aptitude - en to gl translation catalogue (1031 entries)

en: 
     Tasks are groups of packages which provide an easy way to select a predefined set of packages for a particular purpose.
gl: 
     As tarefas son grupos de paquetes que fornecen un xeito doado de seleccionar un conxunto predefinido de paquetes para unha finalidade determinada.

en: 
     These packages have not yet been classified in debtags, or the debtags database is not present (installing debtags may correct this problem).
gl: 
     Eses paquetes aínda non están clasificados en debtags, ou a base de datos de debtags non está presente (instalar debtags pode solucionar este problema).

en: 
    Current library versions:
gl: 
    Versións actuais das bibliotecas:

en: 
    Dependency information will be shown.
gl: 
    Hase amosar información sobre as dependencias.

en: 
    Dependency information will not be shown.
gl: 
    Non se ha amosar información sobre as dependencias.

en: 
    Size changes will be shown.
gl: 
    Hanse amosar os cambios de tamaño.

en: 
    Size changes will not be shown.
gl: 
    Non se han amosar os cambios de tamaño.

en: 
    Versions will be shown.
gl: 
    Hanse amosar as versións.

en: 
    Versions will not be shown.
gl: 
    Non se han amosar as versións.

en:                   This aptitude does not have Super Cow Powers.
gl:                   Esta versión de aptitude non ten poderes de Super Vaca.

en:        aptitude [options] <action> ...
gl:          aptitude [opcións] <acción> ...

en:     %s in %d %s
gl:     %s en %d %s

en:     ++   --> ENQUEUING
gl:     ++   --> A INTRODUCIR NA COLA

en:     ++   --> ENQUEUING %s Provides %s
gl:     ++   --> A INTRODUCIR NA COLA %s Fornece %s

en:     ++   --> skipping conflict
gl:     ++   --> a omitir o conflicto

en:     ++   --> skipping, not a conflict
gl:     ++   --> a omitir, non é un conflicto

en:     ++   --> skipping, not relevant according to params
gl:     ++   --> a omitir, non é relevante de acordo cos parámetros

en:     ++   --> skipping, parent is not the selected version
gl:     ++   --> a omitir, o pai non é a versión seleccionada

en:     ++   --> skipping, the dep is satisfied by the current version
gl:     ++   --> a omitir, a dependencia queda satisfeita coa versión actual

en:     ++   --> skipping, version check failed
gl:     ++   --> a omitir, a comprobación de versión fallou

en:     ++ Examining %F
gl:     ++ A examinar %F

en:   %S*%N %s [version %s]%n
gl:   %S*%N %s [versión %s]%n

en:   Actions (if none is specified, aptitude will enter interactive mode):
gl:   Accións (se non se especifica ningunha, hase entrar en modo interactivo):

en:   Apt version: %s
gl:   Versión de apt: %s

en:   Ept support disabled.
gl:   Soporte de ept desactivado.

en:   Ept support enabled.
gl:   Soporte de ept activado.

en:   NCurses version %s
gl:   Versión de NCurses: %s

en:   NCurses version: %s
gl:   Versión de NCurses: %s

en:   NCurses version: Unknown
gl:   Versión de NCurses: Descoñecida

en:   Options:
gl:   Opcións:

en:   apt version %d.%d.%d
gl:   apt versión %d.%d.%d

en:   cwidget version: %s
gl:   Versión de cwidget: %s

en:   libsigc++ version: %s
gl:   Versión de libsigc++: %s

en:  (provided by %F)
gl:  (fornecido por %F)

en:  --with(out)-recommends	Specify whether or not to treat recommends as
                    strong dependencies.
gl:  --with(out)-recommends	Indicar se hai que tratar as recomendacións coma
                    dependencias fortes.

en:  -D             Show the dependencies of automatically changed packages.
gl:  -D             Amosar as dependencias dos paquetes cambiados automaticamente.

en:  -F format      Specify a format for displaying search results; see the manual.
gl:  -F formato     Indicar un formato para os resultados das buscas; vexa o manual.

en:  -O order       Specify how search results should be sorted; see the manual.
gl:  -O orde        Indicar como ordear os resultados das buscas; vexa o manual.

en:  -P             Always prompt for confirmation of actions.
gl:  -P             Pedir sempre confirmación para as accións.

en:  -S fname       Read the aptitude extended status info from fname.
gl:  -S nomef       Ler a información de estado estendido de nomef.

en:  -V             Show which versions of packages are to be installed.
gl:  -V             Amosar as versións dos paquetes a instalar.

en:  -Z             Show the change in installed size of each package.
gl:  -Z             Amosar o cambio no tamaño instalado de cada paquete.

en:  -d             Only download packages, do not install or remove anything.
gl:  -d             Só descargar os paquetes, non instalar ou eliminar nada.

en:  -f             Aggressively try to fix broken packages.
gl:  -f             Tentar arranxar de xeito agresivo os paquetes rotos.

en:  -h             This help text.
gl:  -h             Este texto de axuda.

en:  -i             Perform an install run on startup.
gl:  -i             Realizar unha instalación ao arrincar.

en:  -o key=val     Directly set the configuration option named 'key'.
gl:  -o clave=valor  Establecer a opción de configuración chamada "clave".

en:  -q             In command-line mode, suppress the incremental progress
                    indicators.
gl:  -q             No modo de liña de ordes, eliminar os indicadores de progreso.

en:  -s             Simulate actions, but do not actually perform them.
gl:  -s             Simular accións pero non realizalas.

en:  -t [release]   Set the release from which packages should be installed.
gl:  -t [distro]    Indicar de que distribución hai que instalar os paquetes.

en:  -u             Download new package lists on startup.
gl:  -u             Descargar novas listas de paquetes ao arrincar.

en:  -v             Display extra information. (may be supplied multiple times).
gl:  -v             Amosar información extra (pode indicarse varias veces).

en:  -w width       Specify the display width for formatting search results.
gl:  -w anchura     Indicar a anchura para formatar os resultados das buscas.

en:  -y             Assume that the answer to simple yes/no questions is 'yes'.
gl:  -y             Supoñer que a resposta ás preguntas simples de si/non é "si".

en:  [ %i%% ] (%sB/s, %s remaining)
gl:  [ %i%% ] (%sB/s, %s restantes)

en:  [ %i%% ] (stalled)
gl:  [ %i%% ] (detido)

en:  [Working]
gl:  [A traballar]

en:  [held]
gl:  [retido]

en:  autoclean    - Erase old downloaded package files.
gl:  autoclean    - Borrar os ficheiros de paquetes descargados vellos.

en:  changelog    - View a package's changelog.
gl:  changelog    - Amosar o rexistro de cambios dun paquete.

en:  clean        - Erase downloaded package files.
gl:  clean        - Borrar os ficheiros de paquetes descargados.

en:  download     - Download the .deb file for a package.
gl:  download     - Descargar o ficheiro .deb dun paquete.

en:  forbid-version - Forbid aptitude from upgrading to a specific package version.
gl:  forbid-version - Impedir que aptitude actualice un paquete a unha versión.

en:  forget-new   - Forget what packages are "new".
gl:  forget-new   - Esquecer que paquetes son "novos".

en:  full-upgrade - Perform an upgrade, possibly installing and removing packages.
gl:  full-upgrade - Facer unha actualización, quizais instalando e borrando paquetes.

en:  hold         - Place packages on hold.
gl:  hold         - Reter paquetes.

en:  install      - Install/upgrade packages.
gl:  install      - Instalar/actualizar paquetes.

en:  markauto     - Mark packages as having been automatically installed.
gl:  markauto     - Marcar paquetes coma se fosen instalados automaticamente.

en:  or
gl:  ou

en:  or
gl:  ou

en:  purge        - Remove packages and their configuration files.
gl:  purge        - Eliminar paquetes e os seus ficheiros de configuración.

en:  reinstall    - Download and (possibly) reinstall a currently installed package.
gl:  reinstall    - Descargar e (tal vez) reinstalar un paquete xa instalado.

en:  remove       - Remove packages.
gl:  remove       - Eliminar paquetes.

en:  safe-upgrade - Perform a safe upgrade.
gl:  safe-upgrade - Realizar unha actualización segura.

en:  search       - Search for a package by name and/or expression.
gl:  search       - Buscar un paquete por nome e/ou expresión.

en:  show         - Display detailed information about a package.
gl:  show         - Amosar información detallada sobre un paquete.

en:  unhold       - Cancel a hold command for a package.
gl:  unhold       - Cancelar a retención dun paquete.

en:  unmarkauto   - Mark packages as having been manually installed.
gl:  unmarkauto   - Marcar paquetes coma se fose instalados manualmente.

en:  update       - Download lists of new/upgradable packages.
gl:  update       - Descargar as listas de paquetes novos/actualizables.

en:  which is a virtual package.
gl:  que é un paquete virtual.

en:  why          - Show the manually installed packages that require a package, or
                    why one or more packages would require the given package.
gl:  why          - Amosar os paquetes instalados manualmente que requiren un
                    paquete, ou por que un ou máis paquetes habían requirir o
                    paquete indicado.

en:  why-not      - Show the manually installed packages that lead to a conflict
                    with the given package, or why one or more packages would
                    lead to a conflict with the given package if installed.
gl:  why-not      - Amosar os paquetes instalados manualmente que conducen a
                    un conflicto co paquete indicado, ou por que un ou máis
                    paquetes habían conducir a un conflicto co paquete indicado
                    se se instalaran.

en: "%s" exists in the package database, but it is not a
    real package and no package provides it.
gl: "%s" existe na base de datos de paquetes, pero non é un
    paquete de verdade e ningún paquete o fornece.

en: "%s" is a virtual package provided by:
gl: "%s" é un paquete virtual fornecido por:

en: #Broken
gl: #Rotos

en: #Broken: %ld
gl: #Rotos: %ld

en: %B%s%b cannot be upgraded now, but if it could be, it would still be held at version %B%s%b.
gl: %B%s%b non se pode actualizar agora, pero se se puidera, reteríase na versión %B%s%b.

en: %B%s%b could be upgraded to version %B%s%b, but it is being held at version %B%s%b.
gl: %B%s%b púidose actualizar á version %B%s%b, pero estase a reter na versión %B%s%b.

en: %B%s%b is currently installed.
gl: %B%s%b está instalado actualmente.

en: %B%s%b is not currently installed.
gl: %B%s%b non está instalado actualmente.

en: %B%s%b is only partly installed; its installation will be completed.
gl: %B%s%b só está parcialmente instalado; hase completar a súa instalación.

en: %B%s%b was installed automatically;  it is being removed because all of the packages which depend upon it are being removed:
gl: %B%s%b instalouse automaticamente; vaise eliminar porque tódolos paquetes dos que depende se han eliminar:

en: %B%s%b will be automatically installed to satisfy the following dependencies:
gl: %B%s%b hase instalar automaticamente para satisfacer as seguintes dependencias:

en: %B%s%b will be automatically removed because of dependency errors:
gl: %B%s%b hase eliminar automaticamente por erros de dependencias:

en: %B%s%b will be downgraded.
gl: Hase desactualizar %B%s%b.

en: %B%s%b will be installed.
gl: Hase instalar %B%s%b.

en: %B%s%b will be re-installed.
gl: Hase reinstalar %B%s%b.

en: %B%s%b will be removed.
gl: Hase eliminar %B%s%b.

en: %B%s%b will be upgraded from version %B%s%b to version %B%s%b.
gl: %B%s%b hase actualizar dende a versión %B%s%b á versión %B%s%b.

en: %B%s%b will not be upgraded to the forbidden version %B%s%b.
gl: %B%s%b non se ha actualizar á versión prohibida %B%s%b.

en: %B%s%b will not be upgraded to version %B%s%b, to avoid breaking the following dependencies:
gl: %B%s%b non se ha actualizar á versión %B%s%b para evitar romper as seguintes dependencias:

en: %BChoice:%b
gl: %BElección:%b

en: %BDefault:%b
gl: %BPor defecto:%b

en: %BDowngrade%b the following packages:%n
gl: %BDesactualizar%b os seguintes paquetes:%n

en: %BInstall%b the following packages:%n
gl: %BInstalar%b os seguintes paquetes:%n

en: %BKeep%b the following packages at their current version:%n
gl: %BConservar%b os seguintes paquetes na súa versión actual:%n

en: %BOption:%b
gl: %BOpción:%b

en: %BRemove%b the following packages:%n
gl: %BEliminar%b os seguintes paquetes:%n

en: %BUpgrade%b the following packages:%n
gl: %BActualizar%b os seguintes paquetes:%n

en: %BValue:%b
gl: %BValor:%b

en: %BWARNING%b: untrusted versions of the following packages will be installed!%n%nUntrusted packages could %Bcompromise your system's security%b.  You should only proceed with the installation if you are certain that this is what you want to do.%n%n
gl: %BAVISO%b: hanse instalar versións non confiables dos seguintes paquetes.%n%nOs paquetes non confiables poden %Bcomprometer a seguridade do seu sistema%b. Só debería continuar a instalación se está seguro de que é o que quere facer.%n%n

en: %F: This version of %s is from an %Buntrusted source%b!  Installing this package could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
gl: %F: Esta versión de %s procede dunha %Bfonte non confiable%b. Ao instalar este paquete podería permitir a un individuo malicioso danar ou tomar control do seu sistema.

en: %d broken [%+d] | %d broken [%+d]
gl[0]: %d roto [%+d]
gl[1]: %d rotos [%+d]

en: %d downgrade | %d downgrades
gl[0]: %d desactualización
gl[1]: %d desactualizacións

en: %d install | %d installs
gl[0]: %d instalación
gl[1]: %d instalacións

en: %d keep | %d keeps
gl[0]: %d conservado
gl[1]: %d conservados

en: %d new [%+d] | %d new [%+d]
gl[0]: %d novo [%+d]
gl[1]: %d novos [%+d]

en: %d removal | %d removals
gl[0]: %d eliminación
gl[1]: %d eliminacións

en: %d update [%+d] | %d updates [%+d]
gl[0]: %d actualización [%+d]
gl[1]: %d actualizacións [%+d]

en: %d upgrade | %d upgrades
gl[0]: %d actualización
gl[1]: %d actualizacións

en: %i/%i mines  %d %s
gl: %i/%i minas  %d %s

en: %ls: Apply
gl: %ls: Aplicar

en: %ls: Examine
gl: %ls: Examinar

en: %ls: Menu  %ls: Help  %ls: Quit  %ls: Update  %ls: Download/Install/Remove Pkgs
gl: %ls: Menú  %ls: Axuda  %ls: Saír  %ls: Actualizar  %ls: Descargar/Inst/Elim paquetes

en: %ls: Next
gl: %ls: Seguinte

en: %ls: Previous
gl: %ls: Anterior

en: %lu downgraded,
gl: %lu desactualizados,

en: %lu packages upgraded, %lu newly installed,
gl: %lu paquetes actualizados, %lu instalados,

en: %lu reinstalled,
gl: %lu reinstalados,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
gl: %lu hanse eliminar e %lu sen actualizar.

en: %n%nSome files were not downloaded successfully.
gl: %n%nAlgúns ficheiros non se descargaron con éxito.

en: %s %s compiled at %s %s
gl: %s %s compilado en %s %s

en: %s breaks %s
gl: %s rompe %s

en: %s changes
gl: Cambios de %s

en: %s conflicts with %s
gl: %s ten conflictos con %s

en: %s conflicts with %s [provided by %s %s]
gl: %s ten conflictos con %s [fornecido por %s %s]

en: %s depends upon %s
gl: %s depende de %s

en: %s deps
gl: Dependencias de %s

en: %s has no version named "%s"
gl: %s non ten unha versión "%s"

en: %s info
gl: Información de %s

en: %s is already installed at the requested version (%s)
gl: %s xa está instalado na versión solicitada (%s)

en: %s is an essential package!%n%nAre you sure you want to remove it?%nType '%s' if you are.
gl: ¡%s é un paquete esencial!%n%n¿Está seguro de querer eliminalo?%nEscriba "%s" se o está.

en: %s is not an official Debian package, cannot display its changelog.
gl: %s non é un paquete Debian oficial; non se pode amosar o seu rexistro de cambios.

en: %s is not currently installed, so it will not be reinstalled.
gl: %s non está instalado agora, así que non se ha reinstalar.

en: %s is readable but not writable; unable to write configuration file.
gl: %s pódese ler pero non escribir; non se puido gravar o ficheiro de configuración

en: %s obsoletes %s
gl: %s fai obsoleto a %s

en: %s pre-depends upon %s
gl: %s pre-depende de %s

en: %s recommends %s
gl: %s recomenda %s

en: %s replaces %s
gl: %s substitúe a %s

en: %s reverse deps
gl: Dependencias inversas de %s

en: %s suggests %s
gl: %s suxire %s

en: %s versions
gl: Versións de %s

en: %s%s; will be downgraded [%s -> %s]
gl: %s%s; hase desactualizar [%s -> %s]

en: %s%s; will be installed
gl: %s%s; hase instalar

en: %s%s; will be installed automatically
gl: %s%s; hase instalar automaticamente

en: %s%s; will be upgraded [%s -> %s]
gl: %s%s; hase actualizar [%s -> %s]

en: %s: this command requires at least one argument (the package to query).
gl: %s: esta orde precisa de alomenos un argumento (o paquete a consultar).

en: %s: too few arguments; expected at least a tag name and a package.
gl: %s: fornecéronse menos argumentos dos esperados; é preciso alomenos un nome de etiqueta e un paquete.

en: %s; version %s will be installed
gl: %s; hase instalar a versión %s

en: %s; version %s will be installed automatically
gl: %s; hase instalar automaticamente a versión %s

en: %s; will be purged
gl: %s; hase purgar

en: %s; will be purged because nothing depends on it
gl: %s; hase purgar porque nada depende del

en: %s; will be removed
gl: %s; hase eliminar

en: %s; will be removed because nothing depends on it
gl: %s; hase eliminar porque nada depende del

en: %sB of disk space will be freed
gl: Hanse liberar %sB de espazo no disco

en: %sB of disk space will be used
gl: Hanse ocupar %sB de espazo no disco

en: '&BD' to install the build-dependencies of a package.
gl: "&BD" para instalar as dependencias de compilación dun paquete.

en: '&M' to mark packages as automatically installed
gl: "&M" para marcar paquetes coma instalados automaticamente

en: '&m' to mark packages as manually installed
gl: "&m" para marcar paquetes coma instalados manualmente

en: '+' to install packages
gl: "+" para instalar paquetes

en: '+M' to install packages and immediately flag them as automatically installed
gl: "+M" para instalar paquetes e marcalos coma instalados automaticamente

en: '-' to remove packages
gl: "-" para eliminar paquetes

en: ':' to keep packages in their current state without placing them on hold
gl: ":" para conservar os paquetes no seu estado actual sen os reter

en: '=' to place packages on hold
gl: "=" para reter paquetes

en: '_' to purge packages
gl: "_" para purgar paquetes

en: *** ERROR: search aborted by fatal exception.  You may continue
               searching, but some solutions will be unreachable.
gl: *** ERRO: a busca quedou cancelada por unha excepción grave. Pode
              seguir a buscar, pero non se han poder obter algunhas solucións.

en: *** No more solutions available ***
gl: *** Non hai máis solucións ***

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations is 'true'!
gl: *** AVISO ***   Ignóranse estas violacións de confianza porque
                    %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations é 'true'

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      Apt::Get::AllowUnauthenticated is 'true'!
gl: *** AVISO ***   Ignóranse estas violacións de confianza porque
                    Apt::Get::AllowUnauthenticated é 'true'

en: -> Leave the dependency "%s recommends %s" unresolved.
gl: -> Deixar sen resolver a dependencia "%s recomenda %s".

en: -o requires an argument of the form key=value, got %s
gl: -o precisa dun argumento da forma clave=valor, recibiuse %s

en: 30 8 8 1 1 40 14 14 11 10 35 9 10 2 1 1 10 9 12 30 17 15
gl: 30 8 8 1 1 40 14 14 11 10 35 9 10 2 1 1 10 9 12 30 18 15

en: <N/A>
gl: <N/D>

en: <NULL>
gl: <NULO>

en: <none>
gl: <ningún>

en: ===============================================================================
    
    Log complete.
gl: ===============================================================================
    
    Rexistro completo.

en: A little dart shoots out at you!  You are hit by a little dart!  --More--
gl: ¡Un pequeno dardo sae disparado! ¡Es alcanzado por un pequeno dardo!  --Máis--

en: A package failed to install.  Trying to recover:
gl: Non se puido instalar un paquete. Téntase recuperar:

en: A package-list update or install run is already taking place.
gl: Xa se está a realizar unha actualización de lista de paquetes ou instalación.

en: Abandoning all efforts to resolve these dependencies.
gl: Abandónanse tódolos esforzos por resolver estas dependencias.

en: Abandoning automatic dependency resolution and reverting to manual resolution.
gl: Abandónase a resolución automática de dependencias e vóltase a resolución normal.

en: Abort
gl: Abortar

en: Abort Installation
gl: Abortar a instalación

en: Abort.
gl: Abortar.

en: Accept this solution? [Y/n/q/?]
gl: ¿Aceptar esta solución? [Y/n/q/?]

en: Action
gl: Acción

en: Actions
gl: Accións

en: Adding user tag "%s" to the package "%s".
gl: A engadir a etiqueta de usuario "%s" ao paquete "%s".

en: Adjustments will cause the current solution to be discarded and recalculated as necessary.
gl: Os axustes han facer que a solución actual sexa descartada e recalculada como sexa necesario.

en: Advance to the next item after changing the state of a package
gl: Avanzar ao seguinte elemento despois de cambiar o estado dun paquete

en: After unpacking %sB will be freed.
gl: Despois de desempaquetar hanse liberar %sB.

en: After unpacking %sB will be used.
gl: Despois de desempaquetar hanse ocupar %sB.

en: All Packages
gl: Tódolos paquetes

en: All right, you win.
gl: Vale, ti gañas.

en: Allow dependency resolutions that break holds or forbids
gl: Admitir as resolucións de dependencias que violan as retencións ou prohibicións de paquetes

en: Allowing the installation of %s version %s (%s)
gl: Permítese a instalación de %s versión %s (%s)

en: Allowing the removal of %s
gl: Permítese a eliminación de %s

en: Always
gl: Sempre

en: Always wait for the user to confirm the download before proceeding with the installation.
gl: Sempre agardar a confirmación do usuario despois da descarga e antes de realizar a instalación.

en: Apply
gl: Aplicar

en: Apply ^Solution
gl: Ap^licar solución

en: Apply a filter to the package list
gl: Aplicar un filtro á lista de paquetes

en: Aptitude %s%n%nCopyright 2000-2008 Daniel Burrows.%n%naptitude comes with %BABSOLUTELY NO WARRANTY%b; for details see 'license' in the Help menu.  This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; see 'license' for details.
gl: Aptitude %s%n%nCopyright 2000-2008 Daniel Burrows.%n%naptitude non ten %BNINGUNHA GARANTÍA%b; para obter máis detalles consulte a "licencia" no menú de Axuda. Isto é software libre, e anímaselle a redistribuílo baixo algunhas condicións; consulte a "licencia" para obter máis detalles.

en: Architecture:
gl: Arquitectura:

en: Archive
gl: Arquivo

en: Audit ^Recommendations
gl: Auditar as ^recomendacións

en: Automatically fix broken packages before installing or removing
gl: Arranxar automaticamente os paquetes rotos antes de instalar ou eliminar

en: Automatically installed
gl: Instalado automaticamente

en: Automatically resolve dependencies of a package when it is selected
gl: Resolver automaticamente as dependencias dun paquete ao seleccionalo

en: Automatically show why packages are broken
gl: Amosar automaticamente por que os paquetes están rotos

en: Automatically upgrade installed packages
gl: Actualizar automaticamente os paquetes instalados

en: Available versions of %s
gl: Versións dispoñibles de %s

en: BROKEN
gl: ROTO

en: Backtrace:
    %s
gl: Trazado:
    %s

en: Bad action character '%c'
gl: Caracter de acción "%c" incorrecto

en: Bad number in format string: %ls
gl: Número incorrecto na cadea de formato: %ls

en: Bad passthrough setting '%s' (use 'passthrough' or 'nopassthrough')
gl: Configuración de paso "%s" incorrecta (empregue "passthrough" ou "nopassthrough")

en: Bad record encountered (Package=%s, Group=%s), skipping
gl: Atopouse un rexistro incorrecto (Package=%s, Group=%s), omítese

en: Bad record encountered (no Package or Group entry), skipping
gl: Atopouse un rexistro incorrecto (sen unha entrada Package ou Group), omítese

en: Bad section name '%s' (use 'none', 'topdir', 'subdir', or 'subdirs')
gl: Nome de sección "%s" incorrecto (empregue "none", "topdir", "subdir" ou "subdirs")

en: Become root
gl: Facerse administrador

en: Breaks
gl: Rompe

en: Browse packages by category
gl: Ver os paquetes por categoría

en: Browse packages using Debtags data
gl: Ver os paquetes empregando os datos de Debtags

en: Building tag database
gl: A construír a base de datos de etiquetas

en: Building view
gl: A construir a vista

en: By default, the limit of each package view will be set to the value specified by this option.  See the aptitude user's manual for detailed information about searches.
gl: Por defecto, o límite de cada vista de paquetes hase establecer ao valor especificado por esta opción. Consulte o manual do usuario de aptitude para ver información detallada sobre as buscas.

en: C^ycle Package Information
gl: Mái^s información dos paquetes

en: Can't decode multibyte string after "%ls"
gl: Non se puido descodificar a cadea multibyte despois de "%ls"

en: Can't decode wide-character string after "%s"
gl: Non se puiod descodificar a cadea de caracteres anchos despois de "%s"

en: Can't execute sensible-pager, is this a working Debian system?
gl: Non se puido executar "sensible-pager"; ¿é este un sistema Debian funcional?

en: Can't find a package named "%s"
gl: Non se puido atopar un paquete chamado "%s"

en: Can't open Aptitude extended state file
gl: Non se pode abrir o ficheiro de estado estendido de Aptitude

en: Can't search for ""
gl: Non se pode buscar ""

en: Canc^el pending actions
gl: ^Cancelar as accións pendentes

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancel all pending installations, removals, holds, and upgrades.
gl: Cancelar tódalas instalacións, eliminacións, retencións e actualizacións pendentes

en: Cancel any action on the selected package
gl: Cancelar calquera acción sobre o paquete seleccionado

en: Cancel any action on the selected package, and protect it from future upgrades
gl: Cancelar calquera acción sobre o paquete seleccionado, e protexelo contra futuras actualizacións

en: Cancel the installation of %F
gl: Cancelar a instalación de %F

en: Cancel the removal of %F
gl: Cancelar a eliminación de %F

en: CandVer
gl: VerCand

en: Candidate
gl: Candidato

en: Cannot open Aptitude state file
gl: Non se pode abrir o ficheiro de estado de Aptitude

en: Cannot open package hierarchy file %s
gl: Non se pode abrir o ficheiro de xerarquía de paquetes %s

en: Change miscellaneous program settings
gl: Cambiar configuracións variadas do programa

en: Change the behavior of aptitude
gl: Cambiar o comportamento de aptitude

en: Change the settings which affect how package dependencies are handled
gl: Cambiar a configuración que afecta ao xeito en que se xestionan as dependencias

en: Change the settings which affect the user interface
gl: Cambiar a configuración que afecta á interface de usuario

en: Changelog of %s
gl: Rexistro de cambios de %s

en: Check for new versions of packages
gl: Buscar novas versións dos paquetes

en: Choose difficulty level
gl: Escolla o nivel de dificultade

en: Clean ^obsolete files
gl: ^Borrar os ficheiros obsoletos

en: Cleaning while a download is in progress is not allowed
gl: Non se permite limpar durante unha descarga

en: Click!  You trigger a rolling boulder trap!  You are hit by a boulder! --More--
gl: ¡Click! ¡Liberas unha pedra rodante! ¡Es golpeado por unha pedra!  --Máis--

en: Close
gl: Pechar

en: Close this display
gl: Pechar esta vista

en: Closing the last view exits the program
gl: Ao pechar a derradeira vista, pechar o programa

en: Commands:
gl: Ordes:

en: Compiled against:
gl: Compilado contra:

en: Compiler: g++ %s
gl: Compilador: g++ %s

en: Compressed Size:
gl: Tamaño comprimido:

en: Config files
gl: Ficheiros de configuración

en: Conflicts
gl: Conflictos

en: Continue
gl: Continuar

en: Could not load game from %s
gl: Non se puido cargar o xogo dende %s

en: Could not lock the cache file; this usually means that dpkg or another apt tool is already installing packages.  Opening in read-only mode; any changes you make to the states of packages will NOT be preserved!
gl: Non se puido bloquear o ficheiro de caché; idsto adoita significar que dpkg ou outra ferramenta de apt xa está a instalar paquetes. Ábrese ese ficheiro en modo de só lectura; NON se ha conservar ningún cambio que faga nos estados dos paquetes.

en: Could not open file "%s"
gl: Non se puido abrir o ficheiro "%s"

en: Could not regain the system lock!  (Perhaps another apt or dpkg is running?)
gl: Non se puido obter o bloqueo do sistema. (Pode que haxa outro apt ou dpkg en marcha)

en: Couldn't clean out list directories
gl: Non se puido limpar os directorios das listas

en: Couldn't cw::util::transcode column definition
gl: Non se puido transcodificar a definición das columnas

en: Couldn't find a changelog for %s
gl: Non se puido atopar o rexistro de cambios de %s

en: Couldn't find any package matching "%s", and more than 40
    packages contain "%s" in their description.
gl: Non se puido atopar ningún paquete que encaixe con "%s", e máis de 40
    paquetes conteñen "%s" na súa descrición.

en: Couldn't find any package matching "%s".  However, the following
    packages contain "%s" in their description:
gl: Non se puido atopar ningún paquete que encaixe con "%s". Nembargantes,
    os seguintes paquetes conteñen "%s" na súa descrición:

en: Couldn't find any package whose name or description matched "%s"
gl: Non atopou ningún paquete cun nome ou descrición que encaixen con "%s"

en: Couldn't find package "%s", and more than 40
    packages contain "%s" in their name.
gl: Non se puido atopar o paquete "%s", e hai máis de 40
    paquetes con "%s" nos seus nomes.

en: Couldn't find package "%s".  However, the following
    packages contain "%s" in their name:
gl: Non se puido atopar o paquete "%s". Nembargantes, os
    seguintes paquetes conteñen "%s" nos seus nomes:

en: Couldn't open "%s" for writing
gl: Non se puido abrir "%s" para escritura

en: Couldn't parse column definition
gl: Non se puido analizar a definición da columna

en: Couldn't parse layout: No column format specified for static item
gl: Non se puido analizar a disposición: non se especificou un formato de columnas para o elemento estático

en: Couldn't parse layout: encoding error in column descriptor
gl: Non se puido analizar a disposición: erro de codificación no descriptor da columna

en: Couldn't parse layout: no height specified
gl: Non se puido analizar a disposición: non se especificou unha altura

en: Couldn't parse layout: no row number specified
gl: Non se puido analizar a disposición: non se especificou un número de fila

en: Couldn't parse layout: no width specified
gl: Non se puido analizar a disposición: non se especificou unha anchura

en: Couldn't parse layout: unknown view item type "%s"
gl: Non se puido analizar a disposición: tipo de elemento de vista "%s" descoñecido

en: Couldn't read list of package sources
gl: Non se puido ler a lista de orixes de paquetes

en: Couldn't read list of sources
gl: Non se puido ler a lista de orixes

en: Couldn't read source list
gl: Non se puido ler a lista de orixes

en: Couldn't rebuild package cache
gl: Non se puido reconstruír a caché de paquetes

en: Couldn't write state file
gl: Non se puido gravar o ficheiro de estado

en: Create a new default package view
gl: Crear unha nova vista por defecto de paquetes

en: Current
gl: Actual

en: Current status: %F.
gl: Estado actual: %F.

en: Custom
gl: Persoalizado

en: Cycle through the modes of the package information area: it can show the package's long description, a summary of its dependency status, or an analysis of why the package is required.
gl: Pasar polos distintos modos da área de información dos paquetes: pode amosar a descrición longa do paquete, un resumo do estado das súas dependencias ou unha análise de por que o paquete é requirido.

en: DL Size: %sB
gl: Descarga: %sB

en: DebSz
gl: TamDeb

en: Del %s %s [%sB]
gl: Bor %s %s [%sB]

en: Del %s* %spartial/*
gl: Bor %s* %sparcial/*

en: Delete package files which can no longer be downloaded
gl: Borrar os ficheiros de paquetes que xa non se poden descargar

en: Delete package files which were previously downloaded
gl: Borrar os ficheiros con paquetes que se descargaron anteriormente

en: Deleting downloaded files
gl: A borrar os ficheiros descargados

en: Deleting obsolete downloaded files
gl: A borrar os ficheiros descargados obsoletos

en: Dependencies of %s
gl: Dependencias de %s

en: Dependency handling
gl: Xestión de dependencias

en: Dependency resolution disabled.
gl: A resolución de dependencias está desactivada.

en: Depends
gl: Dependencias

en: DependsOnly
gl: SóDependencias

en: Description
gl: Descrición

en: Description:
gl: Descrición:

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Didn't I already tell you that there are no Easter Eggs in this program?
gl: ¿Non che dixen xa que non hai ovos de Pascua neste programa?

en: DiskUsage
gl: UsoDisco

en: Display a preview of what will be done before doing it
gl: Amosar o que se ha facer antes de facelo

en: Display more information about the selected package
gl: Amosar máis información do paquete seleccionado

en: Display some available commands at the top of the screen
gl: Amosar as ordes dispoñibles na cima da pantalla

en: Display tabs for the available views
gl: Amosar lingüetas para as vistas dispoñibles

en: Display tabs for the information area
gl: Amosar pestanas para a área de información

en: Display the Debian changelog of the selected package
gl: Amosar o rexistro de cambios de Debian do paquete seleccionado

en: Display the information area by default
gl: Amosar a área de información por defecto

en: Do not display a warning when the first change is made in read-only mode
gl: Non amosar un aviso ao facer o primeiro cambio en modo de só lectura

en: Do you want to continue? [Y/n/?]
gl: ¿Quere continuar? [Y/n/?]

en: Do you want to ignore this warning and proceed anyway?
gl: ¿Quere ignorar este aviso e continuar igualmente?

en: Don't become root
gl: Non se facer administrador

en: Downgrade
gl: Desactualizar

en: Downgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
gl: Desactualizar %F [%s (%s) -> %s (%s)]

en: Downgrade the following packages:
gl: Desactualizar os seguintes paquetes:

en: DownloadSize
gl: TamDescarga

en: Downloaded %sB in %s (%sB/s).
gl: Descargáronse %sB en %s (%sB/s).

en: Downloaded package files have been deleted
gl: Borráronse os ficheiros de paquetes descargados

en: Downloading packages
gl: A descargar os paquetes

en: Downloading...
gl: A descargar...

en: E: The autoclean command takes no arguments
gl: E: A orde "autoclean" non toma argumentos

en: E: The clean command takes no arguments
gl: E: A orde "clean" non toma argumentos

en: E: The forget-new command takes no arguments
gl: E: A orde "forget-new" non toma argumentos

en: E: The update command takes no arguments
gl: E: A orde "update" non toma argumentos

en: ERROR
gl: ERRO

en: Easy
gl: Fácil

en: Editing "%ls":
gl: A editar "%ls":

en: Encoding of README|ISO_8859-1
gl: Codificación de README|ISO_8859-1

en: Encoding of help.txt|UTF-8
gl: Codificación de help.txt|UTF-8

en: Encoding of mine-help.txt|UTF-8
gl: Codificación de mine-help.txt|UTF-8

en: End-user
gl: Usuario

en: Enter a package management command (such as '+ package' to install a package), 'R' to attempt automatic dependency resolution or 'N' to abort.
gl: Introduza unha orde de xestión de paquetes (coma "+ paquete" para instalar un paquete), "R" para tentar a resolución automática de dependencais ou "N" para abortar.

en: Enter the filename to load:
gl: Introduza o ficheiro a cargar:

en: Enter the filename to save:
gl: Introduza o ficheiro a gravar:

en: Enter the new package grouping mechanism for this display:
gl: Introduza o novo mecanismo de agrupamento de paquetes desta pantalla:

en: Enter the new package sorting mechanism for this display:
gl: Introduza o novo mecanismo de ordeamento de paquetes desta pantalla:

en: Enter the new package tree limit:
gl: Introduza o novo límite de árbores de paquetes:

en: Er, there aren't any errors, this shouldn't have happened..
gl: Eh, non hai ningún erro, isto non debía ter ocorrido...

en: Error generating local time (%s)
gl: Erro ao xerar a hora local (%s)

en: Error parsing a user-tag for the package %s: unexpected end-of-line following %s.
gl: Erro ao analizar unha etiqueta de usuario para o paquete %s: fin de liña inesperado despois de %s.

en: Error while dumping resolver state
gl: Erro ao verquer o estado do resolvedor

en: Error writing resolver state to %s
gl: Erro ao gravar o estado do resolvedor en %s

en: Error writing state file
gl: Erro ao gravar o ficheiro de estado

en: Essential:
gl: Esencial:

en: Examine the currently selected solution to the dependency problems.
gl: Examinar a solución seleccionada aos problemas de dependencias.

en: Exit the program
gl: Saír do programa

en: Expected '%c', got '%c'.
gl: Esperábase "%c", recibiuse "%c".

en: Expected '(' after '%s'
gl: Esperábase un "(" despois de "%s"

en: Expected ',' or '(', got '%c'
gl: Esperábanse "," ou "(", recibiuse "%c"

en: Expected a number after -q=
gl: Esperábase un número despois de -q=

en: Expected a number after -q=, got %s
gl: Esperábase un número despois de -q=, recibiuse %s

en: Expected a version or "%s" after "%s"
gl: Esperábase unha versión ou "%s" despois de "%s"

en: Expected at least one package/version pair following '%c'
gl: Esperábase alomenos un par paquete/versión despois de "%c"

en: Expected policy identifier, got '%c'
gl: Esperábase un identificador de política, recibiuse "%c"

en: Failed to fetch %s: %s
gl: Non se puido descargar %s: %s

en: Failure closing directory "%s"
gl: Non se puido pechar o directorio "%s"

en: False
gl: Falso

en: Fatal error in resolver
gl: Erro grave no resolvedor

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
gl: Recibíronse %sB en %s (%sB/s)

en: File to log actions into
gl: Ficheiro no que rexistrar as accións

en: File to write resolver state to:
gl: Ficheiro no que gravar o estado do resolvedor:

en: Filename:
gl: Ficheiro:

en: Find Again ^Backwards
gl: Buscar outro cara a ^atrás

en: Find ^Again
gl: Buscar ^outro

en: Find ^Broken
gl: Buscar ^Rotos

en: Find the next package with unsatisfied dependencies
gl: Buscar o seguinte paquete con dependencias sen satisfacer

en: Flag the currently selected package and its configuration files for removal
gl: Marcar o paquete seleccionado e os seus ficheiros de configuración para os eliminar

en: Flag the currently selected package for installation or upgrade
gl: Marcar o paquete seleccionado para o instalar ou actualizar

en: Flag the currently selected package for removal
gl: Marcar o paquete seleccionado para o eliminar

en: Forbid the candidate version of the selected package from being installed; newer versions of the package will be installed as usual
gl: Impedir que a versión candidata do paquete seleccionado se instale; hanse instalar coma sempre versións posteriores do paquete

en: Forbidden version
gl: Versión prohibida

en: Forget which packages are "new"
gl: Esquecer que paquetes son "novos"

en: Forget which packages are "new" whenever packages are installed or removed
gl: Esquecer que paquetes son "novos" ao instalar ou eliminar paquetes

en: Forget which packages are "new" whenever the package lists are updated
gl: Esquecer que paquetes son "novos" ao actualizar as listas de paquetes

en: Freed %sB of disk space
gl: Liberáronse %sB de espazo no disco

en: Get:
gl: Rcb:

en: Global block encountered after first record, ignoring
gl: Atopouse un bloque global despois do primeiro rexistro; ignórase

en: HN too long
gl: Nome longo de máis

en: HOLD
gl: RETIDO

en: HOLD, DEPENDENCIES
gl: RETIDO, DEPENDENCIAS

en: Hard
gl: Difícil

en: Hardware Support
gl: Soporte de Hardware

en: Height of board:
gl: Altura do taboleiro:

en: Help
gl: Axuda

en: Hide the menu bar when it is not being used
gl: Agochar a barra de menús cando non estea en uso

en: Hierarchy Editor
gl: Editor de xerarquía

en: Hold
gl: Reter

en: Homepage:
gl: Páxina web:

en: I am aware that this is a very bad idea
gl: Son consciente de que esta é unha idea moi mala

en: I want to resolve dependencies, but no dependency resolver was created.
gl: Íanse resolver as dependencias, pero non se creou ningún resolvedor de dependencias.

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
gl: Non se puido atopar un ficheiro para o paquete %s. Isto pode significar que ten que arranxar este paquete a man. (Falla a arquitectura)

en: IMPORTANT: this log only lists intended actions; actions which fail due to
    dpkg problems may not be completed.
gl: IMPORTANTE: este rexistro só lista as accións pretendidas; as que fallan debido
    a problemas con dpkg poden non ter sido compledadas.

en: INSTALL
gl: INSTALAR

en: INSTALL, DEPENDENCIES
gl: INSTALAR, DEPENDENCIAS

en: I^nformation
gl: I^nformación

en: If this option is %Bnot%b enabled, aptitude will display a warning when you modify the state of a package if you do not have permissions to apply the change to the system.
gl: Se %Bnon%b se activa esta opción, aptitude ha amosar un aviso ao modificar o estado dun paquete se non ten permisos para aplicar o cambio ao sistema.

en: If this option is enabled and "automatically resolve dependencies" is also enabled, aptitude will attempt to install the recommendations of newly installed packages in addition to their outright dependencies.  Suggestions will not be automatically installed.
    If this option is enabled and "Remove unused packages automatically" is enabled, packages that are recommended by an installed package will not be automatically removed.
gl: Se se activa esta opción e tamén se activa "resolver automaticamente as dependencias", aptitude ha tentar instalar as recomendacións dos paquetes recén instalados ademáis das súas dependencias. Non se han instalar automaticamente as suxestións.
    Se se activa esta opción e tamén se activa "eliminar automaticamente os paquetes que non se empregan", non se han eliminar automaticamente os paquetes recomendados por un paquete instalado.

en: If this option is enabled, a brief summary of some of the most important aptitude commands will appear beneath the menu bar.
gl: Se se activa esta opción, ha aparecer un resumo breve das ordes de aptitude máis importantes baixo a barra de menús.

en: If this option is enabled, and you perform an install run while some packages are broken, aptitude will automatically apply the current suggestion of the problem resolver.  Otherwise, aptitude will prompt you for a solution to the broken dependencies.
gl: Se se activa esta opción e realiza unha instalación mentres algúns paquetes estean rotos, aptitude ha aplicar automaticamente a suxestión actual do resolvedor de problemas. Se non, aptitude halle pedir unha solución para as dependencias rotas.

en: If this option is enabled, aptitude will display the status of ongoing downloads at the bottom of the screen, rather than opening a new view.
gl: Se se activa esta opción, aptitude ha amosar o estado das descargas que estean en proceso no fondo da pantalla, no canto de abrir unha nova vista.

en: If this option is enabled, aptitude will not terminate until you confirm that you really want to quit.
gl: Se se activa esta opción, non se ha saír de aptitude ata que confirme que realmente quere saír.

en: If this option is enabled, aptitude will perform searches within the package list as you type them.  This is convenient, but may slow the program down, particularly on older computers.
gl: Se se activa esta opción, aptitude ha realizar as buscas na lista de paquetes ao mesmo tempo que escribe o que quere buscar. Isto é cómodo, pero pode ralentizar o programa, especialmente en ordenadores antigos.

en: If this option is enabled, aptitude will stop running when all views (package lists, package details, etc) have been closed.  Otherwise, aptitude will continue running until you select 'Quit' from the Actions menu.
gl: Se se activa esta opción, aptitude ha deixar de funcionar despois de pechar tódalas vistas (listas de paquetes, detalles dos paquetes, etc). Se non, aptitude ha seguir a funcionar ata que escolla "Saír" no menú Accións.

en: If this option is enabled, aptitude will use a simple heuristic to immediately resolve the dependencies of each package you flag for installation.  This is much faster than the built-in dependency resolver, but may produce suboptimal results or fail entirely in some scenarios.
gl: Se se activa esta opción, aptitude ha empregar unha heurística simple para resolver inmediatamente as dependencias de cada paquete que sinale para instalar. Isto é moito máis rápido que o resolvedor de dependencias incorporado, pero pode producir resultados non óptimos ou fallar completamente nalgúns casos.

en: If this option is enabled, aptitude will warn you when you attempt to perform an action which you do not have permission to do: for instance, installing packages as a non-root user.  You will be given the option to log in as root and perform the action with root privileges.
gl: Se se activa esta opción, aptitude ha avisar se tenta realizar unha acción para a que non ten permiso; por exemplo, instalar paquetes coma usuario non administrador. Háselle dar a opción de se identificar coma administrador e realizar a acción con privilexios de administrador.

en: If this option is enabled, packages that are automatically installed and that no manually installed package depends on will be removed from the system.  Cancelling the removal will flag the package as manually installed.
    If this option is enabled and "Install recommended packages automatically" is enabled, automatically installed packages will not be removed if any installed package recommends them.
gl: Se se activa esta opción, hanse eliminar do sistema os paquetes que foran instalados automaticamente e dos que non dependa ningún paquete instalado manualmente. Se se cancela a eliminación hase marcar o paquete coma instalado manualmente.
    Se se activa esta opción e tamén se activa "instalar automaticamente os paquetes recomendados", non se han eliminar os paquetes instalados automaticamente se hai algún paquete instalado que os recomende.

en: If this option is enabled, prompts will be displayed in a single line at the bottom of the screen.  If not, prompts will be displayed as pop-up dialog boxes.
gl: Se se activa esta opción, as peticións de datos hanse amosar nunha liña no fondo da pantalla. Se non, hanse amosar coma caixas de diálogo.

en: If this option is enabled, tabs will appear at the top of the information area (the pane at the bottom of the screen) listing the different displays of information that can be viewed there.
gl: Se se activa esta opción, han aparecer lingüetas na cima da área de información (o panel do fondo da pantalla) cunha lista dos distintos tipos de información que se poden amosar.

en: If this option is enabled, tabs will appear at the top of the screen listing the currently opened views.
gl: Se se activa esta opción, han aparecer lingüetas na cima da pantalla cunha lista das vistas abertas.

en: If this option is enabled, the information area (the pane at the bottom of the screen) in the package list will be visible when the program starts; otherwise, it will be initially hidden.
gl: Se se activa esta opción, a área de información (o panel no fondo da pantalla) da lista de paquetes ha ser visible no inicio do programa; se non, ha estar oculta inicialmente.

en: If this option is enabled, the menu bar will only appear when it has been activated by pressing the menu key.
gl: Se se activa esta opción, a barra de menús só ha aparecer cando se active premendo a tecla do menú.

en: If this option is enabled, then after every install run, aptitude will delete from the package cache any package files that can no longer be downloaded from any archive in sources.list.
gl: Se se activa esta opción, despois de cada instalación, aptitude ha borrar da caché de paquetes os ficheiros que xa non se poidan descargar de ningún arquivo de sources.list.

en: If this option is enabled, then aptitude will clear the list of new packages after you perform an install run or install or remove packages from the command-line.
gl: Se se activa esta opción, aptitude ha borrar a lista de paquetes novos despois de instalar ou eliminar paquetes.

en: If this option is enabled, then aptitude will clear the list of new packages after you update the package lists (e.g., by pressing 'u').
gl: Se se activa esta opción, aptitude ha borrar a lista de paquetes novos despois de actualizar as listas de paquetes (por exemplo, premendo "u").

en: If this option is enabled, then highlighting a package that has broken dependencies will automatically display the dependencies that are unfulfilled in the lower pane of the display.
gl: Se se activa esta opción, ao resaltar un paquete con dependencias rotas hanse amosar automaticamente na parte inferior da pantalla as dependencias que non se cumpren.

en: If this option is enabled, then on startup, aptitude will select all upgradable packages for upgrade.
gl: Se se activa esta opción, cando se inicie aptitude ha seleccionar tódolos paquetes que se poidan actualizar.

en: If this option is enabled, then performing an action on a package (for instance, installing or removing it) will move the selection to the next package in the list.
gl: Se se activa esta opción, ao realizar unha acción nun paquete (por exemplo, instalalo ou eliminalo), hase mover a selección ao seguinte paquete da lista.

en: If this option is enabled, then when you ask aptitude to perform an install run, it will first display a summary of the actions it is going to perform.
gl: Se se activa esta opción, cando pida a aptitude que instale paquetes, antes ha amosar un resumo das accións que vai realizar.

en: If this option is enabled, then whenever aptitude solves a dependency problem, it will consider modifying held packages, or installing forbidden package versions.  With this option disabled, these solutions will be rejected by default.
    NOTE: At present, this restriction only applies to situations in which aptitude's dependency resolver (the red bar at the bottom of the screen) is activated.  aptitude will still break holds when automatically installing the dependencies of a package that has just been selected for installation or upgrade, due to apt bug #470035.
gl: Se se activa esta opción, cada vez que aptitude resolva un problema de dependencias ha admitir solucións que impliquen modificar paquetes retidos ou instalar paquetes prohibidos. Con esta opción desactivada, esas solucións hanse rexeitar por defecto.
    NOTA: Na actualidade, esa restrición só afecta ás situacións nas que o resolvedor de dependencias de aptitude (a barra vermella no fondo da pantalla) está activado. Aptitude segue a modificar os paquetes retidos ao instalar automaticamente as dependencias dun paquete que se acaba de seleccionar para a súa instalación ou actualización, debido ao erro de apt número 470035.

en: If you select a package, an explanation of its current state will appear in this space.
gl: Se escolle un paquete, ha aparecer nesta páxina unha explicación do seu estado actual.

en: If you select a package, an explanation of why it should be installed or removed will appear in this space.
gl: Se escolle un paquete, ha aparecer neste espazo unha explicación de por que se debería instalar ou eliminar.

en: Ignoring invalid keybinding "%s" -> "%s"
gl: Ignórase a asignación de teclas non válida "%s" -> "%s"

en: Information about %s
gl: Información sobre %s

en: Initializing package states
gl: A inicializar os estados dos paquetes

en: InstSz
gl: TamIns

en: InstVer
gl: VerInst

en: Install
gl: Instalar

en: Install %F [%s (%s)]
gl: Instalar %F [%s (%s)]

en: Install recommended packages automatically
gl: Instalar automaticamente os paquetes recomendados

en: Install the following packages:
gl: Instalar os seguintes paquetes:

en: Install(%s provides %s)
gl: Instalar(%s fornece %s)

en: Install(%s)
gl: Instalar(%s)

en: InstallNotCurrent
gl: InstalarNonActual

en: Installed
gl: Instalado

en: Installed Packages
     These packages are currently installed on your computer.
gl: Paquetes instalados
     Estes paquetes están agora instalados no seu ordenador.

en: Installing %s %s (%s)
gl: A instalar %s %s (%s)

en: Installing/removing packages requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
gl: A instalación/eliminación de paquetes precisa de privilexios administrativos, que agora non ten. ¿Quere pasar á conta de administrador?

en: Internal Error, Ordering didn't finish
gl: Erro interno, a ordeación non rematou

en: Internal error: Default column string is unparsable
gl: Erro interno: A cadea de columnas por defecto non é analizable

en: Internal error: couldn't generate list of packages to download
gl: Erro interno: non se puido xerar a lista de paquetes a descargar

en: Internal error: invalid value %i passed to cmdline_find_ver!
gl: Erro interno: pasouse o valor non válido %i a cmdline_find_ver

en: Internal error: unexpected null solution.
gl: Erro interno: non se esperaba unha solución nula.

en: Invalid Get-Root-Command; it should start with su: or sudo:
gl: Get-Root-Command non válido; debería comezar por su: ou sudo:

en: Invalid Get-Root-Command; it should start with su: or sudo:, not %s:
gl: Get-Root-Command non válido; debería comezar por su: ou sudo:, non %s:

en: Invalid entry in keybinding group: "%s"
gl: Entrada non válida no grupo de asignación de teclas: "%s"

en: Invalid entry in style definition group: "%s"
gl: Entrada non válida no grupo de definición de estilo: "%s"

en: Invalid mine count; please enter a positive integer
gl: Número de minas non válido; introduza un enteiro positivo

en: Invalid operation %s
gl: Operación %s non válida

en: Invalid response.  Please enter a valid command or '?' for help.
gl: Resposta non válida. Introduza unha orde válida ou "?" para obter axuda.

en: Invalid response.  Please enter an integer between 1 and %d.
gl: Resposta non válida. Introduza un enteiro entre 1 e %d.

en: Invalid response; please enter 'y' or 'n'.
gl: Resposta non válida; introduza "s" ou "n".

en: Invalid response; please enter one of the following commands:
gl: Resposta non válida; introdza unha das seguintes ordes:

en: Invalid sorting policy type '%s'
gl: Tipo de política de ordeación "%s" non válido

en: Invalid tagless entry in style definition group: "%s"
gl: Entrada sen etiquetar non válida no grupo de definición de estilo: "%s"

en: Invalid zero-length sorting policy name
gl: Nome de política de ordeación de lonxitude cero non válido

en: It appears that a previous version of aptitude left files behind in %s.  These files are probably useless and safe to delete.%n%nDo you want to remove this directory and all its contents?  If you select "No", you will not see this message again.
gl: Semella que unha versión anterior de aptitude deixou ficheiros en %s. Estes ficheiros seguramente sexan inútiles e se poidan eliminar con seguridade.%n%n¿Quere eliminar este directorio e o seu contido? Se escolle "Non", non ha volver ver esta mensaxe.

en: KABOOM!  You step on a land mine.  --More--
gl: ¡KABÚM! Pisas unha mina.  --Máis--

en: Keep
gl: Conservar

en: Keep %F at version %s (%s)
gl: Conservar %F na versión %s (%s)

en: Keep the following packages at their current version:
gl: Conservar os seguintes paquetes na súa versión actual:

en: Leave the following recommendations unresolved:
gl: Deixar sen resolver as seguintes recomendacións:

en: License
gl: Licencia

en: List Update
gl: Actualización das listas

en: Loading cache
gl: A cargar a caché

en: Localization
gl: Localización

en: Localized defaults|
gl: empty|

en: Localized file|README
gl: README

en: Localized file|help.txt
gl: help-gl.txt

en: LongAction
gl: AcciónLong

en: LongState
gl: EstadoLon

en: Lost
gl: Perdeu

en: MISSING TAG
gl: SEN ETIQUETA

en: Maintainer
gl: Mantedor

en: Maintainer:
gl: Mantedor:

en: Mark Up^gradable
gl: ^Marcar os actualizables

en: Mark ^Auto
gl: Marcar ^auto

en: Mark ^Manual
gl: Marcar ^manual

en: Mark all upgradable packages which are not held for upgrade
gl: Marcar tódolos paquetes actualizables que non están retidos para os actualizar

en: Mark the selected package as having been automatically installed; it will automatically be removed if no other packages depend on it
gl: Marcar o paquete seleccionado coma instalado automaticamente; hase eliminar automaticamente se ningún outro paquete depende del

en: Mark the selected package as having been manually installed; it will not be removed unless you manually remove it
gl: Marcar o paquete seleccionado coma instalado manualmente; non se ha eliminar a menos que o elimine a man

en: Match index %ls is too large; available groups are (%s)
gl: O índice de coincidencia %ls é grande de máis; os grupos dispoñibles son (%s)

en: Match indices must be 1 or greater, not "%s"
gl: Os índices de coincidencia deben ser iguais ou superiores a 1, non "%s"

en: Match pattern ends unexpectedly (expected '%c').
gl: O patrón de busca remata de xeito inesperado (esperábase "%c").

en: Media change: Please insert the disc labeled '%s' into the drive '%s' and press [Enter].
gl: Cambio de soporte: Introduza o disco etiquetado "%s" na unidade "%s" e prema [Intro]

en: Medium
gl: Medio

en: Minesweeper
gl: Buscaminas

en: Miscellaneous
gl: Varios

en: Multiple descriptions found for group %s, ignoring one
gl: Atopáronse varias descricións para o grupo %s, ignórase unha

en: N/A
gl: N/D

en: Need to get %sB of archives.
gl: Hai que recibir %sB de arquivos.

en: Need to get %sB/%sB of archives.
gl: Hai que recibir %sB/%sB de arquivos.

en: Never
gl: Nunca

en: Never display this message again.
gl: Non volver amosar esta mensaxe.

en: Never wait for the user after downloading packages: always begin the installation immediately.
gl: Nunca esperar polo usuario despois de descargar paquetes: sempre comezar a instalación de inmediato.

en: New
gl: Novo

en: New Categorical ^Browser
gl: Novo ^navegador por categorías

en: New Package ^View
gl: Nova ^vista de paquetes

en: New Packages
     These packages have been added to Debian since the last time you cleared the list of "new" packages (choose "Forget new packages" from the Actions menu to empty this list).
gl: Paquetes novos
     Estes paquetes engadíronse a Debian dende a última vez que borrou a lista de paquetes "novos" (escolla "Esquecer novos paquetes" no menú de Accións para baleirar esta lista).

en: New ^Debtags Browser
gl: Novo navegador de ^Debtags

en: New ^Flat Package List
gl: Nova ^lista plana de paquetes

en: News
gl: Novas

en: Next
gl: Seguinte

en: No broken packages.
gl: Non hai paquetes rotos.

en: No candidate version found for %s
gl: Non se atopou unha versión candidata para %s

en: No comma following tag name "%s".
gl: Non hai unha coma tralo nome de etiqueta "%s".

en: No current or candidate version found for %s
gl: Non se atopou unha versión actual ou candidata para %s

en: No downloadable files for %s version %s; perhaps it is a local or obsolete package?
gl: Non se atoparon ficheiros para descargar para %s versión %s; pode que sexa un paquete local ou obsoleto.

en: No hierarchy information to edit
gl: Non hai información xerárquica para editar

en: No longer requiring the installation of %s version %s (%s)
gl: Xa non se require a instalación de %s versión %s (%s)

en: No longer requiring the removal of %s
gl: Xa non se require a eliminación de %s

en: No more solutions.
gl: Non hai máis solucións.

en: No package named "%s" exists.
gl: Non existe ningún paquete chamado "%s".

en: No packages are broken.
gl: Non hai paquetes rotos.

en: No packages are scheduled to be installed, removed, or upgraded.
gl: Non hai ningún paquete para instalar, eliminar ou actualizar.

en: No packages found -- enter the package names on the line after 'c'.
gl: Non se atopou ningún paquete -- introduza os nomes na liña despois de "c".

en: No packages found -- enter zero or more roots of the search followed by the package to justify.
gl: Non se atopou ningún paquete -- introduza cero ou máis raíces da busca seguidas polo paquete a xustificar.

en: No packages matched the pattern "%ls".
gl: Non hai paquetes que encaixen no patrón "%ls".

en: No packages to show -- enter the package names on the line after 'i'.
gl: Non hai paquetes que amosar -- introduza os nomes na liña despois de "i".

en: No packages were selected by the given search pattern; nothing to do.
gl: Non se seleccionou ningún paquete co patrón de busca indicado; non hai nada que facer.

en: No packages will be installed, removed or upgraded.  Some packages could be upgraded, but you have not chosen to upgrade them.  Type "U" to prepare an upgrade.
gl: Non se ha instalar, eliminar ou actualizar ningún paquete. Algúns paquetes podían actualizarse, pero non decidiu actualizalos. Prema "U" para preparar unha actualización.

en: No packages will be installed, upgraded, or removed.
gl: Non se ha instalar, actualizar ou eliminar ningún paquete.

en: No resolution found.
gl: Non se atopou unha solución.

en: No solution found within the allotted time.  Try harder? [Y/n]
gl: Non se atopou unha solución no tempo asignado. ¿Seguir probando? [Y/n]

en: No solution to these dependency problems exists!
gl: ¡Non existe ningunha solución para estes problemas de dependencias!

en: No such package "%s"
gl: Non hai tal paquete "%s"

en: Not Installed
gl: Sen instalar

en: Not Installed Packages
     These packages are not installed on your computer.
gl: Paquetes sen instalar
     Estes paquetes non están instalados no seu ordenador.

en: Note: "%s", providing the virtual package
          "%s", is already going to be installed.
gl: Nota: "%s", que fornece o paquete virtual
          "%s", xa se vai instalar.

en: Note: "%s", providing the virtual package
          "%s", is already installed.
gl: Nota: "%s", que fornece o paquete virtual
          "%s", xa está instalado.

en: Note: selecting "%s" instead of the
          virtual package "%s"
gl: Nota: escóllese "%s" no canto do
          paquete virtual "%s"

en: Note: selecting the task "%s: %s" for installation
gl: Nota: escóllese a tarefa "%s: %s" para instalación

en: Number of mines:
gl: Número de minas:

en: Obsolete and Locally Created Packages
     These packages are currently installed on your computer, but they are not available from any apt source.  They may be obsolete and removed from the archive, or you may have built a private version of them yourself.
gl: Paquetes obsoletos e creados localmente
     Estes paquetes están instalados agora no seu ordenador, pero non están dispoñibles en ningunha fonte de apt. Poden estar obsoletos e eliminados do arquivo, ou pode ser que instalara unha versión privada deles.

en: Obsolete downloaded package files have been deleted, freeing %sB of disk space.
gl: Borráronse os ficheiros de paquetes obsoletos, e liberáronse %sB de disco.

en: Obsoletes
gl: Fai obsoleto

en: Ok
gl: Aceptar

en: Okay, okay, if I give you an Easter Egg, will you go away?
gl: Vale, vale, se che dou un ovo de Pascua, ¿has marchar?

en: Online Help
gl: Axuda en liña

en: Opt
gl: Opc

en: Options
gl: Opcións

en: Package
gl: Paquete

en: Package %s is not installed, cannot forbid an upgrade
gl: O paquete %s non está instlado; non se pode impedir a actualización

en: Package %s is not installed, so it will not be removed
gl: O paquete %s non está instalado, así que non se ha eliminar

en: Package %s is not upgradable, cannot forbid an upgrade
gl: O paquete %s non é actualizable; non se pode impedir a actualización

en: Package Download
gl: Descarga dos paquetes

en: Package names provided by %s
gl: Nomes de paquetes fornecidos por %s

en: Package:
gl: Paquete:

en: Packages
gl: Paquetes

en: Packages being automatically held in their current state
     These packages could be upgraded, but they have been kept in their current state to avoid breaking dependencies.
gl: Paquetes retidos automaticamente no seu estado actual
     Estes paquetes poderíanse actualizar, pero consérvanse no seu estado actual para evitar romper dependencias.

en: Packages being automatically installed to satisfy dependencies
     These packages are being installed because they are required by another package you have chosen for installation.
gl: Paquetes instalados automaticamente para satisfacer dependencias
     Estes paquetes instálanse porque son necesarios para outro paquete que escolleu instalar.

en: Packages being deleted due to unsatisfied dependencies
     These packages are being deleted because one or more of their dependencies is no longer available, or because another package conflicts with them.
gl: Paquetes que se eliminan por dependencias sen satisfacer
     Estes paquetes elimínanse porque algunha das súas dependencias xa non está dispoñible ou porque outro paquete ten un conflicto con eles.

en: Packages being held back
     These packages could be upgraded, but you have asked for them to be held at their current version.
gl: Paquetes retidos
     Estes paquetes poderian se actualizar, pero pediu que se retiveran na súa versión actual.

en: Packages being removed because they are no longer used
     These packages are being deleted because they were automatically installed to fulfill dependencies, and the planned action will result in no installed package declaring an 'important' dependency on them.
gl: Paquetes que se eliminan porque xa non son precisos
     Estes paquetes elimínanse porque se instalaron automaticamente para cumprir dependencias, e a acción planeada ha facer que non haxa instalado ningún paquete cunha dependencia "importante" neles.

en: Packages depending on %s
gl: Paquetes que dependen de %s

en: Packages matching this search pattern will always be treated as if an installed package depends on them: they will never be targeted for removal as unused packages.
gl: Os paquetes que encaixen neste patrón de busca sempre se han tratar coma se un paquete instalado dependera deles; nunca se han eliminar coma paquetes sen usar.

en: Packages that are partially installed
     These packages are not fully installed and configured; an attempt will be made to complete their installation.
gl: Paquetes instalados parcialmente
     Estes paquetes non están completamente instalados e configurados; hase tentar completar a súa instalación.

en: Packages that should never be automatically removed
gl: Paquetes que nunca se deberían eliminar automaticamente

en: Packages to be downgraded
     An older version of these packages than is currently installed will be installed.
gl: Paquetes que se van desactualizar
     Hase instalar unha versión máis antiga destes paquetes cá que está instalada actualmente.

en: Packages to be installed
     These packages have been manually selected for installation on your computer.
gl: Paquetes para instalar
     Estes paquetes seleccionáronse manualmente para os instalar no seu ordenador.

en: Packages to be reinstalled
     These packages will be reinstalled.
gl: Paquetes para reinstalar
     Hanse reinstalar estes paquetes.

en: Packages to be removed
     These packages have been manually selected for removal.
gl: Paquetes para eliminar
     Estes paquetes seleccionáronse manualmente para os eliminar.

en: Packages to be upgraded
     These packages will be upgraded to a newer version.
gl: Paquetes para actualizar
     Estes paquetes hanse actualizar a unha versión máis recente.

en: Packages which are recommended by other packages
     These packages are not strictly required, but they may be necessary to provide full functionality in some other programs that you are installing or upgrading.
gl: Paquetes recomendados por outros paquetes
     Estes paquetes non son estrictamente necesarios, pero poden ser precisos para fornecer a funcionalidade completa nalgúns outros programas que estea a instalar ou actualizar.

en: Packages which are suggested by other packages
     These packages are not required in order to make your system function properly, but they may provide enhanced functionality for some programs that you are currently installing.
gl: Paquetes suxiridos por outros paquetes
     Estes paquetes non son imprescindibles para que o seu sistema funcione correctamente, pero poden fornecer funcionalidades melloradas para algúns programas que estea a instalar actualmente.

en: Packages which depend on %s
gl: Paquetes que dependen de %s

en: Packages with unsatisfied dependencies
     The dependency requirements of these packages will be unmet after the install is complete.
     .
     The presence of this tree probably indicates that something is broken, either on your system or in the Debian archive.
gl: Paquetes con dependencias non satisfeitas
     As dependencias destes paquetes non se cumplirán cando se complete a instalación.
     .
     A presencia desta árbore seguramente indique que algo está roto, xa sexa no seu sistema ou no arquivo de Debian.

en: Pause after downloading files
gl: Agardar antes de descargar ficheiros

en: Perform all pending installs and removals
gl: Realizar tódalas instalacións e eliminacións pendentes

en: Perform the actions contained in the currently selected solution.
gl: Realizar as accións contidas na solución seleccionada actualmente.

en: Please insert the disc labeled "%s" into the drive "%s"
gl: Introduza o disco etiquetado "%s" na unidade "%s"

en: PreDepends
gl: PreDependencias

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Press Return to continue.
gl: Prema Intro para continuar.

en: Preview
gl: Previsualización

en: Preview of package installation
gl: Previsualización da instalación dos paquetes

en: Previous
gl: Anterior

en: Priority
gl: Prio.

en: Priority %s
gl: Prioridade %s

en: Priority:
gl: Prioridade:

en: ProgName
gl: NomeProg

en: ProgVer
gl: VerProg

en: Prompt for confirmation at exit
gl: Pedir confirmación ao saír

en: Provided by
gl: Fornecido por

en: Provides
gl: Fornece

en: Provides: cannot be broken
gl: Non se pode romper Provides:

en: REINSTALL
gl: REINSTALAR

en: REMOVE
gl: ELIMINAR

en: REMOVE, DEPENDENCIES
gl: ELIMINAR, DEPENDENCIAS

en: REMOVE, NOT USED
gl: ELIMINAR, SEN USO

en: Ran out of time while trying to find a solution.
gl: Rematou o tempo ao buscar unha solución.

en: Ran out of time while trying to resolve dependencies (press "%s" to try harder)
gl: Esgotouse o tempo ao tentar resolver as dependencias (prema "%s" para seguir tentándoo)

en: Read the full user's manual of aptitude
gl: Ler o menú do usuario de aptitude

en: Reading extended state information
gl: A ler a información de estado estendido

en: Reading task descriptions
gl: A ler as descricións das tarefas

en: Really Continue
gl: Continuar

en: Really discard your personal settings and reload the defaults?
gl: ¿Desexa descartar a súa configuración persoal e recargar os valores por defecto?

en: Really quit Aptitude?
gl: ¿Desexa saír de Aptitude?

en: Recommendations
gl: Recomendacións

en: Recommended Packages
gl: Paquetes recomendados

en: Recommends
gl: Recomenda

en: Reconfiguring %s
gl: A reconfigurar %s

en: Reinstall
gl: Reinstalar

en: Reject Breaking ^Holds
gl: Rexeitar se ^modifican retidos

en: Reject all actions that would change the state of held packages or install forbidden versions
gl: Rexeitar tódalas accións que cambiarían o estado dos paquetes retidos ou instalarían versións prohibidas

en: Rejecting the installation of %s version %s (%s)
gl: Rexéitase a instalación de %s versión %s (%s)

en: Rejecting the removal of %s
gl: Rexéitase a eliminación de %s

en: Related Dependencies
gl: Dependencias relacionadas:

en: Reload the package cache
gl: Recargar a caché de paquetes

en: Remove
gl: Eliminar

en: Remove %F [%s (%s)]
gl: Eliminar %F [%s (%s)]

en: Remove obsolete package files after downloading new package lists
gl: Eliminar os ficheiros obsoletos despois de descargar novas listas de paquetes

en: Remove the filter from the package list
gl: Quitar o filtro da lista de paquetes

en: Remove the following packages:
gl: Eliminar os seguintes paquetes:

en: Remove unused packages automatically
gl: Eliminar automaticamente os paquetes que non se empregan

en: Remove(%s provides %s)
gl: Eliminar(%s fornece %s)

en: Remove(%s)
gl: Eliminar(%s)

en: Removing %s
gl: A eliminar %s

en: Removing user tag "%s" from the package "%s".
gl: A eliminar a etiqueta de usuario "%s" do paquete "%s".

en: Repeat the last search
gl: Repetir a última busca

en: Repeat the last search in the opposite direction
gl: Repetir a última busca na dirección oposta

en: Replaces
gl: Substitúe a

en: Reporting a bug in %s:
gl: Informar dun erro en %s:

en: Requiring the installation of %s version %s (%s)
gl: Requírese a instalación de %s versión %s (%s)

en: Requiring the removal of %s
gl: Requírese a eliminación de %s

en: Reset all settings to the system defaults
gl: Voltar tódalas opcións aos valores do sistema por defecto

en: Resolve Dependencies
gl: Resolver dependencias

en: Resolve these dependencies by hand? [N/+/-/_/:/?]
gl: ¿Resolver estas dependencias á man? [N/+/-/_/:/?]

en: Resolver
gl: Resolvedor

en: Resolver state successfully written!
gl: Gravouse con éxito o estado do resolvedor

en: Resolving dependencies...
gl: A resolver as dependencias...

en: Search
gl: Busca

en: Search backwards
gl: Buscar cara a atrás

en: Search backwards for:
gl: Buscar cara a atrás:

en: Search for solutions to unsatisfied dependencies
gl: Buscar solucións ás dependencias non satisfeitas

en: Search for:
gl: Buscar:

en: Search forwards
gl: Buscar

en: Section
gl: Sección

en: Section:
gl: Sección:

en: Security Updates
     Security updates for these packages are available from security.debian.org.
gl: Actualizacións de seguridade
     As actualizacións de seguridade destes paquetes están dispoñibles en security.debian.org

en: Select the first solution to the dependency problems.
gl: Escoller a primeira solución aos problemas de dependencias.

en: Select the last solution to the dependency problems that has been generated so far.
gl: Escoller a derradeira solución xerada ata o momento aos problemas de dependencias.

en: Select the next solution to the dependency problems.
gl: Escoller a seguinte solución aos problemas de dependencias.

en: Select the previous solution to the dependency problems.
gl: Escoller a anterior solución aos problemas de dependencias.

en: Select the version of %s that should be used:
gl: Seleccionar a versión de %s que se debería empregar:

en: Servers
gl: Servidores

en: Setup custom game
gl: Configurar xogo persoalizado

en: Show partial search results (incremental search)
gl: Amosar resultados parciais das buscas (busca incremental)

en: Skipping this solution, I've already seen it.
gl: A omitir esta solución, xa apareceu antes.

en: Some dependencies of %B%s%b are not satisfied:
gl: Non se satisfán algunhas dependencias de %B%s%b:

en: Some packages were broken and have been fixed:
gl: Había algúns paquetes rotos e arranxáronse:

en: Source Package:
gl: Paquete fonte:

en: Starting search with parameters %ls
gl: A iniciar a busca con parámetros %ls

en: State
gl: Estado

en: Stop it!
gl: ¡Para!

en: Subprocess exited with an error -- did you type your password correctly?
gl: O subproceso rematou cun erro -- ¿escribiu correctamente o seu contrasinal?

en: Suggest %F
gl: Suxestión: %F

en: Suggest keeping all packages at their current version.
gl: Suxírese conservar tódolos paquetes na súa versión actual.

en: Suggests
gl: Suxire

en: TAGLESS PACKAGES
gl: PAQUETES SEN ETIQUETAR

en: Tag
gl: Etiq.

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Tasks
gl: Tarefas

en: Terminal policy '%s' should be the last policy in the list
gl: A política terminal "%s" debería ser a derradeira política da lista

en: The apt cache file is not available; cannot auto-clean.
gl: O ficheiro de caché de apt non está dispoñible; non se pode limpar.

en: The board height must be a positive integer
gl: A altura do taboleiro debe ser un enteiro positivo

en: The board width must be a positive integer
gl: A anchura do taboleiro debe ser un enteiro positivo

en: The dart was poisoned!  The poison was deadly...  --More--
gl: ¡O dardo tiña veleno! O veleno era mortal...  --Máis--

en: The default color may only be used as a background.
gl: A cor por defecto só se pode empregar de fondo.

en: The default display-limit for package views
gl: Tamaño límite por defecto das vistas de paquetes

en: The default grouping method for package views
gl: Método de agrupamento por defecto das vistas de paquetes

en: The display format for package views
gl: Formato de visualización para as vistas de paquetes

en: The display format for the header line
gl: Formato de visualización da liña de cabeceira

en: The display format for the status line
gl: Formato de visualización para a liña de estado

en: The following ESSENTIAL packages will be BROKEN by this action:
gl: Os seguintes paquetes ESENCIAIS han ROMPER por esta acción:

en: The following ESSENTIAL packages will be REMOVED!
gl: ¡Os seguintes paquetes ESENCIAIS hanse ELIMINAR!

en: The following NEW packages will be automatically installed:
gl: Os seguintes paquetes NOVOS hanse instalar automaticamente:

en: The following NEW packages will be installed:
gl: Os seguintes paquetes NOVOS hanse instalar:

en: The following actions will resolve these dependencies:
gl: As seguintes accións han resolver estas dependencias:

en: The following actions will resolve this dependency:
gl: As seguintes accións han resolver esta dependencia:

en: The following commands are available:
gl: As seguintes ordes están dispoñibles:

en: The following packages are BROKEN:
gl: Os seguintes paquetes están ROTOS:

en: The following packages are RECOMMENDED but will NOT be installed:
gl: Os seguintes paquetes están RECOMENDADOS pero NON se han instalar:

en: The following packages are SUGGESTED but will NOT be installed:
gl: Os seguintes paquetes están SUXIRIDOS pero NON se han instalar:

en: The following packages are unused and will be REMOVED:
gl: Os seguintes paquetes non se usan e hanse ELIMINAR:

en: The following packages conflict with %B%s%b and will be broken by its installation:
gl: Os seguintes paquetes teñen conflictos con %B%s%b e han romper pola súa instalación:

en: The following packages conflict with %B%s%b, or depend on a version of it which is not going to be installed.
gl: Os seguintes paquetes teñen conflictos con %B%s%b ou dependen dunha versión dese paquete que non se vai instalar.

en: The following packages conflict with %B%s%b:
gl: Os seguintes paquetes teñen conflictos con %B%s%b:

en: The following packages conflict with version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
gl: Os seguintes paquetes teñen conflictos coa versión %B%s%b de %B%s%b e han romper de se %s.

en: The following packages depend on %B%s%b and are broken:
gl: Os seguintes paquetes dependen de %B%s%b e están rotos:

en: The following packages depend on %B%s%b and will be broken by its removal:
gl: Os seguintes paquetes dependen de %B%s%b e han romper pola súa eliminación:

en: The following packages depend on a version of %B%s%b other than the currently installed version of %B%s%b, or conflict with the currently installed version:
gl: Os seguintes paquetes dependen dunha versión de %B%s%b distinta da versión instalada actualmente de %B%s%b, ou teñen conflictos coa versión instalada actualmente:

en: The following packages depend on a version of %B%s%b other than the currently installed version of %B%s%b:
gl: Os seguintes paquetes dependen dunha versión de %B%s%b distinta da versión instalada actualmente de %B%s%b:

en: The following packages depend on a version of %B%s%b which is not going to be installed.
gl: Os seguintes paquetes dependen dunha versión de %B%s%b que non se vai instalar.

en: The following packages depend on the currently installed version of %B%s%b (%B%s%b), or conflict with the version it will be %s to (%B%s%b), and will be broken if it is %s.
gl: Os seguintes paquetes dependen da versión instalada actualmente de %B%s%b (%B%s%b) ou teñen conflictos coa versión á que se vai %s (%B%s%b), e ha romper de se %s.

en: The following packages depend on version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
gl: Os seguintes paquetes dependen da versión %B%s%b de %B%s%b, e han romper de se %s.

en: The following packages have been automatically kept back:
gl: Os seguintes paquetes consérvanse automaticamente:

en: The following packages have been kept back:
gl: Os seguintes paquetes consérvanse:

en: The following packages have unmet dependencies:
gl: Os seguintes paquetes teñen dependencias sen cumprir:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
gl: Os seguintes paquetes hanse DESACTUALIZAR:

en: The following packages will be REINSTALLED:
gl: Os seguintes paquetes hanse REINSTALAR:

en: The following packages will be REMOVED:
gl: Os seguintes paquetes hanse ELIMINAR:

en: The following packages will be automatically REMOVED:
gl: Os seguintes paquetes hanse ELIMINAR automaticamente:

en: The following packages will be upgraded:
gl: Os seguintes paquetes hanse actualizar:

en: The following partially installed packages will be configured:
gl: Os seguintes paquetes parcialmente instalados hanse configurar:

en: The list of sources could not be read.
gl: Non se puido ler a lista de orixes.

en: The package cache is not available.
gl: A caché de paquetes non está dispoñible.

en: The package cache is not available; unable to download and install packages.
gl: A caché de paquetes non está dispoñible; non se pode descargar e instalar paquetes.

en: The package index files are corrupted. No Filename: field for package %s.
gl: Os ficheiros de índices de paquetes están corrompidos. Non hai un campo Filename: para o paquete %s.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
gl: Non se puido analizar ou abrir as listas de ficheiros ou ficheiro de estado.

en: The spikes were poisoned!  The poison was deadly...  --More--
gl: ¡Os cravos tiñan veleno! O veleno era letal...  --Máis--

en: The version %s is available in the following archives:
gl: A versión %s está dispoñible nos seguintes arquivos:

en: There are no Easter Eggs in this program.
gl: Non hai ovos de Pascua neste programa.

en: There is %d newly obsolete package. | There are %d newly obsolete packages.
gl[0]: Hai %d paquete recén feito obsoleto.
gl[1]: Hai %d paquetes recén feitos obsoletos.

en: There is %d newly obsolete package:  | There are %d newly obsolete packages:
gl[0]: Hai %d paquete recén feito obsoleto:
gl[1]: Hai %d paquetes recén feitos obsoletos:

en: There really are no Easter Eggs in this program.
gl: En serio que non hai ovos de Pascua neste programa.

en: This group contains %d package. | This group contains %d packages.
gl[0]: Este grupo contén %d paquete.
gl[1]: Este grupo contén %d paquetes.

en: This option controls how aptitude formats lines of the package list.  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
gl: Esta opción controla a maneira en que aptitude formata as liñas da lista de paquetes. Consulte o manual do usuario de aptitude para ver información sobre como especificar un formato de visualización.

en: This option controls how aptitude formats the header line (the line above the package list).  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
gl: Esta opción controla a maneira en que aptitude formata a liña de cabeceira (a liña que hai sobre a lista de paquetes). Consulte o manual do usuario de aptitude para ver información sobre como especificar un formato de visualización.

en: This option controls how aptitude formats the status line (the line between the package list and the lower pane).  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
gl: Esta opción controla a maneira en que aptitude formata a liña de estado (a liña entre a lista de paquetes e o panel inferior). Consulte o manual do usuario de aptitude para ver información sobre como especificar un formato de visualización.

en: This option controls how aptitude organizes the package list.  See the aptitude user's manual for information on how to specify a grouping method.
gl: Esta opción controla a maneira en que aptitude organiza a lista de paquetes. Consulte o manual do usuario de aptitude para ver información sobre como indicar un método de agrupamento.

en: This option controls whether aptitude will wait for confirmation after a download before it goes ahead and installs packages.
gl: Esta opción controla se aptitude ha agardar por confirmación despois de facer descargas e antes de instalar paquetes.

en: To continue, enter "%s"; to abort, enter "%s":
gl: para continuar, introduza "%s"; para abortar, introduza "%s":

en: To continue, type the phrase "%s":
gl: Para continuar, escriba a frase "%s":

en: Toggle ^Approved
gl: ^Cambiar aprobada

en: Toggle ^Rejected
gl: Cambiar ^rexeitada

en: Toggle whether the currently selected action is approved.
gl: Aprobar ou desaprobar a acción seleccionada actualmente.

en: Toggle whether the currently selected action is rejected.
gl: Rexeitar ou volver aceptar a acción seleccionada actualmente.

en: Total Progress:
gl: Progreso total:

en: Touching the cockatrice corpse was a fatal mistake.  --More--
gl: Tocar o cadáver da cocatriz foi un erro fatal.  --Máis--

en: True
gl: Verdadeiro

en: UI options
gl: Opcións de interface

en: UNAVAILABLE
gl: NON DISPOÑIBLES

en: UNCATEGORIZED
gl: SEN CLASIFICAR

en: UNCONFIGURED
gl: SEN CONFIGURAR

en: UNSATISFIED
gl: SEN SATISFACER

en: URL to use to download changelogs
gl: URL a empregar para descargar os rexistros de cambios

en: Unable to correct dependencies, some packages cannot be installed
gl: Non se puido corrixir as dependencias, non se poden instalar algúns paquetes

en: Unable to correct for unavailable packages
gl: Non se puido facer corrixir os paquetes non dispoñibles

en: Unable to create temporary directory from template "%s": %s
gl: Non se puido crear o directorio temporal do patrón "%s": %s

en: Unable to find a reason to install %s.
gl: Non se puido atopar un motivo para instalar %s.

en: Unable to find a reason to remove %s.
gl: Non se puido atopar un motivo para eliminar %s.

en: Unable to find a solution to apply.
gl: Non se puido atopar unha solución para aplicar.

en: Unable to find a version "%s" for the package "%s"
gl: Non se puido atopar unha versión "%s" para o paquete "%s"

en: Unable to find an archive "%s" for the package "%s"
gl: Non se puido atopar un arquivo "%s" para o paquete "%s"

en: Unable to find the source package for "%s".
gl: Non se puido atopar o paquete fonte para "%s".

en: Unable to list files in "%s"
gl: Non se puido listar os ficheiros de "%s"

en: Unable to locate package %s
gl: Non se puido atopar o paquete %s

en: Unable to open %ls
gl: Non se puido abrir %ls

en: Unable to open %s for writing
gl: Non se puido abrir %s para escritura

en: Unable to open %s to log actions
gl: Non se puido abrir %s para rexistrar as accións

en: Unable to parse pattern %s
gl: Non se puido analizar o patrón %s

en: Unable to parse pattern after "%s"
gl: Non se puido analizar o patrón despois de "%s"

en: Unable to parse pattern at '%s'
gl: Non se puido analizar o patrón de "%s"

en: Unable to parse some match patterns.
gl: Non se puideron analizar algúns patróns de busca.

en: Unable to remove "%s"
gl: Non se puido eliminar "%s"

en: Unable to remove directory "%s"
gl: Non se puido eliminar o directorio "%s"

en: Unable to remove the old temporary directory; you should remove %s by hand.
gl: Non se puido eliminar o antigo directorio temporal; debería eliminar %s a man.

en: Unable to replace %s with new configuration file
gl: Non se puido substituír %s co novo ficheiro de configuración

en: Unable to resolve dependencies!  Giving up...
gl: ¡Non se puideron resolver as dependencias! A desistir...

en: Unable to resolve dependencies.
gl: Non se puido resolver as dependencias.

en: Unable to safely resolve dependencies, try running with --full-resolver.
gl: Non se puideron resolver as dependencias dun xeito seguro, probe a executar con --full-resolver.

en: Unable to satisfy the build-depends: %s.
gl: Non se puideron satisfacer as dependencias de compilación: %s.

en: Unable to stat "%s"
gl: Non se atopou "%s"

en: Unable to stat %s.
gl: Non se atopou %s.

en: Unable to transcode package display format after "%ls"
gl: Non se puido transcodificar o formato de visualización de paquetes tras "%ls"

en: Uncaught exception: %s
gl: Excepción sen capturar: %s

en: Uncompressed Size:
gl: Tamaño sen comprimir:

en: Undo
gl: Desfacer

en: Undo the last package operation or group of operations
gl: Desfacer a última operación ou grupo de operacións sobre os paquetes

en: Unexpected ')'
gl: Non se esperaba un ")"

en: Unexpected empty expression
gl: Expresión baleira inesperada

en: Unexpected end-of-file on standard input
gl: Non se esperaba a fin do ficheiro na entrada estándar

en: Unexpected pattern argument following "keep-all"
gl: Non se esperaba un argumento de patrón despois de "keep-all"

en: Unexpectedly empty tree title after "%s"
gl: Hai un título de árbore baleiro inesperadamente despois de "%s"

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown action type: %s
gl: Tipo de acción descoñecido: %s

en: Unknown alignment type '%s'
gl: Tipo de aliñamento descoñecido "%s"

en: Unknown command "%s"
gl: Orde "%s" descoñecida

en: Unknown dependency type: %s
gl: Tipo de dependencia descoñecido: %s

en: Unknown grouping policy "%s"
gl: Política de agrupamento descoñecida "%s"

en: Unknown pattern type: %c
gl: Tipo de patrón descoñecido: %c

en: Unknown priority %s
gl: Prioridade descoñecida: %s

en: Unknown style attribute %s
gl: Atributo de estilo %s descoñecido

en: Unmatched '('
gl: Atopouse un "(" sen parella

en: Unmatched '(' in sorting policy description
gl: Atopouse un "(" sen parella na descrición da política de ordeación

en: Unrecognized attribute name "%s"
gl: Non se recoñece o nome do atributo "%s"

en: Unrecognized color name "%s"
gl: Non se recoñoce o nome da cor "%s"

en: Unrecognized input.  Enter either "%s" or "%s".
gl: Entrada non recoñecida. Introduza "%s" ou "%s".

en: Unrecognized tasks
gl: Tarefas non recoñecidas

en: Unterminated '"' in the user-tags list of the package %s.
gl: Cadea delimitada por «"» sen rematar na lista de etiquetas de usuario do paquete %s.

en: Unterminated literal string after %s
gl: Cadea literal sen rematar despois de %s

en: Updating package lists
gl: A actualizar as listas de paquetes

en: Updating the package lists requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
gl: Actualizar as listas de paquetes precisa de privilexios administrativos, que agora non ten. ¿Quere pasar á conta de administrador?

en: Upgradable Packages
     A newer version of these packages is available.
gl: Paquetes actualizables
     Hai dispoñible unha nova versión destes paquetes.

en: Upgrade
gl: Actualizar

en: Upgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
gl: Actualizar %F [%s (%s) -> %s (%s)]

en: Upgrade the following packages:
gl: Actualizar os seguintes paquetes:

en: Usage: aptitude [-S fname] [-u|-i]
gl: Emprego: aptitude [-S nomef] [-u|-i]

en: Use a 'status-line' download indicator for all downloads
gl: Empregar un indicador de descarga tipo 'status-line' en tódalas descargas

en: Use a minibuffer-style prompt when possible
gl: Empregar un indicativo tipo minibufer cando sexa posible

en: User Tags
gl: Etiquetas de Usuario

en: User's Manual
gl: Manual do usuario

en: User's ^Manual
gl: ^Manual do usuario

en: Version:
gl: Versión:

en: Versions of %s
gl: Versións de %s

en: View a brief introduction to aptitude
gl: Ver unha breve introdución a aptitude

en: View a list of frequently asked questions
gl: Ver unha lista de preguntas frecuentes

en: View all the packages on the system in a single uncategorized list
gl: Ver todos os paquetes do sistema nunha soa lista sen categorías

en: View and/or adjust the actions that will be performed
gl: Ver e/ou axustar as accións que se han realizar

en: View available packages and choose actions to perform
gl: Ver os paquetes dispoñibles e escoller as accións a realizar

en: View information about this program
gl: Ver información deste programa

en: View next display
gl: Ver a seguinte vista

en: View packages that it is recommended that you install
gl: Ver os paquetes que se recomenda que instale.

en: View packages which it is recommended that you install, but which are not currently installed.
gl: Ver os paquetes non instalados dos que se recomenda a instalación.

en: View previous display
gl: Ver a anterior vista

en: View the detailed program manual
gl: Ver o manual detallado do programa

en: View the important changes made in each version of
gl: Ver os cambios importantes en cada versión de

en: View the important changes made in each version of %s
gl: Ver os cambios máis importantes en cada versión de %s

en: View the list of changes made to this Debian package.
gl: Ver a lista dos cambios feitos neste paquete Debian.

en: View the on-line help
gl: Ver a axuda en liña

en: View the package which will be affected by the selected action
gl: Ver o paquete afectado pola acción seleccionada

en: View the progress of the package download
gl: Ver o progreso da descarga dos paquetes

en: View the progress of the package list update
gl: Ver o progreso da actualización da lista de paquetes

en: View the terms under which you may copy and distribute aptitude
gl: Ver os termos baixo os que pode copiar e distribuír aptitude

en: Views
gl: Vistas

en: Virtual Packages
     These packages do not exist; they are names other packages use to require or provide some functionality.
gl: Paquetes virtuais
     Estes paquetes non existen; son nomes empregados por outros paquetes para requirir ou fornecer algunha prioridade.

en: W:
gl: A:

en: WARNING
gl: AVISO

en: WARNING: Performing this action will probably cause your system to break!
             Do NOT continue unless you know EXACTLY what you are doing!
gl: AVISO: ¡Ao realizar esta acción ha facer que o seu sistema rompa!
           ¡NON continúe a menos que saiba EXACTAMENTE o que está a facer!

en: WARNING: the package cache is opened in read-only mode!  This change and all subsequent changes will not be saved unless you stop all other running apt-based programs and select "Become root" from the Actions menu.
gl: AVISO: a caché de paquetes está aberta en modo de só lectura. Non se ha gravar este cambio e os seguintes ata que deteña tódolos outros programas baseados en apt que se estean a executar e escolla "Facerse administrador" no menú de Accións.

en: WARNING: untrusted versions of the following packages will be installed!
    
    Untrusted packages could compromise your system's security.
    You should only proceed with the installation if you are certain that
    this is what you want to do.
gl: AVISO: hanse instalar versións non confiables dos seguintes paquetes.
    
    Os paquetes non confiables poden comprometer a seguridade do seu sistema.
    Só debería continuar coa instalación se está seguro de que é o que quere facer.

en: WEIRDNESS: unknown option code received
gl: COUSA RARA: recibiuse un código de opción descoñecido

en: Wait for confirmation if an error occurred during the download.  If there were no errors, begin installing packages immediately.
gl: Esperar confirmación se houbo un erro durante a descarga. Se non houbo erros, comezar a instalar paquetes de inmediato.

en: Warn when attempting to perform a privileged action as a non-root user
gl: Avisar ao tentar facer unha operación privilexiada coma usuario non root

en: Warning: group %s is involved in a cycle
gl: Aviso: o grupo %s está implicado nun ciclo

en: Waste time trying to find mines
gl: Perder o tempo buscando minas

en: What is it?  It's an elephant being eaten by a snake, of course.
gl: ¿Que que é isto? É un elefante comido por unha serpe, por suposto.

en: When an error occurs
gl: Cando apareza un erro

en: When you install or remove packages, a summary of what aptitude does will be written to this file.  If the first character of the file name is a pipe character ('%B|%b'), the remainder of the name will be interpreted as a shell command that is to receive the log on standard input.
gl: Cada vez que instale ou elimine paquetes hase gravar neste ficheiro un resumo do que faga aptitude. Se o primeiro carácter do nome do ficheiro é unha barra vertical ("%B|%b"), o resto do nome hase interpretar coma unha orde que vai recibir o rexistro na entrada estándar.

en: Why Installed
gl: Por que instalado

en: Width of board:
gl: Anchura do taboleiro:

en: Will free %sB of disk space
gl: Hanse liberar %sB de espazo

en: Will install %li packages, and remove %li packages.
gl: Hanse instalar %li paquetes e eliminar %li paquetes.

en: Will not remove %s; you should examine the files in it and remove them by hand.
gl: Non se ha eliminar %s; debería examinar os ficheiros que hai nel e eliminalos a man.

en: Will use %sB of disk space
gl: Hanse ocupar %sB de espazo

en: Won
gl: Gañou

en: Would download/install/remove packages.
gl: Había descargar/instalar/eliminar paquetes.

en: Would forget what packages are new
gl: Esquecería que paquetes son novos

en: Would free %sB of disk space
gl: Liberaría %sB de espazo no disco

en: Would resolve dependencies, but dependency resolution is disabled.
       (%s::ProblemResolver::StepLimit = 0)
gl: Había resolvers as dependencias, pero a resolución de dependencias está desactivada.
       (%s::ProbelResolver::StepLimit = 0)

en: Writing extended state information
gl: A gravar a información de estado estendido

en: Yes, I am aware this is a very bad idea
gl: Si, xa sei que é unha idea moi mala

en: You already are root!
gl: Xa é administrador

en: You are jolted by a surge of electricity!  --More--
gl: ¡Es sacudido por unha corrente eléctrica!  --Máis--

en: You are not root and I cannot find any way to become root.  To reconfigure this package, install the menu package, the login package, or run aptitude as root.
gl: Non é administrador e non se puido determinar un xeito de se facer administrador. Para reconfigurar este paquete, instale o paquete "menu", o paquete "login" ou execute "aptitude" coma administrador.

en: You can only specify a package archive with an 'install' command.
gl: Só se pode especificar un arquivo de paquete coa orde "install".

en: You can only specify a package version with an 'install' command or a 'forbid-version' command.
gl: Só se pode especificar unha versión dun paquete coas ordes "install" ou "forbid-version".

en: You can only view changelogs of official Debian packages.
gl: Só se poden ver rexistros de cambios de paquetes Debian oficiais.

en: You cannot specify both an archive and a version for a package
gl: Non se poden especificar un arquivo e unha versión para un paquete

en: You die...  --More--
gl: Morreu...  --Máis--

en: You fall into a pit!  --More--
gl: ¡Caes nun burato!  --Máis--

en: You feel here a cockatrice corpse.  --More--
gl: Notas un cadáver de cocatriz.  --Máis--

en: You have won.
gl: Gañou.

en: You land on a set of sharp iron spikes!  --More--
gl: ¡Aterras nun montón de cravos de ferro afiados!  --Máis--

en: You lose!
gl: ¡Perdeu!

en: You may also specify modification to the actions which will be taken.  To do so, type an action character followed by one or more package names (or patterns).  The action will be applied to all the packages that you list.  The following actions are available:
gl: Tamén pode especificar modificacións nas accións a realizar. Para o facer, prema un carácter de acción seguido por un ou máis nomes de paquetes (ou patróns). A acción hase aplicar a tódolos paquetes que liste. As seguintes accións están dispoñibles:

en: You may not modify the state of any package while a download is underway.
gl: Non se pode modificar o estado de ningún paquete mentres se fan descargas.

en: You may want to update the package lists to correct these missing files
gl: Pode querer actualizar as listas de paquetes para corrixir estes ficheiros

en: You must choose one to install.
gl: Debe escoller un para instalar.

en: You turn to stone... --More--
gl: Convírteste en pedra...  --Máis--

en: Your wand of %s breaks apart and explodes!  --More--
gl: ¡A túa vara de %s rompe e estoupa!  --Máis--

en: [%d(%d)/...] Resolving dependencies
gl: [%d(%d)/...] A resolver as dependencias

en: [DOWNGRADE] %s %s -> %s
gl: [DESACTUALIZAR] %s %s -> %s

en: [Downloaded]
gl: [Descargado]

en: [ERROR]
gl: [ERRO]

en: [Hit]
gl: [Xa o tiña]

en: [IGNORED]
gl: [IGNORADO]

en: [UPGRADE] %s %s -> %s
gl: [ACTUALIZAR] %s %s -> %s

en: [Working]
gl: [A traballar]

en: ^About
gl: ^Acerca de

en: ^Become root
gl: ^Facerse administrador

en: ^Changelog
gl: ^Rexistro de cambios

en: ^Clean package cache
gl: ^Limpar a caché de paquetes

en: ^Close
gl: ^Pechar

en: ^Dependency handling
gl: ^Xestión de dependencias

en: ^Examine Solution
gl: ^Examinar solución

en: ^Find
gl: ^Buscar

en: ^Find Backwards
gl: Buscar cara a ^atrás

en: ^First Solution
gl: ^Primeira solución

en: ^Forbid Version
gl: Pro^hibir versión

en: ^Forget new packages
gl: ^Esquecer os paquetes novos

en: ^Help
gl: A^xuda

en: ^Hold
gl: ^Reter

en: ^Install
gl: ^Instalar

en: ^Install/remove packages
gl: ^Instalar/eliminar paquetes

en: ^Keep
gl: ^Conservar

en: ^Last Solution
gl: ^Derradeira solución

en: ^License
gl: ^Licencia

en: ^Limit Display
gl: ^Limitar vista

en: ^Miscellaneous
gl: ^Varios

en: ^News
gl: ^Novas

en: ^Next
gl: ^Seguinte

en: ^Next Solution
gl: ^Seguinte solución

en: ^Play Minesweeper
gl: ^Xogar ao Buscaminas

en: ^Preferences
gl: ^Preferencias

en: ^Prev
gl: ^Anterior

en: ^Previous Solution
gl: ^Anterior solución

en: ^Purge
gl: ^Purgar

en: ^Quit
gl: ^Saír

en: ^Reload package cache
gl: ^Recargar a caché de paquetes

en: ^Remove
gl: ^Eliminar

en: ^Revert options
gl: ^Desfacer cambios

en: ^UI options
gl: ^Opcións de interface

en: ^Un-Limit Display
gl: ^Deslimitar vista

en: ^Update package list
gl: ^Actualizar a lista de paquetes

en: ^View Target
gl: ^Ver obxectivo

en: abort and quit
gl: abortar e saír

en: abort automatic dependency resolution; resolve dependencies by hand instead
gl: cancelar a resolución automatica de dependencias; resolver as dependencias á man no seu canto

en: accept the proposed changes
gl: aceptar os cambios propostos

en: adjust the state of the listed packages, where ACTION is one of:
gl: axustar o estado dos paquetes listados, onde ACCIÓN é un de:

en: allow_choices
gl: permitir_eleccións

en: aptitude failed to find a solution to these dependencies.  You can solve them yourself by hand or type 'n' to quit.
gl: aptitude non puido atopar unha solución para esas dependencias. Pode resolvelas á man ou premer "n" para saír.

en: awaiting trigger processing
gl: a agardar a que se procesen os disparadores

en: awaiting trigger processing by other package(s)
gl: a agardar a que outro(s) paquete(s) procese(n) disparadores

en: breaks
gl: rompe

en: broken
gl: roto

en: but %s is installed and it is kept back.
gl: pero %s está instalado e consérvase.

en: but %s is installed.
gl: pero %s está instalado.

en: but %s is to be installed.
gl: pero hase instalar %s.

en: but it is not installable.
gl: pero non é instalable.

en: cold
gl: frío

en: config-files
gl: fichconfig

en: conflicts with
gl: conflicto con

en: continue with the installation
gl: continuar coa instalación

en: couldn't replace %s with %s
gl: non se puido substituír %s por %s

en: death
gl: morte

en: delete
gl: borrar

en: dep_level
gl: nivel_dep

en: depends on
gl: depende de

en: downgraded
gl: desactualizar

en: download: you must specify at least one package to download
gl: descarga: ten que especificar alomenos un paquete para descargar

en: enter the full visual interface
gl: entrar na interface completamente visual

en: examine the solution in the visual user interface
gl: examinar a solución na interface de usuario

en: extract-cache-entries: at least one argument is required (the directory
    to which to write files).
gl: extract-cache-entries: precísase de alomenos un argumento (o directorio no que gravar os ficheiros).

en: failed to remove %s
gl: non se puido eliminar %s

en: failed to rename %s to %s
gl: non se puido cambiar o nome de %s a %s

en: false
gl: falso

en: forbidden upgrade
gl: actualización prohibida

en: give up and quit the program
gl: renderse e saír do programa

en: half-config
gl: semiconfig

en: half-install
gl: semiinst

en: hold
gl: retido

en: iconv of %s failed.
gl: Fallou a codificación de %s.

en: install
gl: instalar

en: installed
gl: instalado

en: invisibility
gl: invisibilidade

en: log report
gl: informe de rexistro

en: magic missile
gl: mísil máxico

en: make_package_view: bad argument!
gl: make_package_view: argumento incorrecto

en: make_package_view: error in arguments -- bad column list for static item
gl: make_package_view: erro nos argumentos -- lista de columnas incorrecta para o elemento estático

en: make_package_view: error in arguments -- two main widgets??
gl: make_package_view: erro nos argumentos -- ¿dous widgets principais?

en: make_package_view: no main widget found
gl: make_package_view: non se atopou o widget principal

en: mine-help.txt
gl: mine-help-gl.txt

en: move to the next solution
gl: moverse á seguinte solución

en: move to the previous solution
gl: moverse á solución anterior

en: no
gl: non

en: no_key
gl: n

en: none
gl: ningún

en: not a real package
gl: non é un paquete de verdade

en: not installed
gl: sen instalar

en: not installed (configuration files remain)
gl: sen instalar (pero hai ficheiros de configuración)

en: obsoletes
gl: fai obsoleto a

en: open: %d; closed: %d; defer: %d; conflict: %d
gl: abertos: %d; pechados: %d; retrasar: %d; conflictos: %d

en: open: %zd; closed: %zd; defer: %zd; conflict: %zd
gl: abertos: %zd; pechados: %zd; retrasar: %zd; conflictos: %zd

en: partially configured
gl: configurado parcialmente

en: partially installed
gl: instalado parcialmente

en: polymorph
gl: cambio de forma

en: pre-depends on
gl: pre-depende de

en: purge
gl: purgar

en: purged
gl: purgado

en: recommends
gl: recomenda

en: reinstall
gl: reinstalar

en: reject the proposed changes and search for another solution
gl: rexeitar os cambios propostos e buscar outra solución

en: replaces
gl: substitúe a

en: run the automatic dependency resolver to fix the broken dependencies.
gl: executar o resolvedor automático de dependencias para arranxar as dependencias rotas.

en: search: You must provide at least one search term
gl: busca: Debe fornecer alomenos un termo de busca

en: second
gl: segundo

en: seconds
gl: segundos

en: secret door detection
gl: detección de porta secreta

en: show information about one or more packages; the package names should follow the 'i'
gl: amosar información sobre un ou máis paquetes; os nomes deberían seguir o "i"

en: show the Debian changelogs of one or more packages; the package names should follow the 'c'
gl: amosar os cambios en Debian de un ou máis paquetes; os nomes deberían seguir o "c"

en: sleep
gl: durmir

en: striking
gl: golpear

en: suggests
gl: suxire

en: toggle between the contents of the solution and an explanation of the solution
gl: cambiar entre o contido da solución e unha explicación da solución

en: toggle the display of changes in package sizes
gl: amosar ou non os cambios nos tamaños dos paquetes

en: toggle the display of dependency information
gl: amosar ou non a información de dependencias

en: toggle the display of version numbers
gl: amosar ou non os números de versión

en: triggers-awaited
gl: disparadores-agardando

en: triggers-pending
gl: disparadores-pendentes

en: true
gl: verdadeiro

en: try to find a reason for installing a single package, or explain why installing one package should lead to installing another package.
gl: buscar un motivo para instalar un só paquete, ou explicar por qué instalar un paquete debería conlevar a instalación doutro paquete.

en: unknown
gl: descoñecido

en: unpacked
gl: desempaquetado

en: upgrade
gl: actualizar

en: upgraded
gl: actualizar

en: version_selection
gl: selección_versión

en: yes
gl: si

en: yes_key
gl: s
