iso_3166 - en to si translation catalogue (451 entries)

en: Afghanistan
si: ඇෆ්ගනිස්තානය

en: Albania
si: ඇල්බේනියාව

en: Algeria
si: ඇල්ජීරියා

en: American Samoa
si: ඇමරිකානු සැමෝවා

en: Andorra
si: ඇන්ඩෝරා

en: Angola
si: ඇන්ගෝලාව

en: Anguilla
si: ඇන්ගුයිලා

en: Antarctica
si: ඇන්ටාක්ටිකා

en: Antigua and Barbuda
si: ඇන්ටිගුවා හා බාබුඩා

en: Arab Republic of Egypt
si: ඊජිප්තු අරාබි ජනරජය

en: Argentina
si: ආජන්ටිනාව

en: Argentine Republic
si: ආජන්ටිනා ජනරජය

en: Armenia
si: ආමේනියා

en: Aruba
si: ඇරූබා

en: Australia
si: ඔස්ට්‍රේලියාව

en: Austria
si: ඔස්ට්‍රියාව

en: Azerbaijan
si: අසර්බයිජාන්

en: Bahamas
si: බහමාස්

en: Bahrain
si: බහරේන්

en: Bangladesh
si: බංගලාදේශය

en: Barbados
si: බාබඩෝස්

en: Belarus
si: බෙලාරුස්

en: Belgium
si: බෙල්ජියම

en: Belize
si: බිලිසේ

en: Benin
si: බෙනින්

en: Bermuda
si: බර්මියුඩා

en: Bhutan
si: භූතානය

en: Bolivarian Republic of Venezuela
si: බොලිවාරියන් වෙනිසියුලා ජනරජය

en: Bolivia
si: බොලීවියාව

en: Bolivia, Plurinational State of
si: බොලීවියා බහුජාතීය රාජ්‍යය

en: Bonaire, Sint Eustatius and Saba
si: බොනාරේ. සිනෙට් එස්ටාටියස් හා සාබා

en: Bosnia and Herzegovina
si: බොස්නියාව හා හර්සගෝවිනියාව

en: Botswana
si: බොට්ස්වානා

en: Bouvet Island
si: බෝවෙට් දූපත

en: Brazil
si: බ්‍රසිලය

en: British Antarctic Territory
si: බ්‍රිතාන්‍ය ඇන්ටාක්ටික් ප්‍රදේශ

en: British Indian Ocean Territory
si: බ්‍රිතාන්‍ය ඉන්දීය මුහුදු ප්‍රදේශ

en: British Virgin Islands
si: බ්‍රිතාන්‍ය වර්ජින් දූපත්

en: Brunei Darussalam
si: බෲනායි දරුසලම්

en: Bulgaria
si: බල්ගේරියා

en: Burkina Faso
si: බර්කිනා ෆාසෝ

en: Burma, Socialist Republic of the Union of
si: බර්මා සමාජවාදී ජනරජය

en: Burundi
si: බුරුන්ඩි

en: Byelorussian SSR Soviet Socialist Republic
si: බෙලෝරුසියානු SSR සෝවියට් සමාජවාදී ජනරජය

en: Cambodia
si: කාම්බෝජියාව

en: Cameroon
si: කැමරූන්

en: Canada
si: කැනඩාව

en: Canton and Enderbury Islands
si: කැන්ඩන් හා එන්ඩබරි දූපත්

en: Cape Verde
si: කේප් වර්ඩෙe

en: Cayman Islands
si: සයිමන් දූපත්

en: Central African Republic
si: මධ්‍යම අප්‍රිකානු ජනරජය

en: Chad
si: cqDw

en: Chile
si: චිලී

en: China
si: චීනය

en: Christmas Island
si: ක්‍රිස්මස් දූපත්

en: Cocos (Keeling) Islands
si: කොකෝවා (කීලිං) දූපත්

en: Colombia
si: කොලොම්බියාව

en: Commonwealth of Dominica
si: ඩොමිනිකා පොදුරාජ්‍යය

en: Commonwealth of the Bahamas
si: බහමාස් පොදුරාජ්‍යය

en: Commonwealth of the Northern Mariana Islands
si: උතුරු මැරීනා පොදුරාජ්‍යය දූපත්

en: Comoros
si: කොමොරොස්

en: Congo
si: කොන්ගෝව

en: Congo, The Democratic Republic of the
si: කොන්ගෝ ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී ජනරජය

en: Cook Islands
si: කූක් දූපත්

en: Costa Rica
si: කොස්ටා රීකා

en: Croatia
si: ක්‍රෝශියා

en: Cuba
si: කියුබා

en: Curaçao
si: කුරාකෝ

en: Cyprus
si: සයිප්‍රස්

en: Czech Republic
si: චෙච් ජනරජය

en: Czechoslovakia, Czechoslovak Socialist Republic
si: චෙකෝස්ලෝවැකියාව, චෙකෝස්ලෝවැකියා සමාජවාදී ජනරජය

en: Côte d'Ivoire
si: කෝටේ ඩ්ලවොයිරා

en: Dahomey
si: දහෝමේ

en: Democratic People's Republic of Korea
si: සමාජවාදී මහජන කොරියා ජනරජය

en: Democratic Republic of Sao Tome and Principe
si: සාඕ ටෝම් හා ප්‍රින්සිපි ප්‍රජාතාන්ත්‍රික ජනරජය

en: Democratic Republic of Timor-Leste
si: ටිමෝර්-ලෙස්ටේ ප්‍රජාතාන්ත්‍රික ජනරජය

en: Democratic Socialist Republic of Sri Lanka
si: ශ්‍රීලංකා ප්‍රජාතාන්ත්‍රික සමාජවාදී ජනරජය

en: Denmark
si: ඩෙන්මාකය

en: Djibouti
si: ජිල්බූට්

en: Dominica
si: ඩොමිනිකාව

en: Dominican Republic
si: ඩොමිනිකානු ජනරජය

en: Dronning Maud Land
si: ඩ්‍රෝනින් මෝඩ් බිම්

en: East Timor
si: නැගෙනහිර ටිමෝරය

en: Eastern Republic of Uruguay
si: උරුගුවේ නැගෙනහිර ජනරජය

en: Ecuador
si: ඉක්වදෝරය

en: Egypt
si: ඊජිප්තුව

en: El Salvador
si: එල් සැල්වදෝරය

en: Equatorial Guinea
si: ගිනියා සමානාත්මය

en: Eritrea
si: එරිත්‍රියා

en: Estonia
si: එස්තෝනියා

en: Ethiopia
si: ඉතියෝපියාව

en: Falkland Islands (Malvinas)
si: ෆෝක්ලන්ඩ් දූපත් (මැල්විනා)

en: Faroe Islands
si: ෆාරෝ දූපත්

en: Federal Democratic Republic of Ethiopia
si: ෆෙඩරල් ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී ඉතියෝපියානු ජනරජය

en: Federal Democratic Republic of Nepal
si: ෆෙඩරල් ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී නේපාල ජනරජය

en: Federal Republic of Germany
si: ජර්මානු ෆෙඩරල් ජනරජය

en: Federal Republic of Nigeria
si: නයිජීරියා ෆෙඩරල් ජනරජය

en: Federated States of Micronesia
si: මයික්‍රෝසියා ෆෙඩරල් ජනපද

en: Federative Republic of Brazil
si: බ්‍රසීල ෆෙඩරල් ජනරජය

en: Fiji
si: ෆීජි

en: Finland
si: ෆින්ලන්තය

en: France
si: ප්‍රංශය

en: France, Metropolitan
si: ප්‍රංශය, මෙට්‍රොපොලිටන්

en: French Afars and Issas
si: ප්‍රංශ අෆාර හා ලසසාස්

en: French Guiana
si: ප්‍රංශ ගිනියාව

en: French Polynesia
si: ප්‍රංශ පොලිනීසියාව

en: French Republic
si: ප්‍රංශ ජනරජය

en: French Southern Territories
si: ප්‍රංශ දකුණු ප්‍රදේශ

en: French Southern and Antarctic Territories
si: ප්‍රංශ දකුණු හා ඇන්ටාක්ටික් ප්‍රදේශ

en: Gabon
si: ගාබෝන්

en: Gabonese Republic
si: ගබෝනීස් ජනරජය

en: Gambia
si: ගැම්බියාව

en: Georgia
si: ජෝජියාව

en: German Democratic Republic
si: ජර්මානු ප්‍රජාතාන්ත්‍රික ජනරජය

en: Germany
si: ජර්මනිය

en: Germany, Federal Republic of
si: ජර්මානු ෆෙඩරල් ජනරජය

en: Ghana
si: ඝානාව

en: Gibraltar
si: ජිබෝල්ටා

en: Gilbert and Ellice Islands
si: ගිල්බටව හා එලිස් දූපත්

en: Grand Duchy of Luxembourg
si: මහා ලක්සම්බර්ග්

en: Greece
si: ග්‍රීසිය

en: Greenland
si: ග්‍රීන්ලන්තය

en: Grenada
si: ග්‍රෙනාඩා

en: Guadeloupe
si: ගුවාඩිලෝප්

en: Guam
si: ගුවාම්

en: Guatemala
si: ගෝතමාලාව

en: Guernsey
si: ගුවන්සි

en: Guinea
si: ගිනියාව

en: Guinea-Bissau
si: ගිනියා-බිසව්

en: Guyana
si: ගයනා

en: Haiti
si: හයිටි

en: Hashemite Kingdom of Jordan
si: ජෝර්දාන හැශර්මිට් රාජධානිය

en: Heard Island and McDonald Islands
si: හර්ඩ් හා මැක්ඩොනල්ඩ් දූපත්

en: Hellenic Republic
si: හෙලනික් ජනරජය

en: Holy See (Vatican City State)
si: ශුද්ධ දැක්ම (වතිකානු නගර රාජ්‍යය)

en: Honduras
si: හොන්ඩුරාස්

en: Hong Kong
si: හොංග් කොංග්

en: Hong Kong Special Administrative Region of China
si: චීන විශේෂ පාලිත හොංග් කොංග් ප්‍රදේශය

en: Hungary
si: හංගේරියාව

en: Iceland
si: අයිස්ලන්තය

en: Independent State of Samoa
si: සැමෝවා නිදහස් ජනපදය

en: India
si: ඉන්දියාව

en: Indonesia
si: ඉන්දුනීසියාව

en: Iran, Islamic Republic of
si: ඉරාන ඉස්ලාමීය ජනරජය

en: Iraq
si: ඉරාකය

en: Ireland
si: අයර්ලන්තය

en: Islamic Republic of Afghanistan
si: ඇෆ්ගනිස්තාන ඉස්ලාමීය ජනරජය

en: Islamic Republic of Iran
si: ඉරාන ඉස්ලාමීය ජනරජය

en: Islamic Republic of Mauritania
si: මඅවුරිතානියා ඉස්ලාමීය ජනරජය

en: Islamic Republic of Pakistan
si: පාකිස්තාන ඉස්ලාමීය ජනරජය

en: Isle of Man
si: මාන් දිවයින

en: Israel
si: ඊශ්‍රායලය

en: Italian Republic
si: ඉතාලි ජනරජය

en: Italy
si: ඉතාලිය

en: Jamaica
si: ජැමෙයිකාව

en: Japan
si: ජපානය

en: Jersey
si: ජර්සි

en: Johnston Island
si: ජොන්ස්ට්න් දූපත

en: Jordan
si: ජෝර්දානය

en: Kazakhstan
si: කසකස්තානය

en: Kenya
si: කෙන්යාව

en: Kingdom of Bahrain
si: බහරේන් රාජධානිය

en: Kingdom of Belgium
si: බෙල්ජියම් රාජධානිය

en: Kingdom of Bhutan
si: භූතාන රාජධානිය

en: Kingdom of Cambodia
si: කාම්බෝජියා රාජධානිය

en: Kingdom of Denmark
si: ඩෙන්මාක රාජධානිය

en: Kingdom of Lesotho
si: ලෙස්තෝනියා රාජධානිය

en: Kingdom of Morocco
si: මොරොක්කෝ රාජධානිය

en: Kingdom of Norway
si: නෝර්වේ රාජධානිය

en: Kingdom of Saudi Arabia
si: සවුදි අරාබි රාජධානිය

en: Kingdom of Spain
si: ස්පාඤ්ඤ රාජධානිය

en: Kingdom of Swaziland
si: ස්වාසිලන්ත රාජධානිය

en: Kingdom of Sweden
si: ස්වීඩන රාජධානිය

en: Kingdom of Thailand
si: තායිලන්ත රාජධානිය

en: Kingdom of Tonga
si: ටොන්ගෝ රාජධානිය

en: Kingdom of the Netherlands
si: නෙදර්ලන්ත රාජධානිය

en: Kiribati
si: කිරිබටි

en: Korea, Democratic People's Republic of
si: සමාජවාදී මහජන කොරියා ජනරජය

en: Korea, Republic of
si: කොරියා ජනරජය

en: Kuwait
si: කුවේට්

en: Kyrgyz Republic
si: කිර්ගිස් ජනරජය

en: Kyrgyzstan
si: කිර්ගිස්තානය

en: Lao People's Democratic Republic
si: මහජන ප්‍රජාතාන්ත්‍රික ලාවෝ ජනරජය

en: Latvia
si: ලැත්වියාව

en: Lebanese Republic
si: ලෙබනන ජනරජය

en: Lebanon
si: ලෙබනන

en: Lesotho
si: ලෙස්තෝ

en: Liberia
si: ලියිබීරියාව

en: Libya
si: ලිබියාව

en: Liechtenstein
si: ලිච්ටෙන්ස්ටයින්

en: Lithuania
si: ලිතුවේනියාව

en: Luxembourg
si: ලක්සම්බර්ග්

en: Macao
si: මැකාවෝ

en: Macao Special Administrative Region of China
si: චීන විශේෂ පාලිත මැකාවෝ ප්‍රදේශය

en: Macedonia, Republic of
si: මැසිඩෝනියා ජනරජය

en: Madagascar
si: මැඩගස්කරය

en: Malawi
si: මලාවි

en: Malaysia
si: මලයාසියා

en: Maldives
si: මාල දිවයින

en: Mali
si: මාලි

en: Malta
si: මෝල්ටා

en: Marshall Islands
si: මාශල් දූපත්

en: Martinique
si: මාටිනිකි

en: Mauritania
si: මෝරිටානියා

en: Mauritius
si: මවුරිටියස්

en: Mayotte
si: මයොට්ටේ

en: Mexico
si: මෙක්සිකෝව

en: Micronesia, Federated States of
si: මයික්‍රෝසියා ෆෙඩරල් ජනපද

en: Midway Islands
si: මිඩ්වේ දූපත්

en: Moldova
si: මොල්ඩෝවා

en: Moldova, Republic of
si: මෝල්ඩ්වා ජනරජය

en: Monaco
si: මොනාකෝ

en: Mongolia
si: මොංගෝලියාව

en: Montenegro
si: මොන්ටෙන්ග්‍රෝ

en: Montserrat
si: මොන්ට්සෙරා

en: Morocco
si: මොරොක්කෝව

en: Mozambique
si: මොසැම්බික්

en: Myanmar
si: මියන්මාරය

en: Namibia
si: නැම්බියාව

en: Nauru
si: නාවුරු

en: Nepal
si: නේපාලය

en: Netherlands
si: නෙදර්ලන්තය

en: Netherlands Antilles
si: නෙදර්ලන්ත ඇන්ටිලිසි්

en: Neutral Zone
si: නිශ්ක්‍රීය කලාපය

en: New Caledonia
si: නව කැලිඩෝනියාව

en: New Hebrides
si: නව හෙබ්‍රිඩෙස්

en: New Zealand
si: නවසීලන්තය

en: Nicaragua
si: නිකරගුවා

en: Niger
si: නිගර්

en: Nigeria
si: නයිජීරියා

en: Niue
si: නීයු

en: Norfolk Island
si: නෝෆෝක් දූපත

en: Northern Mariana Islands
si: උතුරු මැරීනා දූපත්

en: Norway
si: නෝර්වේ

en: Oman
si: ඕමානය

en: Pacific Islands (trust territory)
si: පැසිෆික් දූපත් (විශ්වාස ප්‍රදේශ)

en: Pakistan
si: පකිස්තානය

en: Palau
si: පාලාව්

en: Panama
si: පැනමාව

en: Panama Canal Zone
si: පැනමා ඇල ප්‍රදේශය

en: Panama, Republic of
si: පැමනා ජනරජය

en: Papua New Guinea
si: පැපුවා නිව්ගිනියාව

en: Paraguay
si: පැරගුවේ

en: People's Democratic Republic of Algeria
si: මහජන ප්‍රජාතාන්ත්‍රික ඇල්බේනියා ජනරජය

en: People's Republic of Bangladesh
si: බංගලාදේශ මහජන ජනරජය

en: People's Republic of China
si: චීන මහජන ජනරජය

en: Peru
si: පේරු

en: Philippines
si: පිලිපීන

en: Pitcairn
si: පිට්කායිරනව

en: Plurinational State of Bolivia
si: බොලීවියා බහුජාතීය රාජ්‍යය

en: Poland
si: පෝලන්තය

en: Portugal
si: පෘතුගාලය

en: Portuguese Republic
si: පෘතුගීසි ජනරජය

en: Principality of Andorra
si: ඇන්ඩෝරා පරිපාලනය

en: Principality of Liechtenstein
si: ලිච්ටෙන්ස්ටයින් පාලනය

en: Principality of Monaco
si: මොනාකෝ පරිපාලනය

en: Puerto Rico
si: පුවටෝ රිකෝව

en: Qatar
si: කටාර්

en: Republic of Albania
si: ඇල්බේනියා ජනරජය

en: Republic of Angola
si: ඇන්ගෝලා ජනරජය

en: Republic of Armenia
si: ආමේනියා ජනරජය

en: Republic of Austria
si: ඔස්ට්‍රියා ජනරජය

en: Republic of Azerbaijan
si: අසර්බයිජාන් ජනරජය

en: Republic of Belarus
si: බෙලාරුස් ජනරජය

en: Republic of Benin
si: බෙනින් ජනරජය

en: Republic of Bosnia and Herzegovina
si: බොස්නියා හා හෙර්ස්ගොවිනා ජනරජය

en: Republic of Botswana
si: බොස්ට්වානා ජනරජය

en: Republic of Bulgaria
si: බල්ගේරියා ජනරජය

en: Republic of Burundi
si: බුරුන්ඩි ජනරජය

en: Republic of Cameroon
si: කැමරූන් ජනරජය

en: Republic of Cape Verde
si: කේප් වර්ඩේ ජනරජය

en: Republic of Chad
si: චැඩ් ජනරජය

en: Republic of Chile
si: චිලී ජනරජය

en: Republic of Colombia
si: කොලොම්බියා ජනරජය

en: Republic of Costa Rica
si: කොස්ටා රිකා ජනරජය

en: Republic of Croatia
si: කෝශ්‍රියා ජනරජය

en: Republic of Cuba
si: කියුබා ජනරජය

en: Republic of Cyprus
si: සයිප්‍රස් ජනරජය

en: Republic of Côte d'Ivoire
si: කෝටේ ඩ්ලවොයිරා ජනරජය

en: Republic of Djibouti
si: ජිල්බූටි ජනරජය

en: Republic of Ecuador
si: ඉක්වදෝර් ජනරජය

en: Republic of El Salvador
si: එල් සැල්වදෝර් ජනරජය

en: Republic of Equatorial Guinea
si: ගිනියා සමානාත්ම ජනරජය

en: Republic of Estonia
si: එස්තෝනියා ජනරජය

en: Republic of Fiji
si: ෆීජි ජනරජය

en: Republic of Finland
si: ෆින්ලන්ත ජනරජය

en: Republic of Ghana
si: ඝානා ජනරජය

en: Republic of Guatemala
si: ගෝතමාලා ජනරජය

en: Republic of Guinea
si: ගිනියා ජනරජය

en: Republic of Guinea-Bissau
si: ගිනියා-බිසව් ජනරජය

en: Republic of Guyana
si: ගයනා ජනරජය

en: Republic of Haiti
si: හයිටි ජනරජය

en: Republic of Honduras
si: හොන්ඩුරාස් ජනරජය

en: Republic of Iceland
si: අයිස්ලන්ත ජනරජය

en: Republic of India
si: ඉන්දියා ජනරජය

en: Republic of Indonesia
si: ඉන්දුනීසියා ජනරජය

en: Republic of Iraq
si: ඉරාක ජනරජය

en: Republic of Kazakhstan
si: කසකස්තාන් ජනරජය

en: Republic of Kenya
si: කෙන්යා ජනරජය

en: Republic of Kiribati
si: කිරිබටි ජනරජය

en: Republic of Latvia
si: ලැත්වියා ජනරජය

en: Republic of Liberia
si: ලයිබීරියා ජනරජය

en: Republic of Lithuania
si: ලිතුවේනියා ජනරජය

en: Republic of Madagascar
si: මැඩගස්කර ජනරජය

en: Republic of Malawi
si: මලාවි ජනරජය

en: Republic of Maldives
si: මාල දිවයින් ජනරජය

en: Republic of Mali
si: මාලි ජනරජය

en: Republic of Malta
si: මෝල්ටා ජනරජය

en: Republic of Mauritius
si: මාරිතීස් ජනරජය

en: Republic of Moldova
si: මෝල්ඩ්වා ජනරජය

en: Republic of Mozambique
si: මොසැම්බික් ජනරජය

en: Republic of Myanmar
si: මියන්මාර ජනරජය

en: Republic of Namibia
si: නැම්බියා ජනරජය

en: Republic of Nauru
si: නාඋරු ජනරජය

en: Republic of Nicaragua
si: නිකරගුවා ජනරජය

en: Republic of Palau
si: පලාව් ජනරජය

en: Republic of Panama
si: පැනමා ජනරජය

en: Republic of Paraguay
si: පැරගුවේ ජනරජය

en: Republic of Peru
si: පේරු ජනරජය

en: Republic of Poland
si: පෝලන්ත ජනරජය

en: Republic of San Marino
si: සැන් මැරීනෝ ජනරජය

en: Republic of Senegal
si: සෙනගාල ජනරජය

en: Republic of Serbia
si: සර්බියා ජනරජය

en: Republic of Seychelles
si: සීශෙල්ස් ජනරජය

en: Republic of Sierra Leone
si: සියෙරා ලියෝන් ජනරජය

en: Republic of Singapore
si: සිංගප්පූරු ජනරජය

en: Republic of Slovenia
si: ස්ලෝවීනියා ජනරජය

en: Republic of South Africa
si: දකුණු අප්‍රිකා ජනරජය

en: Republic of South Sudan
si: දකුණු සුඩාන් ජනරජය

en: Republic of Suriname
si: සූරිනාම් ජනරජය

en: Republic of Tajikistan
si: ටජිකිස්තාන් ජනරජය

en: Republic of Trinidad and Tobago
si: ට්‍රිනිඩෑඩ් සහ ටෝබාගෝ ජනරජය

en: Republic of Tunisia
si: ටියුනීසියා ජනරජය

en: Republic of Turkey
si: තුර්කි ජනරජය

en: Republic of Uganda
si: උගන්ඩා ජනරජය

en: Republic of Uzbekistan
si: උස්බෙකිස්තාන් ජනරජය

en: Republic of Vanuatu
si: වනවාටු ජනරජය

en: Republic of Yemen
si: යේමන ජනරජය

en: Republic of Zambia
si: සැම්බියා ජනරජය

en: Republic of Zimbabwe
si: සිම්බාබ්වේ ජනරජය

en: Republic of the Congo
si: කොන්ගෝ ජනරජය

en: Republic of the Gambia
si: ගැම්බියා ජනරජය

en: Republic of the Marshall Islands
si: මාශල් දූපත් ජනරජය

en: Republic of the Niger
si: නයිගර් ජනරජය

en: Republic of the Philippines
si: පිලිපීන ජනරජය

en: Republic of the Sudan
si: සුඩාන ජනරජය

en: Romania
si: රොමේනියාව

en: Romania, Socialist Republic of
si: රුමේනියා සමාජවාදී ජනරජය

en: Russian Federation
si: රුසියානු සංගමය

en: Rwanda
si: රුවන්ඩා

en: Rwandese Republic
si: රුවන්ඩා ජනරජය

en: Réunion
si: ප්‍රතිසංවිධානය

en: Saint Barthélemy
si: ශාන්ත බර්තොලමියු

en: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
si: ශාන්ත හෙලේනා, ඇසෙන්ශන් හා ට්‍රිස්ටන් ද කුන්හා

en: Saint Kitts and Nevis
si: ශාන්ත කිට්ස් හා නෙවිස්

en: Saint Lucia
si: ශාන්ත ලුසියා

en: Saint Martin (French part)
si: ශාන්ත මාටින් (ප්‍රංශ කොටස)

en: Saint Pierre and Miquelon
si: ශාන්ත පියරේ හා මිකුලෝන්

en: Saint Vincent and the Grenadines
si: ශාන්ත වින්සෙන්ට් හා ග්‍රෙන්ඩිනේස්

en: Samoa
si: සැමෝවා

en: San Marino
si: ශාන්ත මැරිනෝ

en: Sao Tome and Principe
si: සාවෝ තෝමේ හා ප්‍රින්සිපි

en: Saudi Arabia
si: සවුදි අරාබිය

en: Senegal
si: සෙනගාලය

en: Serbia
si: සර්බියාව

en: Serbia and Montenegro
si: සර්බියාව හා මොන්ටෙන්ග්‍රෝ

en: Seychelles
si: සීශෙල්ස්

en: Sierra Leone
si: සියෙරා ලියොන්

en: Sikkim
si: සික්කිම්

en: Singapore
si: සිංගප්පූරුව

en: Sint Maarten (Dutch part)
si: සින්ට් මාටෙන් (ඕලන්ද කොටස)

en: Slovak Republic
si: ස්ලෝවැක් ජනරජය

en: Slovakia
si: ස්ලෝවැකියාව

en: Slovenia
si: ස්ලෝවීනියාව

en: Socialist Republic of Viet Nam
si: වියෙට්නාම සමාජවාදී ජනරජය

en: Solomon Islands
si: සොලමන් දූපත්

en: Somali Republic
si: සෝමාලි ජනරජය

en: Somalia
si: සෝමාලියාව

en: South Africa
si: දකුණු අප්‍රිකාව

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
si: දකුණු ජෝජියආ හා දකුණු සැන්ඩ්විච් දූපත්

en: South Sudan
si: දකුණු සුඩානය

en: Southern Rhodesia
si: දකුණු රොඩේශියාව

en: Spain
si: ස්පාඤ්ඤය

en: Spanish Sahara
si: ස්පාඤ්ඤ සහරාව

en: Sri Lanka
si: ශ්‍රී ලංකාව

en: St. Kitts-Nevis-Anguilla
si: ශාන්ත. කිටස්=නෙවිස්-ඇන්ගෝලා

en: State of Israel
si: ඊශ්‍රායල ජනපදය

en: State of Kuwait
si: කුවේට් ජනපදය

en: State of Qatar
si: කටාර් ජනපදය

en: Sudan
si: සුඩානය

en: Sultanate of Oman
si: ඕමාන සුල්තානය

en: Suriname
si: සුරිනාම්

en: Svalbard and Jan Mayen
si: ස්වල්බාඩ් හා ජැන් මෙයන්

en: Swaziland
si: ස්වාසිලන්තය

en: Sweden
si: ස්වීඩනය

en: Swiss Confederation
si: ස්විස් සංගමය

en: Switzerland
si: ස්විට්සර්ලන්තය

en: Syrian Arab Republic
si: සිරියානු අරාබි ජනරජය

en: Taiwan
si: තායිවානය

en: Taiwan, Province of China
si: චීනයේ තායිවාන ප්‍රදේශය

en: Tajikistan
si: ටජිකිස්තානය

en: Tanzania, United Republic of
si: ටැන්සානියා එක්සත් ජනරජය

en: Thailand
si: තායිලන්තය

en: The Former Yugoslav Republic of Macedonia
si: පෙර යුගෝස්ලොව් මැසිඩෝනියා ජනරජය

en: Timor-Leste
si: ටිමෝර්-ලෙස්ටේ

en: Togo
si: ටෝගෝ

en: Togolese Republic
si: ටෝගෝලීස් ජනරජය

en: Tokelau
si: ටොකෙලාවෝ

en: Tonga
si: ටොන්ගා

en: Trinidad and Tobago
si: ට්‍රිනීඩෑඩව හා ටොබාගෝ

en: Tunisia
si: ටියුනීසියා

en: Turkey
si: තුර්කිය

en: Turkmenistan
si: තුර්කිමෙනිස්තානය

en: Turks and Caicos Islands
si: තුර්කි හා කායිකෝස් දූපත්

en: Tuvalu
si: ටුවාලු

en: US Miscellaneous Pacific Islands
si: විවිධ එ.ජ පැසිෆික් දූපත්

en: USSR, Union of Soviet Socialist Republics
si: USSR, සෝවියට් සමාජවාදී ජනරජ ඒකාබද්ධ රාජ්‍යය

en: Uganda
si: උගන්ඩාව

en: Ukraine
si: යුක්රේනය

en: Union of the Comoros
si: කොමොරොස් සංගමය

en: United Arab Emirates
si: එක්සත් අරාබි එමීර්

en: United Kingdom
si: එක්සත් රාජධානිය

en: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
si: මහා බ්‍රිතාන්‍ය හා උතුරු අයර්ලන්තයේ එක්සත් රාජධානිය

en: United Mexican States
si: එක්සත් මෙක්සිකානු ජනපද

en: United Republic of Tanzania
si: ටැන්සානියා එක්සත් ජනරජය

en: United States
si: එක්සත් ජනපද

en: United States Minor Outlying Islands
si: කුඩා දූපත් එක්සත් ජනපද

en: United States of America
si: ඇමරිකා එක්සත් ජනපද

en: Upper Volta, Republic of
si: ඉහළ වෝල්ටා ජනරජය

en: Uruguay
si: උරුගුවේ

en: Uzbekistan
si: උස්බෙකිස්තානය

en: Vanuatu
si: වනවාටු

en: Vatican City State (Holy See)
si: වතිකානු නගර රාජ්‍යය (ශුද්ධ දැක්ම)

en: Venezuela
si: වෙනිසියුලාව

en: Venezuela, Bolivarian Republic of
si: බොලිවාරියන් වෙනිසියුලා ජනරජය

en: Viet Nam
si: වියෙට්නාමය

en: Viet-Nam, Democratic Republic of
si: ප්‍රජාතාන්ත්‍රික වියෙට්නාම ජනරජය

en: Virgin Islands of the United States
si: එක්සත් ජනපද වර්ජින් දූපත්

en: Virgin Islands, British
si: බ්‍රිතාන්‍ය වර්ජින් දූපත්

en: Virgin Islands, U.S.
si: එ.ජ වර්ජින් දූපත්

en: Wake Island
si: වේක් දූපත

en: Wallis and Futuna
si: වලීස් හා ෆුටුනා

en: Western Sahara
si: බටහිර සහරාව

en: Yemen
si: යේමනය

en: Yemen, Democratic, People's Democratic Republic of
si: යේමන, ප්‍රජාතාන්ත්‍රික, මහජන ප්‍රජාතාන්ත්‍රික ජනරජය

en: Yemen, Yemen Arab Republic
si: යේමනය, යේමන අරාබි ජනරජය

en: Yugoslavia, Socialist Federal Republic of
si: ෆෙඩරල් සමාජවාදී යුගෝස්ලෝවියා ජනරජය

en: Zaire, Republic of
si: සයිරේ ජනරජය

en: Zambia
si: සැම්බියාව

en: Zimbabwe
si: සිම්බාබ්වේ

en: Åland Islands
si: ඒලන්ඩ් දූපත්
