gst-plugins-base 0.10.32.2 - en to ca translation catalogue (171 entries)

en: %s RTP depayloader
ca: Descarregador RTP %s

en: %s RTP payloader
ca: Carregador RTP %s

en: %s audio RTP depayloader
ca: Descarregador d'àudio RTP %s

en: %s audio RTP payloader
ca: Carregador d'àudio RTP %s

en: %s decoder
ca: Descodificador %s

en: %s demuxer
ca: Desmultiplexor %s

en: %s encoder
ca: Codificador %s

en: %s muxer
ca: Multiplexor %s

en: %s protocol source
ca: Font del protocol %s

en: %s video RTP depayloader
ca: Descarregador de vídeo RTP %s

en: %s video RTP payloader
ca: Carregador de vídeo RTP %s

en: A %s plugin is required to play this stream, but not installed.
ca: Es requereix un connector %s per a reproduir aquest flux, però no és instaŀlat.

en: A subtitle stream was detected, but no video stream.
ca: S'ha detectat un flux de subtítols, però no un flux de vídeo.

en: APE tag
ca: Etiqueta APE

en: Apple Lossless Audio (ALAC)
ca: Àudio sense pèrdues d'Apple (ALAC)

en: Audio CD source
ca: Font de CD d'àudio

en: Bass
ca: Baixos

en: Both autoaudiosink and %s elements are missing.
ca: Manquen els elements autoaudiosink i %s.

en: Both autoaudiosink and %s elements are not working.
ca: Els elements autoaudiosink i %s no funcionen.

en: Both autoaudiosink and alsasink elements are missing.
ca: Manquen els elements autoaudiosink i alsasink.

en: Both autovideosink and %s elements are missing.
ca: Manquen els elements autovideosink i %s.

en: Both autovideosink and %s elements are not working.
ca: Els elements autovideosink i %s no funcionen.

en: Both autovideosink and xvimagesink elements are missing.
ca: Manquen els elements autovideosink i xvimagesink.

en: CYUV Lossless
ca: CYUV sense pèrdues

en: Can't play a text file without video or visualizations.
ca: No es pot reproduir un fitxer de text sense vídeo o visualitzacions.

en: Can't record audio fast enough
ca: No es pot enregistrar l'àudio el suficientment ràpid

en: Capture
ca: Captura

en: Configured audiosink %s is not working.
ca: L'audiosink configurat %s no funciona.

en: Configured videosink %s is not working.
ca: El videosink configurat %s no funciona.

en: Connection to %s:%d refused.
ca: S'ha refusat la connexió amb %s:%d.

en: Could not close vfs file "%s".
ca: No s'ha pogut tancar el fitxer vfs «%s».

en: Could not create "decodebin" element.
ca: No s'ha pogut crear l'element «decodebin».

en: Could not determine type of stream
ca: No s'ha pogut determinar el tipus de flux

en: Could not open CD device for reading.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu del CD per a la lectura.

en: Could not open audio device for playback.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu d'àudio per a la reproducció.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu d'àudio per a la reproducció. El dispositiu està en ús per una altra aplicació.

en: Could not open audio device for recording.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu d'àudio per a l'enregistrament.

en: Could not open audio device for recording. Device is being used by another application.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu d'àudio per a l'enregistrament. El dispositiu està en ús per una altra aplicació.

en: Could not open device "%s" for reading and writing.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu «%s» per a lectura o escriptura.

en: Could not open device for playback in %d-channel mode.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu per a la reproducció en mode %d-canals.

en: Could not open device for playback in mono mode.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu per a la reproducció en mode mono.

en: Could not open device for playback in stereo mode.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu per a la reproducció en mode estèreo.

en: Could not open device for recording in %d-channel mode
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu per a l'enregistrament en mode %d-canals

en: Could not open device for recording in mono mode.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu per a l'enregistrament en mode mono.

en: Could not open device for recording in stereo mode.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu per a l'enregistrament en mode estèreo.

en: Could not open vfs file "%s" for writing: %s.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer vfs «%s» per a l'escriptura: %s.

en: Could not read CD.
ca: No s'ha pogut llegir el CD.

en: Could not seek CD.
ca: No s'ha pogut cercar el CD.

en: Custom text sink element is not usable.
ca: L'element sortida de text personalitzat no es pot utilitzar.

en: DVD source
ca: Font de DVD

en: Device "%s" does not exist.
ca: El dispositiu «%s» no existeix.

en: Device "%s" is already being used.
ca: El dispositiu «%s» ja és en ús.

en: Digital zoom ratio used when capturing an image
ca: Relació de zoom digital utilitzat en capturar una imatge

en: DivX MPEG-4 Version %d
ca: DivX MPEG-4 versió %d

en: Error while sending data to "%s:%d".
ca: S'ha produït un error en enviar dades a «%s:%d».

en: Error while sending gdp header data to "%s:%d".
ca: S'ha produït un error en enviar dades de la capçalera gdp a «%s:%d».

en: Error while sending gdp payload data to "%s:%d".
ca: S'ha produït un error en enviar la càrrega de dades de gdp a «%s:%d».

en: Error while writing to file "%s".
ca: S'ha produït un error en escriure al fitxer «%s».

en: Failed to read tag: not enough data
ca: No s'ha pogut llegir l'etiqueta: no hi ha dades suficients

en: Focal length of the lens used capturing the image, in mm
ca: Longitud focal de la lent utilitzada en capturar la imatge, en mm

en: Focal ratio (f-number) used when capturing the image
ca: Relació focal (nombre f) utilitzat en capturar la imatge

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC)
ca: Còdec d'àudio sense pèrdues lliure (FLAC)

en: GStreamer element %s
ca: Element del GStreamer %s

en: ICY internet radio
ca: Emissora de ràdio per Internet ICY

en: ID3 tag
ca: Etiqueta ID3

en: If the flash fired while capturing an image
ca: Si el flaix s'ha disparat en capturar una imatge

en: Internal data stream error.
ca: S'ha produït un error intern de flux de dades.

en: Invalid URI "%s".
ca: L'URI «%s» no és vàlid.

en: Invalid subtitle URI "%s", subtitles disabled.
ca: L'URI de subtítols «%s» no és vàlid, s'inhabiliten els subtítols.

en: Kate subtitle format
ca: Format de subtítols Kate

en: Line-in
ca: Línia d'entrada

en: Lossless MSZH
ca: MSZH sense pèrdues

en: Lossless True Audio (TTA)
ca: Àudio sense pèrdues real (TTA)

en: Master
ca: Mestre

en: Media (image/video) intended horizontal pixel density in ppi
ca: Densitat horitzontal de píxels del multimèdia (imatge/vídeo), en ppp

en: Media (image/video) intended vertical pixel density in ppi
ca: Densitat vertical de píxels del multimèdia (imatge/vídeo), en ppp

en: Microphone
ca: Micròfon

en: Microsoft Media Server (MMS) protocol source
ca: Font del protocol de servidor Microsoft Media (MMS)

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
ca: Manca l'element «%s» - comproveu la vostra instaŀlació del GStreamer.

en: MusicBrainz TRM ID
ca: ID TRM al MusicBrainz

en: MusicBrainz album ID
ca: ID de l'àlbum al MusicBrainz

en: MusicBrainz album artist ID
ca: ID de l'artista de l'àlbum al MusicBrainz

en: MusicBrainz artist ID
ca: ID de l'artista al MusicBrainz

en: MusicBrainz track ID
ca: ID de la pista al MusicBrainz

en: No URI handler implemented for "%s".
ca: No hi ha cap gestor d'URI implementat per a «%s».

en: No URI specified to play from.
ca: No s'ha especificat cap URI des d'on reproduir.

en: No decoder available for type '%s'.
ca: No hi ha cap descodificador disponible per al tipus «%s».

en: No device specified.
ca: No s'ha especificat un dispositiu.

en: No filename given
ca: No s'ha donat cap nom de fitxer

en: No volume control found
ca: No s'ha trobat un control de volum

en: Only a subtitle stream was detected. Either you are loading a subtitle file or some other type of text file, or the media file was not recognized.
ca: Només s'ha detectat un flux de subtítols. O bé esteu carregant un fitxer de subtítols o qualsevol altre tipus de fitxer de text, o no s'ha reconegut el fitxer multimèdia.

en: PC Speaker
ca: Altaveu del PC

en: Playback
ca: Reproducció

en: Plugin or element of unknown type
ca: El connector o element és de tipus desconegut

en: RTSP streams cannot be played yet.
ca: Encara no es poden reproduir els fluxes RTSP.

en: Raw %d-bit PCM audio
ca: Àudio PCM en cru de %d-bit

en: Raw %d-bit floating-point audio
ca: Àudio en cru de %d-bit en coma flotant

en: Raw PCM audio
ca: Àudio PCM en cru

en: Raw floating-point audio
ca: Àudio en cru en coma flotant

en: Real Time Streaming Protocol (RTSP) source
ca: Font del protocol de transmissió en temps real (RTSP)

en: Run-length encoding
ca: Codificació Run-length

en: Sami subtitle format
ca: Format de subtítols Sami

en: Shutter speed used when capturing an image, in seconds
ca: Velocitat d'obturació utilitzat en capturar una imatge, en segons

en: Source element is invalid.
ca: L'element font no és vàlid.

en: Synth
ca: Sintetitzador

en: TMPlayer subtitle format
ca: Format de subtítols TMPlayer

en: The ISO speed used when capturing an image
ca: La velocitat ISO utilitzada en capturar una imatge

en: The autoaudiosink element is missing.
ca: Manca l'element autoaudiosink.

en: The autoaudiosink element is not working.
ca: L'element autoaudiosink no funciona.

en: The autovideosink element is missing.
ca: Manca l'element autovideosink.

en: The autovideosink element is not working.
ca: L'element autovideosink no funciona.

en: The direction of contrast processing applied when capturing an image
ca: La direcció del processament del contrast aplicada en capturar una imatge

en: The direction of saturation processing applied when capturing an image
ca: La direcció del processament de la saturació aplicada en capturar una imatge

en: The direction of sharpness processing applied when capturing an image
ca: La direcció del processament de la nitidesa aplicada en capturar una imatge

en: The exposure mode used when capturing an image
ca: El mode d'exposició utilitzat en capturar una imatge

en: The exposure program used when capturing an image
ca: El programa d'exposició utilitzar en capturar una imatge

en: The metering mode used while determining exposure for capturing an image
ca: El mode de mesurament utilitzat en determinar l'exposició per a capturar una imatge

en: The overall gain adjustment applied on an image
ca: L'ajust del guany general aplicat a una imatge

en: The scene capture mode used when capturing an image
ca: El mode de captura d'escena utilitzat en capturar una imatge

en: The selected flash mode while capturing an image
ca: El mode de flaix seleccionat en capturar una imatge

en: The source or type of device used for the capture
ca: La font o tipus de dispositiu utilitzat per a la captura

en: The white balance mode set when capturing an image
ca: El mode de balanç de blancs utilitzat en capturar una imatge

en: This CD has no audio tracks
ca: Aquest CD no té pistes d'àudio

en: This appears to be a text file
ca: Això sembla ser un fitxer de text

en: This is not a media file
ca: Això no és un fitxer multimèdia

en: This stream type cannot be played yet.
ca: Encara no es pot reproduir aquest tipus de flux.

en: Treble
ca: Aguts

en: Uncompressed Gray Image
ca: Imatge en escala de grisos sense comprimir

en: Uncompressed YUV
ca: YUV sense comprimir

en: Uncompressed black and white Y-plane
ca: Pla Y blanc i negre sense comprimir

en: Uncompressed packed YUV 4:1:0
ca: YUV 4:1:0 empaquetat sense comprimir

en: Uncompressed packed YUV 4:1:1
ca: YUV 4:1:1 empaquetat sense comprimir

en: Uncompressed packed YUV 4:2:2
ca: YUV 4:2:2 empaquetat sense comprimir

en: Uncompressed packed YUV 4:4:4
ca: YUV 4:4:4 empaquetat sense comprimir

en: Uncompressed packed YVU 4:1:0
ca: YVU 4:1:0 empaquetat sense comprimir

en: Uncompressed palettized %d-bit %s
ca: Paletitzat %d-bit %s sense comprimir

en: Uncompressed planar YUV 4:1:1
ca: YUV 4:1:1 planar sense comprimir

en: Uncompressed planar YUV 4:2:0
ca: YUV 4:2:0 planar sense comprimir

en: Uncompressed planar YUV 4:2:2
ca: YUV 4:2:2 planar sense comprimir

en: Uncompressed planar YVU 4:2:0
ca: YVU 4:2:0 planar sense comprimir

en: Unknown decoder element
ca: L'element descodificador és desconegut

en: Unknown element
ca: L'element és desconegut

en: Unknown encoder element
ca: L'element codificador és desconegut

en: Unknown sink element
ca: L'element de sortida és desconegut

en: Unknown source element
ca: L'element de font és desconegut

en: Windows Media Speech
ca: Parla de Windows Media

en: You do not have a decoder installed to handle this file. You might need to install the necessary plugins.
ca: No teniu un descodificador instaŀlat per a gestionar aquest fitxer. És possible que necessiteu instaŀlar els connectors necessaris.

en: album ID
ca: ID de l'àlbum

en: album artist ID
ca: ID de l'artista de l'àlbum

en: artist ID
ca: ID de l'artista

en: capturing contrast
ca: contrast de la captura

en: capturing digital zoom ratio
ca: relació de zoom digital de la captura

en: capturing exposure mode
ca: mode d'exposició de la captura

en: capturing exposure program
ca: programa d'exposició de la captura

en: capturing flash fired
ca: flaix de la captura

en: capturing flash mode
ca: mode de flaix de la captura

en: capturing focal length
ca: longitud focal de la captura

en: capturing focal ratio
ca: relació focal de la captura

en: capturing gain adjustment
ca: ajust de guany de la captura

en: capturing iso speed
ca: velocitat iso de la captura

en: capturing metering mode
ca: mode de mesurament de la captura

en: capturing saturation
ca: saturació de la captura

en: capturing scene capture type
ca: tipus de captura d'escena de la captura

en: capturing sharpness
ca: nitidesa de la captura

en: capturing shutter speed
ca: velocitat d'obturació de la captura

en: capturing source
ca: font de la captura

en: capturing white balance
ca: balanç de blancs de la captura

en: image horizontal ppi
ca: ppp horitzontal de la imatge

en: image vertical ppi
ca: ppp vertical de la imatge

en: track ID
ca: ID de la pista

en: track TRM ID
ca: ID TRM de la pista
