gst-plugins-base 0.10.30.3 - en to el translation catalogue (167 entries)

en: %s audio RTP depayloader
el: RTP depayloader ήχου %s

en: %s audio RTP payloader
el: RTP payloader ήχου %s

en: %s decoder
el: Αποκωδικοποιητής %s

en: %s demuxer
el: Αποπλέκτης %s

en: %s encoder
el: Κωδικοποιητής %s

en: %s muxer
el: Πολυπλέκτης %s

en: %s protocol source
el: Πηγή πρωτοκόλλου %s

en: %s video RTP depayloader
el: RTP depayloader βίντεο %s

en: %s video RTP payloader
el: RTP payloader βίντεο %s

en: A %s plugin is required to play this stream, but not installed.
el: Απαιτείται μια πρόσθετη λειτουργία %s για την αναπαραγωγή αυτής της ροής, αλλά δεν έχει εγκατασταθεί.

en: A subtitle stream was detected, but no video stream.
el: Ανιχνεύθηκε ροή υποτίτλων αλλά όχι ροή βίντεο.

en: APE tag
el: Ετικέτα APE

en: Apple Lossless Audio (ALAC)
el: Μη απωλεστικός ήχος της Apple (ALAC)

en: Audio CD source
el: Πηγή CD ήχου

en: Bass
el: Μπάσα

en: Both autoaudiosink and %s elements are missing.
el: Λείπουν και τα δύο στοιχεία autoaudiosink και %s.

en: Both autoaudiosink and %s elements are not working.
el: Και τα δύο στοιχεία autoaudiosink και %s δεν δουλεύουν.

en: Both autoaudiosink and alsasink elements are missing.
el: Λείπουν και τα δύο στοιχεία autoaudiosink και alsasink.

en: Both autovideosink and %s elements are missing.
el: Λείπουν και τα δύο στοιχεία autoaudiosink και %s.

en: Both autovideosink and %s elements are not working.
el: Λείπουν και τα δύο στοιχεία autovideosink και %s.

en: Both autovideosink and xvimagesink elements are missing.
el: Λείπουν και τα δύο στοιχεία autovideosink και xvimagesink.

en: CYUV Lossless
el: Μη απωλεστικός CYUV

en: Can't play a text file without video or visualizations.
el: Αδυναμία αναπαραγωγής αρχείου κειμένου χωρίς βίντεο ή οπτικοποίηση.

en: Can't record audio fast enough
el: Αδυναμία εγγραφής ήχου αρκετά γρήγορα

en: Capture
el: Σύλληψη

en: Configured audiosink %s is not working.
el: Το διαμορφωμένο audiosink %s δεν δουλεύει.

en: Configured videosink %s is not working.
el: Το διαμορφωμένο videosink %s δεν δουλεύει.

en: Connection to %s:%d refused.
el: Άρνηση σύνδεσης σε %s:%d.

en: Could not close vfs file "%s".
el: Αδυναμία κλεισίματος αρχείου vfs «%s».

en: Could not create "decodebin" element.
el: Αδυναμία δημιουργία στοιχείου «decodebin».

en: Could not determine type of stream
el: Αδυναμία προσδιορισμού τύπου ροής

en: Could not open CD device for reading.
el: Αδυναμία ανοίγματος συσκευής CD για ανάγνωση.

en: Could not open audio device for playback.
el: Αδυναμία ανοίγματος συσκευής για αναπαραγωγή.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
el: Αδυναμία ανοίγματος συσκευής ήχου για αναπαραγωγή. Η συσκευή χρησιμοποιείται από άλλη εφαρμογή.

en: Could not open audio device for recording.
el: Αδυναμία ανοίγματος συσκευής ήχου για εγγραφή.

en: Could not open audio device for recording. Device is being used by another application.
el: Αδυναμία ανοίγματος συσκευής ήχου για εγγραφή. Η συσκευή χρησιμοποιείται από άλλη εφαρμογή.

en: Could not open device "%s" for reading and writing.
el: Αδυναμία ανοίγματος συσκευής «%s» για ανάγνωση και εγγραφή.

en: Could not open device for playback in %d-channel mode.
el: Αδυναμία ανοίγματος συσκευής για αναπαραγωγή %d-καναλιών.

en: Could not open device for playback in mono mode.
el: Αδυναμία ανοίγματος συσκευής για μονοφωνική αναπαραγωγή.

en: Could not open device for playback in stereo mode.
el: Αδυναμία ανοίγματος συσκευής για στερεοφωνική αναπαραγωγή.

en: Could not open device for recording in %d-channel mode
el: Αδυναμία ανοίγματος συσκευής για εγγραφή %d-καναλιών.

en: Could not open device for recording in mono mode.
el: Αδυναμία ανοίγματος συσκευής για μονοφωνική εγγραφή.

en: Could not open device for recording in stereo mode.
el: Αδυναμία ανοίγματος συσκευής για στερεοφωνική εγγραφή.

en: Could not open vfs file "%s" for writing: %s.
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου vfs «%s» για εγγραφή: %s.

en: Could not read CD.
el: Αδυναμία ανάγνωσης CD.

en: Could not seek CD.
el: Αδυναμία αναζήτησης CD.

en: Custom text sink element is not usable.
el: Το προσαρμοσμένο στοιχείο text sink δεν είναι λειτουργικό.

en: DVD source
el: Πηγή DVD

en: Device "%s" does not exist.
el: Η συσκευή «%s» δεν υπάρχει.

en: Device "%s" is already being used.
el: Η συσκευή «%s» χρησιμοποιείται ήδη.

en: Digital zoom ratio used when capturing an image
el: Ο λόγος ψηφιακού ζουμ που χρησιμοποιήθηκε κατά τη λήψη μιας εικόνας

en: DivX MPEG-4 Version %d
el: DivX MPEG-4 Έκδοση %d

en: Error while sending data to "%s:%d".
el: Σφάλμα κατά την αποστολή δεδομένων σε «%s:%d».

en: Error while sending gdp header data to "%s:%d".
el: Σφάλμα κατά την αποστολή δεδομένων κεφαλίδας gdp σε «%s:%d».

en: Error while sending gdp payload data to "%s:%d".
el: Σφάλμα κατά την αποστολή δεδομένων φόρτου gdp σε «%s:%d».

en: Error while writing to file "%s".
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή στο αρχείο «%s».

en: Failed to read tag: not enough data
el: Αποτυχία ανάγνωσης ετικέτας: δεν υπάρχουν αρκετά δεδομένα

en: Focal length of the lens used capturing the image, in mm
el: Το εστιακό μήκος του φακού που χρησιμοποιήθηκε κατά τη λήψη της εικόνας, σε mm

en: Focal ratio (f-number) used when capturing the image
el: Εστιακός λόγος (f-number ή f-stop) που χρησιμοποιήθηκε κατά τη λήψη της εικόνας

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC)
el: Ελεύθερος μη απωλεστικός κωδικοποιητής ήχου (FLAC)

en: GStreamer element %s
el: Στοιχείο %s του GStreamer

en: ICY internet radio
el: Διαδικτυακό ραδιόφωνο ICY

en: ID3 tag
el: Ετικέτα ID3

en: If the flash fired while capturing an image
el: Αν ενεργοποιήθηκε το φλας κατά τη λήψη μιας εικόνας

en: Internal data stream error.
el: Σφάλμα εσωτερικής ροής δεδομένων.

en: Invalid URI "%s".
el: Μη έγκυρο URI «%s».

en: Invalid subtitle URI "%s", subtitles disabled.
el: Μη έγκυρο URI υποτίτλων «%s», υπότιτλοι απενεργοποιήθηκαν.

en: Kate subtitle format
el: Μορφή υποτίτλων Kate

en: Line-in
el: Είσοδος γραμμής

en: Lossless MSZH
el: Μη απωλεστικός MSZH

en: Lossless True Audio (TTA)
el: Μη απωλεστικός αληθής ήχος (TTA)

en: Master
el: Γενικός

en: Media (image/video) intended horizontal pixel density in ppi
el: Η σκοπούμενη οριζόντια πυκνότητα εικονοστοιχείων (pixel) του μέσου (εικόνα/βίντεο) σε ppi

en: Media (image/video) intended vertical pixel density in ppi
el: Η σκοπούμενη κάθετη πυκνότητα εικονοστοιχείων (pixel) του μέσου (εικόνα/βίντεο) σε ppi

en: Microphone
el: Μικρόφωνο

en: Microsoft Media Server (MMS) protocol source
el: Πηγή πρωτοκόλλου Microsoft Media Server (MMS)

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
el: Λείπει το στοιχείο '%s' - ελέγξτε την εγκατάσταση του GStreamer.

en: MusicBrainz album ID
el: MusicBrainz ID άλμπουμ

en: MusicBrainz album artist ID
el: MusicBrainz ID καλλιτέχνη άλμπουμ

en: MusicBrainz artist ID
el: MusicBrainz ID καλλιτέχνη

en: MusicBrainz track ID
el: MusicBrainz ID κομματιού

en: No URI handler implemented for "%s".
el: Δεν έχει υλοποιηθεί χειριστής URI για «%s».

en: No URI specified to play from.
el: Δεν ορίσθηκε URI από το οποίο θα γίνει αναπαραγωγή.

en: No decoder available for type '%s'.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμος αποκωδικοποιητής για τον τύπο '%s'.

en: No device specified.
el: Δεν ορίσθηκε συσκευή.

en: No filename given
el: Δεν δόθηκε όνομα αρχείου

en: No volume control found
el: Δεν βρέθηκε ρυθμιστικό έντασης

en: Only a subtitle stream was detected. Either you are loading a subtitle file or some other type of text file, or the media file was not recognized.
el: Ανιχνεύθηκε μόνο μια ροή υποτίτλων. Είτε φορτώνετε ένα αρχείο υποτίτλων ή κάποιο άλλο τύπο αρχείου κειμένου, ή το αρχείο πολυμέσων δεν αναγνωρίσθηκε.

en: PC Speaker
el: Ηχείο υπολογιστή

en: Playback
el: Αναπαραγωγή

en: Plugin or element of unknown type
el: Πρόσθετη λειτουργία ή στοιχείο άγνωστου τύπου

en: RTSP streams cannot be played yet.
el: Ροές RTSP δεν μπορούν να αναπαραχθούν ακόμα.

en: Raw %d-bit PCM audio
el: Καθαρός %d-bit PCM ήχος

en: Raw %d-bit floating-point audio
el: Καθαρός ήχος %d-bit floating-point

en: Raw PCM audio
el: Καθαρός ήχος PCM

en: Raw floating-point audio
el: Καθαρός floating-point ήχος

en: Real Time Streaming Protocol (RTSP) source
el: Πηγή Real Time Streaming Protocol (RTSP)

en: Run-length encoding
el: Κωδικοποίηση Run-length

en: Sami subtitle format
el: Μορφή υποτίτλων Sami

en: Shutter speed used when capturing an image, in seconds
el: Ταχύτητα κλείστρου κατά τη λήψη μιας εικόνας, σε δευτερόλεπτα

en: Source element is invalid.
el: Το στοιχείο προέλευσης δεν είναι έγκυρο.

en: Synth
el: Συνθεσάιζερ

en: TMPlayer subtitle format
el: Μορφή υποτίτλων TMPlayer

en: The ISO speed used when capturing an image
el: Η ταχύτητα ISO που χρησιμοποιήθηκε κατά τη λήψη μιας εικόνας

en: The autoaudiosink element is missing.
el: Το στοιχείο autoaudiosink λείπει.

en: The autoaudiosink element is not working.
el: Το στοιχείο autoaudiosink δεν δουλεύει.

en: The autovideosink element is missing.
el: Το στοιχείο autovideosink λείπει.

en: The autovideosink element is not working.
el: Το στοιχείο autovideosink δεν δουλεύει.

en: The direction of contrast processing applied when capturing an image
el: Η κατεύθυνση της επεξεργασίας της αντίθεσης που εφαρμόσθηκε κατά τη λήψη μιας εικόνας

en: The direction of saturation processing applied when capturing an image
el: Η κατεύθυνση της επεξεργασίας του κορεσμού  που εφαρμόσθηκε κατά τη λήψη μιας εικόνας

en: The direction of sharpness processing applied when capturing an image
el: Η κατεύθυνση της επεξεργασίας της ευκρίνειας  που εφαρμόσθηκε κατά τη λήψη μιας εικόνας

en: The exposure mode used when capturing an image
el: Ο τρόπος έκθεσης που χρησιμοποιήθηκε για τη λήψη μιας εικόνας

en: The exposure program used when capturing an image
el: Το πρόγραμμα έκθεσης που χρησιμοποιήθηκε για τη λήψη μιας εικόνας

en: The metering mode used while determining exposure for capturing an image
el: Ο τρόπος φωτομέτρησης που χρησιμοποιήθηκε για τη λήψη μιας εικόνας

en: The overall gain adjustment applied on an image
el: Η συνολική προσαρμογή κέρδους που εφαρμόσθηκε σε μια εικόνα

en: The scene capture mode used when capturing an image
el: Ο τρόπος σύλληψης σκηνής που χρησιμοποιήθηκε για τη λήψη μιας εικόνας

en: The selected flash mode while capturing an image
el: Η επιλεγμένη κατάσταση λειτουργίας του φλας κατά τη λήψη μιας εικόνας

en: The source or type of device used for the capture
el: Η πηγή ή ο τύπος της συσκευής που χρησιμοποιήθηκε για τη λήψη μιας εικόνας

en: The white balance mode set when capturing an image
el: Η ισορροπία λευκού που ορίσθηκε κατά τη λήψη μιας εικόνας

en: This CD has no audio tracks
el: Αυτό το CD δεν έχει ηχητικά κομμάτια

en: This appears to be a text file
el: Αυτό φαίνεται να είναι αρχείο κειμένου

en: This is not a media file
el: Αυτό δεν είναι αρχείο πολυμέσων

en: This stream type cannot be played yet.
el: Αυτός ο τύπος ροής δεν μπορεί να αναπαραχθεί ακόμη.

en: Treble
el: Πρίμα

en: Uncompressed Gray Image
el: Ασυμπίεστη εικόνα κλίμακας του γκρι

en: Uncompressed YUV
el: Ασυμπίεστο YUV

en: Uncompressed black and white Y-plane
el: Ασυμπίεστο ασπρόμαυρο Y-plane

en: Uncompressed packed YUV 4:1:0
el: Ασυμπίεστο packed YUV 4:1:0

en: Uncompressed packed YUV 4:1:1
el: Ασυμπίεστο packed YUV 4:1:1

en: Uncompressed packed YUV 4:2:2
el: Ασυμπίεστο packed YUV 4:2:2

en: Uncompressed packed YUV 4:4:4
el: Ασυμπίεστο packed YUV 4:4:4

en: Uncompressed packed YVU 4:1:0
el: Ασυμπίεστο packed YVU 4:1:0

en: Uncompressed palettized %d-bit %s
el: Ασυμπίεστο palettized %d-bit %s

en: Uncompressed planar YUV 4:1:1
el: Ασυμπίεστο planar YUV 4:1:1

en: Uncompressed planar YUV 4:2:0
el: Ασυμπίεστο planar YUV 4:2:0

en: Uncompressed planar YUV 4:2:2
el: Ασυμπίεστο planar YUV 4:2:2

en: Uncompressed planar YVU 4:2:0
el: Ασυμπίεστο planar YVU 4:2:0

en: Unknown decoder element
el: Άγνωστο στοιχείο αποκωδικοποιητή

en: Unknown element
el: Άγνωστο στοιχείο

en: Unknown encoder element
el: Άγνωστο στοιχείο κωδικοποιητή

en: Unknown sink element
el: Άγνωστο στοιχείο απαγωγής

en: Unknown source element
el: Άγνωστο στοιχείο πηγής

en: You do not have a decoder installed to handle this file. You might need to install the necessary plugins.
el: Δεν έχετε εγκατεστημένο αποκωδικοποιητή για να χειριστεί αυτό το αρχείο. Μπορεί να χρειάζεται να εγκαταστήσετε τις απαραίτητες πρόσθετες λειτουργίες.

en: album ID
el: ID άλμπουμ

en: album artist ID
el: ID καλλιτενη άλμπουμ

en: artist ID
el: ID καλλιτέχνη

en: capturing contrast
el: αντίθεση λήψης

en: capturing digital zoom ratio
el: λόγος ψηφιακού ζουμ λήψης

en: capturing exposure mode
el: τρόπος έκθεσης λήψης

en: capturing exposure program
el: πρόγραμμα έκθεσης λήψης

en: capturing flash fired
el: ενεργοποίηση φλας στη λήψη

en: capturing flash mode
el: κατάσταση φλας λήψης

en: capturing focal length
el: εστιακό μήκος λήψης

en: capturing focal ratio
el: εστιακός λόγος λήψης

en: capturing gain adjustment
el: προσαρμογή κέρδους λήψης

en: capturing iso speed
el: ταχύτητα iso λήψης

en: capturing metering mode
el: τρόπος φωτομέτρησης λήψης

en: capturing saturation
el: κορεσμός λήψης

en: capturing scene capture type
el: τύπος σύλληψης σκηνής της λήψης

en: capturing sharpness
el: ευκρίνεια λήψης

en: capturing shutter speed
el: ταχύτητα κλείστρου λήψης

en: capturing source
el: πηγή λήψης

en: capturing white balance
el: ισορροπία λευκού λήψης

en: image horizontal ppi
el: οριζόντια ppi εικόνας

en: image vertical ppi
el: κάθετα ppi εικόνας

en: track ID
el: ID κομματιού

en: track TRM ID
el: TRM ID κομματιού
