aptitude - en to dz translation catalogue (824 entries)

en: 
     Tasks are groups of packages which provide an easy way to select a predefined set of packages for a particular purpose.
dz: 
    ལས་ཀ་ཟེར་མི་འདི་ དམིགས་བསལ་དགོས་དོན་གྱི་དོན་ལུ་སྔ་གོང་ངེས་འཛིན་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཆ་ཚན་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་ནིི་ལུ་ཐབས་ལམ་འཇམ་ཏོང་ཏོ་བྱིན་མི་ ཐུམ་སྒྲིལ་སྡེ་ཚན་ཅིག་ལུ་སླབ་ཨིན།

en: 
    Dependency information will be shown.
dz: 
    རྟེན་འབྲེལ་བྲད་དོན་དེ་སྟོན་འོང་།

en: 
    Dependency information will not be shown.
dz: 
    རྟེན་འབྲེལ་བརྡ་དོན་དེ་སྟོན་འོང་།

en: 
    Size changes will be shown.
dz: 
    ཚད་ཀྱི་བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་སྟོན་འོང།

en: 
    Size changes will not be shown.
dz: 
    ཚད་ཀྱི་བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་སྟོན་འོང་།

en: 
    Versions will be shown.
dz: 
    ཐོན་རིམ་དེ་སྟོན་འོང་།

en: 
    Versions will not be shown.
dz: 
    ཐོབ་རིམ་དེ་སྟོན་འོང་།

en:                   This aptitude does not have Super Cow Powers.
dz:                  གོམས་འདྲིས་འདི་ལུ་ཡང་དག་པའི་ཀཱའུ་ནུས་ཤུགས་དེ་མེད།.

en:        aptitude [options] <action> ...
dz: aptitude [གདམ་ཁ་ཚུ་] <བྱ་བ་> ...

en:     %s in %d %s
dz: %sདེ་%d %sགི་ནང་ལུ།

en:   %S*%N %s [version %s]%n
dz: %S*%N %s [ཐོན་རིམ་ %s]%n

en:   Actions (if none is specified, aptitude will enter interactive mode):
dz: བྱ་བ་ཚུ་ (གསལ་བཀོད་མ་འབད་བ་ཅིན་ གོམས་འདྲིས་ཀྱིས་ཕན་ཚུན་འབྲེལ་ལྡན་ཐབས་ལམ་ ཐོ་བཀོད་འབདཉ་འོང་།):

en:   Options:
dz: གདམ་ཁ་ཚུ་:

en:  (provided by %F)
dz: (%F དེ་གིས་བྱིན་ཡོདཔ་ཨིན།)

en:  -D             Show the dependencies of automatically changed packages.
dz:  -D  རང་བཞིན་གྱིས་བསྒྱུར་བཅོས་འགྱོ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གི་བརྟེན་འབྲེལ་དེ་སྟོན།

en:  -S fname       Read the aptitude extended status info from fname.
dz: -S fname ཨེཕི་མིང་ནང་ལས་ གོམས་འདྲིས་བརྒྱ་བསྐྱེད་འབད་ཡོད་པའི་གནས་ཚད་བརྡ་དོན་དེ་ལྷག།

en:  -V             Show which versions of packages are to be installed.
dz: -V   ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གི་ཐོན་རིམ་ག་འདི་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ཨིན་ན་སྟོན།

en:  -Z             Show the change in installed size of each package.
dz:  -Z   ཐུམ་སྒྲིལ་རེ་རེ་བཞིན་གྱི་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད་པའི་ཚད་ནང་གི་བསྒྱུར་བཅོས་སྟོན།

en:  -d             Only download packages, do not install or remove anything.
dz:  -d་ ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ཕབ་ལེན་འབད་ནི་མ་གཏོགས་ ག་ནི་ཡང་གཞི་བཙུགས་དང་རྩ་བསྐྲད་མ་གཏང་།

en:  -f             Aggressively try to fix broken packages.
dz:  -f    ཐུམ་སྒྲིལ་ཆག་འགྱོ་ཡོད་མི་ཚུ་ བཙན་ཤུགས་ཅན་གྱི་ཐོག་ལས་ཚུད་སྒྲིག་འབད་ནི་ལུ་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད།

en:  -i             Perform an install run on startup.
dz:  -i       འགོ་བཙུགས་གུར་གཞི་བཙུགས་གཡོག་བཀོལ་དེ་ལག་ལེན་འཐབ།

en:  -s             Simulate actions, but do not actually perform them.
dz:   -s       བྱ་བ་ཚུ་རྫུས་མ་བཟོ་ དེ་འབདཝ་ད་ དེ་ཚུ་ངོ་མ་སྦེ་ལག་ལེན་འཐབ།

en:  -u             Download new package lists on startup.
dz:  -u      འགོ་བཙུགས་གུར་ ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་ཐོ་ཡིག་གསརཔ་ཚུ་ཕབ་ལེན་འབད།

en:  [ %i%% ] (%sB/s, %s remaining)
dz:  [ %i%% ](%sB/s, %s ལྷག་ལུས།)

en:  [ %i%% ] (stalled)
dz:  [ %i%% ] (གཞི་བཙུགས་འབད་དེ་ཡོད།)

en:  [Working]
dz: [ལཱ་ཡགོག་འབད་དོ]

en:  [held]
dz: [འཆང་ཡོདཔ་]

en:  forbid-version - Forbid aptitude from upgrading to a specific package version.
dz: ཐོན་རིམ་བཀག་དམ་འབད-  གོམས་འདྲིས་དེ་ ཡར་བསྐྱེད་འབད་ནི་ལས་གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཐོན་རིམ་ཚུན་ བཀག་དམ་འབད།

en:  or
dz: ཡང་ན།

en:  which is a virtual package.
dz: ག་དེ་བར་ཅུ་ཡལ་ཐུམ་སྒྲིལ་སྨོ།

en: "%s" exists in the package database, but it is not a
    real package and no package provides it.
dz: "%s" ཐུམ་སྒྲིལ་གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་དེ་ནང་ལུ་བྱུངམ་ཨིན་ དེ་འབདཝ་ད་
    ཐུམ་སྒྲིལ་ངོ་མ་མེན་པའི་ཁར་ ཐུམ་སྒྲིལ་ག་གིས་ཡང་འ་ནི་དེ་མི་བྱིན་དོ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: "%s" is a virtual package provided by:
dz: "%s"དེ་ གིས་བྱིན་མི་ བར་ཅུ་ཡལ་ཐུམ་སྒྲིལ་ཅིག་ཨིན:

en: #Broken
dz: #ཆག་ཆགཔ།

en: #Broken: %ld
dz: #ཆག་ཆགཔ: %ld

en: %B%s%b cannot be upgraded now, but if it could be, it would still be held at version %B%s%b.
dz: %B%s%b དེ་ད་ལྟོ་ཡར་བསྐྱེད་འབད་དམི་བཏུབ་ དེ་འབདཝ་ད་ ག་དེ་ཅིག་སྦེ་འབད་ཚུགས་པ་ཅིན་ འདི་གིས་ད་ལྟོ་ཡང་ཐོན་རིམ་%B%s%bདེ་གུར་འཆང་སྟེ་འོང་།

en: %B%s%b could be upgraded to version %B%s%b, but it is being held at version %B%s%b.
dz: %B%s%b དེ་ཐོན་རིམ་%B%s%b ཡར་བསྐྱེད་འབད་མི་ཚུགས་དེ་འབདཝ་ད་ འ་ནི་དེ་ཐོན་རིམ་%B%s%bདེ་གུར་འཆང་སྟེ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: %B%s%b is currently installed.
dz: %B%s%b དེ་ད་ལྟོ་གཞི་བཙུགས་འབད་དེེ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: %B%s%b is not currently installed.
dz: %B%s%b་དེ་ད་ལྟོ་གཞི་བཙུགས་འབད་དེ་མེད།

en: %B%s%b was installed automatically;  it is being removed because all of the packages which depend upon it are being removed:
dz: %B%s%b དེ་རང་བཞིན་གྱིས་གཞི་བཙུགས་འབད་ནུག འདི་རྩ་བསྐྲད་གཏང་མི་དེ་ཡང་ འདི་ལུ་བརྟེན་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཆ་མཉམ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་སྟེ་ཡོདཔ་ཨིན:

en: %B%s%b will be automatically installed to satisfy the following dependencies:
dz: %B%s%b དེ་འོག་བཀོད་དེ་ཡོད་མི་རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་ལུ་ངལ་རངས་འབྱུང་དོན་ལུ་ རང་བཞིན་གྱིས་གཞི་བཙུགས་འབད་འོང་།

en: %B%s%b will be automatically removed because of dependency errors:
dz: %B%s%b དེ་ རྟེན་འབྲེལ་གྱི་འཛོལ་བ་ཡོདཔ་ལས་རང་བཞིན་གྱིས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་འོང་:

en: %B%s%b will be downgraded.
dz: %B%s%b དེ་མར་ཕབ་འབད་ནི་ཨིན།

en: %B%s%b will be installed.
dz: %B%s%b དེ་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ཨིན།

en: %B%s%b will be re-installed.
dz: %B%s%b དེ་སླར་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ཨིན།

en: %B%s%b will be removed.
dz: %B%s%b དེ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ཨིན།

en: %B%s%b will be upgraded from version %B%s%b to version %B%s%b.
dz: %B%s%b དེ་ཐོན་རིམ་%B%s%b དེ་ནང་ལས་ཐོན་རིམ་%B%s%b ལུ་ཡར་བསྐྱེད་འབད་ནི་ཨིན།

en: %B%s%b will not be upgraded to the forbidden version %B%s%b.
dz: %B%s%b དེ་མ་ཆོག་སྦེེ་ཡོད་མི་ཐོན་རིམ་%B%s%b ལུ་ཡར་བསྐྱེད་མི་འབད།

en: %B%s%b will not be upgraded to version %B%s%b, to avoid breaking the following dependencies:
dz: %B%s%b དེ་གིས་འོག་ལུ་བཀོད་དེ་ཡོད་མི་རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་རྒྱུན་ཆད་མི་བཅུག་ནིའི་དོན་ལུ་ ཐོན་རིམ་ %B%s%bལུ་ཡར་བསྐྱེད་འབད་མི་བཏུབ།

en: %BDowngrade%b the following packages:%n
dz: %B འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒརིལ་ཚུ་ %b མར་ཕབ་འབད:%n

en: %BInstall%b the following packages:%n
dz: %Bའོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ %b གཞི་བཙུགས་འབད:%n

en: %BKeep%b the following packages at their current version:%n
dz: %B འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ཁོང་རའི་ད་ལྟོའི་ཐོན་རིམ་གུར་Keep བཞག:%n

en: %BRemove%b the following packages:%n
dz: %B འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་%bརྩ་བསྐྲད་གཏང:%n

en: %BUpgrade%b the following packages:%n
dz: %B འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ %b ཡར་བསྐྱེད་མ་འབད:%n

en: %BWARNING%b: untrusted versions of the following packages will be installed!%n%nUntrusted packages could %Bcompromise your system's security%b.  You should only proceed with the installation if you are certain that this is what you want to do.%n%n
dz: %Bཉེན་བརྡ%b: འོག་ལུ་ཡོད་མི་བློ་གཏད་མ་ཚུགས་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ཨིན! %n%n བློ་གཏད་མ་ཚུགས་པའིི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གིས་%B ཁྱོད་ཀྱི་རིམ་ལུགས་ཀྱི་སྲུང་སྐྱོབ་%bདེ་ ནང་འགྲིགས་འབད་དགོ ཁྱོད་ཀྱིས་འ་ནི་འདི་ཁྱོདཀྱིས་འབད་ནི་ཨིནམ་ངེས་ཅན་སྦེ་ཤེས་པ་ཅིན་རྐྱངམ་ཅིག་ གཞི་བཙུགས་འབད་ནིི་དེ་འཕྲོ་མཐུད་དགོ%n%n

en: %F: This version of %s is from an %Buntrusted source%b!  Installing this package could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
dz: %F: %s དེ་གི་ཐོན་རིམ་འདི་ % བན་ཊས་ཊེཊི་འབྱུང་ཁུངས་ %b དེ་ནང་ལས་ཨིན! ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་གཞི་བཙུགས་འབད་མི་དེ་གིས་ ཁྱོད་རའི་རིམ་ལུགས་ལུ་གནོད་སྐྱོན་དང་ ཡང་ན ཚད་འཛིན་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ངན་སེམས་ཅན་གྱི་ངོ་རྐྱང་ཆོགཔ་ཨིན།

en: %d downgrade | %d downgrades
dz[0]: %d མར་ཕབ་འབད།
dz[1]: %d མར་ཕབ་འབདཝ་ཨིན།

en: %d install | %d installs
dz[0]: %d གཞི་བཙུགས་འབད་ནི།
dz[1]: %d གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ཚུ།

en: %d keep | %d keeps
dz[0]: %d བདག་འཛིན་སྦེ་བཞག
dz[1]: %d བདག་འཛིན་སྦེ་བཞགཔ་ཨིན།

en: %d removal | %d removals
dz[0]: %d རྩ་བསྐྲད།
dz[1]: %d རྩ་བསྐྲད་ཚུ།

en: %d upgrade | %d upgrades
dz[0]: %d ཡར་བསྐྱེད་འབད།
dz[1]: %d ཡར་བསྐྱེད་འབདཝ་ཨིན།

en: %i/%i mines  %d %s
dz: %i/%i འགས་རྫས་  %d %s

en: %ls: Menu  %ls: Help  %ls: Quit  %ls: Update  %ls: Download/Install/Remove Pkgs
dz: %ls: དཀར་ཆག  %ls: གྲོགས་རམ་  %ls: སྤང་  %ls: དུས་མཐུན་བཟོ་  %ls: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ ཕབ་ལེན་/གཞི་བཙུགས་/རྩ་བསྐྲད་གཏང།

en: %lu downgraded,
dz: %lu་མར་ཕབ་འབད་ཡོདཔ།

en: %lu packages upgraded, %lu newly installed,
dz: %lu ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ཡར་བསྐྱེད་འབད་ཡོདཔ། %lu གསརཔ་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོདཔ།

en: %lu reinstalled,
dz: %lu སླར་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོདཔ།

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
dz: རྩ་བསྐྲད་འབད་ནི་གི་ %lu དང་ %lu ཡར་བསྐྱེད་མ་འབད་བར་ཡོདཔ།

en: %n%nSome files were not downloaded successfully.
dz: %n%n ཡིག་སྣོད་ལ་ལོ་ཅིག་མཐར་འཁྱོལ་ཅན་སྦེ་ཕབ་ལེན་མ་འབད་བས།

en: %s %s compiled at %s %s
dz: %s %s དེ་%s %sགུར་ཕྱོགས་སྒྲིག་འབད་བཞག་ནུག།

en: %s changes
dz: %s བསྒྱུར་བཅོས།

en: %s conflicts with %s
dz: %s་དེ་%s་དང་གཅིག་ཁར་མི་མཐུནམ་ཨིན།

en: %s conflicts with %s [provided by %s %s]
dz: %s དེ་%s དང་གཅིག་ཁར་མི་མཐུན་དོ་ཡོདཔ་ཨིན།[%s %s དེ་གིས་བྱིན་ཡོདཔ་ཨིན།]

en: %s depends upon %s
dz: %sདེ་གིས་%sདེ་ལུ་བརྟེན་དོ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: %s deps
dz: %sཌེབསི།

en: %s has no version named "%s"
dz: %s ལུ་མིང་"%s" ཟེར་མི་ཐོན་རིམ་མིང་མེད།

en: %s info
dz: %s བརྡ་དོན།

en: %s is already installed at the requested version (%s)
dz: %s དེ་ ཞུ་བ་ཕུལ་ཡོད་པའི་ཐོན་རིམ་(%s)གུར་ ཧེ་མ་ལས་འདུག

en: %s is an essential package!%n%nAre you sure you want to remove it?%nType '%s' if you are.
dz: %sདེེ་ཉེ་བར་མཁོ་བའི་ཐུམོ་སྒྲིལ་ཨིན! %n%n ཁྱོད་ཀྱིས་འདི་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནིི་ཨིན་ཟེར་མི་དེ་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན? %n ཁྱོད་ཨིན་པ་ཅིན་ '%s' དེ་ཡིག་དཔར་རྐྱབས།

en: %s is not an official Debian package, cannot display its changelog.
dz: %s དེ་གཞུང་འབྲེལ་གྱི་ཌེ་བི་ཡཱན་ཐུམ་སྒྲིལ་ཅིག་མེནམ་ལས་ དེ་གི་བསྒྱུར་བཅོས་དྲན་དེབ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་མི་ཚུགས།

en: %s is not currently installed, so it will not be reinstalled.
dz: %s ད་ལྟོ་གཞི་བཙུགས་མ་འབད་བས། དེ་འབདཝ་ལས་ འ་ནི་དེ་སླར་གཞི་བཙུགས་མི་འབད།

en: %s is readable but not writable; unable to write configuration file.
dz: %sདེ་ལྷག་བཏུབ་ དེ་འབདཝ་ད་ འབྲི་མི་བཏུབ། རིམ་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་འབྲི་མ་ཚུགས།

en: %s obsoletes %s
dz: %s དེགིས་%s ཕན་མེད་བཟོཝ་ཨིན།

en: %s pre-depends upon %s
dz: %s དེ་གིས་ཧེ་མ་རང་%s་དེ་ལུ་བརྟེན་དོ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: %s recommends %s
dz: %s་དེ་གིས་%s དེ་འོས་སྦྱོར་འབདཝ་ཨིན།

en: %s replaces %s
dz: %s དེགིས་%sདེ་ཚབ་བཙུགསཔ་ཨིན།

en: %s reverse deps
dz: %s རིམ་ལོག་ཌེབསི།

en: %s suggests %s
dz: %s དེ་གིས་ %s དེ་བསམ་འཆར་བཀོདཔ་ཨིན།

en: %s versions
dz: %s  ཐོན་རིམ་ཚུ།

en: %s%s; will be downgraded [%s -> %s]
dz: %s%s;དེ་མར་་ཕབ་འབད་ནི་ཨིན། [%s -> %s]

en: %s%s; will be upgraded [%s -> %s]
dz: %s%s; དེ་ཡར་བསྐྱེད་འབད་ནི་ཨིན།[%s -> %s]

en: %s; version %s will be installed
dz: %s; ཐོན་རིམ་ %s དེ་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ཨིན།

en: %s; version %s will be installed automatically
dz: %s; ཐོན་རིམ་ %s དེ་རང་བཞིན་གྱིས་གཞི་་བཙུགས་ནི་ཨིན།

en: %s; will be purged
dz: %s;དེ་ཕྱིར་བསྐྲད་འབད་ནི་ཨིན།

en: %s; will be purged because nothing depends on it
dz: %s;དེ་ཕྱིར་བསྐྲད་་འབད་ནི་ཨིན་ ག་ཅི་སྦེ་ཟེར་བ་ཅིན་ དེ་ལུ་ག་ཅི་་ཡང་བརྟེན་ཏེ་མེདཔ་ཨིན།

en: %s; will be removed
dz: %s;དེ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ཨིན།

en: %s; will be removed because nothing depends on it
dz: %s; དེ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ཨིན་ ག་ཆི་སྦེ་ཟེར་བ་ཅིན་ དེ་ལུ་ག་ཅི་ཡང་བརྟེན་ཏེ་མེདཔ་ཨིན།

en: %sB of disk space will be freed
dz: ཌིཀསི་བར་སྟོང་གི་%sB དེ་རང་དབང་སྦེ་བཞག་འོང་།

en: %sB of disk space will be used
dz: ཌིཀསི་བར་སྟོང་གི་%sB དེ་ལག་ལེན་འཐབ་འོང་།

en: '&M' to mark packages as automatically installed
dz: རང་བཞིན་གྱིས་གཞི་བཙུགས་འབད་དེ་ཡོདཔ་བཟུམ་སྦེ་རྟགས་བཀལ་ནིའི་དོན་ལུ་ '&M'

en: '&m' to mark packages as manually installed
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ལག་ཐོག་ལས་གཞི་བཙུགས་འབད་དེ་ཡོདཔ་བཟུམ་སྦེ་རྟགས་བཀལ་ནིའི་དོན་ལུ་ '&m'

en: '+' to install packages
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གཞི་བཙུགས་འབད་ནིའི་དོན་ལུ '+'

en: '+M' to install packages and immediately flag them as automatically installed
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གཞི་བཙུགས་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ '+M' དང་ དེ་ཚུ་རང་བཞིན་གྱིས་གཞི་བཙུགས་འབད་དེ་ཡོད་དོ་བཟུམ་སྦེ་ དེ་འཕྲལ་ལས་ཟུར་རྟགས་བཀལ།

en: '-' to remove packages
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནིའི་དོན་ལུ་ '-'

en: ':' to keep packages in their current state without placing them on hold
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་འཆང་ནིའི་གུར་མ་བཞག་པར་ཁོང་རའི་ད་ལྟོ་གི་གནས་ལུགས་གུར་བཞག་ནིའི་དོན་ལུ་ ':'

en: '=' to place packages on hold
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་འཆང་ནིའི་གུར་ཞབག་ནིའི་དོན་ལུ་ '='

en: '_' to purge packages
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ཕྱིར་བསྐྲད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ '_'

en: *** ERROR: search aborted by fatal exception.  You may continue
               searching, but some solutions will be unreachable.
dz: ***འཛོལ་བ:ཚུབ་ཆེན་དམིགས་གསལ་གྱིས་འབལ་ཤོལ་འཚོལ།ཁྱོད་ཀྱི་འཕྲོ་འཐུད་དེ་འཚོལ་ཞིབ་འབད དེ་འབདཝ་ད་ཐབས་ཤེས་གཞན་མི་ཚུ་གི་ལྷོད་མི་ཚུགས།

en: *** No more solutions available ***
dz: *** ཐབས་ཤེས་དེ་ལལས་མངམ་སྦེ་ཐོབ་མི་ཚུགས། ***

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations is 'true'!
dz: *** ཉེན་བརྡ་ ***   བློ་གཏད་འགལ་བ་འདི་ཚུ་སྣང་མེད་བཞག་དོ་ ག་ཅི་སྦེ་ཟེར་བ་ཅིན་
              %s::CmdLine::སྣང་མེད་-བློ་གཏད་-འགལ་བ་དེ་ 'true'!

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      Apt::Get::AllowUnauthenticated is 'true'!
dz: *** ཉེན་བརྡ་ ***   བློ་གཏད་འགལ་བ་འདི་ཚུ་སྣང་མེད་བཞག་དོ་ ག་ཅི་སྦེ་ཟེར་བ་ཅིན་
               Apt::Get::སྣང་མེད་བློ་གཏད་ཆོག་མི་དེ 'true'!

en: -> Leave the dependency "%s recommends %s" unresolved.
dz: -> རྟེན་འབྲེལ་"%s recommends %s"་དེ་མོས་མཐུན་མ་འབད་བར་བཞག

en: 30 8 8 1 1 40 14 14 11 10 35 9 10 2 1 1 10 9 12 30 17 15
dz: 30 8 8 1 1 40 14 14 11 10 35 9 10 2 1 1 10 9 12 30 19 15

en: <N/A>
dz: <ཨེན/ཨེ།>

en: <NULL>
dz: <སྟོང་ཆ།>

en: <none>
dz: <ཅི་མེད།>

en: ===============================================================================
    
    Log complete.
dz: ===============================================================================
    
    མཇུག་མ་བསྡུ་མི་བསྡམ་བཞག.

en: A little dart shoots out at you!  You are hit by a little dart!  --More--
dz: ཁུ་རུ་ཆུང་ཀུ་དེ་ཁྱོད་ལུ་གཏངམ་ཨིན! ཁྱོད་གུར་ཁུ་རུ་ཆུང་ཀུ་དེ་གིས་ཕོག་ཅི་! --ཧེང་བཀལ།--

en: A package failed to install.  Trying to recover:
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ནུག སླར་གསོ་འབད་ནི་ལུ་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་དོ།

en: A package-list update or install run is already taking place.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་-ཐོ་ཡིག་ཅིག་དུས་མཐུན་བཟོ་ནིི་དང་ ཡང་ན་ གཡོག་བཀོལ་ནི་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་དེ་ཧེ་མ་ལས་རང་ས་གནས་ནང་ལུ་འདུག

en: Abandoning all efforts to resolve these dependencies.
dz: རྟེན་འབྲེལ་འ་ནི་ཚུ་མོས་མཐུན་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ བརྩོན་ཤུགས་འདོར་བའི་སྒང་ཡོད།

en: Abort
dz: བར་བཤོལ།

en: Abort Installation
dz: གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་བར་བཤོལ།

en: Abort.
dz: བར་བཤོལ།

en: Accept this solution? [Y/n/q/?]
dz: ཐབས་ཤེས་འདི་དང་ལེན་འབད་ནི་ཨིན་ན? [Y/n/q/?]

en: Action
dz: བྱ་བ།

en: Actions
dz: བྱ་བ་ཚུ་སྟོན།

en: Adjustments will cause the current solution to be discarded and recalculated as necessary.
dz: བདེ་སྒྲིག་འབད་མི་དེ་གིས་ཉེར་མཁོ་དང་བསྟུན་ ད་ལྟོའི་ཐབས་ཤེས་ཚུ་བཏོན་བཀོག་ནི་དང་བསྐྱར་རྩིས་སྟོན་བཅུགཔ་ཨིན།

en: Advance to the next item after changing the state of a package
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཅིག་གི་གནས་ལུགས་དེ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ཚར་བའི་ཤུལ་ལས་ རྣམ་གྲངས་ཤུལ་མམ་ལུ་བསྐྱོད།

en: After unpacking %sB will be freed.
dz: སྒམ་བཤུབ་ཚར་ཞིནམ་ལས་%sBདེ་རང་དབང་སྦེ་བཞག་འོང་།

en: After unpacking %sB will be used.
dz: སྒམ་བཤུབ་ཚར་ཞིནམ་ལས་ %sB དེ་ལག་ལེན་འཐབ་འོང་།

en: All Packages
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཆ་མཉམ།

en: All right, you win.
dz: བཏུབ་ ཁྱོད་ཀྱིས་རྒྱལ་ཁ་ཐོབ།

en: Allowing the installation of %s version %s (%s)
dz: %s ཐོན་རིམ་ %s (%s)དེ་གཞི་བཙུགས་འབད་བཅུག་དོ།

en: Allowing the removal of %s
dz: %s དེ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་བཅུག་དོ།

en: Always
dz: ཨ་རྟག་རང་།

en: Apply
dz: འཇུག་སྤྱོད།

en: Apply ^Solution
dz: ཐབས་ཤེས་འཇུག་སྤྱོད་འབད།

en: Apply a filter to the package list
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཐོ་ཡིག་དེ་ལུ་ཚགས་མ་ཅིག་འཇུག་སྤྱོད་འབད།

en: Architecture:
dz: བཟོ་བཀོད:

en: Archive
dz: ཡིག་མཛོད།

en: Audit ^Recommendations
dz: རྩིས་ཞིབ་འོས་སྦྱོར།(^R)

en: Auto
dz: རང་བཞིན་གྱིས།

en: Automatically fix broken packages before installing or removing
dz: ཆག་འགྱོ་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ གཞི་བཙུགས་ཡང་ན་ རྩ་བསྐྲད་མ་གཏང་པའི་ཧེ་མ་ རང་བཞིན་གྱིས་ཐོག་ལས་ སྒྲིགས།

en: Automatically installed
dz: རང་བཞིན་གྱིས་ཐོག་ལས་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོདཔ།

en: Automatically resolve dependencies of a package when it is selected
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཅིག་གི་རྟེན་འབྲེལ་དེ་ སེལ་འཐུ་འབད་བའི་སྐབས་ལུ་ རང་བཞིན་གྱིས་ཐོག་ལས་མོས་མཐུན་འབད།

en: Automatically show why packages are broken
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ག་ཅི་སྦེ་ཆག་འགྱོཝ་ཨིན་ན་ རང་བཞིན་གྱིས་སྟོན།

en: Automatically upgrade installed packages
dz: གཞི་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་ ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ རང་བཞིན་གྱིས་ཡར་བསྐྱེད་་འབད།

en: Available versions of %s
dz: %sདེ་གི་ཐོབ་འཐོབ་ཚུགས་པའི་ཐོན་རིམཚུ།

en: BROKEN
dz: ཆག་ཡོདཔ།

en: Bad action character '%c'
dz: ཡིག་འབྲུའིི་བྱ་བ་བྱང་ཉེས།'%c'

en: Bad number in format string: %ls
dz: རྩ་སྒྲིག་ཡིག་རྒྱུན་ནང་ལུ་ཡིགརྒྱུན་བྱང་ཉེས:%ls

en: Bad passthrough setting '%s' (use 'passthrough' or 'nopassthrough')
dz: སྒྲིག་སྟངས་'%s'བརྒྱུད་དེ་ བརྒྱུད་དེ་འགྱོ་བ་བྱང་ཉེས།(use 'བརྒྱུད་དེ་འགྱོ་བ'' ཡང་ན་ 'བརྒྱུད་དེ་མ་འགྱོ་བ་')

en: Bad record encountered (Package=%s, Group=%s), skipping
dz: དྲན་ཐོ་བྱང་ཉེས་གདོང་ཐུག་བྱུང་ཡོདཔ། (ཐུམ་སྒྲིལ་=%s,སྡེ་ཚན་=%s) གོམ་འགྱོ་དོ།

en: Bad record encountered (no Package or Group entry), skipping
dz: དྲན་ཐོ་བྱང་ཉེས་གདོང་ཐུག་བྱུང་ཡོདཔ།(ཐུམ་སྒྲིལ་དང་ཡང་ན་ སྡེ་ཚན་ཐོ་བཀོད་འབད་ནི་མེད།)གོམ་འགྱོ།་འགྱོ་དོ།

en: Become root
dz: རྩ་བ་ལུ་འགྱུར།

en: Browse packages by category
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་དབྱེ་རིམ་གིས་སྦེ་བརྡ་འཚོལ་འབད།

en: Browse packages using Debtags data
dz: ཌེབ་ཊེགསི་གནད་སྡུད་དེ་ལག་ལེན་འཐབ་པའི་ཐོག་ལས་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་བརྡ་འཚོལ་འབད།

en: Building tag database
dz: ངོ་རྟགས་གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་བཟོ་བརྩིགས་འབད་དོ།

en: Building view
dz: མཐོང་སྣང་བཟོ་རྩིག་འབད་དོ།

en: Can't decode multibyte string after "%ls"
dz: "%ls"གི་ཤུལ་ལས་ བཱའིཊི་སྣ་མང་གི་ཡིག་རྒྱུན་ ཌི་ཀོཌི་འབད་མི་ཚུགས།

en: Can't decode wide-character string after "%s"
dz:  "%s"དེ་གི་ཤུལ་ལས་ རྒྱ་ཅན-ཡིག་འབྲུའི་ཡིག་རྒྱུན་ཌི་ཀོཌི་འབད་མ་ཚུགས།

en: Can't execute sensible-pager, is this a working Debian system?
dz: དྲན་ཤེས་ཅན་གྱི་ཤོག་ལེབ་པ་དེ་ ལག་ལེན་འཐབ་མ་ཚུགས། འ་ནི་འདི་ལཱ་གཡོག་འབད་ནིའི་ཌེ་བེ་ཡན་རིམ་ལུགས་ཨིན་ན?

en: Can't find a package named "%s"
dz: "%s"ཟེར་མིང་བཏགས་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་ཐོབ་མ་ཚུགས།

en: Can't open Aptitude extended state file
dz: མགྱོགས་པ་རྒྱ་བསྐྱེད་འབད་མི་གི་གནས་ལུགས་ནང་ཡོད་མི་ཡིག་སྣོད་དེ་ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས་པས།

en: Can't search for ""
dz: "" དེ་གི་དོན་ལུ་འཚོལ་མ་ཚགས།

en: Canc^el pending actions
dz: བསྣར་ཏེ་ཡོད་པའི་བྱ་བ་ཚུ་ཆ་མེད་གཏང་།(^e)

en: Cancel
dz: ཆ་མེད།

en: Cancel all pending installations, removals, holds, and upgrades.
dz: བསྣར་ཏེ་ཡོད་པའི་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་དང་ རྩབསྐྲད་གཏང་ནི་ འཆང་ནི་དང་ཡར་བསྐྱེད་འབད་ནི་ཚུ་ཆ་མཉམ་ཆ་མེད་གཏང་།

en: Cancel any action on the selected package
dz: བྱ་བ་ག་འབད་རུང་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་གུར་ཆ་མེད་གཏང་།

en: Cancel any action on the selected package, and protect it from future upgrades
dz: བྱ་བ་ག་འབད་རུང་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་གུར་ཆ་མེད་གཏང་ཞིནམ་ལས་ འ་ནི་དེ་མ་འོངས་པ་ལུ་ཡར་བསྐྱེད་འབད་ནི་ལས་ཉེན་སྐྱོབ་འབད།

en: Cancel the installation of %F
dz:  %F གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་དེ་ཆ་མེད་གཏང་།

en: Cancel the removal of %F
dz: %F རཙ་བསྐྲད་གཏང་ནིདེ་ཆ་མེད་གཏང་།

en: Cannot open Aptitude state file
dz: གོམ་སའདྲིས་ཅན་གྱི་གནས་ལུགས་ཡིག་སྣོད་དེ་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Cannot open package hierarchy file %s
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་སྡེ་རིམ་གྱི་ཡིག་སྣོད་%sདེ་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Change miscellaneous program settings
dz: ལས་རིམ་སྣ་ཚོགས་ཀྱི་སྒྲིག་སྟངས་དེ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: Change the settings which affect how package dependencies are handled
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་རྟེན་འབྲེལ་ག་དེ་སྦེེ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ཨིན་ན་ལུ་གོནད་སྐྱོན་འབྱུང་བཅུག་མི་སྒྲིག་སྟངས་དེ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: Change the settings which affect the user interface
dz: ལག་ལེན་པའི་ངོས་འདྲ་བ་དེ་ལུ་གནོད་སྐྱོན་འབྱུང་བཅུག་མི་སྒྲིག་སྟངས་དེ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: Changelog of %s
dz: %sགི་བསྒྱུར་བཅོས་དྲན་དེབ།

en: Check for new versions of packages
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གི་ཐོན་རིམ་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ཞིབ་དཔྱད་འབད།

en: Choose difficulty level
dz: དཀའ་ཚེགས་ཅན་གྱི་གནས་རིམ་གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: Clean ^obsolete files
dz: ཕན་ཡིག་སྣོད་ཚུ་གཙང་དག་བཟོ། (^o)

en: Cleaning while a download is in progress is not allowed
dz: ཕབ་ལེན་ཡར་འཕེལ་འབད་བའི་སྒང་ཡོད་མི་དེ་མ་ཆོགཔ་ད་ལུ་གཙང་དག་བཟོ་དོ།

en: Click!  You trigger a rolling boulder trap!  You are hit by a boulder! --More--
dz: ཨེབ་གཏང་! ཁྱོད་ཀྱིས་རྡོ་ཕུང་བོབ་རིལ་ནི་གི་རྐྱེན་བརྐྱབ་དོ! ཁྱོད་ལུ་རྡོ་ཕུང་གིས་ལེག་འོང་།! --ཧེང་བཀལ།--

en: Close
dz: ཁ་བསྡམས།

en: Close this display
dz: བཀྲམ་སྟོན་འདི་ཁ་བསྡམས།

en: Closing the last view exits the program
dz: མཇུག་མམ་གྱི་མཐོང་སྣང་དེ་ཁ་བསྟམ་མི་དེ་གིས་ ལས་རིམ་ཕྱིར་འཐོན་འབདཝ་ཨིན།

en: Commands:
dz: བརྡ་བཀོད:

en: Compiler: g++ %s
dz: ཕྱོགས་སྒྲིག་པ: g++ %s

en: Compressed Size:
dz: ཨེབ་བཙུགས་འབད་ཡོད་པའི་ཚད:

en: Conflicts
dz: མི་མཐུནམ་ཨིན།

en: Continue
dz: འཕྲོ་མཐུད་འབད།

en: Could not load game from %s
dz: %sནང་ལས་རྩེདམོ་ཕབ་ལེན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not open file "%s"
dz: ཡིག་སྣོད་"%s" དེ་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Could not regain the system lock!  (Perhaps another apt or dpkg is running?)
dz: རིམ་ལུགས་བསྡམ་བཞག་ནི་དེ་ལོག་འཐོབ་མ་ཚུགས་ཡ!  (ཡང་ཅིན་ ཨེ་པི་ཊི་ ཡང་ན་ ཌི་པི་ཀེ་ཇི་དེ་གཡོག་བཀོལ་དེ་ཡོདཔ་ཨིན་ན?)

en: Couldn't clean out list directories
dz: ཐོ་བཀོད་འབད་ནིའི་སྣོད་ཐོ་ཚུ་སེལ་མ་ཚུགས།

en: Couldn't find a changelog for %s
dz: %s གི་དོན་ལུ་ བསྒྱུར་བཅོས་དྲན་དེབ་ཐོབ་མ་ཚུགས།

en: Couldn't find any package matching "%s", and more than 40
    packages contain "%s" in their description.
dz: "%s"དང་མཐུན་སྒྲིག་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ག་ཡང་མ་ཐོབ། ཐུམ་སྒྲིལ་༤༠་ལས་ལྷག་ཙམ་ཅིག་གི་
    འགྲེལ་བཤད་ནང་ལུ་"%s"་དེ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Couldn't find any package matching "%s".  However, the following
    packages contain "%s" in their description:
dz: "%s"དང་མཐུན་སྒྲིག་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཅིག་ཡང་མ་ཐོབ། ཨིན་རུང་ འོག་གི་ 
    ཐུམ་སྒྲིག་ཚུ་གི་འགྲེལ་བཤད་ཚུ་ནང་ལུ་ "%s" ཡོདཔ་ཨིན:

en: Couldn't find any package whose name or description matched "%s"
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་མིིང་ཡང་ན་ འགྲེལ་བཤད་ཀྱིས་ "%s" དང་མཐུན་སྒྲིག་ཡོད་མི་ག་ཡང་མ་ཐོབ།

en: Couldn't find package "%s", and more than 40
    packages contain "%s" in their name.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ "%s",དེ་ཐོབ་མ་ཚུགས། ༤༠་ལས་ལྷག་པའི་ 
    ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གི་མིང་ནང་ལུ་ "%s" དེ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Couldn't find package "%s".  However, the following
    packages contain "%s" in their name:
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་་"%s" དེ་ཐོབ་མ་ཚུགས། ཨིན་རུང་ འོག་གི་
    ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གི་མིང་ནང་ལུ་ "%s"དེ་ཡོདཔ་ཨིན:

en: Couldn't open "%s" for writing
dz: འབྲ་ནིའི་དོན་ལུ་  "%s" ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Couldn't parse column definition
dz: ཀེར་ཐིག་ངེས་ཚིག་མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས།

en: Couldn't parse layout: No column format specified for static item
dz: སྒྲིག་བཀོད་མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས: རྟག་བརྟན་ཡོད་མི་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་་དོན་ལུ་ཀེར་ཐིག་རྩ་སྒྲིག་གསལ་བཀོད་འབད་འབདཝ་མིན་འདུག

en: Couldn't parse layout: encoding error in column descriptor
dz: སྒྲིག་བཀོད་མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས: ཀེར་ཐིག་འགྲེལ་བཤད་པའི་ནང་ལུ་ འཛོལ་བ་ཨིན་ཀོཌི་འབད་དོ།

en: Couldn't parse layout: no height specified
dz: སྒྲིག་བཀོད་མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས: མཐོ་ཚད་གསལ་བཀོད་འབད་དེ་མིན་འདུག

en: Couldn't parse layout: no row number specified
dz: སྒྲིག་བཀོད་མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས: གྲལ་ཐིག་གི་ཨང་ཡིག་གསལ་བཀོད་འབད་དེ་མིན་འདུག

en: Couldn't parse layout: no width specified
dz: སྒྲིག་བཀོད་མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས: རྒྱ་ཚད་གསལ་བཀོད་འབད་དེ་མིན་འའདུག།

en: Couldn't parse layout: unknown view item type "%s"
dz: སྒྲིག་བཀོད་མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས: མ་ཤེས་པའི་མཐོང་སྣང་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་དབྱེ་བ་ "%s"

en: Couldn't read list of package sources
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་འབྱུང་ཁུངས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་ལྷག་མ་ཚུགས།

en: Couldn't read list of sources
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་ལྷག་མ་ཚུགས།

en: Couldn't read source list
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་ལྷག་མ་ཚུགས།

en: Couldn't rebuild package cache
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་འདྲ་མཛོད་སླར་བཟོ་བརྩིགས་འབད་མ་ཚུགས།

en: Couldn't write state file
dz: གནས་ལུགས་ཡིག་སྣོད་འབྲི་མ་ཚུགས།

en: Create a new default package view
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་མཐོང་སྣང་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Custom
dz: སྲོལ་སྒྲིག

en: DL Size: %sB
dz: དི་ཨེལ་ཚད: %sB

en: Del %s %s [%sB]
dz: %s %s [%sB] བཏོན་གཏང་།

en: Del %s* %spartial/*
dz: %s* %spartial/* བཏོན་གཏང་།

en: Delete package files which can no longer be downloaded
dz: ད་ལས་ཕར་ཕབ་ལེན་འབད་མ་བཏུབ་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཡིག་སྣོད་ཚུ་བཏོན་གཏང་།

en: Delete package files which were previously downloaded
dz: ཧེ་མ་ལས་ཕབ་ལེན་འབད་ཡོའ་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཡིག་སྣོད་ཚུ་བཏོན་གཏང་།

en: Deleting downloaded files
dz: ཕབ་ལེན་འབད་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་བཏོན་གཏང་དོ།

en: Deleting obsolete downloaded files
dz: ཕན་མེད་ཕབ་ལེན་འབད་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་བཏོན་གཏང་དོ།

en: Dependencies of %s
dz: %s དེ་གི་རྟེན་འབྲེལ་ཚུ།

en: Depends
dz: བརྟེནམ་ཨིན།།

en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད།

en: Description:
dz: འགྲེལ་བཤད:

en: Development
dz: གོང་འཕེལ།

en: Didn't I already tell you that there are no Easter Eggs in this program?
dz: ང་་གིས་ཁྱོད་ལུ་ ལས་རིམ་འདི་ནང་ལུ་ཨིསི་ཊར་སྒོང་དོག་ཚུ་མིན་འདུག་ཟེར་ ཧེ་མ་ལས་རང་མ་སླབ་ག?

en: DiskUsage
dz: ཌིཀསི་ལག་ལེན།

en: Display a preview of what will be done before doing it
dz: འདི་མ་འབད་བའི་ཧེ་མ་འབད་སྲོལ་ཡོད་མི་གི་ སྔོན་བལྟ་ཅིག་བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Display more information about the selected package
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་གི་སྐོར་ལས་བརྡ་དོན་ཧེང་བཀལ་བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Display some available commands at the top of the screen
dz: ཐོབ་ཚུགས་པའི་བརྡ་བཀོད་ལ་ལུ་ཅིག་ གསལ་གཞིའི་དེ་གི་སྤྱི་ཏོག་གུར་ བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Display the Debian changelog of the selected package
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་གི་ཌེ་བི་ཡཱན་བསྒྱུར་བཅོས་དྲན་དེབ་བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Do not display a warning when the first change is made in read-only mode
dz: ཐབས་ལམ་རྐྱངམ་ཅིག་-ལྷག་ཟེར་མི་ནང་ལུ་བསྒྱུར་བཅོས་དང་པམ་དེ་བཟོ་བའི་སྐབས་ལུ་ ཉེན་བརྡ་བཀྲམ་སྟོན་མ་འབད།

en: Do you want to continue? [Y/n/?]
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་འཕྲོ་མཐུད་འབད་ནི་ཨིན་ན་? [Y/n/?]

en: Do you want to ignore this warning and proceed anyway?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཉེན་བརྡ་དེ་སྣང་མེད་འབད་བཞག་སྟེ་ གང་རུང་སྦེ་འཕྲོ་མཐུད་ནི་ཨིན་ན?

en: Don't become root
dz: རྩ་བ་ལུ་འགྱུར་མི་དགོ

en: Downgrade
dz: ཡར་བསྐྱེད།

en: Downgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
dz: %F [%s (%s) -> %s (%s)] དེ་མར་ཕབ་འབད།

en: Downgrade the following packages:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་ཚུ་མར་ཕབ་འབད:

en: DownloadSize
dz: ཕབ་ལེན་གྱི་ཚད།

en: Downloaded %sB in %s (%sB/s).
dz: %s (%sB/s)ནང་ལུ་ %sBདེ་ཕབ་ལེན་འབད་དེ་ཡོད།

en: Downloaded package files have been deleted
dz: ཕབ་ལེན་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཡིག་སྣོད་ཚུ་བཏོན་གཏང་ནུག

en: Downloading packages
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ཕབ་ལེན་འབད་དོ།

en: E:
dz: ཨི:

en: E: The autoclean command takes no arguments
dz: ཨི:རང་བཞིན་ཡང་དག་བརྡ་བཀོད་གིས་སྒྲུབ་རྟགས་མི་འབག

en: E: The clean command takes no arguments
dz: ཨི: བརྡ་བཀོད་རྩ་བ་ལས་སྒྲུབ་རྟགས་མི་འབག

en: E: The forget-new command takes no arguments
dz: ཨི:བརྗེད་པའི་ བརྡ་བཀོད་གསརཔ་དེ་གིས་སྒྲུབ་རྟགས་མི་འབག

en: E: The update command takes no arguments
dz: ཨི: བརྡ་བཀོད་དུས་མཐུན་བཟོ་མི་དེ་གིས་སྒྲུབ་རྟགས་མི་འབག

en: ERR
dz: ཨི་ཨཱར་ཨཱར།

en: ERROR
dz: འཛོལ་བ།

en: Easy
dz: འཇམ་ཏོང་ཏོ།

en: Encoding of mine-help.txt|UTF-8
dz: འགས་རྫས་-གྲོགས་རམ་གྱི་ཨིན་ཀོ་ཌིང་། ཊི་ཨེགསི་ཊི་|ཡུ་ཊི་ཨེཕ་-༨།

en: End-user
dz: མཇུག་གི་-ལག་ལེན་པ།

en: Enter the filename to load:
dz: ཕབ་ལེན་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཡིཡག་སྣོད་ཀྱི་མིང་དེ་ཐོ་བཀོད་འབད:

en: Enter the filename to save:
dz: སྲུང་བཞག་འབད་ནིའིདོན་ལུ་ ཡིག་སྣོད་ཀྱི་མིང་དེ་ཐོ་བཀོད་འབད:

en: Enter the new package grouping mechanism for this display:
dz: བཀྲམ་སྟོན་འདི་གི་དོན་ལུ་ཐུམ་སྒྲིལ་གསརཔ་གི་སྡེ་ཚན་བཟོ་མི་ཐབས་རིག་དེ་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: Enter the new package sorting mechanism for this display:
dz: བཀྲམ་སྟོན་འདི་གི་དོན་ལུ་ཐུམ་སྒྲིལ་གསརཔ་གི་དབྱེ་སེལ་འབད་ནིའི་ཐབས་རིིག་དེ་ཐོ་བཀོད་འབད:

en: Enter the new package tree limit:
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གསརཔ་གི་རྩ་བའི་ཚད་དེ་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: Er, there aren't any errors, this shouldn't have happened..
dz: ཨི་ཨཱར།  དེ་ནང་ལུ་འཛོལ་བ་ཅིག་ཡང་མིན་འདུག འདི་བཟུམ་བྱུང་བཅུག་ནིི་མི་འོང་།

en: Error generating local time (%s)
dz: ཉེ་གནས་ཀྱི་ཆུ་ཚོད་(%s)བཟོ་བཏོན་འབད་ནི་ལུ་འཛོལ་བ་འདུག

en: Error while dumping resolver state
dz: མོས་མཐུན་བཟོ་མི་གནས་ལུགས་དེ་བཀོག་བཞག་པའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ་བྱུང་ནུག

en: Error writing resolver state to %s
dz: %s མོས་མཐུན་པའི་གནས་ལུགས་འབྲི་ནི་ལུ་ འཛོལ་བ་འདུག

en: Error writing state file
dz: གནས་ལུགས་ཡིག་སྣོད་འབྲི་ནི་ལུ་འཛོལ་བ་འདུག

en: Essential:
dz: ཉེ་བར་མཁོ་བ:

en: Examine the currently selected solution to the dependency problems.
dz: ད་ལྟོ་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཐབས་ཤེས་དེ་རྟེན་འབྲེལ་གྱི་དཀའ་ངལ་དེ་ལུ་བརྟག་དཔྱད་འབད།

en: Exit the program
dz: ལས་རིམ་དེ་ཕྱིར་འཐོན་འབད།

en: Expected ',' or '(', got '%c'
dz: རེ་བ་ཡོད་མི་','ཡང་ན་ '(',ཐོབ་ཡོདཔ།'%c'

en: Expected a number after -q=
dz: -q= དེ་གི་ཤུལ་ལས་ཨང་ཡིག་ཅིག་རེ་བ་བསྐྱེད་ཅི།

en: Expected a number after -q=, got %s
dz: -q=, got %sདེ་གི་ཤུལ་ལས་ཨང་ཡིག་ཅིག་རེ་བ་བསྐྱེད་ཅི།

en: Expected at least one package/version pair following '%c'
dz:  '%c' གི་རྗེས་སུ་འབྲངས་མི་ ཉུང་ཤོས་རང་ཐུམ་སྒྲིལ་གཅིག་/་ཐོན་རིམ་ཆ་གཅིག་གི་རེ་འདུན་བསྐྱེད་ཅི།

en: Expected policy identifier, got '%c'
dz: རེ་བ་ཡོད་པའི་་སྲིད་བྱུས་ངེས་འཛིན་པ། ཐོབ་ཡོདཔ་'%c'

en: Failed to fetch %s: %s
dz: %s: %sལུ་་ལེན་ནི་དེ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ནུག

en: Failure closing directory "%s"
dz: སྣོད་ཐོ་"%s" དེ་ཁ་བསྡམ་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ནུག

en: Fatal error in resolver
dz: མུས་མཐུན་པ་ནང་ཚུབ་ཅན་གྱི་འཛོལ་བ་འབྱུང་ཡོདཔ

en: File to log actions into
dz: ནང་ལུ་བྱ་བ་ཚུ་དྲེན་དེབ་བཀོད་ནིའི་ཡིག་སྣོད།

en: File to write resolver state to:
dz: དེ་ལུ་ མོས་མཐུན་པའི་གནས་ལུགས་འབྲི་ནིའི་དོན་ལུ་ ཡག་སྣོད:

en: Filename:
dz: ཡིག་སྣོད་མིང:

en: Find Again ^Backwards
dz: རྒྱབ་བསྐྱོད་དེ་ལོག་འཚོལ། (^B)

en: Find ^Again
dz: ལོག་སྟེ་འཚོལ།(^A)

en: Find ^Broken
dz: ཆག་ཆགཔ་འཚོལ།(^B)

en: Find the next package with unsatisfied dependencies
dz: ཤུལ་མམ་གྱི་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་ངལ་མ་འབྱུང་མི་རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་འཚོལ།

en: Flag the currently selected package and its configuration files for removal
dz: རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནིའི་དོན་ལུ་ད་ལྟོ་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་དང་ དེའི་རིམ་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་དེ་ལུ་ ཟུར་རྟགས་བཀོད།

en: Flag the currently selected package for installation or upgrade
dz: གཞི་བཙུགས་དང་ཡར་བསྐྱེད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ད་ལྟོ་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོའ་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་ལུ་ཟུར་རྟགས་བཀོད།

en: Flag the currently selected package for removal
dz: རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནིའི་དོན་ལུ་ ད་ལྟོ་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་ལུ་ཟུར་རྟགས་བཀོད།

en: Forbid the candidate version of the selected package from being installed; newer versions of the package will be installed as usual
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གིས་མི་ངོའི་ཐོན་རིམ་དེ་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ལས་མ་ཆོགཔ་བཟོ། ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་གི་ཐོན་རིམ་གསརཔ་ཚུ་ཨ་རྟག་བཟུམ་སྦེ་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ཨིན།

en: Forbidden version
dz: བཀག་དམ་འབད་ཡོད་པའི་ཐོན་རིམ།

en: Forget which packages are "new"
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ག་དེ་"new"ཨིན་ན་སེམས་ཁར་ལས་བརྗེད་ད།

en: Forget which packages are "new" whenever packages are installed or removed
dz: གཞི་བཙུགས་་ཡང་ན་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་པའི་སྐབས་ལུ་ ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ག་ "new" གསརཔ་ཨིན་ན་སེམ་ས་ལས་བརྗེད་དགོཔ་ཨིན།

en: Forget which packages are "new" whenever the package lists are updated
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཐོ་ཡིག་ཚུ་དུས་མཐུན་བཟོ་བའི་སྐབས་ལུ་ ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ག་"new"ཨིན་ན་སེམས་ལས་བརྗེད་དགོ

en: Freed %sB of disk space
dz: ཌིཀསི་བར་སྟོང་གི་་%sབི་ རང་དབང་སབེ་བཞག་ནུག

en: Get:
dz: ལེན:

en: Global block encountered after first record, ignoring
dz: དྲན་ཐོ་དང་པའི་ཤུལ་ལས་གདོང་ཐུག་བྱུང་ཡོད་པའི་སྤྱི་ཁྱབ་སྡེབ་ཚན། སྣང་མེད་བཞག་དོ།

en: HN too long
dz: ཨེཆ་ཨེན་ གནམ་མེད་ས་མེད་རིངམོ་འདུག

en: HOLD
dz: འཆང།

en: HOLD, DEPENDENCIES
dz: བརྟེན་འབྲེལ་ཚུ་འཆང།

en: Hard
dz: ལཱ་ཁག

en: Hardware Support
dz: སྲ་ཆས་རྒྱབ་སྐྱོར།

en: Height of board:
dz: རྩེད་པང་གི་མཐོ་ཚདཝ:

en: Help
dz: གྲོགས་རམ།

en: Hierarchy Editor
dz: སྡེ་རིམ་ཞུན་དག་པ།

en: Hold
dz: འཆང།

en: I am aware that this is a very bad idea
dz: འདི་གནས་སྐབས་གནམ་མེད་ས་མེད་བྱང་ཉེས་ཅིག་ཨིན་པས་ཟེར་ང་གིས་ཤེས།

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
dz: %sཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་དོན་ལུ་ ཡིག་སྣོད་ག་ཡོད་འཛོལ་མ་ཐོབ། འདི་གིས་ ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ལག་ཐོག་ལས་ཚུད་སྒྲིག་འབད་དགོཔ་སྦེ་སྟོནམ་ཨིན།(གུག་གུགཔ་དེ་བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡོདཔ་)

en: IMPORTANT: this log only lists intended actions; actions which fail due to
    dpkg problems may not be completed.
dz: གལ་ཅན: དྲན་དེབ་དེ་གིས་རེ་བ་ལྟར་དུ་ཡོད་མི་བྱ་བ་རྐངམ་ཅིག་ཐོ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན། ཌི་པི་ཀེ་ཇི་དཀའ་ངལ་གྱིས་འབད་
    འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད་མི་བྱ་བ་ཚུ་མཇུག་མི་བསྡུ་ནིའི་ཉེན་ཁ་ཡོད།

en: INSTALL
dz: གཞི་བཙུགས།

en: INSTALL, DEPENDENCIES
dz: བརྟེན་འབྲེལ་ཚུ་གཞི་བཙུགས་འབད།

en: I^nformation
dz: བརྡ་དོན།(^n)

en: If you select a package, an explanation of its current state will appear in this space.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཐུམ་སྒྲིལ་ཧེལ་འཐུ་འབད་བ་ཅིན་ དེ་གི་ད་ལྟོའི་གནས་ལུགས་ཀྱི་འགྲེལ་བཤད་དེ་ བར་སྟོང་འདི་ནང་་ལུ་འབྱུང་འོང་།

en: Ignoring invalid keybinding "%s" -> "%s"
dz: ནུས་མེད་ཀྱི་ཀི་བཱའིན་ཌིང་སྣང་མེད་སྦེ་བཞག་དོ། "%s" -> "%s"

en: Imp
dz: ཨའི་ཨེམ་པི།

en: Information about %s
dz: %sདེ་གི་སྐོར་ལས་བརྡ་དོན།

en: Initializing package states
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་གནས་ལུགས་ཚུ་འགོ་འབྱེད་འབད་དོ།

en: Install
dz: གཞི་བཙུགས།

en: Install %F [%s (%s)]
dz: %F [%s (%s)] དེ་གཞི་བཙུགས་འབད།

en: Install the following packages:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་ཚུ་གཞི་བཙུགས་འབད:

en: Installed
dz: གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོདཔ།

en: Installed Packages
     These packages are currently installed on your computer.
dz: གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།
    ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་ད་ལྟོ་ཁྱོད་རའི་གློག་རིག་གུར་གཞི་བཙུགས་འབད་དེ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Installing %s %s (%s)
dz: %s %s (%s) དེ་གཞི་བཙུགས་འབད་དོ།

en: Installing/removing packages requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གཞི་བཙུགས་/རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ལུ་ ཁྱོད་ལུ་ད་ལྟོ་མེད་པའི་བདག་སྐྱོང་དང་འབྲེལ་བའི་ཁེ་དབང་དགོས་མཁོ་ཡོདཔཨིན། ཁྱོད་ཀྱིས་རྩ་བའི་རྩིས་ཐོ་ལུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Internal Error, Ordering didn't finish
dz: ནང་འཁོད་འཛོལ་བ་། གོ་རིམ་སྒྲིག་ནི་དེ་མཇུག་མ་བསྡུ་བས།

en: Internal error: Default column string is unparsable
dz: ནང་འཁོད་འཛོལ་བ: སྔོན་སྒྲིག་ཀོར་ཐིག་ཡིག་རྒྱུན་དེ་མིང་དཔྱད་འབད་མ་བཏུབ་མི་ཨིན།

en: Internal error: couldn't generate list of packages to download
dz: ནང་འཁོད་འཛོལ་བ་: ཕབ་ལེན་ལུ་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་བཟོ་བཏོན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Internal error: invalid value %i passed to cmdline_find_ver!
dz: ནག་འཁོད་འཛོལ་བ: cmdline_find_ver ལུ་ནུས་མེད་གནས་གོང་%iརྩིས་སྤྲོད་འབད་ནུག་ཡ!

en: Internal error: unexpected null solution.
dz: ནང་འཁོད་འཛོལ་བ:རེ་འདུན་མེད་པའི་ ཐབས་ཤེས་སྟོང་ཆ།

en: Invalid entry in keybinding group: "%s"
dz:  ཀི་བཱའིན་ཌིང་་སྡེ་ཚན་ནང་ལུ་ ནུས་མེད་ཐོ་བཀོད: "%s"

en: Invalid entry in style definition group: "%s"
dz: བཟོ་རྣམ་ངེས་ཚིག་སྡེ་ཚན་ནང་ལུ་ ནུས་མེད་ཀྱི་ཐོ་བཀོད:"%s"

en: Invalid mine count; please enter a positive integer
dz: ནུས་མེད་འགས་རྫས་གྱངས་ཁ་; ཡོད་ཆའི་ཧྲིལ་ཨང་ཐོ་བཀོད་འབད་གནང་།

en: Invalid operation %s
dz: ནུས་མེད་བཀོལ་སྤྱོད་ %s

en: Invalid response.  Please enter a valid command or '?' for help.
dz: ནུས་མེད་ལན། གྲོགས་རམ་གྱི་དོན་ལུ་ནུས་ཅན་བརྡ་བཀོད་ཡང་ན་ '?' ཅིག་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: Invalid response.  Please enter an integer between 1 and %d.
dz: ནུས་མེད་ཀྱིི་ལན། ༡ དང་ %d་གི་བར་ནའི་ཧྲིལ་ཨང་དེ་བཙུགས་གནང་།

en: Invalid response; please enter 'y' or 'n'.
dz: ནུས་མེད་ལན་གསལ། 'y' ཡང་ན་ 'n'་ཐོ་བཀོད་འབད་གནང་།

en: Invalid response; please enter one of the following commands:
dz: ནུས་མེད་ལན་གསལ། འོག་ལུ་ཡོད་མི་བརྡ་བཀོད་ཚུ་ལས་ཅིག་ཐོ་བཀད་འབད་གནང་:

en: Invalid sorting policy type '%s'
dz: ནུས་མེད་དབྱེ་སེལ་འབད་ནིའི་སྲིད་བྱུའི་དབྱེ་བ་'%s'

en: Invalid tagless entry in style definition group: "%s"
dz: བཟོ་རྣམ་ངེས་ཚིག་སྡེ་ཚན་ནང་ལུ་ནུས་མེད་ངོ་རྟགས་ཉུང་པའི་ཐོ་བཀོད:"%s"

en: Invalid zero-length sorting policy name
dz: ནུས་མེད་ཀླད་ཀོར་འབད་མི་རིངཚད་དབྱེ་སེལ་འབད་ནིའི་སྲིད་བྱུའི་མིང་།

en: It appears that a previous version of aptitude left files behind in %s.  These files are probably useless and safe to delete.%n%nDo you want to remove this directory and all its contents?  If you select "No", you will not see this message again.
dz: གོམས་འདྲིས་ཀྱི་ཧེ་མམ་གྱི་ཐོན་རིམ་དེ་%sདེ་ནང་ལུ་བཀོག་བཞག་ནུག ཡིག་སྣོད་དེ་ཚུ་་ཕན་ཐོགས་མེད་མི་དང་བཏོན་གཏང་ནི་ལུ་ཉེན་ཁ་མེདཔ་ཨིན། %n%n ཁྱོད་ཀྱིས་སྣོད་ཐོ་འདི་དེ་ནང་ལུ་ཡོད་མི་ཚུ་ཆ་མཉམ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ཨིན་ན? ཁྱོད་ཀྱིས་"No" དེ་སེལ་འཐུ་འབད་བ་ཅིན་ཁྱོད་ཀྱིས་འཕྲིན་དོན་འདི་ལོག་མཐོང་མི་ཚུགས།

en: KABOOM!  You step on a land mine.  --More--
dz: ཀ་བཱོམ!  ཁྱོད་ཀྱིས་ས་གཞི་འགས་རྫས་གུར་འཛེགས།--ཧེང་བཀལ་--

en: Keep
dz: བཞག

en: Keep %F at version %s (%s)
dz: %Fདེ་ཐོན་རིམ་%s (%s)གུར་བཞག

en: Keep the following packages at their current version:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ཁོང་རའི་ད་ལྟོའི་ཐོན་རིམ་གུར་བཞག

en: Leave the following recommendations unresolved:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་འོས་སྦྱོར་དེ་ཚུ་མོས་མཐུན་མ་འབད་བར་བཞག:

en: List Update
dz: དུས་མཐོན་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: Loading cache
dz: འདྲ་མཛོད་ཕབ་ལེན་འབད་དོ།

en: Localization
dz: ཡུལ་མཐུན་བཟོ་བ།

en: LongAction
dz: བྱ་བ་རིངམོ།

en: Lost
dz: བརླག་སྟོར་ཞུགས་པ།

en: MD5sum:
dz: ཨེམ་ཌི་༥བསྡོམས:

en: MISSING TAG
dz: ངོ་རྟགས་བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡོདཔ།

en: Maintainer
dz: རྒྱུན་སྐྱོང་པ།

en: Maintainer:
dz: རྒྱུན་་སྐྱོང་པ:

en: Manual
dz: ལག་དེབ།

en: Mark Up^gradable
dz: ཡར་བསྐྱེད་འབད་བཏུབ་མི་ལུ་རྟགས་བཀལ།(^g)

en: Mark ^Auto
dz: རང་བཞིན་ལུ་རྟགས་བཀལ། (^A)

en: Mark ^Manual
dz: ལག་དེབ་ལུ་རྟགས་བཀལ།(^M)

en: Mark all upgradable packages which are not held for upgrade
dz: ཡར་བསྐྱེད་འབད་བཏུབ་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཡར་བསྐྱེད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་འཆང་སྟེ་མེད་མི་མི་ཚུ་ཆ་མཉམ་ལུ་རྟགས་བཀལ།

en: Mark the selected package as having been automatically installed; it will automatically be removed if no other packages depend on it
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་རང་བཞིན་གྱིས་ཐོག་ལས་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོདཔ་བཟུམ་སྦེ་རྟགས་བཀལ། ཐུམ་སྒྲིལ་གཞན་མི་ཚུ་གིས་དེ་ལུ་མ་བརྟེན་པ་ཅིན་ འ་ནི་དེ་རང་བཞིན་གྱིས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་འོང་།

en: Mark the selected package as having been manually installed; it will not be removed unless you manually remove it
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ལག་ཐོག་ལས་གཞི་བཙུགས་འབད་དེ་ཡོད་དོ་བཟུམ་སྦེ་རྟགས་བཀལ། ཁྱོད་ཀྱིས་ལག་ཐོག་ལས་རྩ་བསྐྲད་མ་གཏང་ཚུན་ཚོད་ དེ་གིས་རྩ་བསྐྲད་མི་འགྱོ།

en: Match index %ls is too large; available groups are (%s)
dz: མཐུན་སྒྲིག་བརྡ་སྟོན་%lsདེ་གནམ་མེད་ས་མེད་སྦོམ་དྲག་པས། (%s)དེ་འཐོབ་ཚུགས་པའི་སྡེ་ཚན་ཨིན།

en: Match indices must be 1 or greater, not "%s"
dz: མཐུན་སྒྲིག་བརྡ་སྟོན་དེ་༡་ཡང་ན་དེ་ལས་ལྷག་སྟེ་དགོཔ་ཨིན།"%s"དེ་མེན།

en: Medium
dz: འབྲིང་མ།

en: Minesweeper
dz: གཏེར་ཁ་འཕྱག་མི།

en: Miscellaneous
dz: སྣ་ཚོགས

en: Multiple descriptions found for group %s, ignoring one
dz: %sགུ་དོན་ལུ་ འགྲེལ་བཤད་སྣ་མང་ཐོབ་ཅི། གཅིག་སྣང་མེད་སྦེ་བཞག་དོ།

en: N/A
dz: ཨེན/ཨེ།

en: Need to get %sB of archives.
dz: ཡིག་མཛོད་ཚུ་གི་%sB ལེན་དགོཔ་ཨིན།

en: Need to get %sB/%sB of archives.
dz: ཡིག་མཛོད་ཚུ་གི་%sB/%sB དེ་ལེན་དགོཔ་ཨིན།

en: Never
dz: ནམ་ཡང་།

en: Never display this message again.
dz: འཕྲིན་དོན་འདི་ལོག་ནམ་ཡང་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་མི་འོང་།

en: New
dz: གསརཔ།

en: New Categorical ^Browser
dz: དབྱ་རིམ་གསརཔ་གི་བརའུ་ཟར།(^B)

en: New Package ^View
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གསརཔ་སྟོན།(^V)

en: New Packages
     These packages have been added to Debian since the last time you cleared the list of "new" packages (choose "Forget new packages" from the Actions menu to empty this list).
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གསརཔ་ཚུ།
    ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་ཚུ་ དངས་ཞག་ཁྱོད་ཀྱིས་ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་ཐོ་ཡིག་ཅིག་"new"སྟོངམ་བཏོན་ཞིནམ་ལས་ཚུར་ དེ་བི་ཡཱན་ལུ་ཁག་སྐོང་བརྐྱབས་ཡོད་ཨིན། (ཐོ་ཡིག་འདི་སྟོངམ་བཏོན་ནིའི་དོན་ལུ་ "Forget new packages" བྱ་བའི་དཀར་ཆང་ནང་ལས་གདམ་ག་རྐྱབས།).

en: New ^Debtags Browser
dz: ཌེབ་ཊེགསི་་བརའུ་ཟར་གསརཔ།(^D)

en: New ^Flat Package List
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ལེབ་ཏེམ་ཡོད་མི་ཐོ་ཡིག་གསརཔ།(^F)

en: Next
dz: ཤུལ་མམ།

en: No broken packages.
dz: ཆག་ཆག་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཅིག་ཡང་མེད།

en: No candidate version found for %s
dz: %sགི་དོན་ལུ་ མི་ངོའི་ཐོན་རིམ་མ་ཐོབ།

en: No current or candidate version found for %s
dz: %sགི་དོན་ལུ་ ད་ལྟོའི་ཡང་ན་མི་ངོའི་ཐོན་རིམ་མ་ཐོབ།

en: No downloadable files for %s version %s; perhaps it is a local or obsolete package?
dz: %s ཐོན་རིམ་ %s དེ་གི་དོན་ལུ་ ཕབ་ལེན་འབད་བཏུབ་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་མིན་འདུག; ཡང་ཅིན་འ་ནི་དེ་ ཉེ་གནས་ཡང་ན་ ཕན་མེད་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ཨིན་ན?

en: No hierarchy information to edit
dz: ཞུན་དག་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་  སྡེ་རིམ་བརྡ་དོན་མེད།

en: No longer requiring the installation of %s version %s (%s)
dz: %s ཐོན་རིམ་ %s (%s)གི་གཞི་བཙུགས་དེ་ད་ལས་ཕར་དགོས་མཁོ་མིན་མེད།

en: No longer requiring the removal of %s
dz: %s རྩབསྐྲད་གཏང་ནི་དེ་ད་ལས་ཕར་ དགོས་མཁོ་མེད།

en: No more solutions.
dz: ཐབས་ཤེས་དེ་ལས་ལྷག་སྟེ་མེད།

en: No packages are broken.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ག་ཡང་རྒྱུན་ཆད་འབད་དེ་མིན་འདུག

en: No packages are scheduled to be installed, removed, or upgraded.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ཅིག་ཡང་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་དང་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ ཡང་ན་ ཡར་བསྐྱེད་འབད་ནི་ལུ་འཆར་རིམ་མ་བཟོ་བས།

en: No packages found -- enter the package names on the line after 'c'.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་མ་ཐོབ་་--  'c'་གི་ཤུལ་ལས་གྲལ་ཐིག་གུར་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་གི་ཚུ་མིང་ཚུ་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: No packages matched the pattern "%ls".
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ག་ཡང་དཔེ་གཞི་ "%ls"དེ་དང་མཐུན་སྒྲིག་མིན་འདུག

en: No packages to show -- enter the package names on the line after 'i'.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་སྟོན་ནི་མེད --  'i' གི་ཤུལ་ལས་གྲལ་ཐིག་གུར་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གི་མིང་ཐོབཀད་འབད།

en: No packages will be installed, removed or upgraded.  Some packages could be upgraded, but you have not chosen to upgrade them.  Type "U" to prepare an upgrade.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ཅིག་ཡང་གཞི་བཙུགས་དང་ རྩ་བསྐྲད་ ཡང་ན་ཡར་བསྐྱེད་མི་འབད། ཐུམ་སྒྲིལ་ལ་ལུ་ཅིག་ཡར་བསྐྱེད་འབད་ཚུགསཔ་འོང་དེ་འབདཝ་ད་ ཁྱོད་ཀྱིས་དེ་ཚུ་ཡར་བསྐཡེད་འབད་ནི་ལུ་གདམ་ག་མ་བརྐྱབ་པས། ཡར་བསྐྱེད་གུར་གྲ་སྒྲིག་འབད་ནིའ་དོན་ལུ་ "U" དེ་ཡིག་དཔར་རྐྱབས།

en: No packages will be installed, upgraded, or removed.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གཞི་བཙུགས་དང་ ཡར་བསྐྱེད་ ཡང་ན་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་འོང་།

en: No resolution found.
dz: ཧུམ་ཆ་མ་འཐོབ།

en: No solution found within the allotted time.  Try harder? [Y/n]
dz: སྤྲོད་དེ་ཡོད་པའི་དུས་ཚོད་ཀྱི་ནང་འཁོད་ལུ་ཐབས་ཤེས་ཐོབ་མ་ཚུགས། ལྷག་པར་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་ནི་ཨིན་ན? [Y/n]

en: No solution to these dependency problems exists!
dz: རྟེན་འབྲེལ་འདི་ལུ་ཐབས་ཤེས་མེད་ཟེར་བཟི་དཀའ་ངལ་བྱུང་མ་ཨིན!

en: No such package "%s"
dz: "%s" བཟུམ་གྱི་ཐུམ་སྒྲིལ་མེད།

en: Not Installed
dz: གཞི་བཙུགས་མ་འབད་བས།

en: Not Installed Packages
     These packages are not installed on your computer.
dz: གཞི་བཙུགས་འབད་དེ་མེད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།
    ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་ཁྱོད་རའི་གློག་རིག་གུར་གཞི་བཙུགས་འབད་དེ་མིན་འདུག

en: Note: "%s", providing the virtual package
          "%s", is already going to be installed.
dz: དྲན་འཛིན:"%s", བར་ཅུ་ཡལ་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་བྱིན་དོ།
          "%s", ཧེ་མ་ལས་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ཨིན་པས།

en: Note: "%s", providing the virtual package
          "%s", is already installed.
dz: དྲན་འཛིན:"%s", བར་ཅུ་ཡལ་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་བྱིན་དོ།
          "%s",ཧེ་མ་ལས་གཞི་བཙུགས་འབད་དེ་ཡོད།.

en: Note: selecting "%s" instead of the
          virtual package "%s"
dz: དྲན་འཛིན:  "%s"དེ་ བར་ཅུ་ཡལ་ཐུམ་སྒྲིལ་ གྱི་ཚབ་ལུ་སེལ་འཐུ་འབད་དོ། "%s"

en: Note: selecting the task "%s: %s" for installation
dz: དྲན་འཛིན: གཞིི་བཙུགས་ཀྱི་དོན་ལུ་ ལཱ་གཡོག ་"%s: %s" དེ་སེལ་འཐུ་འབད་དོ།

en: Number of mines:
dz: འགས་རྫས་ཀྱི་གྱངས་ཁ:

en: Obsolete and Locally Created Packages
     These packages are currently installed on your computer, but they are not available from any apt source.  They may be obsolete and removed from the archive, or you may have built a private version of them yourself.
dz: ཕན་མེད་དང་ཉེ་གནས་ཀྱི་ཐོག་ལས་གསར་བསྐྲུན་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།
    ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་ད་ལྟོ་ཁྱོད་རའི་གློག་རིག་གུར་གཞི་བཙུགས་འབད་དེ་ཡོདཔ་ཨིན དེ་འབདཝ་ད་ དེ་ཚུ་ཨེ་པི་ཊི་ འབྱུང་ཁུངས་ནང་ལས་འཐོབ་མི་ཚུགས། དེ་ཚུ་ཡིུག་མཛོད་ནང་ལས་ཕན་མེད་དང་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནིའི་ཉེན་ཁ་ཡོད་ ཡང་ན་ ཁྱོད་ཀྱིས་ཁྱོད་ར་གིས་འབད་རང་སྒེར་གྱི་ཐོན་རིམ་ཅིག་བཟོ་བརྩིགས་འབད་ཡོདཔ་བཟུམ་ཅིག་འདུག

en: Obsolete downloaded package files have been deleted, freeing %sB of disk space.
dz: ཕན་མེད་ཀྱི་ཕབ་ལེན་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཡིག་སྣོད་ཚུ་བཏོན་གཏང་ནུག ཌིཀསི་བར་སྟོང་གི་ %sB དེ་རང་དབང་ཅན་བཟོ་དོ།

en: Obsoletes
dz: ཕན་ཐོག་མེདཔ་ཨིན།

en: Ok
dz: བཏུབ།

en: Okay, okay, if I give you an Easter Egg, will you go away?
dz: བཏུབ་བཏུབ་ ང་གིས་ཁྱོད་ལུ་ཨིསི་ཊར་སྒོང་དོག་འབྱིན་པ་ཅིན་ ཁྱོད་ཀྱིས་འགྱོ་འོག་ག?

en: Opt
dz: ཨོ་པི་ཊི།

en: Options
dz: གདམ་ཁ་ཚུ།

en: Package
dz: ཐུམ་སྒྲིལ།

en: Package %s is not installed, cannot forbid an upgrade
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ %s དེ་གཞི་བཙུགས་མ་འབད་བར་ཡོདཔ་ལས་ ཡར་བསྐྱེད་དེ་བཀག་དམ་འབད་མི་ཚུགས།

en: Package %s is not installed, so it will not be removed
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ %s དེ་གཞི་བཙུགས་མ་འབད་བས། དེ་འབདཝ་ལས་ འ་ནི་དེ་རྩ་བསྐྲད་མི་གཏང་།

en: Package %s is not upgradable, cannot forbid an upgrade
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ %s དེ་ཡར་བསྐྱེད་མ་འབད་བར་ཡོདཔ་ལས་ ཡར་བསྐྱེད་དེ་བཀག་དམ་འབད་མི་ཚུགས།

en: Package Download
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཕབ་ལེན།

en: Package names provided by %s
dz: %sབྱིན་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་མིང་།

en: Package:
dz: ཐུམ་་སྒྲིལ་:

en: Packages
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།

en: Packages being automatically held in their current state
     These packages could be upgraded, but they have been kept in their current state to avoid breaking dependencies.
dz: ཁོང་རའི་ད་ལྟོའི་གནས་ལུགས་གུར་རང་བཞིན་གྱིས་འཆང་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།
    ཐུམ་སྒྲིལ་འ་དི་ཚུ་ཡར་བསྐྱེད་འབད་ཚུགས་ནི་ཨིན་རུང་ དེ་ཚུ་རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་རྒྱུན་ཆད་མི་བཅུག་ནིའི་དོན་ལུ་ དེ་ཚུ་ཁོ་རའི་གནས་ལུགས་ནང་ལུ་བཞག་སྟེ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Packages being automatically installed to satisfy dependencies
     These packages are being installed because they are required by another package you have chosen for installation.
dz: རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་གི་ངལ་རངས་འབྱུང་ནིའི་དོན་ལུ་ ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་རང་བཞིན་གྱིས་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོདཔ།
    ཐུམ་སྒྲིས་འདི་ཚུ་གཞི་བཙུགས་འབད་དེ་ཡོདཔ་ཨིན ག་ཅི་སྦེ་ཟེར་བ་ཅིན་ གཞི་བཙུགས་ཀྱི་དོན་ལུ་ཁྱོད་ཀྱིས་གདམ་ཁ་བརྐྱབས་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་གཞན་མི་ཅིག་ལུ་དགོས་མཁོ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Packages being deleted due to unsatisfied dependencies
     These packages are being deleted because one or more of their dependencies is no longer available, or because another package conflicts with them.
dz: རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་ལུ་ངལ་རངས་མ་འབྱུང་མི་ལུ་བརྟེན་ཏེ་ ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་བཏོན་གཏང་ཡོདཔ་ཨིན།
    ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚི་བཏོན་གཏང་ཡོདཔ་ཨིན་ ག་ཅི་སྦེ་ཟེར་བ་ཅིན་ དེ་ཚུ་གི་རྟེན་འབྲེལ་གཅིག་ཡང་ན་དེ་ལྷག་སྟེ་ད་ལས་ཕར་འཐོབ་མི་ཚུགས་དོ་ཡོདཔ་དང་ ཡང་ན་ ཐུམ་སྒྲིལ་གཞན་མི་ཅིག་དེ་ཚུ་དང་མི་མཐུནམ་ཨིན།

en: Packages being held back
     These packages could be upgraded, but you have asked for them to be held at their current version.
dz: ལོག་འཆང་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།
    ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་ཡར་བསྐྱེད་འབད་ཚུགས་ དེ་འབདཝ་ད་  དེ་ཚུ་གིས་ད་ལྟོའི་ཐོན་རིམ་གུར་འཆང་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་ཀྱིས་འདྲི་དགོཔ་ཨིན།

en: Packages being removed because they are no longer used
     These packages are being deleted because they were automatically installed to fulfill dependencies, and the planned action will result in no installed package declaring an 'important' dependency on them.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ད་ལས་ཕར་ལག་ལེན་མི་འཐབ་ནི་ཨིནམ་ལས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ཡོདཔ།
    ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་བཏོད་གཏང་སྟེ་ཡོདཔ་ཨིན་ ག་ཅི་སྦེ་ཟེར་བ་ཅིན་ རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་གི་རེ་བ་བསྒྲུབ་ནིའི་དོན་ལུ་དེ་ཚུ་རང་བཞིན་གྱིས་གཞི་བཙུགས་འབད་དེ་ཡོདཔ་ཨིནམ་དང་ 'གལ་ཅན'རྟེན་འབྲེལ་དེ་ཚུ་ དེ་ཚའི་གུར་གསལ་བསྒྲགས་འབད་དེ་ འཆར་གཞི་བརྩམས་ཡོད་མི་བྱ་བ་དེ་གིས་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཅིག་ལུ་ཡང་གྲུབ་འབྲས་མི་འབྱུངམ་ཨིན།

en: Packages depending on %s
dz: %sདེ་ལུ་བརྟེན་སྡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།

en: Packages to be downgraded
     An older version of these packages than is currently installed will be installed.
dz: མར་ཕབ་འབད་ནིའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།
    ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་གི་ཐོན་རིམ་རྙིངམ་འཕྲལ་ཁམས་གཞི་བཙེུགས་འབད་ཡོད་མི་དེ་ གཞི་བཙུགས་འབད་འོང་།

en: Packages to be installed
     These packages have been manually selected for installation on your computer.
dz: གཞི་བཙིགས་འབད་ནིའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།
    ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་ ཁྱོད་ཀྱི་གློག་རིག་གུར་གཞི་བཙུགས་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ལག་ཐོག་ལས་སེལ་འཐུ་འབད་དེ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Packages to be reinstalled
     These packages will be reinstalled.
dz: སླར་གཞི་བཙུགས་འབད་ནིའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།
    ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་སླར་གཞི་བཙུགས་འབད་འོང།

en: Packages to be removed
     These packages have been manually selected for removal.
dz: རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནིའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།
    ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནིའི་དོན་ལུ་ལག་ཐོག་ལས་སེལ་འཐུ་འབད་དེ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Packages to be upgraded
     These packages will be upgraded to a newer version.
dz: ཡར་བསྐྱེད་འབད་ནིའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།
    ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་ཐོན་རིམ་གསར་པའི་ནང་ལུ་ཡར་བསྐྱེད་འབད་འོང་།

en: Packages which are recommended by other packages
     These packages are not strictly required, but they may be necessary to provide full functionality in some other programs that you are installing or upgrading.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གཞན་མི་ཚུ་གིས་འོས་འབྱོར་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།
    ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་དགོཔ་ངེས་བདེན་མེད་དེའབད་རུང་ ལས་རིམ་གཞན་མི་ཅིག་ནང་ལུ་ ཁྱོད་ཀྱིས་གཞི་བཙུགས་འབད་བའི་སྒང་ཡོད་མི་དང་ ཡང་ན་ ཡར་བསྐྱེད་འབད་བའི་སྒང་ཡོད་མི་ ལས་རིམ་གཞན་མི་ཅིག་ནང་ལུ་ བྱ་བ་ཆ་ཚང་འབྱིན་ནི་ལུ་ཉེར་མཁོ་ཅནའོང་།

en: Packages which are suggested by other packages
     These packages are not required in order to make your system function properly, but they may provide enhanced functionality for some programs that you are currently installing.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གཞན་མི་ཚུ་གིས་གྲོས་བསྟུན་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།
    ཁྱོད་ཀྱི་རིམ་ལུགས་ཀྱི་ལས་འགན་དེ་ཚུལ་ལྡན་གྱི་ཐོག་ལས་འགྲུབ་བཅུག་ནིའི་དོན་ལུ་ ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་དགོས་མེད་དེ་འབད་རུང་ དེ་ཚུ་གིས་ད་ལྟོ་ཁྱོད་ཀྱིས་གཞི་བཙུགས་འབད་བའི་སྒང་ཡོད་མི་ལས་རིམ་དག་པ་ཅིག་གི་དོན་ལུ་ གོང་སྤེལ་འགྱོ་མི་ལས་འགན་འབྱིན་འོང་།

en: Packages which depend on %s
dz: %sདེ་ལུ་བརྟེན་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།

en: Packages with unsatisfied dependencies
     The dependency requirements of these packages will be unmet after the install is complete.
     .
     The presence of this tree probably indicates that something is broken, either on your system or in the Debian archive.
dz: ངལ་མ་རང་མ་འབྱུང་མི་རྟེན་འབྲེལ་དང་གཅིག་ཁར་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།
    ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་གི་དགོས་མཁོ་ཡོད་པའི་བརྟེན་འབྲེལ་དེ་ཚུ་ གཞི་་བཙུགས་འབད་ནི་མཇུག་བསྡུ་བའི་ཤུལ་ལས་ཚངས་མི་ཚུགས།
     .
    རྩ་འབྲེལ་དེ་ངོ་འཛོམས་སྦེ་ཡོད་མི་དེ་གིས་ ཁྱོད་ཀྱི་རིམ་ལུགས་དང ་ཡང་ན་ དེ་བི་ཡཱན་ཡིག་མཛོད་ནང་ལུ་ ག་ཅི་ཅིག་ཆད་སོང་ཡོད་པའི་བརྡ་སྟོནམ་ཨིན།

en: Pause after downloading files
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་ཕབ་ལེན་འབད་ཚར་བའི་ཤུལ་ལས་ཐེམ།

en: Perform all pending installs and removals
dz: བསྣར་ཏེ་ཡོད་པའི་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་དང་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ཚུ་ཆ་མཉམ་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Perform the actions contained in the currently selected solution.
dz: ད་ལྟོ་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཐབས་ཤེས་ཚུ་ནང་ལུ་ཡོད་པའི་བྱ་བ་ཚུ་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Please insert the disc labeled "%s" into the drive "%s"
dz: འདྲེན་འཕྲུལ"%s" དེ་གི་ནང་ལུ་ ཌིཀསི་"%s" གིས་ཁ་ཡིག་བཀོད་ཡོད་མི་དེ་བཙུགས་གནང་།

en: PreDepends
dz: སྔོན་བརྟེན།

en: Press Return to continue.
dz: འཕྲོ་མཐུད་ནིའི་དོན་ལུ་ སལར་ལལོག་ལུ་ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Preview
dz: སྔོན་བལྟ།

en: Preview of package installation
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གཞི་བཙུགས་ཀྱི་སྔོན་བལྟ།

en: Previous
dz: ཧེ་མམ།

en: Priority
dz: གཙོ་རིམ།

en: Priority %s
dz: གཙོ་རིམ་%s

en: Priority:
dz: གཙོ་རིམ:

en: ProgName
dz: ལས་རིམ་གྱི་མིང་།

en: ProgVer
dz: ལས་རིམ་གྱི་ཐོན་རིམ།

en: Prompt for confirmation at exit
dz: ཕྱིར་ཐོན་གུར་ངེས་དཔྱད་ཀྱི་དོན་ལས་ནུས་སྤེལ།

en: Provided by
dz: གིས་འབྱིན་བྱིནམ་ཨིན།

en: Provides
dz: བྱིནམ་ཨིན།

en: Provides: cannot be broken
dz: བྱིནམ་ཨིན: ཆག་མི་ཚུགས།

en: RC
dz: ཨཱར་སི།

en: REINSTALL
dz: བསྐྱར་བཙུགས།

en: REMOVE
dz: རྩ་བསྐྲད།

en: REMOVE, DEPENDENCIES
dz: བརྟེན་འབྲེལ་ཚུ་རྩ་བསྐྲད་གཏང།

en: REMOVE, NOT USED
dz: ལག་ལེན་མ་འཐབ་པར་ཡོདཔ་ལས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Ran out of time while trying to find a solution.
dz: ཐབས་ཤེས་ཅིག་འཚོལ་བའི་སྐབས་ལུ་དུས་ཚོད་ཀྱི་བདའ་མ་ཟུན།

en: Ran out of time while trying to resolve dependencies (press "%s" to try harder)
dz: རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་མོས་མཐུན་འབད་ནི་ལུ་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་པའི་སྐབས་ལུ་དུས་ཚོད་ཀྱི་བདའ་མ་ཟུན།(ཧེང་བཀལ་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་ནིའི་དོན་ལུ་ "%s" དེ་ལུ་ཨེབ།)

en: Read the full user's manual of aptitude
dz: ལག་ལེན་པ་ཆ་ཚང་གི་གོམས་འདྲིས་གི་ལག་དེབ་དེ་ལྷག

en: Reading extended state information
dz: རྒྱ་བསྐྱེད་ཅན་གྱི་གནས་ལུགས་ནང་ཡོད་བརྡ་དོན་དེ་ལྷག་དོ།

en: Reading task descriptions
dz: ལས་ཀའི་འགྲེལ་བཤད་ལྷག་དོ།

en: Really Continue
dz: ཐད་རི་འབའ་རི་འཕྲོ་མཐུད་འབད།

en: Really discard your personal settings and reload the defaults?
dz: ཁྱོད་ཀྱི་རང་སྡོན་གྱི་སྒྲིག་སྟངས་དེ་བཏོན་བཀོག་སྟེ་སྔོན་སྒྲིག་ཚུ་སླར་ཕབ་ལེད་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Really quit Aptitude?
dz: གོམས་འདྲིས་དེ་ཐད་རི་འབའ་རི་སྤང་་ནི་ཨིན་ན?

en: Recommendations
dz: འོས་སྦྱོར་ཚུ།

en: Recommended Packages
dz: འོས་སྦྱོར་འབད་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།

en: Recommends
dz: འོས་སྦྱོར་འབདཝ་ཨིན།

en: Reconfiguring %s
dz: %sསླར་རིམ་སྒྲིག་འབད་དོ།

en: Reinstall
dz: བསྐྱར་བཙུགས།

en: Rejecting the installation of %s version %s (%s)
dz: %s ཐོན་རིམ་%s (%s) གི་བཙུགས་འབད་ནི་དེ་ དང་ལེན་སྤང་དོ།

en: Rejecting the removal of %s
dz: %s རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་གི་་ དང་ལེན་སྤང་དོ།

en: Reload the package cache
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་འདྲ་མཛོད་དེ་ཡང་བསྐྱར་མངོན་གསལ་འབད།

en: Remove
dz: རྩ་བསྐྲད།

en: Remove %F [%s (%s)]
dz: %F [%s (%s)] དེ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Remove obsolete package files after downloading new package lists
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གསརཔ་གི་ཐོ་ཡིག་ཚུ་ ཕབ་ལེན་འབད་ཚར་བའི་ཤུལ་ལས་ ཕན་མེད་ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Remove the filter from the package list
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་ཐོ་ཡིག་དེ་ནང་ལས་ཚགས་མ་དེ་སྟོན་གཏང་།

en: Remove the following packages:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་རཙ་བསྐྲད་གཏང:

en: Remove unused packages automatically
dz: ལག་ལེན་མ་འཐབ་པར་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ རང་བཞིན་གྱིས་ཐོག་ལས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Removing %s
dz: %sདེ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་དོ།

en: Repeat the last search
dz: མཇུག་གི་འཚོལ་ཞིབ་འབད་ཡོད་མི་དེ་ཡང་བསྐྱར་འབད།

en: Repeat the last search in the opposite direction
dz: མཇུག་གི་འཚོལ་ཞིབ་འབད་ཡོད་མི་དེ་རྒྱབ་འགལ་ཕྱོགས་སུ་་ཡང་བསྐྱར་འབད།

en: Replaces
dz: ཚབ་བཙུགཔ་ཨིན།

en: Reporting a bug in %s:
dz: %sནང་ལུ་རྐྱེན་སྙན་ཞུ་འབད་དོ:

en: Req
dz: ཨའར་ཀེཡུ།

en: Requiring the installation of %s version %s (%s)
dz:  %s ཐོན་རིམ་ %s (%s) གི་གཞི་བཙུགས་དེ་དགོས་ཡོད།

en: Requiring the removal of %s
dz: %s རྩ་སྐྲད་གཏང་ནི་ནེ་དགོས་མཁོ་ཡོད།

en: Reset all settings to the system defaults
dz: སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་ཆ་མཉམ་རང་རིམ་ལུགས་སྔོན་སྒྲིག་དེ་ལུ་སླར་སྒྲིག་འབད།

en: Resolve Dependencies
dz: རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་མོས་མཐུན་བཟོ།

en: Resolver
dz: མོས་མཐུན་བཟོ་མི།

en: Resolver state successfully written!
dz: མོས་མཐུན་པའི་གནས་ལུགས་དེ་མཐར་འཁོལ་ཅན་སྦེ་བྲི་ཡི!

en: Resolving dependencies...
dz: རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་མོས་མཐུན་འབད་དོ།

en: Search
dz: འཚོལ་ཞིབ།

en: Search backwards
dz: རྒྱབ་བསྐྱོད་འབད་དེ་ཚའོལ་ཞིབ་འབད།

en: Search backwards for:
dz: དོན་ལུ་རྒྱབ་ལོག་སྦེ་འཛོལ་ཞིབ་འབད:

en: Search for solutions to unsatisfied dependencies
dz: ངལ་རངས་མ་འབྱུང་པའི་རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ ཐབས་ཤེས་ཚུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད།

en: Search for:
dz: དོན་ལུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད:

en: Search forwards
dz: གདོང་བསྐྱོད་འབད་དེ་འཚོལ་ཞིབ་འབད།

en: Section
dz: དབྱེ་ཚན།

en: Section:
dz: དབྱེ་ཚན:

en: Security Updates
     Security updates for these packages are available from security.debian.org.
dz: སྲུང་སྐྱོབ་དུས་མཐུན་བཟོ་ནི་ཚུ།
    ཐུ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་གི་དོན་ལུ་སྲུང་སྐྱོབ་དུས་མཐུན་ཚུ་ སི་ཀུརི་ཊི་ཌེ་བི་ཡཱན་ཨོ་ཨཱར་ཇི་ནང་ལས་འཐོབ་ཚུགས།

en: Select the first solution to the dependency problems.
dz: ཐབས་ཤེས་དང་པམ་དེ་རྟེན་འབྲེལ་གྱི་དཀའ་ངལ་དེ་ལུ་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select the last solution to the dependency problems that has been generated so far.
dz: མཇུག་གི་སེལ་འཐུ་དེ་ད་ལྟོ་ཚུན་ཚོད་བཟོ་བཏོན་འབད་ཡོད་པའི་རྟེན་འབྲེལ་གྱི་དཀའ་ངལ་དེ་ལུ་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select the next solution to the dependency problems.
dz: ཤུལ་མམ་གྱི་ཐབས་ཤེས་དེ་རྟེན་འབྲེལ་གྱི་དཀའ་ངལ་དེ་ལུ་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select the previous solution to the dependency problems.
dz: ཧེ་མམ་གྱི་ཐབས་ཤེས་དེ་རྟེན་འབྲེལ་གྱི་དཀའ་ངལ་དེ་ལུ་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select the version of %s that should be used:
dz: ལག་ལེན་ཐབ་ནི་ཨིན་མི་ %s གི་ཐོན་རིམ་དེ་སེལ་འཐུ་འབད:

en: Servers
dz: སར་བརས་ཚུ།

en: Setup custom game
dz: གཞི་སྒྲིག་སྲོོལ་སྒྲིག་གི་རྩེདམོ།

en: Show partial search results (incremental search)
dz: འཚོལ་ཞིབ་ཀྱི་གྲུབ་འབྲས་ཆ་ཤས་ཅིག་སྟོན།(འཚོལ་ཞིབ།)

en: Some dependencies of %B%s%b are not satisfied:
dz: %B%s%b དེ་གི་རྟེན་འབྲེལ་ལ་ལུ་ཅིག་ལུ་ངལ་རངས་མ་བྱུང་པས:

en: Some packages were broken and have been fixed:
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ལ་ལུ་ཅིག་ཆག་སོངམ་ལས་གཏན་པར་བཟོོ་ནུག:

en: Source Package:
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་འབྱུང་ཁུངས:

en: State
dz: གནས་ལུགས།

en: Std
dz: ཨེསི་ཊི་ཌི།

en: Stop it!
dz: བཀག!

en: Subprocess exited with an error -- did you type your password correctly?
dz: ཡན་ལག་ལས་སྦྱོར་དེ་འཛོལ་བ་དང་གཅིག་ཁར་ཕྱིར་ཐོན་ཡོདཔ། -- ཁྱོད་ཀྱིས་ཁྱོད་རའི་ཆོག་ཡིག་ངེས་བདེན་སྦེ་ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་ཅི་ག?

en: Suggest %F
dz: %F གི་བསམ་འཆར་བཀོད།

en: Suggests
dz: བསམ་འཆར་བཀོདཔ་ཨིན།

en: TAGLESS PACKAGES
dz: ངོ་རྟགས་མེད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།

en: Tag
dz: ངོ་རྟགས།

en: Tags
dz: ངོ་རྟགས་ཚུ།

en: Tasks
dz: ལས་ཀ་ཚུ།

en: Terminal policy '%s' should be the last policy in the list
dz: ཊར་མི་ནཱལ་སྲིད་བྱུས་'%s' དེ་ ཐོ་ཡིག་ནང་གི་སྲིདབྱུས་མཇུག་ཨིན་དགོཔ་ཨིན།

en: The apt cache file is not available; cannot auto-clean.
dz: ཨེཔཊི་འདྲ་མཛོད་ཀྱི་ཡིག་སྣོད་དེ་འཐོབ་མི་ཚུགས། རང་བཞིན་གྱིས་གཙང་དག་བཟོ་མི་ཚུགས།

en: The board height must be a positive integer
dz: རྩེད་པང་གི་མཐོ་ཚད་དེ་ཡོད་ཆའི་ཧྲིལ་ཨང་ཨིན་དགོཔ་ཨིན།

en: The board width must be a positive integer
dz: རྩེད་པང་གི་རྒྱ་ཚད་དེ་ཡོད་ཆའི་ཧྲིལ་ཨང་ཨིན་དགོཔ་ཨིན།

en: The dart was poisoned!  The poison was deadly...  --More--
dz: ཁུ་རུ་གུར་དུག་བླུགས་ནུག་! ཁུ་རུ་དེ་་དུག་དྲག་ཨིན་པས... --ཧེང་བཀལ།--

en: The default color may only be used as a background.
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཚོས་གཞི་དེ་རྒྱབ་གཞི་སྦེ་རྐྱངམ་ཅིག་ལག་ལེན་འཐབ་འོང་ག་མི་ཤེས།

en: The default display-limit for package views
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་མཐོང་སྣང་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་བཀྲམ་སྟོད་གྱི་-ཚད།

en: The default grouping method for package views
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་མཐོང་སྣང་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་སྡེ་ཚན་བཟོ་ནི་གི་ཐབས་ལམ།

en: The display format for package views
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་མཐོང་སྣང་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ བཀྲམ་སྟོན་རྩ་སྒྲིག

en: The display format for the header line
dz: མགོ་ཡིག་གྲལ་ཐིག་གི་དོན་ལུ་ བཀྲམ་སྟོན་རྩ་སྒྲིག

en: The display format for the status line
dz: གནས་ཚད་གྲལ་ཐིག་དེ་གི་དོན་ལུ་ བཀྲམ་སྟོན་རྩ་སྒྲིག

en: The following ESSENTIAL packages will be BROKEN by this action:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་་ཉེར་མཁོའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ བྱ་བ་འདི་གིས་བཅག་གཏང་འོང་

en: The following ESSENTIAL packages will be REMOVED!
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་་ཉེར་མཁོའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་རྩ་བསྐྲད་གཏངའོང་!

en: The following NEW packages will be automatically installed:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་གསརཔ་ཚུ་ རང་བཞིན་གྱིས་གཞི་བཙུགས་འབད་ཨིན:

en: The following NEW packages will be installed:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་གསརཔ་དེ་ཚུ་ གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ཨིན།

en: The following actions will resolve these dependencies:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་བྱ་བ་དེ་གིས་ རྟེན་འབྲེལ་འ་ནི་ཚུ་མོས་མཐུན་འབདཝ་ཨིན།

en: The following actions will resolve this dependency:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་བྱ་བ་ཚུ་གིས་རྟེན་འབྲེལ་འདི་མོས་མཐུན་འབད་འོང་།

en: The following commands are available:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་བརྡ་བཀོད་ཚུ་འཐོབ་ཚུགས:

en: The following packages are BROKEN:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ཆག་འགྱོ་ནུག:

en: The following packages are RECOMMENDED but will NOT be installed:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་འོས་སྦྱོར་འབད་ནུག དེ་འབདཝ་ད་ གཞི་བཙུགས་མི་འབད:

en: The following packages are SUGGESTED but will NOT be installed:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་བསམ་འཆར་བཀོད་ཚར་མི་ཚུ་ཨིན་ དེ་འབདཝ་ད་ གཞི་བཙུགས་མི་འབད:

en: The following packages are unused and will be REMOVED:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ལག་ལེན་མ་འཐབ་མི་ཨིནམ་ལས་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ཨིན:

en: The following packages conflict with %B%s%b and will be broken by its installation:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གིས་ %B%s%b རྩོད་རྙོག་བཀོད་ཨིནམ་དང་ འ་ནི་དེ་གཞི་བཙུགས་འབད་མི་དེ་གིས་ཆད་འགྱོཝ་ཨིན།

en: The following packages conflict with %B%s%b, or depend on a version of it which is not going to be installed.
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་ཚུ་ %B%s%b་དང་གཅིག་ཁར་མི་མཐུནམ་ཨིནམ་དང་ གཞི་བཙུགས་མི་འབད་ནི་ཨིན་མི་ དེའི་ཐོན་རིམ་གུར་བརྟེནམ་ཨིན།

en: The following packages conflict with %B%s%b:
dz: འོགལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་གིས་ %B%s%b དེ་དང་གཅིག་ཁར་རྩོད་རྙོག་བཀོདཔ་ཨིན:

en: The following packages conflict with version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གིས་%B%s%b་གི་ཐོན་རིམ་%B%s%b དང་གཅིག་ཁར་རྩོད་རྙོག་བཀོདཔ་ཨིནམ་དང་ འ་ནི་དེ་ %s ཨིན་པ་ཅིན་རྒྱུན་ཆད་འགྱོཝ་ཨིན།

en: The following packages depend on %B%s%b and are broken:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ %B%s%b དེ་ལུ་བརྟེན་དོ་ཡོདཔ་མི་དེ་ཆད་འགྱོ་ནུག:

en: The following packages depend on %B%s%b and will be broken by its removal:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ %B%s%b དེ་ལུ་བརྟེན་དོ་ཡོདཔ་ད་ འ་ནི་དེ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་མི་དེ་གིས་ཆག་འགྱོ་འོང་:

en: The following packages depend on a version of %B%s%b other than the currently installed version of %B%s%b, or conflict with the currently installed version:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གིས་ ད་ལྟོ་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད་མི་ B%s%b་དེ་གི་ཐོནརིམ་དེ་མེན་པར་ %B%s%b དེལུ་བརྟེནམ་ཨིནམ་འང་ ཡང་ན་ ད་ལྟོ་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད་མི་ཐོན་རིམ་དང་གཅིག་ཁར་རྩོད་རྙོག་བཀོདཔ་ཨིན།

en: The following packages depend on a version of %B%s%b other than the currently installed version of %B%s%b:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་གིས་ད་ལྟོ་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད་མི་%B%s%b དེ་གི་ཐོན་རིམ་དེ་མེན་པར་ %B%s%b གི་ཐོན་རིམ་དེ་ལུ་བརྟེནམ་ཨིན:

en: The following packages depend on a version of %B%s%b which is not going to be installed.
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་གིས་གཞི་བཙུགས་མི་འབད་ནི་ཨིན་མི་ %B%s%b གི་ཐོན་རིམ་གུར་བརྟེནམ་ཨིན།

en: The following packages depend on the currently installed version of %B%s%b (%B%s%b), or conflict with the version it will be %s to (%B%s%b), and will be broken if it is %s.
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་ཚུ་གིས་ད་ལྟོ་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད་མི་ %B%s%b (%B%s%b)གི་ཐོན་རིམ་གུར་བརྟེན་དོ་ཡོདཔ་ཨིནམ་དང་ ཡང་ན་ ཐོན་རིམ་དང་གཅིག་ཁར་མ་མཐུན་པ་ཅིན་ འད་ནི་དེ་(%B%s%b) ལུ་ %s སྦེ་འོང་ནི་ཨིནམ་དང་ འ་ནི་དེ་%s ཨིན་པ་ཅིན་རྒྱུན་ཆད་འགྱོཝ་ཨིན།

en: The following packages depend on version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གིས་%B%s%b གི་ཐོན་རིམ་%B%s%b ལུ་བརྟེན་དོ་ཡོདཔ་ཨིནམ་དང་ འ་ནི་དེ་%s ཨིན་པ་ཅིན་རྒྱུན་ཆད་འགྱོཝ་ཨིན།

en: The following packages have been automatically kept back:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་རང་བཞིན་གྱིས་ཐོག་ལས་རྒྱབ་ཁར་ལུ་བཞག་ཡོད:

en: The following packages have been kept back:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་རྒྱབ་ཁར་ལུ་བཞག་སྟེ་ཡོདཔ་ཨིན:

en: The following packages have unmet dependencies:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གིས་གཞན་རྟེན་དང་མ་ཕྱེད་པས:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་མར་ཕབ་འབད་ཨིན:

en: The following packages will be REINSTALLED:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་སླར་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ཨིན:

en: The following packages will be REMOVED:
dz: འོག་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ཨིན:

en: The following packages will be automatically REMOVED:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་རང་བཞིན་གྱིས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ཨིན:

en: The following packages will be upgraded:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་ཚུ་ཡར་བསྐྱེད་འབད་ནི་ཨིན:

en: The list of sources could not be read.
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་དེ་ལྷག་མི་ཚུགས།

en: The package cache is not available.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་འདྲ་མཛོད་དེ་འཐོབ་མི་ཚུགས།

en: The package cache is not available; unable to download and install packages.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་འདྲ་མཛོད་དེ་འཐོབ་མི་ཚུགས། ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ཕབ་ལེན་འབད་ནི་དང་གཞི་བབཙུགས་འབད་མ་ཚུགས།

en: The package index files are corrupted. No Filename: field for package %s.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཟུར་ཐོའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ངན་ཅན་ལུ་གྱུར་སོང་ནུག ཡིག་སྣོད་མིང་མེད: ཐུམ་སྒྲིལ་%s དེ་གི་དོན་ལུ་ས་སྒོ།

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་ཐོ་ཡིཡག་ཡང་ན་ གནས་ཚད་ཡིག་སྣོད་དེ་མིང་དཔྱད་འབད་ནི་དང་ ཡང་ན་ ཁ་ཕྱེ་མི་བཏུབ།

en: The spikes were poisoned!  The poison was deadly...  --More--
dz: ལྕགས་ཟེ་གུར་དུག་བླུགས་ནུག་ཡ! དུག་འདི་དུག་དྲག་ཨིན་པས།...--ཧེང་བཀལ་--

en: The version %s is available in the following archives:
dz: ཐོན་རིམ་ %s འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཡིག་མཛོད་ཚུ་ནང་ལས་འཐོབ་ཚུགསཔ་ཨིན:

en: There are no Easter Eggs in this program.
dz: ལས་རིམའདི་ནང་་ལུ་ ཨིསི་ཊར་སྒོང་དོག་ཚུ་མེད།

en: There really are no Easter Eggs in this program.
dz: ལས་རིམའདི་ནང་ལུ་ ཨིསི་ཊར་སྒོང་དོག་ཚུ་ཐད་རི་འབའ་རི་མིན་འདུག

en: To continue, enter "%s"; to abort, enter "%s":
dz: འཕྲོ་མཐུད་ནིའི་དོན་ལུ་ "%s";དེ་ཐོ་བཀོད་འབད། བར་བཤོལ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་"%s": དོ་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: To continue, type the phrase "%s":
dz: འཕྲོ་མཐུད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཚིག་ཚན་"%s"དེ་ཡིག་དཔར་རྐྱབས།:

en: Toggle ^Approved
dz: སོར་སྟོན་གནང་བ་གྲོལ་ཡོདཔ། (^A)

en: Toggle ^Rejected
dz: སོར་སྟོན་སྣང་མེད་སྦེ་བཞག་ཡོདཔ།(^R)

en: Toggle whether the currently selected action is approved.
dz: ད་ལྟོ་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་བྱ་བ་དེ་གི་གནང་བ་གྲོལ་ཡོད་དང་མེད་སོར་སྟོན་འབད།

en: Toggle whether the currently selected action is rejected.
dz: ད་ལྟོ་སེལ་འཐུ་འབཐ་ཡོད་པའི་བྱ་བ་དེ་སྣང་མེད་སྦེ་བཞག་སྟེ་ཡོད་དང་མེད་སོར་སྟོན་འབད།

en: Total Progress:
dz: ཡར་འཕེལ་བསྡོམས:

en: Touching the cockatrice corpse was a fatal mistake.  --More--
dz: བྱ་མ་སྦྲུལ་གྱི་ཕུང་པོ་དཀྲོགས་ནི་དེ་འཛོལ་བ་འཚུབ་ཆེན་ཅིག་ཨིན།--ཨེང་བཀལ།--

en: UNAVAILABLE
dz: འཐོབ་ཚུགསཔ་སྦེ་མེད།

en: UNCATEGORIZED
dz: དབྱེ་རིམ་བཟོ་སྟེ་མེད་མི།

en: UNSATISFIED
dz: ངལ་རངས་མ་བྱུང་།

en: URL to use to download changelogs
dz: བསྒྱུར་བཅོས་ལོགསི་ ཚུ་ཕབ་ལེན་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་་ནི་གི་ཡུ་ཨཱར་ཨེལ།

en: Unable to correct dependencies, some packages cannot be installed
dz: རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་ལུ་ནོར་བཅོས་འབད་འབད་མ་ཚུགས། ཐུམ་སྒྲིལ་ལ་ལོ་ཅིག་གཞི་བཙུགས་འབད་མི་བཏུབ།

en: Unable to correct for unavailable packages
dz: འཐོབ་མ་ཚུགས་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ ནོར་བཅོས་འབད་མི་ཚུགས་པས།

en: Unable to create temporary directory from template "%s": %s
dz: "%s": %s ནང་ལས་གནས་སྐབས་ཀྱི་སྣོད་འཛིན་གསར་བསྐྲུན་འབད་མི་ཚུགས་པས།

en: Unable to find a solution to apply.
dz: འཇུག་སྤྱོད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ཐབས་ཤེས་ཅིག་འཚོལ་མ་འཐོབ།

en: Unable to find a version "%s" for the package "%s"
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་"%s"གི་དོན་ལུ་ ཐོན་རིམ་ "%s" དེ་ཐོབ་མ་ཚུགས།

en: Unable to find an archive "%s" for the package "%s"
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ "%s"གི་དོན་ལུ་ ཡིག་མཛོད་"%s"དེ་དོབ་མ་ཚུགས།

en: Unable to list files in "%s"
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་ "%s" དེ་ནང་ལུ་ཐོ་བཀོད་མ་ཚུགས།

en: Unable to locate package %s
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་%sདེ་ག་ཡོད་འཚོལ་མ་ཚུགས།

en: Unable to open %ls
dz: %ls དེ་ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས་པས།

en: Unable to open %s for writing
dz: འབྲི་ནིའི་དོན་ལུ་ %s་དེ་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Unable to open %s to log actions
dz: བྱ་བ་ཚུ་བསྡམ་བཞག་ནིའི་དོན་ལུ་%sདེ་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Unable to parse pattern %s
dz: དཔེ་གཞི་%s་དེ་མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to parse pattern after "%s"
dz:  "%s"གི་ཤུལ་ལས་དཔེ་གཞི་དེ་མིང་དཔྱད་འབད་མི་ཚུགས།

en: Unable to parse pattern at '%s'
dz: '%s' གུར་དཔེ་གཞི་མིང་དཔྱད་འབད་མི་ཚུགས་པས།

en: Unable to remove "%s"
dz:  "%s" དེ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་མ་ཚུགས།

en: Unable to remove directory "%s"
dz: སྣོད་ཐོ་  "%s" དེ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་མ་ཚུགས།

en: Unable to remove the old temporary directory; you should remove %s by hand.
dz: གནས་སྐབས་ཀྱིི་སྣོད་ཐོ་རྙིངམ་དེ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་མ་ཚུགས། ཁྱོད་ཀྱིས་ %s དེ་ལགཔ་གིས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་དགོཔ་ཨིན།

en: Unable to replace %s with new configuration file
dz: %sདེ་རིམ་སྒྲིག་གི་ཡིག་སྣོད་གསརཔ་གྱིས་ཚབ་བཙུགས་མ་ཚུགས།

en: Unable to resolve dependencies!  Giving up...
dz: རྟེན་འབྲེལ་མོས་མཐུན་འབད་མ་ཚུགས! བཀོག་བཞག་དོ...

en: Unable to resolve dependencies.
dz: རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་མོས་མཐུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to stat "%s"
dz:  "%s" དེ་སི་ཊེཊི་འབད་མི་ཚུགས་པས།

en: Unable to transcode package display format after "%ls"
dz: "%ls"དེ་གི་ཤུལ་ལས་ ཐུམ་སྒྲིལ་བཀྲམ་སྟོན་རྩ་སྒྲིག་དེ་ཊནསི་ཀོཌི་འབད་མི་ཚུགས་པས།

en: Uncaught exception: %s
dz: མ་འཛིན་པའི་དང་ལེན: %s

en: Uncompressed Size:
dz: ཨེབ་བཙུགས་མ་འབད་བར་ཡོའ་མི་ཚད:

en: Undo
dz: འབད་བཤོལ།

en: Undo the last package operation or group of operations
dz: མཇུག་གི་ཐུམ་སྒྲིལ་བཀོལ་སྤྱོད་ ཡང་ན་ བཀོལ་སྤྱོད་སྡེ་ཚན་ཚུ་འབད་བཤོལ་བཞག

en: Unexpected ')'
dz: རེ་འདུན་མེད་མི་')'

en: Unexpected empty expression
dz: རེ་འདོན་མེད་པའི་གསལ་བརྗོད་སྟོངམ།

en: Unexpected end-of-file on standard input
dz: ཨིན་པུཊི་ཚད་ལྡན་གུར་རེ་འདུན་མེད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་-མཇུག

en: Unexpected pattern argument following "keep-all"
dz: རེ་འདུན་མེད་པའི་ དཔེ་གཞི་སྒྲུབ་རྟགས་ཀྱི་རྗེས་སུ་འབྲངས་ནི།"keep-all"

en: Unexpectedly empty tree title after "%s"
dz: "%s"གི་ཤུལ་ལས་ དཔྱད་རིས་མེད་སི་སི་སྦེ་ ཤིང་སྟོངམ་གྱི་མགོ་མིིང་།

en: Unknown
dz: མ་ཤེསཔ།

en: Unknown action type: %s
dz: ཤེས་པའི་བྱ་བའི་དབྱེ་བ:%s

en: Unknown alignment type '%s'
dz: མ་ཤེས་པའི་ཕྲང་སྒྲིག་གི་དབྱེ་བ་ '%s'

en: Unknown command "%s"
dz: མ་ཤེས་པའི་བརྡ་བཀོད་"%s"

en: Unknown dependency type: %s
dz: མ་ཤེས་པའི་གཞན་བརྟེན་གྱི་དབྱེ་བ:%s

en: Unknown grouping policy "%s"
dz: མ་ཤེས་པའི་སྡེ་ཚན་བཟོ་ནིའི་སྲིད་བྱུས་"%s"

en: Unknown pattern type: %c
dz: མ་ཤེས་པའི་དཔེ་གཞི་གྱི་དབྱེ་བ: %c

en: Unknown priority %s
dz: མ་ཤེས་པའི་གཙོ་རིམ་%s

en: Unknown style attribute %s
dz: མ་ཤེས་པའི་བཟོ་རྣམ་གྱི་ཁྱད་ཆོས་%s

en: Unmatched '('
dz: མཐུན་སྒྲིག་མེད་མི། '('

en: Unmatched '(' in sorting policy description
dz: སྲིད་བྱུས་འགྲལ་བཤད་དབྱེ་སེལ་འབད་ནི་ལུ་ '(' མཐུན་སྒྲིག་མིན་འདུག

en: Unrecognized attribute name "%s"
dz: ངོས་འཛིན་མ་འབད་བའི་ཁྱད་ཆོས་ཀྱི་མིང་ "%s"

en: Unrecognized color name "%s"
dz: ངོས་འཛིན་མ་འབད་བའི་ཚོས་གཞིའི་མིང་ "%s"

en: Unrecognized input.  Enter either "%s" or "%s".
dz: ངོས་འཛིནམ་འབད་བར་ཡོད་མི་ ཨིན་པུཊི།  "%s" ཡང་ན་ "%s" གཉིས་ལས་ག་འབད་རུང་ཅིག་ཐོ་བཀོདའབད།

en: Unrecognized tasks
dz: ངོས་འཛིན་འབད་པའི་ཚུགས་མི་ལས་ཀ་ཚུ།

en: Unterminated literal string after %s
dz: %sཤུལ་མ་རྩ་གྲོལ་མ་གཏང་མི་ཐད་དོན་གྱི་ཡིག་རྒྱུན།

en: Updating package lists
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་ཐོ་ཡིག་ཚུ་དུས་མཐུན་བཟོ་དོ།

en: Updating the package lists requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཐོ་ཡིག་ཚུ་དུས་མཐུན་བཟོ་ནི་ལུ་ ཁྱོད་ལུ་ད་ལྟོ་མེད་པའི་བདག་སྐྱོང་དང་འབྲེལ་བའི་ཁེ་དབང་ཚུ་དགོས་མཁོ་ཡོདཔ་ཨིན། ཁྱོད་ཀྱིས་རྩ་བའི་རྩིས་ཐོ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Upgradable Packages
     A newer version of these packages is available.
dz: ཡར་བསྐྱེད་འབད་བཏུབ་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།
    ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་གི་ཐོན་རིམ་གསརཔ་འཐོབ་ཚུགསས།

en: Upgrade
dz: ཡར་བསྐྱེད།

en: Upgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
dz: %F [%s (%s) -> %s (%s)] དེ་ཡར་བསྐྱེད་འབད།

en: Upgrade the following packages:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་དེ་ཚུ་ཡར་བསྐྱེད་འབད:

en: Usage: aptitude [-S fname] [-u|-i]
dz: ལགལེན་: གོམས་འདྲིས་ [-S fname] [-u|-i]

en: Use a 'status-line' download indicator for all downloads
dz: ཕབ་ལེན་ཚུ་ཆ་མཉམ་གྱི་དོན་ལུ་ 'གནས་ཚད་-གྲལ་ཐིག' ཕབ་ལེན་གྱི་བརྡ་སྟོན་པ་ཅིག་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: Use a minibuffer-style prompt when possible
dz: ཚུགས་པའི་སྐབས་ལུ་ གནད་ཁོངས་ཆུང་བའི་-བཟོ་རྣམ་གྱི་ནུས་སྤེལ་ཅིག་ལག་ལེན་འཐབ།

en: User's Manual
dz: ལག་ལེན་པའི་ལག་དེབ།

en: User's ^Manual
dz: ལག་ལེན་པའི་ལག་དེབ།(^M)

en: Version:
dz: ཐོན་རིམ:

en: View a list of frequently asked questions
dz: འཕྲལ་འཕྲལ་རང་་འདྲི་མི་འདྲི་བ་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་ཅིག་སྟོན།

en: View all the packages on the system in a single uncategorized list
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ཆ་མཉམ་རིམ་ལུགས་གུར་དབྱེ་རིམ་བཟོ་སྟེ་མེད་མི་ཐོ་ཡིག་རྐྱང་པའི་ནང་སྦེ་སྟོན།

en: View and/or adjust the actions that will be performed
dz: སྟོན་ཡང་ན་ལས་འགན་འགྲུབ་ནི་ཨིན་མའི་དོན་ལུ་བྱ་བ་ཚུ་བདེ་སྒྲིག་འབད།

en: View available packages and choose actions to perform
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་སྟོན་ཞིནམ་ལས་ལཱ་འགན་འགྲུབ་ནིའི་དོན་ལུ་ བྱ་བ་ཚུ་གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: View information about this program
dz: ལས་རིམ་འདི་གི་སྐོར་ལས་བརྡ་དོན་སྟོན།

en: View next display
dz: ཤུལ་མམ་གྱི་བཀྲམ་སྟོན་དེ་སྟོན།

en: View packages that it is recommended that you install
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་གཞི་བཙུགས་འབདམི་ཐུམ་སྒྲིལ་འོས་སྦྱོར་འབད་ཡོད་མི་ཚུ་སྟོན།

en: View packages which it is recommended that you install, but which are not currently installed.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་གཞི་བཙུགས་འབད་མི་འོས་སྦྱོར་འབད་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ད་ལྟོ་གཞི་བཙུགས་འབད་དེ་མེད་མི་ཚུ་སྟོན།

en: View previous display
dz: ཧེ་མམ་གྱི་བཀྲམ་སྟོན་དེ་སྟོན།

en: View the detailed program manual
dz: རྒྱས་བཤད་ལས་རིམ་གྱི་ལག་དེབ་དེ་སྟོན།

en: View the important changes made in each version of
dz: གི་ཐོན་རིམ་རེ་རེའི་ནང་ལུ་བཟོ་ཡོད་མི་གལ་གནད་ཅན་གྱི་བསྒྱུར་བཅོས་དེ་ཚུ་སྟོན།

en: View the list of changes made to this Debian package.
dz: ཌེ་བི་ཡན་ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་གི་དོན་ལུ་བཟོ་ཡོད་མི་ བསྒྱུར་བཅོས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་དེ་སྟོན།

en: View the on-line help
dz: གློག་ཐོག་གྲོགས་རམ་དེ་སྟོན།

en: View the package which will be affected by the selected action
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ག་དེ་ལུ་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་བྱ་བ་གིས་གནོད་སྐྱོན་འབྱུང་ནི་ཨིན་པས་ག་སྟོན།

en: View the progress of the package download
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཕབ་ལེན་གི་ཡར་འཕེལ་དེ་སྟོན།

en: View the progress of the package list update
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཐོ་ཡིག་གི་དུས་མཐུན་བཟོ་ནིའི་ཡར་འཕེལ་དེ་སྟོན།

en: Views
dz: མཐོང་སྣང་།

en: Virtual
dz: བར་ཅུ་ཡལ།

en: Virtual Packages
     These packages do not exist; they are names other packages use to require or provide some functionality.
dz: བར་ཅུ་ཡལ་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ།
    ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་ཚུ་མེད། དེ་ཚུ་ཐུམ་སྒྲིལ་གཞན་ལུ་དགོས་མཁོ་ཡོད་མི་དང་ལས་འགན་དག་པ་ཅིག་བྱིན་མི་གི་མིང་ཨིན།

en: W:
dz: ཌབ་ལུ:

en: WARNING
dz: ཉེན་བརྡ།

en: WARNING: Performing this action will probably cause your system to break!
             Do NOT continue unless you know EXACTLY what you are doing!
dz: ཉེན་བརྡ: བྱ་བ་འདི་ལཱ་དགན་འགྲུབ་མི་དེ་གིས་  ཁྱོད་ཀྱི་རིམ་ལུགས་དེ་བཅག་ནིའི་ཉེན་ཁ་ཡོདཔ་ཨིན!
    ཁྱོད་ཀྱིས་ཁྱོད་ག་ཅི་འབདཝ་ཨིན་ན་ཏག་ཏག་སྦེ་མ་ཤེས་ཚུན་ཚོད་ འཕྲོ་མཐུད་མ་འབད!

en: WARNING: the package cache is opened in read-only mode!  This change and all subsequent changes will not be saved unless you stop all other running apt-based programs and select "Become root" from the Actions menu.
dz: ཉེན་བརྡ: ཐུམ་སྒྲིལ་འདྲ་མཛོད་དེ་ ཐབས་ལམ་རྐྱངམ་ཅིག་ལྷག་ཟེར་མི་ནང་ལུ་ཁ་ཕྱེ་དེ་ཡེད! བསྒྱུར་བཅོས་འདི་དང་ ཤུལ་ལས་ཀྱི་བསྒྱུར་བཅོས་ཆ་མཉམ་རང་  གཞན་མི་ཨེཔཊི་ གཞི་རྟེན་འབད་ཡོད་པའི་ལས་རིམ་དེ་མ་བཀག་ཚུན་ཚོད་དང་ བྱ་བའི་དཀར་ཆག་ནང་ལས་  "Become root" དེ་སེལ་འཐུ་མ་འབད་ཚུན་ཚོད་ ཁྱོད་ཀྱིས་བསྒྱུར་བཅོས་འདི་དང་ ཤུལ་ལས་ཀྱི་བསྒྱུར་བཅོས་ཆ་མཉམ་རང་ སྲུང་བཞག་མི་འབད།

en: WARNING: untrusted versions of the following packages will be installed!
    
    Untrusted packages could compromise your system's security.
    You should only proceed with the installation if you are certain that
    this is what you want to do.
dz: ཉེན་བརྡ: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གི་ བློ་གཏད་མ་ཚུགས་པའི་ཐོན་རིམ་དེ་གཞི་བཙུགས་འབད་འོང་!

en: WEIRDNESS: unknown option code received
dz: WEIRDNESS:མ་ཤེས་པའི་གདམ་ཁའི་ཨང་རྟགས་ཐོབ་ཡོདཔ།

en: Warn when attempting to perform a privileged action as a non-root user
dz: ཁེ་དབང་ཅན་གྱི་བྱ་བ་དེ་ རྩ་བ་མེན་མི་ལག་ལེན་པ་སྦེ་ལཱ་འགན་འགྲུབ་ནི་ལུ་དཔའ་བཅམ་པའི་སྐབས་ལུ་ ཉེན་བརྡ་འབད།

en: Warning: group %s is involved in a cycle
dz: ཉེན་བརྡ:སྡེ་ཚན་%sདེ་བསྐྱར་འཁོར་ཅིག་ནང་ལུ་འབྲེལ་བ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Waste time trying to find mines
dz: འགས་རྫས་ཚུ་འཚོལ་ནིའི་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་དགོ་པ་ཅིན་དུས་་ཚོད་འབྱིན་དགོཔ་ཨིན།

en: What is it?  It's an elephant being eaten by a snake, of course.
dz: འདི་ག་ཅི་སྨོ? འདི་སྦུལ་གྱིས་ཟ་ཟ་བའི་གླངམོ་ཆེ་ཨིན་པས།

en: When an error occurs
dz: འཛོལ་བ་འབྱུང་པའི་སྐབས་ལུ།

en: Width of board:
dz: རྩེད་པང་གི་རྒྱ་ཚད:

en: Will free %sB of disk space
dz: ཌིཀསི་བར་སྟོང་གི་%sB དེ་རང་དབང་སབེ་བཞག་ནི་ཨན།

en: Will install %li packages, and remove %li packages.
dz: %li ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ཨིནམ་དང་་%li ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་འོང་།

en: Will not remove %s; you should examine the files in it and remove them by hand.
dz: %s དེ་རྩ་བསྐྲད་མི་གཏང་། ཁྱོད་ཀྱིས་ཡིཡག་སྣོད་ཚུ་འདི་ནང་ལུ་བརྟག་དཔྱད་འབད་དགོཔ་ཨིནམ་དང་ དེ་ཚུ་ཁྱོད་ཀྱི་ལགཔ་གིས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Will use %sB of disk space
dz: ཌིཀསི་བར་སྟོང་གི་%sB དེ་ལག་ལེན་འཐབ་འོང་།

en: Won
dz: རྒྱལ་ཁ་ཐོབ་ཡོདཔ།

en: Would download/install/remove packages.
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ཕབ་ལེན/གཞི་བཙུགས/རྩ་བསྐྲད་གཏང་འོང།

en: Would forget what packages are new
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་ག་ཆི་གསརཔ་ཨིན་ན་ སེམས་ཁར་ལས་བརྗེད་ནིའི་ཉེན་ཁ་ཡོད།

en: Would free %sB of disk space
dz: ཌིཀསི་བར་སྟོང་ %sབི་ རང་དབང་སྦེེ་བཞག་ནིའི་གོ་སྐབས་ཡོད།

en: Writing extended state information
dz: རྒྱ་བསྐྱེད་ཅན་གྱི་་གནས་ལུགས་བརྡ་དོན་བྲི་དོ།

en: Xtr
dz: ཨེགསི་ཊི་ཨཱར།

en: Yes, I am aware this is a very bad idea
dz: བཏུབ་ འདི་གནས་སྐབས་གནམ་མེད་ས་མེད་བྱང་ཉེས་ཅིག་ཨིན་ཟེར་ང་ཡང་དྲན་པ་བཏོན་ཏེ་རང་ཡོད།

en: You already are root!
dz: ཁྱོད་ཧེ་མ་ལས་རང་རྩ་བ་ཨིན!

en: You are jolted by a surge of electricity!  --More--
dz: ཁྱོད་གློག་རླབས་ཀྱིས་བརྡབ་དཀྲུག་གཏང་ནུག!--ཧེང་བཀལ།--

en: You are not root and I cannot find any way to become root.  To reconfigure this package, install the menu package, the login package, or run aptitude as root.
dz: ཁྱོད་རྩ་བ་མེན་ནི་དེ་གི་ང་གིས་རྩ་བ་ལུ་འགྱུར་ནིའི་དོན་ལུ་ཐབས་ལམ་གཞན་ག་ནི་ཡང་མ་འཐོང་། ཐུམ་སྒྲིལ་འདི་རིམ་སྒྲིག་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ དཀར་ཆག་ཐུམ་སྒརིལ་དང་ ནང་བསྐྱོད་ཐུམ་སྒྲིལ་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་དང་ ཡང་ན་ གོམས་འདྲིས་དེ་རྩ་བ་སྦེ་གཡོག་བཀོལ།

en: You can only specify a package archive with an 'install' command.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཐུམ་སྒྲིལ་ཡིག་མཛོད་དེ་ 'install' བརྡ་བཀོད་དང་གཅིག་ཁར་རྐྱངམ་ཅིག་གསལ་བཀོད་འབད་ཚུགས།

en: You can only specify a package version with an 'install' command or a 'forbid-version' command.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཐུམ་སྒྲིལ་ཐོན་རིམ་དེ་ 'install' བརྡ་བཀོད་ཡང་ན་ 'forbid-version' བརྡ་བཀོད་དང་གཅིག་ཁར་རྐྱངམ་ཅིག་གསལ་བཀོཀད་འབད་ཚུགས།

en: You can only view changelogs of official Debian packages.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་གཞུང་འབྲེལ་གྱི་ཌེ་བི་ཡཱན་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གི་བསྒྱུར་བཅོས་དྲན་དེབ་རྐྱངམ་ཅིག་སྟོན་ཚུགས།

en: You cannot specify both an archive and a version for a package
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཐུམ་སྒྲིལ་ཅིག་གི་དོན་ལུ་ ཡིག་མཛོད་དང་ཐོན་རིམ་གཉིས་ཆ་རང་གསལ་བཀོད་འབད་མི་ཚུགས།

en: You die...  --More--
dz: ཁྱོད་ཤི་སོང་...  --ཧེང་བཀལ་--

en: You fall into a pit!  --More--
dz: ཁྱོད་ས་དོང་ཅིག་ནང་འབུད་འོང་! --ཧེང་བཀལ--

en: You feel here a cockatrice corpse.  --More--
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ནཱ་ལུ་བྱ་མ་སྦྲུལ་གྱི་ཕུང་པོ་ཅིག་ཡོད་པའི་ཚོར་སྣང་བྱུང་བྱུང་འོང་།--ཧེང་བཀལ།--

en: You have won.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་རྒྱལ་ཁ་ཐོབ་ཅི།

en: You land on a set of sharp iron spikes!  --More--
dz: ཁྱོད་ལྕགས་ཟེ་རྣོ་ཅན་ཆ་ཚན་ཅིག་གུར་སྟེགས་སྡོད་ཅི་ཡ་! --ཧེང་བཀལ--

en: You lose!
dz: ཁྱོད་བམ་སོང་ཡི!

en: You may also specify modification to the actions which will be taken.  To do so, type an action character followed by one or more package names (or patterns).  The action will be applied to all the packages that you list.  The following actions are available:
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་འབག་ནི་ཨིན་མི་ལེགས་བཅོས་དེ་བྱ་བ་ཚུ་གི་ནང་ལུ་གསལ་བཀོད་འབད་རུང་བཏུབ། དེ་སྦེ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ གཅིག་ཡང་ན་་དེ་ལས་ལྷག་སྟེ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་གྱིམིང་(ཡང་ན་དཔེ་གཞི་)གིས་རྗེས་སུ་འབྲངས་ནི་ཨིན་མིའི་ བྱ་བའི་ཡིག་འབྲུ་དེ་ཡིག་དཔར་རྐྱབས། བྱ་བ་དེ་ ཁྱོད་ཀྱིས་ཐོ་བཀོད་འབད་དེ་ཡོད་པའི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཆ་མཉམ་ལུ་འཇུག་སྤྱོད་འབད་འོང་། འོག་ལུ་ཡོད་མི་བྱ་བ་ཚུ་འཐོབ་ཚུགས:

en: You may not modify the state of any package while a download is underway.
dz: ཕབ་ལེན་བའི་སྒང་ཡོད་པའི་སྐབས་ལུ་ ཁྱོད་ཀྱིས་ཐུམ་སྒྲིལ་ག་གི་གནས་ལུགས་ཡང་ལེགས་བཅོས་་མ་འབད་རུང་བཏུབ།

en: You may want to update the package lists to correct these missing files
dz: བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡོད་མི་ཡིག་སྣོད་འདི་ཚུ་ནོར་བཅོས་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་ཀྱིས་ཐུམ་སྒྲིལ་ཐོ་ཡིག་ཚུ་དུས་མཐུན་བཟོ་དགོཔ་འོང་།

en: You must choose one to install.
dz: གཞི་བཙུགས་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་ཀྱིས་གཅིག་གདམ་ཁ་བརྐྱབ་དགོཔ་ཨིན།

en: You turn to stone... --More--
dz: ཁྱོད་རྡོ་ལུ་གྱུར་སོང་ནུག... --ཧེང་བཀལ།--

en: Your wand of %s breaks apart and explodes!  --More--
dz: ཁྱོད་ཀྱི་%s གི་ཝེན་སོ་སོ་སྦེ་ཆག་འགྱོ་སྟེ་འགས་འགྱོཝ་ཨིན! --ཨེང་བཀལ།--

en: [%d(%d)/...] Resolving dependencies
dz: [%d(%d)/...] རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་མོས་མཐུན་འབད་དོ།

en: [DOWNGRADE] %s %s -> %s
dz: [མར་ཕབ་འབད།] %s %s -> %s

en: [Downloaded]
dz: [ཕབ་ལེན་འབད་ཡོདཔ།]

en: [ERROR]
dz: [འཛོལ་བ།]

en: [Hit]
dz: [ཨེབ་ནི།]

en: [IGNORED]
dz: [སྣང་མེད་སྦེ་བཞག་ཡོདཔ]

en: [UPGRADE] %s %s -> %s
dz: [ཡར་བསྐྱེད་འབད།] %s %s -> %s

en: ^About
dz: སྐོར་ལས།(^A)

en: ^Become root
dz: རྩ་བ་ལུ་འགྱུར་འོང་། (^B)

en: ^Changelog
dz: བསྒྱུར་བཅོས་དྲན་དེབ། (^C)

en: ^Clean package cache
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་འདྲ་མཛོད་དེ་གཙང་དག་བཟོ། (^C)

en: ^Close
dz: ཁ་བསྡམས།(^C)

en: ^Dependency handling
dz: རྟེན་འབྲེལ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནི།(^D)

en: ^Examine Solution
dz: ཐབས་ཤེས་བརྟག་དཔྱད་འབད།

en: ^FAQ
dz: ཨེཕ་ཨེ་ཀེཡུ།(^F)

en: ^Find
dz: འཚོལ།(^F)

en: ^Find Backwards
dz: རྒྱབ་བསྐྱོད་དེ་འཚོལ། (^F)

en: ^First Solution
dz: ཐབས་དང་པ། (^F)

en: ^Forbid Version
dz: ཐོན་རིམ་མ་ཆོགཔ་བཟོ།(^F)

en: ^Forget new packages
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གསརཔ་ཚུ་སེམས་ཁར་ལས་བརྗེད་ད།(^F)

en: ^Help
dz: གྲོགས་རམ།(^H)

en: ^Hold
dz: འཆང། (^H)

en: ^Install
dz: གཞི་བཙུགས།(^I)

en: ^Install/remove packages
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གཞི་བཙུགས/རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(^I)

en: ^Keep
dz: བཞག(^K)

en: ^Last Solution
dz: མཇུག་གི་ཐབས་ཤེས།

en: ^License
dz: ཆོག་ཐམ།(^L)

en: ^Limit Display
dz: བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ལུ་་ཚད་བཀལ།(^L)

en: ^Miscellaneous
dz: སྣ་ཚོགས།(^M)

en: ^News
dz: གནས་ཚུལ།(^N)

en: ^Next
dz: ཤུལ་མམ།(^N)

en: ^Next Solution
dz: ཤུལ་མམ་གྱི་ཐབས་ལམ། (^N)

en: ^Play Minesweeper
dz: འགས་རྫས་འཕྱག་མི་གཏང་། (^P)

en: ^Prev
dz: ཧེ་མམ།(^P)

en: ^Previous Solution
dz: ཧེ་མམ་གྱི་་ཐབས་ཤེས། (^P)

en: ^Purge
dz: ཕྱིར་བསྐྲད། (^P)

en: ^Quit
dz: སྤང་།(^Q)

en: ^Reload package cache
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་འདྲ་མཛོད་དེ་ཡང་བསྐྱར་མངོན་གསལ་འབད།(^R)

en: ^Remove
dz: རྩ་བསྐྲད། (^R)

en: ^Revert options
dz: གདམ་ཁ་ཚུ་རྒྱབ་ལོག་འབད།(^R)

en: ^UI options
dz: ཡུ་ཨའི་གི་གདམ་ཁ།(^M)

en: ^Un-Limit Display
dz: བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ལུ་ཚད་བཤོལ་འབད།

en: ^Update package list
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་གྱི་ཐོ་ཡིག་དེ་དུས་མཐུན་བཟོ།(^U)

en: ^View Target
dz: དམིགས་གཏད་སྟོན། (^V)

en: abort and quit
dz: བར་བཤོལ་དང་གཤག་ནི།

en: accept the proposed changes
dz: གྲོས་འཆར་བཀོད་ཡོད་པའི་བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་དང་ལེན་འབད།

en: adjust the state of the listed packages, where ACTION is one of:
dz: བྱ་བ་དེ་ཅིག་ཨིན་མི་ ཐོ་བཀོད་འབད་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གི་གནས་ལུགས་དེ་བདེ་སྒྲིག་འབད:

en: broken
dz: ཆག་ཆགཔ།

en: but %s is installed and it is kept back.
dz: དེ་འབདཝ་ད་ %s དེ་གཞི་བཙུགས་འབད་དེ་རྒྱབ་ཁར་ལུ་བཞག་ཡོད།

en: but %s is installed.
dz: དེ་འབདཝ་ད་%s དེ་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡི།

en: but %s is to be installed.
dz: དེ་འབདཝ་ད་%s དེ་གཞི་བཙུགས་འབད་དགོཔ་ཨིན།

en: cold
dz: གྱང་ནི།

en: config-files
dz: རིམ་སྒྲིག་- ཡིག་སྣོད།

en: conflicts with
dz: གཅིག་ཁར་མི་མཐུན་དོ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: continue with the installation
dz: གཞི་བཙུགས་དེ་འཕྲོ་མཐུད་འབད།

en: couldn't replace %s with %s
dz: %sདེ་%sདང་གཅིག་ཁར་ཚབ་བཙུགས་མ་ཚུགས།

en: death
dz: ཤི་རྐྱེན།

en: delete
dz: བཏོན་གཏང་།

en: depends on
dz: ལུ་བརྟེནམ་ཨིན།

en: downgraded
dz: མར་ཕབ་འབད་ཡོདཔ།

en: download: you must specify at least one package to download
dz: ཕབ་ལེན:ཕབ་ལེན་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་ཀྱིས་ཉུང་ཤོས་རང་ཐུམ་སྒྲིལ་གཅིག་གསལ་བཀོད་འབད་དགོཔ་ཨིན།

en: enter the full visual interface
dz: མཐོང་བའི་ངོས་འདྲ་བ་ཆ་ཚང་དེ་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: examine the solution in the visual user interface
dz: ཐབས་ཤེས་དེ་མཐོང་བའི་ལག་ལེན་པ་ངོས་འདྲ་བའི་ནང་ལུ་བརྟག་དཔྱད་འབད།

en: failed to remove %s
dz: %sདེ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ནུག

en: failed to rename %s to %s
dz: %sལས་%sལུ་བསྐྱར་མིང་བཏགས་ནི་དེ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ནུག

en: forbidden upgrade
dz: ཡར་བསྐྱེད་བཀག་དམ་འབད་ཡོདཔ།

en: give up and quit the program
dz: བཀོག་བཞག་སྦེ་ལས་རིམ་དེ་སྤང་།

en: half-config
dz: རིམ་སྒྲིག་-ཕྱད་ཀ

en: half-install
dz: གཞི་བཙུགས་-ཕྱེ་ཀ

en: hold
dz: འཆང་།

en: iconv of %s failed.
dz: %s གི་ངོས་དཔར་ཝི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: install
dz: གཞི་བཙུགས།

en: installed
dz: གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོདཔ་།

en: invisibility
dz: མཐོང་མ་ཚུགསཔ།

en: log report
dz: དྲན་དེབ་སྙན་ཞུ།

en: magic missile
dz: སྒྱུ་འཕྲུལ་གྱི་འཕུར་མདའ།

en: main
dz: ངོ་མ།

en: make_package_view: bad argument!
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་_མཐོང་སྣང་_བཟོ: སྒྲུབ་རྟགས་བྱང་ཉེས!

en: make_package_view: error in arguments -- bad column list for static item
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་_མཐོང་སྣང་_བཟོ: སྒརུབ་རྟགས་ནང་ལུ་འཛོལ་བ་འདུག -- སོར་གནས་རིག་པ་གི་དོན་ལུ་ཀེར་ཐིག་གི་ཐོ་ཡིག་བྱང་ཉེས།

en: make_package_view: error in arguments -- two main widgets??
dz: ཐུམ་སྒྲིལ-མཐོང་སྣང-བཟོ: ,སྒྲུབ་རྟགས་ནང་ལུ་འཛོལ་བ་འདུག -- ཝི་གེཊི་ངོ་མ་གཉིས་ཨིན་ན??

en: make_package_view: no main widget found
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་_མཐོང་སྣང་_བཟོ: ཝི་གེཊི་ངོ་མ་འཚོལ་མ་འཐོབ།

en: mine-help.txt
dz: འགས་རྫས་-གྲོགས་རམ་.ཊི་ཨེགསི་ཊི།

en: move to the next solution
dz: ཤུལ་མམ་གྱི་ཐབས་ཤེས་ལུ་སྤོ་བཤུད་འབད།

en: move to the previous solution
dz: ཧ་མམ་གྱི་ཐབས་ཤེས་ལུ་སྤོ་བཤུད་འབད།

en: no
dz: མེན།

en: no_key
dz: ལྡེ་མིག་མེད།(_k)

en: none
dz: ཅི་མེད།

en: not a real package
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ངོ་མ་མེན་པས།

en: not installed
dz: གཞི་བཙུགས་མ་འབད་བས།

en: not installed (configuration files remain)
dz: གཞི་བཙུགས་མ་འབད་བས།(རིམ་སྒྲིག་གི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ལུས་འོང་།)

en: obsoletes
dz: ཕན་མེདཔ་ཨིན།

en: open: %d; closed: %d; defer: %d; conflict: %d
dz: ཁ་ཕྱེ་: %d; ཁ་བསྡམས་ཡོདཔ་: %d; ཕར་འགྱངས: %d;མི་མཐེན་པ་: %d

en: partially configured
dz: ཆ་ཤས་ཅིག་རིམ་སྒྲིག་འབད་ཡོདཔ།

en: partially installed
dz: ཆ་ཤས་ཅིག་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོདཔ།

en: polymorph
dz: པོ་ལི་མོ་རོཕོ།

en: pre-depends on
dz: ལུ་སྔ་གོང་ལས་བརྟེནམ་ཨིན།

en: purge
dz: ཕྱིར་བསྐྲད།

en: purged
dz: ཕྱིར་བསྐྲད།

en: recommends
dz: འོས་སྦྱོར་འབདཝ་ཨིན།

en: reinstall
dz: སླར་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོདཔ།

en: reject the proposed changes and search for another solution
dz: གྲོས་འཆར་བཀོད་ཡོད་པའི་བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་དང་ལེན་སྤང་སྟེ་ ཐབས་ཤེས་གཞན་མི་འཚོལ་ཞིབ་འབད།

en: replaces
dz: ཚབ་བཙུགསཔ་ཨིན།

en: search: You must provide at least one search term
dz: འཚོལ་ཞིབ་འབད: ཁྱོད་ཀྱིས་ཉུང་ཤོས་རང་འཚོལ་ཞིབ་ཀྱི་ལམ་ལུགས་གཅིག་བྱིན་དགོ

en: second
dz: སྐར་ཆ།

en: seconds
dz: སྐར་ཆག་ཚུ།

en: secret door detection
dz: སྐྱོན་འཛིན་གྱི་གསང་བའི་སྒོ།

en: show information about one or more packages; the package names should follow the 'i'
dz: གཅིག་ཡང་ན་ དེ་ལས་ལྷག་སྟེ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གི་སྐོར་ལས་བརྡ་དོན་ཚུ་སྟོན: ཐུམ་སྒྲིལ་མིང་དེ་གིས་ 'i' གི་རྗེས་སུ་འབྲངས་དགོཔ་ཨིན།

en: show the Debian changelogs of one or more packages; the package names should follow the 'c'
dz: གཅིག་ཡང་ན་དེ་ལས་ལྷག་སྟེ་ཡོད་མི་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚུ་གི་ ཌེ་བི་ཡཱན་ བསྒྱུར་བཅོས་དྲན་དེབ་ཚུ་སྟོན; ཐུམ་སྒྲིལ་མིང་དེ་གིས་ 'c'་གི་རྗེས་སུ་འབྲངས་དགོཔ་ཨིན།

en: sleep
dz: ཉལ་ནི།

en: striking
dz: འབྲེག་ནི།

en: suggests
dz: བསམ་འཆར་བཀོདཔ་ཨིན།

en: toggle between the contents of the solution and an explanation of the solution
dz: སོར་སྟོན་

en: toggle the display of changes in package sizes
dz: བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་གི་བཀྲམ་སྟོན་དེ་ཐུམ་སྒྲིལ་ཚད་ཚུ་གི་ནང་ལུ་སོར་སྟོན་འབད།

en: toggle the display of dependency information
dz: རྟེན་འབྲེལ་བརྡ་དོན་གྱི་བཀྲམ་སྟོན་དེ་སོར་སྟོན་འབད།

en: toggle the display of version numbers
dz: ཐོན་རིམ་ཨང་གྲངས་ཚུ་གི་བཀྲམ་སྟོན་དེ་སོར་སྟོན་འབད།

en: unknown
dz: མ་ཤེསཔ།

en: unpacked
dz: གམ་ཤུབ་ཡོདཔ།

en: upgrade
dz: ཡར་བསྐྱེད།

en: upgraded
dz: ཡར་བསྐྱེད་འབད་ཡོདཔ།

en: virtual
dz: བར་ཅུ་ཡལ།

en: yes
dz: ཨིན།

en: yes_key
dz: ལྡེ་མིག་ཡོད།(_K)
