection command terminated with signal %d
ca: l'ordre de preconnexió ha finalitzat amb un senyal %d

en: principal %s in ticket does not match -u %s
ca: el principal %s del bitllet no encaixa amb -u %s

en: protocol error
ca: error de protocol

en: protocol error while fetching UIDLs
ca: error de protocol quan es rebien els UIDLs

en: re-poll failed
ca: la re-obtenció ha fallat

en: reading message %s@%s:%d of %d
ca: llegint el missatge %s@%s:%d de %d

en: realloc failed
ca: la rutina realloc ha fallat

en: receiving message data
ca: rebent les dades del missatge

en: recipient address %s didn't match any local name
ca: l'adreça del destinatari %s no lliga amb cap nom local

en: restarting fetchmail (%s changed)
ca: reiniciant fetchmail (%s ha canviat)

en: running %s (host %s service %s)
ca: executant %s (host %s servei %s)

en: search for unseen messages failed
ca: la recerca de missatges no llegits ha fallat

en: seen | seen
ca[0]: vist
ca[1]: vistos

en: selecting or re-polling default folder
ca: seleccionant o re-examinant la carpeta per omissió

en: selecting or re-polling folder %s
ca: seleccionant o re-examinant la carpeta %s

en: server option after user options
ca: opcions del servidor després de les opcions de l'usuari

en: server recv fatal
ca: recv fatal del servidor

en: skipping message %s@%s:%d
ca: ometent el missatge %s@%s:%d

en: skipping message %s@%s:%d (%d octets)
ca: ometent el missatge %s@%s:%d (%d octets)

en: skipping poll of %s, %s IP address excluded
ca: ometent l'obtenció de %s, l'adreça IP de %s està exclosa

en: skipping poll of %s, %s down
ca: ometent l'obtenció de %s, %s apagada

en: skipping poll of %s, %s inactive
ca: ometent l'obtenció de %s, %s inactiva

en: sleeping at %s for %d seconds
ca: dormint el %s durant %d segons

en: smaller
ca: més petit

en: smtp listener protocol error
ca: error de protocol del receptor smtp

en: socket
ca: de socket

en: swapping UID lists
ca: intercanviant llistes d'UIDs

en: terminated with signal %d
ca: finalitzat amb senyal %d

en: timeout after %d seconds waiting for %s.
ca: temps esgotat després de %d segons esperant per a %s.

en: timeout after %d seconds waiting for listener to respond.
ca: temps esgotat després de %d segons esperant resposta del receptor.

en: timeout after %d seconds waiting for server %s.
ca: temps esgotat després de %d segons esperant el servidor %s.

en: timeout after %d seconds waiting to connect to server %s.
ca: temps esgotat després de %d segons esperant connectar amb %s.

en: timeout after %d seconds.
ca: temps d'espera esgotat després de %d segons.

en: undefined
ca: no identificat

en: unknown
ca: desconegut

en: unknown (%s)
ca: desconegut (%s)

en: unknown issuer (first %d characters): %s
ca: emissor desconegut (primers %d caràcters): %s

en: unsupported protocol selected.
ca: heu seleccionat un protocol que no està suportat.

en: usage:  fetchmail [options] [server ...]
ca: sintaxi: fetchmail [opcions] [servidor ...]

en: warning: Do not ask for support if all mail goes to postmaster!
ca: atenció: No demaneu ajuda si tot el correu va al postmaster!

en: warning: multidrop for %s requires envelope option!
ca: atenció: el sistema multidrop per a %s requereix l'opció envelope!

en: will idle after poll
ca: es farà una pausa després de l'obtenció

en: writing RFC822 msgblk.headers
ca: escrivint capçaleres msgblk RFC822
