sharutils-4.11 - en to ca translation catalogue (148 entries)

en: 
      -m, --base64    use base64 encoding as of RFC1521
          --help      display this help and exit
          --version   output version information and exit
ca: 
      -m, --base64    usar base64 tal i com s'indica en el RFC1521
          --help      mostra aquesta ajuda i surt
          --version   informa de la versió i surt

en: 
    Option -o is required with -l or -L, option -n is required with -a.
ca: 
    Es requereix l'opció -o amb -l o -L, es requereix l'opció -n amb -a.

en: 
    Protecting against transmission:
      -w, --no-character-count      do not use `wc -c' to check size
      -D, --no-md5-digest           do not use `md5sum' digest to verify
      -F, --force-prefix            force the prefix character on every line
      -d, --here-delimiter=STRING   use STRING to delimit the files in the shar
    
    Producing different kinds of shars:
      -V, --vanilla-operation   produce very simple and undemanding shars
      -P, --no-piping           exclusively use temporary files at unshar time
      -x, --no-check-existing   blindly overwrite existing files
      -X, --query-user          ask user before overwriting files (not for Net)
      -m, --no-timestamp        do not restore file modification dates & times
      -Q, --quiet-unshar        avoid verbose messages at unshar time
      -f, --basename            restore in one directory, despite hierarchy
          --no-i18n             do not produce internationalized shell script
ca: 
    Protecció contra la transmissió:
      -w, --no-character-count     no empres «wc -c» per a comprovar la mida
      -D, --no-md5-digest          no empres el resum «md5sum» per a verificar
      -F, --force-prefix           força el caràcter de prefix en cada línia
      -d, --here-delimiter=CADENA  empra CADENA per a delimitar els fitxers al shar
    
    Producció de diferents tipus de shar:
      -V, --vanilla-operation   produeix shars molt sencills i poc exigents
      -P, --no-piping           empra exclusivament fitxers temporals en desfer
                                el shar
      -x, --no-check-existing   sobreescriu sense confirmar els fitxers existents
      -X, --query-user          demana a l'usuari abans de sobreescriure fitxers
                                (no per a xarxa)
      -m, --no-timestamp        no restaures les dates i hores de modificació del
                                fitxer
      -Q, --quiet-unshar        evita els missatges de depuració en desfer el shar
      -f, --basename            restaura en un directori, malgrat la jerarquia
          --no-i18n             no produeixes un script shell internacionalitzat

en:   -S, --stdin-file-list   read file list from standard input
    
    Splitting output:
      -o, --output-prefix=PREFIX    output to file PREFIX.01 through PREFIX.NN
      -l, --whole-size-limit=SIZE   split archive, not files, to SIZE kilobytes
      -L, --split-size-limit=SIZE   split archive, or files, to SIZE kilobytes
    
    Controlling the shar headers:
      -n, --archive-name=NAME   use NAME to document the archive
      -s, --submitter=ADDRESS   override the submitter name
      -a, --net-headers         output Submitted-by: & Archive-name: headers
      -c, --cut-mark            start the shar with a cut line
      -t, --translate           translate messages in the script
    
    Selecting how files are stocked:
      -M, --mixed-uuencode         dynamically decide uuencoding (default)
      -T, --text-files             treat all files as text
      -B, --uuencode               treat all files as binary, use uuencode
      -z, --gzip                   gzip and uuencode all files
      -g, --level-for-gzip=LEVEL   pass -LEVEL (default 9) to gzip
      -j, --bzip2                  bzip2 and uuencode all files
ca:   -S, --stdin-file-list   llig la llista de fitxers de l'entrada estàndard
    
    Divisió de la sortida:
      -o, --output-prefix=PREFIX    desa l'eixida al fitxer PREFIX.01 fins a
                                    PREFIX.NN
      -l, --whole-size-limit=MIDA   divideix l'arxiu, no els fitxers, a
                                    MIDA kilobytes
      -L, --split-size-limit=MIDA   divideix l'arxiu o fitxers a MIDA kilobytes
    
    Control de les capçaleres shar:
      -n, --archive-name=NOM    empra NOM per a documentar l'arxiu
      -s, --submitter=ADREÇA    sobreescriu el nom del creador
      -a, --net-headers         mostra capçaleres Submitted-by: i Archive-name:
      -c, --cut-mark            comença el shar amb una línia de tall
      -t, --translate           tradueix els missatges del script
    
    Selecció del mode d'emmagatzemament dels fitxers:
      -M, --mixed-uuencode         decideix dinàmicament sobre l'ús d'uuencode
                                   (per defecte)
      -T, --text-files             tracta tots els fitxers com si foren de text
      -B, --uuencode               tracta tots els fitxers com si foren binaris,
                                   empra uuencode
      -z, --gzip                   comprimeix amb gzip i codifica amb uuencode
                                   tots els fitxers
      -g, --level-for-gzip=NIVELL  passa -NIVELL (9 per defecte) al gzip
      -j, --bzip2                  comprimeix amb bzip2 i codifica amb uuencode
                                   tots els fitxers

en:   -Z, --compress               compress and uuencode all files
      -b, --bits-per-code=BITS     pass -bBITS (default 12) to compress
ca:   -Z, --compress               comprimeix amb compress i codifica amb uuencode
                                   tots els fitxers
      -b, --bits-per-code=BITS     passa -bBITS (12 per defecte) al compress

en:   -p, --intermix-type     allow -[BTzZ] in file lists to change mode
ca:   -p, --intermix-type     permet -[BTzZ] a les llistes de fitxers per a
                              canviar el mode

en:   -p, --intermix-type     allow -[BTz] in file lists to change mode
ca:   -p, --intermix-type     permet -[BTz] a les llistes de fitxers per a
                              canviar el mode

en: %s is probably not a shell archive
ca: Probablement %s no sigui un arxiu del shell

en: %s looks like raw C code, not a shell archive
ca: %s sembla codi C cru, no un arxiu del shell

en: %s: Illegal file name: %s
ca: %s: El nom del fitxer és iŀlegal: %s

en: %s: No `begin' line
ca: %s: Manca la línia «begin»

en: %s: No `end' line
ca: %s: Manca la línia «end»

en: %s: Not a regular file
ca: %s: No és un fitxer ordinari

en: %s: Short file
ca: %s: S’ha trobat el final del fitxer

en: %s: Write error
ca: %s: S'ha produït un error d’escriptura

en: %s: data following `=' padding character
ca: %s: hi ha dades a continuació del caràcter d'ompliment «=»

en: %s: illegal line
ca: %s: la línia és iŀlegal

en: %s: invalid option -- '%c'
ca: %s: l’opció «%c» no és vàlida

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l’opció «%c%s» no admet arguments

en: %s: option '%s' is ambiguous
ca: %s: l’opció «%s» és ambigua

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l’opció «--%s» no admet arguments

en: %s: option '--%s' requires an argument
ca: %s: l'opció «--%s» necessita un argument

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
ca: %s: l’opció «-W %s» no admet arguments

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
ca: %s: l’opció «-W %s» és ambigua

en: %s: option '-W %s' requires an argument
ca: %s: l'opció «-W %s» necessita un argument

en: %s: option requires an argument -- '%c'
ca: %s: l’opció «%c» necessita un argument

en: %s: unrecognized option '%c%s'
ca: %s: l’opció «%c%s» no és reconeguda

en: %s: unrecognized option '--%s'
ca: %s: l’opció «--%s» no és reconeguda

en: (binary)
ca: (binari)

en: (bzipped)
ca: (comprimit amb «bzip2»)

en: (compressed)
ca: (comprimit)

en: (empty)
ca: (buit)

en: (gzipped)
ca: (comprimit amb «gzip»)

en: -C is being deprecated, use -Z instead
ca: L'opció -C és obsoleta, empreu -Z en el seu lloc

en: Archives must be unpacked in sequence!
    Please unpack part `cat ${lock_dir}/seq` next.
ca: Els arxius s'han de desempaquetar en seqüència!
    Desempaqueteu a continuació la part `cat ${lock_dir}/seq`.

en: Cannot access %s
ca: No es pot accedir a %s

en: Cannot chdir to `%s'
ca: No es pot canviar al directori «%s»

en: Cannot get current directory name
ca: No es pot obtenir el nom del directori actual

en: Cannot open file %s
ca: No es pot obrir el fitxer %s

en: Cannot use -a option without -n
ca: No es pot emprar l'opció -a sense -n

en: Cannot use -l or -L option without -o
ca: No es poden emprar les opcions -l o -L sense -o

en: Closing `%s'
ca: S'està tancant «%s»

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ca: Copyright © %s Free Software Foundation, Inc.
    Aquest és programari lliure; vegeu el codi font per les condicions de còpia.
    No hi ha CAP garantia; ni tan sols de COMERCIABILITAT o ADEQUACIÓ A UN
    PROPÒSIT PARTICULAR.

en: Could not fork
ca: No s'ha pogut fer «fork»

en: Could not popen 'wc' command:  %s
ca: No s'ha pogut fer «popen» de l'ordre «wc»: %s

en: Created %d files
ca: S'han creat %d fitxers

en: DEBUG was not selected at compile time
ca: No s'ha seleccionat DEBUG durant la construcció

en: End of %s part %d
ca: Final de la part %2$d del fitxer %1$s

en: End of part %d, continue with part %d
ca: Final de la part %d, continua amb la part %d

en: File %s (%s)
ca: Fitxer %s (%s)

en: File %s is complete
ca: El fitxer %s és complet

en: File %s is continued in part %d
ca: El fitxer %s continua a la part %d

en: Found no shell commands after `cut' in %s
ca: No s'ha trobat cap ordre del shell després de «cut» a %s

en: Found no shell commands in %s
ca: No s'ha trobat ordres del shell a %s

en: Hard limit %s
ca: Límit dur %s

en: In shar: remaining size %s
ca: En shar: mida restant %s

en: Limit still %s
ca: El límit encara és %s

en: MD5 check failed
ca: Ha fallat la comprovació de la suma MD5

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
    
      -d, --directory=DIRECTORY   change to DIRECTORY before unpacking
      -c, --overwrite             pass -c to shar script for overwriting files
      -e, --exit-0                same as `--split-at="exit 0"'
      -E, --split-at=STRING       split concatenated shars after STRING
      -f, --force                 same as `-c'
          --help                  display this help and exit
          --version               output version information and exit
    
    If no FILE, standard input is read.
ca: Els arguments obligatoris per a les opcions llargues també són obligatoris
    per a les opcions curtes.
    
      -d, --directory=DIRECTORI   canvia a DIRECTORI abans de desempaquetar
      -c, --overwrite             passa -c al script shar per sobreescriure fitxers
      -e, --exit-0                igual que  «--split-at="exit 0"»
      -E, --split-at=CADENA       divideix els shar concatenats després de CADENA
      -f, --force                 igual que «-c»
          --help                  mostra aquesta ajuda i surt
          --version               mostra informació sobre la versió i surt
    
    Si no es dona un FITXER, es llig l'entrada estàndard.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
    
    Giving feedback:
          --help              display this help and exit
          --version           output version information and exit
      -q, --quiet, --silent   do not output verbose messages locally
    
    Selecting files:
ca: Els arguments obligatoris per a les opcions llargues també són obligatoris
    per a les opcions curtes.
    
    Obtenció d'ajuda:
          --help              mostra aquesta ajuda i surt
          --version           informa de la versió i surt
      -q, --quiet, --silent   no mostres missatges detallats localment
    
    Selecció de fitxers:

en: Mandatory arguments to long options are mandatory to short options too.
      -o, --output-file=FILE   direct output to FILE
          --help               display this help and exit
          --version            output version information and exit
ca: Els arguments obligatoris per a les opcions llargues també són obligatoris
    per a les opcions curtes.
      -o, --output-file=FITXER  dirigeix la sortida cap a FITXER
          --help                mostra aquesta ajuda i surt
          --version             informa de la versió i surt

en: New file, remaining %s,
ca: Fitxer nou, falten %s,

en: No input files
ca: No hi ha fitxers d'entrada

en: No user `%s'
ca: L'usuari «%s» no existeix

en: Note: not verifying md5sums.  Consider installing GNU coreutils.
ca: Nota: no es verifiquen les sumes md5. Considereu instaŀlar GNU coreutils.

en: Opening `%s'
ca: S'està obrint «%s»

en: Option -g implies -z, option -b implies -Z.
ca: L'opció -g implica -z, l'opció -b implica -Z.

en: Option -g implies -z.
ca: L'opció -g implica l'opció -z.

en: PLEASE avoid -X shars on Usenet or public networks
ca: SI US PLAU, evitau shars creats amb -X a Usenet o xarxes públiques

en: Please unpack part ${shar_sequence} next!
ca: Desempaqueteu la part ${shar_sequence} a continuació!

en: Please unpack part 1 first!
ca: Desempaqueteu la primera part primer!

en: Read error
ca: S'ha produït un error de lectura

en: Report bugs to <%s>.
ca: Informeu dels errors a: <%s>.
    Informeu dels errors de traducció a <ca@dodds.net>.

en: SKIPPING %s
ca: S'ESTÀ OMETENT %s

en: Saving %s (%s)
ca: S'està desant %s (%s)

en: Soft limit %s
ca: Límit suau %s

en: Starting `sh' process
ca: S'està iniciant el proces «sh»

en: Starting file %s
ca: Fitxer d'inici %s

en: The `cut' line was followed by: %s
ca: La línia «cut» estava seguida per: %s

en: This system doesn't support -Z ('compress'), use -z instead
ca: Aquest sistema no implementa l'opció -Z («compress»), empreu -Z en el seu lloc

en: Too many directories for mkdir generation
ca: Hi ha massa directoris per a la generació amb mkdir

en: Try `%s --help' for more information.
ca: Proveu «%s --help» per a obtenir més informació.

en: Unknown system error
ca: S'ha produït un error desconegut del sistema

en: Usage: %s [FILE]...
ca: Forma d’ús: %s [FITXER]…

en: Usage: %s [INFILE] REMOTEFILE
ca: Forma d’ús: %s [FITXERENTRADA] FITXERREMOT

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
ca: Forma d’ús: %s [OPCIÓ]… [FITXER]…

en: WARNING: No user interaction in vanilla mode
ca: AVÍS: No es permet la interacció de l'usuari al mode normal

en: WARNING: Non-text storage options overridden
ca: AVÍS: S'ometen les opcions d'emmagatzemament per a no-text

en: WARNING: not restoring timestamps.  Consider getting and
    installing GNU `touch', distributed in GNU coreutils...
ca: AVÍS: no es restauren les marques de temps. Considereu obtenir i
    instaŀlar GNU «touch», distribuït amb GNU coreutils…

en: Write error
ca: S'ha produït un error d’escriptura

en: You cannot specify an output file when processing
    multiple input files.
ca: No podeu especificar un fitxer de sortida quan es processen
    múltiples fitxers d'entrada.

en: You have unpacked the last part
ca: Heu desempaquetat l'última part

en: all
ca: tots

en: allocate file buffer
ca: assigna la memòria intermèdia del fitxer

en: allocate file name buffer
ca: no s’ha pogut assignar la memòria intermèdia del nom del fitxer

en: allocating output file name
ca: s'està assignant el nom del fitxer de sortida

en: archive
ca: arxiu

en: binary
ca: binari

en: bunzipping file %s
ca: S'està descomprimint el fitxer %s amb «bunzip2»

en: bzipped
ca: comprimit amb «bzip2»

en: cannot access %s
ca: no es pot accedir a %s

en: chmod of %s
ca: «chmod» de %s

en: compressed
ca: comprimit amb «compress»

en: continuing file %s
ca: s'està continuant amb el fitxer %s

en: empty
ca: buit

en: exit immediately
ca: surt immediatament

en: explain choices
ca: explica les opcions

en: extraction aborted
ca: s'ha avortat l'extracció

en: failed to create %s lock directory
ca: no s’ha pogut crear el directori de blocatge %s

en: fopen(3) of file %s
ca: fopen(3) del fitxer %s

en: fopen-ing %s
ca: s'està fent «fopen» sobre %s

en: freopen of %s
ca: «freopen» de %s

en: fstat-ing %s
ca: s’està fent «fstat» sobre %s

en: gunzipping file %s
ca: S'està descomprimint el fitxer %s amb «gunzip»

en: gzipped
ca: comprimit amb «gzip»

en: help
ca: ajuda

en: illegal output prefix
ca: el prefix de sortida és iŀlegal

en: invalid file size limit `%s'
ca: el límit «%s» de la mida del fitxer no és vàlid

en: invalid format (count field too wide): '%s'
ca: el format és invalid (el camp de compte és massa ample): «%s»

en: lock directory %s exists
ca: el directori de blocatge %s existeix

en: no memory for %d byte allocation
ca: no hi ha memòria per a assignar %d octets

en: none
ca: cap

en: overwrite %s
ca: sobreescriu %s

en: overwrite all files
ca: sobreescriu tots els fitxers

en: overwrite no files
ca: no sobreescrigues cap fitxer

en: overwrite this file
ca: sobreescriu aquest fitxer

en: pipe(2) failed
ca: ha fallat pipe(2)

en: popen(3) on: %s
ca: popen(3) en: %s

en: printf formatting error:  %s
ca: s'ha produït un error de format de printf:  %s

en: quit
ca: surt

en: restoration warning:  size of %s is not %s
ca: avís de restauració:  la mida de %s no és %s

en: restore of %s failed
ca: ha fallat la restauració de %s

en: sharutils bug - no status
ca: error de sharutils - sense estat

en: skip this file
ca: omet aquest fitxer

en: standard input
ca: entrada estàndard

en: uncompressing file %s
ca: S'està descomprimint el fitxer %s amb «uncompress»

en: uudecoding file %s
ca: S'està decodificant el fitxer %s amb «uudecode»

en: x - SKIPPING %s (file already exists)
ca: x - S'ESTÀ OMETENT %s (el fitxer ja existeix)

en: x - STILL SKIPPING %s
ca: x - ENCARA S'ESTÀ OMETENT %s

en: x - created directory %s.
ca: x - s’ha creat el directori %s.

en: x - created lock directory %s.
ca: x - s’ha creat el directori de blocatge %s.

en: x - extracting %s %s
ca: x - s’està extraient %s %s

en: x - failed to create directory %s.
ca: x - no s’ha pogut crear el directori %s.

en: x - failed to create lock directory %s.
ca: x - no s’ha pogut crear el directori de blocatge %s.

en: x - failed to remove lock directory %s.
ca: x - no s'ha pogut suprimir el directori de blocatge %s.

en: x - overwriting %s
ca: x - s'està sobreescrivint %s

en: x - removed lock directory %s.
ca: x - s'ha suprimit el directori: %s.

en: yes
ca: sí
