sudoers 1.8.5rc1 - en to hr translation catalogue (327 entries)

en: 	host  unmatched
hr: 	računalo nije pronađeno

en: 
    Command allowed
hr: 
    Naredba dozvoljena

en: 
    Command denied
hr: 
    Naredba zabranjena

en: 
    Command unmatched
hr: 
    Naredba nije pronađena

en: 
    LDAP Role: %s
hr: 
    LDAP uloga: %s

en: 
    LDAP Role: UNKNOWN
hr: 
    LDAP uloga: NEPOZNATA

en: 
    Options:
      -c          check-only mode
      -f sudoers  specify sudoers file location
      -h          display help message and exit
      -q          less verbose (quiet) syntax error messages
      -s          strict syntax checking
      -V          display version information and exit
hr: 
    Opcije:
      -c          način samo za provjeravanje
      -f sudoers  navedi položaj datoteke sudoers
      -h          prikaži poruku pomoći i izađi
      -q          manje opširne (tihe) poruke sintaksnih grešaka
      -s          strogo provjeravanje sintakse
      -V          prikaži informacije o inačici i izađi

en: 
    Options:
      -d directory     specify directory for session logs
      -f filter        specify which I/O type to display
      -h               display help message and exit
      -l [expression]  list available session IDs that match expression
      -m max_wait      max number of seconds to wait between events
      -s speed_factor  speed up or slow down output
      -V               display version information and exit
hr: 
    Opcije:
      -d direktorij    navedi direktorij za dnevnike sjednica
      -f filtar        navedi U/I vrste za prikaz
      -h               prikaži poruku pomoći i izađi
      -l [izraz]       prikaži dostupne identifikatore sjednica koje
                         odgovaraju izrazu
      -m max_čekanje   najveći broj sekundi za čekanje između događaja
      -s faktor_brzine ubrzaj ili uspori ispis
      -V               prikaži informacije o inačici i izađi

en: 
    Sudoers entry:
hr: 
    Sudoers stavka:

en: 
    Sudoers path: %s
hr: 
    Sudoers putanja: %s

en:     Commands:
hr:     Naredbe:

en:     Commands:
hr:     Naredbe:

en:     Order: %s
hr:     Redoslijed: %s

en:     RunAsGroups:
hr:     PokreniKaoGrupe:

en:     RunAsUsers:
hr:     PokreniKaoKorisnici:

en: %d incorrect password attempt | %d incorrect password attempts
hr[0]: %d netočan pokušaj unosa lozinke
hr[1]: %d netočna pokušaja unosa lozinke
hr[2]: %d netočnih pokušaja unosa lozinke

en: %s - replay sudo session logs
hr: %s - prikaži dnevnike sudo sjednica

en: %s - safely edit the sudoers file
hr: %s - sigurno uređivanje datoteke sudoers

en: %s and %s not on the same file system, using mv to rename
hr: %s i %s nisu na istom datotečnom sustavu, koristim mv za preimenovanje

en: %s busy, try again later
hr: %s je zauzet, pokušajte ponovo kasnije

en: %s exists but is not a directory (0%o)
hr: %s postoji, ali nije direktorij (0%o)

en: %s exists but is not a regular file (0%o)
hr: %s postoji, ali nije obična datoteka (0%o)

en: %s grammar version %d
hr: %s inačica gramatike %d

en: %s is not a regular file
hr: %s nije obična datoteka

en: %s is not allowed to run sudo on %s.  This incident will be reported.
hr: Korisniku %s nije dozvoljeno pokrenuti sudo na %s.  Ovaj će incident biti prijavljen.

en: %s is not in the sudoers file.  This incident will be reported.
hr: %s nije u datoteci sudoers.  Ovaj će incident biti prijavljen.

en: %s is owned by gid %u, should be %u
hr: vlasnik %s je gid %u, treba biti %u

en: %s is owned by uid %u, should be %u
hr: vlasnik %s je uid %u, treba biti %u

en: %s is world writable
hr: %s ima dozvole za pisanje svih korisnika

en: %s must be owned by uid %d
hr: vlasnik %s mora biti uid %d

en: %s must only be writable by owner
hr: samo vlasnik smije imati dozvole za pisanje %s

en: %s owned by uid %u, should be uid %u
hr: vlasnik %s je uid %u, treba biti uid %u

en: %s requires an argument
hr: %s zahtijeva argument

en: %s unchanged
hr: %s nepromijenjen

en: %s version %s
hr: %s inačica %s

en: %s writable by non-owner (0%o), should be mode 0600
hr: nevlasnici imaju dozvolu za pisanje u %s (0%o), treba biti mod 0600

en: %s writable by non-owner (0%o), should be mode 0700
hr: nevlasnici imaju dozvolu za pisanje u %s (0%o), treba biti mod 0700

en: %s/%.2s/%.2s/%.2s/timing: %s
hr: %s/%.2s/%.2s/%.2s/vrijeme: %s

en: %s/%s/timing: %s
hr: %s/%s/vrijeme: %s

en: %s: Cannot verify TGT! Possible attack!: %s
hr: %s: Ne mogu provjeriti TGT! Moguć napad!: %s

en: %s: bad permissions, should be mode 0%o
hr: %s: neispravne dozvole, treba biti mod 0%o

en: %s: command not found
hr: %s: naredba nije pronađena

en: %s: incompatible group plugin major version %d, expected %d
hr: %s: nekompatibilna glavna inačica grupnog priključka %d, očekujem %d

en: %s: parsed OK
hr: %s: analiza u redu

en: %s: unable to allocate options: %s
hr: %s: ne mogu alocirati opcije: %s

en: %s: unable to get credentials: %s
hr: %s: ne mogu dobiti vjerodajnice: %s

en: %s: unable to get host principal: %s
hr: %s: ne mogu dobiti upravitelja računala: %s

en: %s: unable to initialize ccache: %s
hr: %s: ne mogu inicijalizirati ccache: %s

en: %s: unable to parse '%s': %s
hr: %s: ne mogu analizirati „%s”: %s

en: %s: unable to resolve ccache: %s
hr: %s: ne mogu pronaći ccache: %s

en: %s: unable to store cred in ccache: %s
hr: %s: ne mogu spremiti vjerodajnicu u ccache: %s

en: %s: unable to unparse princ ('%s'): %s
hr: %s: ne mogu ukloniti analizu upravitelja („%s”): %s

en: %s: unused %s_Alias %s
hr: %s: nekorišteni %s_Alias %s

en: %s: wrong owner (uid, gid) should be (%u, %u)
hr: %s: krivi vlasnički (uid, gid), treba biti (%u, %u)

en: >>> %s: %s near line %d <<<
hr: >>> %s: %s kod retka %d <<<

en: Account expired or PAM config lacks an "account" section for sudo, contact your system administrator
hr: Račun je istekao ili PAM konfiguracija nema odjeljak „account” za sudo, javite vašem administratoru sustava

en: Account or password is expired, reset your password and try again
hr: Račun ili lozinka su istekli, vratite izvornu lozinku i pokušajte ponovo

en: Add an entry to the utmp/utmpx file when allocating a pty
hr: Dodaj stavku u utmp/utmpx datoteku pri alokaciji pseudoterminala

en: Address to send mail from: %s
hr: Adresa s koje se šalje pošta: %s

en: Address to send mail to: %s
hr: Adresa na koju se šalje pošta: %s

en: Alias `%s' already defined
hr: Alias „%s” je već definiran

en: Allow some information gathering to give useful error messages
hr: Dozvoli prikupljanje nekih informacija za ispis korisnih poruka grešaka

en: Allow sudo to prompt for a password even if it would be visible
hr: Dozvoli da sudo traži lozinku čak i ako će biti vidljiva

en: Allow users to set arbitrary environment variables
hr: Dozvoli korisnicima postavljanje proizvoljnih varijabli okoline

en: Always run commands in a pseudo-tty
hr: Uvijek pokreni naredbe u pseudoterminalu

en: Always send mail when sudo is run
hr: Uvijek pošalji poštu kad se pokrene sudo

en: Always set $HOME to the target user's home directory
hr: Uvijek postavi $HOME na početni direktorij odredišnog korisnika

en: Apply defaults in the target user's login class if there is one
hr: Primijeni zadane postavke u razredu prijave odredišnog korisnika ako postoje

en: Authentication methods:
hr: Metode autentifikacije:

en: Authentication timestamp timeout: %.1f minutes
hr: Istek vremenske oznake autentifikacije: %.1f minuta

en: Compress I/O logs using zlib
hr: Komprimiraj U/I zapise korištenjem zlib

en: Could not determine audit condition
hr: Ne mogu odrediti uvjet revizije

en: Default password prompt: %s
hr: Uobičajeno traženje lozinke: %s

en: Default user to run commands as: %s
hr: Zadani korisnik za pokretanje naredbi: %s

en: Directory in which to store input/output logs: %s
hr: Direktorij za spremanje ulazno/izlaznih dnevnika: %s

en: Don't initialize the group vector to that of the target user
hr: Ne inicijaliziraj grupni vektor u onaj odredišnog korisnika

en: Environment variables to check for sanity:
hr: Varijable okoline čija će se ispravnost provjeriti:

en: Environment variables to preserve:
hr: Varijable okoline za očuvanje:

en: Environment variables to remove:
hr: Varijable okoline za uklanjanje:

en: Error: %s_Alias `%s' referenced but not defined
hr: Greška: %s_Alias „%s” je referenciran, ali nije definiran

en: Error: cycle in %s_Alias `%s'
hr: Greška: petlja u %s_Alias „%s”

en: File containing the sudo lecture: %s
hr: Datoteka koja sadrži sudo lekciju: %s

en: File descriptors >= %d will be closed before executing a command
hr: Opisnici datoteka >= %d će se zatvoriti prije izvršavanja naredbe

en: File in which to store the input/output log: %s
hr: Datoteka za spremanje ulazno/izlaznog dnevnika: %s

en: Flags for mail program: %s
hr: Zastavice za program pošte: %s

en: If LDAP directory is up, do we ignore local sudoers file
hr: Ako je LDAP direktorij aktivan, zanemaruje li se lokalna datoteka sudoers

en: If set, passprompt will override system prompt in all cases.
hr: Ako je postavljen, passprompt će zaobići sustavski u svim slučajevima.

en: If set, users may override the value of `closefrom' with the -C option
hr: Ako je postavljen, korisnici mogu zaobići vrijednost „closeform” opcijom -C

en: If sudo is invoked with no arguments, start a shell
hr: Ako se sudo pozove bez argumenata, pokreni ljusku

en: Ignore '.' in $PATH
hr: Zanemari „.” u $PATH

en: Incorrect password message: %s
hr: Neispravna poruka lozinke: %s

en: Insult the user when they enter an incorrect password
hr: Uvrijedi korisnika kad upiše netočnu lozinku

en: Invalid authentication methods compiled into sudo!  You may mix standalone and non-standalone authentication.
hr: Neispravne autentifikacijske metode kompajlirane u sudo!  Možete miješati samostalne i nesamostalne autentifikacije.

en: Lecture user the first time they run sudo
hr: Održi lekciju korisniku kad prvi put pokrene sudo

en: Length at which to wrap log file lines (0 for no wrap): %d
hr: Duljina prelamanja redaka dnevničke datoteke (0 isključuje): %d

en: Local IP address and netmask pairs:
hr: Parovi lokalnih IP adresa i mrežnih maski:

en: Locale to use while parsing sudoers: %s
hr: Lokal za korištenje pri obradi sudoers: %s

en: Log geometry is %d x %d, your terminal's geometry is %d x %d.
hr: Veličina dnevnika je %d x %d, a veličina vašeg terminala %d x %d.

en: Log the hostname in the (non-syslog) log file
hr: Zapiši ime računala u (ne-syslog) dnevničku datoteku

en: Log the output of the command being run
hr: Zapiši izlaz pokrenute naredbe

en: Log the year in the (non-syslog) log file
hr: Zapiši godinu u (ne-syslog) dnevničku datoteku

en: Log user's input for the command being run
hr: Zapiši korisnički unos za pokrenute naredbe

en: Matching Defaults entries for %s on this host:
hr: Spajam stavke zadanih vrijednosti za %s na ovom računalu:

en: No user or host
hr: Nema korisnika ili računala

en: Number of tries to enter a password: %d
hr: Broj pokušaja unosa lozinke: %d

en: Only allow the user to run sudo if they have a tty
hr: Dozvoli korisniku pokretanje sudo samo ako ima tty

en: Only set the effective uid to the target user, not the real uid
hr: Postavi samo efektivni uid na onaj odredišnog korisnika umjesto stvarnog uid-a

en: Options are:
      (e)dit sudoers file again
      e(x)it without saving changes to sudoers file
      (Q)uit and save changes to sudoers file (DANGER!)
hr: Opcije su:
      (e) ponovo uredi datoteku sudoers
      (x) izađi bez spremanja promjena u datoteku sudoers
      (Q) izađi i spremi promjene u datoteku sudoers (OPASNO!)

en: Owner of the authentication timestamp dir: %s
hr: Vlasnik direktorija vremenske oznake autentifikacije: %s

en: Password expired, contact your system administrator
hr: Lozinka je istekla, javite vašem administratoru sustava

en: Password prompt timeout: %.1f minutes
hr: Istek traženja lozinke: %.1f minuta

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Path to authentication timestamp dir: %s
hr: Putanja do direktorija vremenske oznake autentifikacije: %s

en: Path to log file: %s
hr: Putanja do dnevničke datoteke: %s

en: Path to mail program: %s
hr: Putanja do programa pošte: %s

en: Path to the editor for use by visudo: %s
hr: Putanja do uređivača koji će koristiti visudo: %s

en: Path to the sudo-specific environment file: %s
hr: Putanja do datoteke okoline karakteristične za sudo: %s

en: Plugin for non-Unix group support: %s
hr: Priključak za podršku za ne-Unix grupe: %s

en: Preload the dummy exec functions contained in the sudo_noexec library
hr: Prethodno učitaj prividne izvršne funkcije sadržane u biblioteci sudo_noexec

en: Prompt for root's password, not the users's
hr: Zatraži lozinku administratora umjesto korisnika

en: Prompt for the runas_default user's password, not the users's
hr: Zatraži lozinku runas_default korisnika umjesto trenutnog

en: Prompt for the target user's password, not the users's
hr: Zatraži lozinku odredišnog korisnika umjesto trenutnog

en: Provide visual feedback at the password prompt when there is user input
hr: Prikaži vizualne povratne informacije pri traženju lozinke kad postoji korisnički unos

en: Put OTP prompt on its own line
hr: Postavi OTP upit u vlastiti redak

en: Replaying sudo session: %s
hr: Prikazujem sudo sjednicu: %s

en: Require fully-qualified hostnames in the sudoers file
hr: Traži potpuno kvalificirana imena računala u datoteci sudoers

en: Require users to authenticate by default
hr: Uobičajeno traži autentifikaciju korisnika

en: Reset the environment to a default set of variables
hr: Vrati okolinu u početni zadani skup varijabli

en: Root may run sudo
hr: Root može pokrenuti sudo

en: Runas and Command-specific defaults for %s:
hr: Zadane vrijednosti „pokreni kao” i specifične za naredbe za %s:

en: SELinux role to use in the new security context: %s
hr: SELinux uloga za korištenje u novom sigurnosnom kontekstu: %s

en: SELinux type to use in the new security context: %s
hr: SELinux vrsta za korištenje u novom sigurnosnom kontekstu: %s

en: SecurID communication failed
hr: SecurID komunikacija nije uspjela

en: Send mail if the user is not allowed to run a command
hr: Pošalji poštu ako korisnik nema dozvolu za pokretanje naredbe

en: Send mail if the user is not in sudoers
hr: Pošalji poštu ako korisnik nije u sudoers

en: Send mail if the user is not in sudoers for this host
hr: Pošalji poštu ako korisnik nije u sudoers na ovom računalu

en: Send mail if user authentication fails
hr: Pošalji poštu ako autentifikacija korisnika nije uspjela

en: Set $HOME to the target user when starting a shell with -s
hr: Postavi $HOME na početni direktorij odredišnog korisnika pri pokretanju ljuske sa -s

en: Set the LOGNAME and USER environment variables
hr: Postavi varijable okoline LOGNAME i USER

en: Set the user in utmp to the runas user, not the invoking user
hr: Postavi korisnika u utmp u „pokreni kao” korisnika umjesto pozivatelja

en: Sorry, user %s is not allowed to execute '%s%s%s' as %s%s%s on %s.
hr: Žao mi je, korisniku %s nije dozvoljeno izvršiti „%s%s%s” kao %s%s%s na %s.

en: Sorry, user %s may not run sudo on %s.
hr: Žao mi je, korisnik %s ne može pokrenuti sudo na %s.

en: Subject line for mail messages: %s
hr: Predmet poruka pošte: %s

en: Sudoers file grammar version %d
hr: Inačica sudoers gramatike datoteke %d

en: Sudoers policy plugin version %s
hr: Inačica sudoers priključka police %s

en: Syslog facility if syslog is being used for logging: %s
hr: Syslog jedinica ako se koristi syslog za zapisivanje dnevnika: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates successfully: %s
hr: Syslog prioritet koji se koristi pri uspješnoj autentifikaciji korisnika: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates unsuccessfully: %s
hr: Syslog prioritet koji se koristi pri neuspješnoj autentifikaciji korisnika: %s

en: The umask specified in sudoers will override the user's, even if it is more permissive
hr: Umask naveden u sudoers će zaobići korisnički, čak i ako dozvoljava više

en: There are no authentication methods compiled into sudo!  If you want to turn off authentication, use the --disable-authentication configure option.
hr: Nema autentifikacijskih metoda kompajliranih u sudo!  Ako želite isključiti autentifikaciju, koristite konfiguracijsku opciju --disable-authentication.

en: Umask to use or 0777 to use user's: 0%o
hr: Umask za korištenje ili 0777 za korisničku: 0%o

en: Use a separate timestamp for each user/tty combo
hr: Koristi posebnu vremensku oznaku za svaku kombinaciju korisnik/terminal

en: Use faster globbing that is less accurate but does not access the filesystem
hr: Koristi bržu usporedbu uzoraka koja je nepreciznija, ali ne pristupa datotečnom sustavu

en: User %s is not allowed to run sudo on %s.
hr: Korisniku %s nije dozvoljeno pokrenuti sudo na %s.

en: User %s may run the following commands on this host:
hr: Korisnik %s može pokrenuti sljedeće naredbe na ovom računalu:

en: User ID locked for SecurID Authentication
hr: Korisnički ID zaključan za SecurID autentifikaciju

en: Users in this group are exempt from password and PATH requirements: %s
hr: Korisnici u ovoj grupi su izuzeti od traženja lozinke i PATH zahtjeva: %s

en: Value to override user's $PATH with: %s
hr: Vrijednost za zaobilaženje korisničke $PATH: %s

en: Visudo will honor the EDITOR environment variable
hr: Visudo će poštivati varijablu okoline EDITOR

en: Warning: %s_Alias `%s' referenced but not defined
hr: Upozorenje: %s_Alias „%s” je referenciran, ali nije definiran

en: Warning: cycle in %s_Alias `%s'
hr: Upozorenje: petlja u %s_Alias „%s”

en: Warning: your terminal is too small to properly replay the log.
hr: Upozorenje: vaš terminal je premalen za ispravno prikazivanje dnevnika.

en: What now?
hr: Što sada?

en: When to require a password for 'list' pseudocommand: %s
hr: Kada tražiti lozinku za pseudonaredbu „list”: %s

en: When to require a password for 'verify' pseudocommand: %s
hr: Kada tražiti lozinku za pseudonaredbu „verify”: %s

en: account validation failure, is your account locked?
hr: potvrđivanje računa nije uspjelo, je li vaš račun zaključan?

en: ambiguous expression "%s"
hr: višeznačni izraz „%s”

en: au_open: failed
hr: au_open: nije uspio

en: au_to_exec_args: failed
hr: au_to_exec_args: nije uspio

en: au_to_return32: failed
hr: au_to_return32: nije uspio

en: au_to_subject: failed
hr: au_to_subject: nije uspio

en: au_to_text: failed
hr: au_to_text: nije uspio

en: authentication server error:
    %s
hr: greška autentifikacijskog poslužitelja:
    %s

en: command failed: '%s %s %s', %s unchanged
hr: naredba nije uspjela: „%s %s %s”, %s nepromijenjen

en: command in current directory
hr: naredba u trenutnom direktoriju

en: command not allowed
hr: naredba nije dozvoljena

en: could not parse date "%s"
hr: ne mogu analizirati datum „%s”

en: editor (%s) failed, %s unchanged
hr: uređivač (%s) nije uspio, %s nepromijenjen

en: error renaming %s, %s unchanged
hr: greška preimenovanja %s, %s nepromijenjen

en: failed to initialise the ACE API library
hr: nisam uspio inicijalizirati ACE API biblioteku

en: failed to parse %s file, unknown error
hr: nisam uspio analizirati %s datoteku, nepoznata greška

en: fill_args: buffer overflow
hr: fill_args: preljev međuspremnika

en: getaudit: failed
hr: getaudit: nije uspio

en: getauid failed
hr: getauid nije uspio

en: getauid: failed
hr: getauid: nije uspio

en: ignoring `%s' found in '.'
    Use `sudo ./%s' if this is the `%s' you wish to run.
hr: zanemarujem „%s” pronađen u „.”
    Koristite „sudo ./%s” ako je ovo „%s” koji želite pokrenuti.

en: illegal trailing "!"
hr: nedozvoljeni „!” na kraju

en: illegal trailing "or"
hr: nedozvoljeni „or” na kraju

en: internal error, expand_prompt() overflow
hr: interna greška, expand_prompt() preljev

en: internal error, init_vars() overflow
hr: interna greška, init_vars() preljev

en: internal error, linux_audit_command() overflow
hr: interna greška, linux_audit_command() preljev

en: internal error, runas_groups overflow
hr: interna greška, runas_groups preljev

en: internal error, set_cmnd() overflow
hr: interna greška, set_cmnd() preljev

en: internal error, sudo_setenv() overflow
hr: interna greška, sudo_setenv() preljev

en: internal error, sudo_setenv2() overflow
hr: interna greška, sudo_setenv2() preljev

en: internal error, unable to find %s in list!
hr: interna greška, ne mogu pronaći %s na popisu!

en: internal error: insufficient space for log line
hr: interna greška: nema dovoljno prostora za redak dnevnika

en: invalid Authentication Handle for SecurID
hr: neispravni postupak autentifikacije za SecurID

en: invalid authentication type
hr: neispravna vrsta autentifikacije

en: invalid filter option: %s
hr: neispravna opcija filtra: %s

en: invalid max wait: %s
hr: neispravno najveće čekanje: %s

en: invalid passcode length for SecurID
hr: neispravna duljina lozinke za SecurID

en: invalid regex: %s
hr: neispravni regularni izraz: %s

en: invalid regular expression: %s
hr: neispravan regularni izraz: %s

en: invalid sequence number %s
hr: neispravan broj niza %s

en: invalid speed factor: %s
hr: neispravni faktor brzine: %s

en: invalid sudoOrder attribute: %s
hr: neispravno sudoOrder svojstvo: %s

en: invalid timing file line: %s
hr: neispravan redak datoteke mjerenja vremena: %s

en: invalid uri: %s
hr: neispravan uri: %s

en: invalid username length for SecurID
hr: neispravna duljina korisničkog imena za SecurID

en: ldap.conf path: %s
hr: ldap.conf putanja: %s

en: ldap.secret path: %s
hr: ldap.secret putanja: %s

en: lost connection to authentication server
hr: izgubljena veza na autentifikacijski poslužitelj

en: no editor found (editor path = %s)
hr: nije pronađen uređivač (putanja uređivača = %s)

en: no tty
hr: nema terminala

en: no valid sudoers sources found, quitting
hr: nisu pronađeni ispravni sudoers izvori, izlazim

en: no value specified for `%s'
hr: nije navedena vrijednost za „%s”

en: nsswitch path: %s
hr: nsswitch putanja: %s

en: only root can use `-c %s'
hr: samo root smije koristiti „-c %s”

en: option `%s' does not take a value
hr: opcija „%s” ne prihvaća vrijednost

en: parse error in %s
hr: greška analize u %s

en: parse error in %s
hr: greška analize u %s

en: parse error in %s near line %d
hr: greška analize u %s kod retka %d

en: parse error in %s near line %d
hr: greška analize u %s kod retka %d

en: perm stack overflow
hr: preljev trajnog stoga

en: perm stack underflow
hr: podljev trajnog stoga

en: press return to edit %s:
hr: pritisnite return za uređivanje %s:

en: problem with defaults entries
hr: problem sa stavkama zadanih vrijednosti

en: sorry, a password is required to run %s
hr: žao mi je, potrebna je lozinka za pokretanje %s

en: sorry, you are not allowed to preserve the environment
hr: žao mi je, nemate dozvolu za očuvanje okoline

en: sorry, you are not allowed to set the following environment variables: %s
hr: žao mi je, nemate dozvolu za postavljanje sljedećih varijabli okoline: %s

en: sorry, you must have a tty to run sudo
hr: žao mi je, morate imati terminal za pokretanje sudo

en: specified editor (%s) doesn't exist
hr: navedeni uređivač (%s) ne postoji

en: start_tls specified but LDAP libs do not support ldap_start_tls_s() or ldap_start_tls_s_np()
hr: naveden je start_tls, ali LDAP biblioteke ne podržavaju ldap_start_tls_s() ili ldap_start_tls_s_np()

en: sudo_ldap_build_pass1 allocation mismatch
hr: neodgovarajuća sudo_ldap_build_pass1 alokacija

en: sudo_ldap_conf_add_ports: out of space expanding hostbuf
hr: sudo_ldap_conf_add_ports: nema dovoljno prostora za proširenje međuspremnika računala

en: sudo_ldap_conf_add_ports: port too large
hr: sudo_ldap_conf_add_ports: port je prevelik

en: sudo_ldap_parse_uri: out of space building hostbuf
hr: sudo_ldap_parse_uri: nema dovoljno prostora za izgradnju međuspremnika računala

en: sudo_putenv: corrupted envp, length mismatch
hr: sudo_putenv: oštećen envp, duljina ne odgovara

en: sudoers specifies that root is not allowed to sudo
hr: sudoers navodi da root ne može koristiti sudo

en: timestamp owner (%s): No such user
hr: vlasnik vremenske oznake (%s): Nema takvog korisnika

en: timestamp path too long: %s
hr: putanja vremenske oznake predugačka: %s

en: timestamp too far in the future: %20.20s
hr: vremenska oznaka predaleko u budućnosti: %20.20s

en: too many levels of includes
hr: previše razina uključivanja

en: too many parenthesized expressions, max %d
hr: previše izraza u zagradama, najviše %d

en: too many processes
hr: previše procesa

en: unable to allocate memory
hr: ne mogu alocirati memoriju

en: unable to begin bsd authentication
hr: ne mogu započeti bsd autentifikaciju

en: unable to build time filter
hr: ne mogu izgraditi filtar vremena

en: unable to cache gid %u (%s), already exists
hr: ne mogu staviti gid %u (%s) u spremnik, već postoji

en: unable to cache gid %u, already exists
hr: ne mogu staviti gid %u u spremnik, već postoji

en: unable to cache group %s, already exists
hr: ne mogu staviti grupu %s u spremnik, već postoji

en: unable to cache uid %u (%s), already exists
hr: ne mogu staviti uid %u (%s) u spremnik, već postoji

en: unable to cache uid %u, already exists
hr: ne mogu staviti uid %u u spremnik, već postoji

en: unable to cache user %s, already exists
hr: ne mogu staviti korisnika %s u spremnik, već postoji

en: unable to change mode of %s to 0%o
hr: ne mogu promijeniti mod od %s u 0%o

en: unable to change to runas gid
hr: ne mogu promijeniti u „pokreni kao” gid

en: unable to change to runas uid
hr: ne mogu promijeniti u „pokreni kao” uid

en: unable to change to sudoers gid
hr: ne mogu promijeniti u sudoers gid

en: unable to commit audit record
hr: ne mogu poslati zapis revizije

en: unable to connect to authentication server
hr: ne mogu se spojiti na autentifikacijski poslužitelj

en: unable to contact the SecurID server
hr: ne mogu uspostaviti vezu s SecurID poslužiteljem

en: unable to create %s
hr: ne mogu napraviti %s

en: unable to dlopen %s: %s
hr: ne mogu izvršiti dlopen %s: %s

en: unable to dup stdin: %m
hr: ne mogu izvršiti dup stdin: %m

en: unable to execute %s
hr: ne mogu izvršiti %s

en: unable to execute %s: %m
hr: ne mogu izvršiti %s: %m

en: unable to execute %s: %s
hr: ne mogu izvršiti %s: %s

en: unable to find symbol "group_plugin" in %s
hr: ne mogu pronaći simbol „group_plugin” u %s

en: unable to fork
hr: ne mogu razdvojiti

en: unable to fork: %m
hr: ne mogu razdvojiti: %m

en: unable to format timestamp
hr: ne mogu oblikovati vremensku oznaku

en: unable to get GMT time
hr: ne mogu dohvatiti GMT vrijeme

en: unable to get login class for user %s
hr: ne mogu dobiti razred prijave korisnika %s

en: unable to initialize LDAP: %s
hr: ne mogu inicijalizirati LDAP: %s

en: unable to initialize PAM
hr: ne mogu inicijalizirati PAM

en: unable to initialize SIA session
hr: ne mogu inicijalizirati SIA sjednicu

en: unable to initialize SSL cert and key db: %s
hr: ne mogu inicijalizirati SSL certifikat i bazu podataka ključeva: %s

en: unable to lock log file: %s: %s
hr: ne mogu zaključati dnevničku datoteku: %s: %s

en: unable to mix ldap and ldaps URIs
hr: ne mogu miješati ldap i ldaps URI-je

en: unable to mix ldaps and starttls
hr: ne mogu miješati ldaps i starttls

en: unable to mkdir %s
hr: ne mogu napraviti direktorij %s

en: unable to open %s
hr: ne mogu otvoriti %s

en: unable to open audit system
hr: ne mogu otvoriti sustav revizije

en: unable to open log file: %s: %s
hr: ne mogu otvoriti dnevičku datoteku: %s: %s

en: unable to open pipe: %m
hr: ne mogu otvoriti cjevovod: %m

en: unable to re-open temporary file (%s), %s unchanged.
hr: ne mogu ponovo otvoriti privremenu datoteku (%s), %s nepromijenjen.

en: unable to read %s
hr: ne mogu čitati %s

en: unable to read fwtk config
hr: ne mogu čitati fwtk konfiguraciju

en: unable to remove %s (%s), will reset to the epoch
hr: ne mogu ukloniti %s (%s), vratit ću na početnu epohu

en: unable to reset %s to the epoch
hr: ne mogu vratiti %s na početnu epohu

en: unable to resolve host %s
hr: ne mogu pronaći računalo %s

en: unable to run %s
hr: ne mogu pokrenuti %s

en: unable to send audit message
hr: ne mogu poslati poruku revizije

en: unable to set (uid, gid) of %s to (%u, %u)
hr: na mogu postaviti (uid, gid) od %s na (%u, %u)

en: unable to set locale to "%s", using "C"
hr: ne mogu postaviti lokal u „%s”, koristim „C”

en: unable to set runas group vector
hr: ne mogu postaviti „pokreni kao” grupni vektor

en: unable to set tty to raw mode
hr: ne mogu postaviti terminal u sirovi način

en: unable to setup authentication
hr: ne mogu postaviti autentifikaciju

en: unable to stat %s
hr: ne mogu izvršiti stat %s

en: unable to stat editor (%s)
hr: ne mogu odrediti stanje uređivača (%s)

en: unable to stat temporary file (%s), %s unchanged
hr: na mogu izvršiti stat privremene datoteke (%s), %s nepromijenjen

en: unable to write to %s
hr: ne mogu pisati u %s

en: unabled to parse temporary file (%s), unknown error
hr: ne mogu analizirati privremenu datoteku (%s), nepoznata greška

en: unknown SecurID error
hr: nepoznata SecurID greška

en: unknown defaults entry `%s'
hr: nepoznata stavka zadanih vrijednosti „%s”

en: unknown group: %s
hr: nepoznata grupa: %s

en: unknown login class: %s
hr: nepoznat razred prijave: %s

en: unknown search term "%s"
hr: nepoznat pojam pretrage „%s”

en: unknown uid: %u
hr: nepoznat uid: %u

en: unknown user: %s
hr: nepoznat korisnik: %s

en: unmatched '(' in expression
hr: nesparena „(” u izrazu

en: unmatched ')' in expression
hr: nesparena „)” u izrazu

en: unsupported LDAP uri type: %s
hr: nepodržana vrsta LDAP uri-ja: %s

en: usage: %s [-h] [-d directory] -l [search expression]
hr: uporaba: %s [-h] [-d direktorij] -l [izraz pretrage]

en: usage: %s [-h] [-d directory] [-m max_wait] [-s speed_factor] ID
hr: uporaba: %s [-h] [-d direktorij] [-m max_čekanje] [-s faktor_brzine] ID

en: user NOT authorized on host
hr: korisnik NIJE ovlašten na računalu

en: user NOT in sudoers
hr: korisnik NIJE u sudoers

en: validation failure
hr: provjera nije uspjela

en: value `%s' is invalid for option `%s'
hr: vrijednost „%s” nije ispravna za opciju „%s”

en: values for `%s' must start with a '/'
hr: vrijednost za „%s” mora početi s „/”

en: write error
hr: greška pisanja

en: writing to standard output
hr: ispisujem na standardni izlaz

en: you are not permitted to use the -C option
hr: nemate dozvolu za korištenje opcije -C

en: you do not exist in the %s database
hr: niste navedeni u %s bazi podataka

en: zero length temporary file (%s), %s unchanged
hr: privremena datoteka duljine nula (%s), %s nepromijenjen
