aptitude - en to sk translation catalogue (1324 entries)

en: 
     Tasks are groups of packages which provide an easy way to select a predefined set of packages for a particular purpose.
sk: 
     Úlohy sú skupiny balíkov, ktoré ponúkajú jednoduchý spôsob na voľbu všetkých potrebných balíkov pre konkrétne použitie.

en: 
     These packages have not yet been classified in debtags, or the debtags database is not present (installing debtags may correct this problem).
sk: 
     Tieto balíky neboli v debtags klasifikované alebo databáza debtags nie je prítomná (to môžete napraviť nainštalovaním debtags).

en: 
    Current library versions:
sk: 
    Aktuálne verzie knižníc:

en: 
    Dependency information will be shown.
sk: 
    Zobrazia sa informácie o závislostiach.

en: 
    Dependency information will not be shown.
sk: 
    Informácie o závislostiach sa nezobrazia.

en: 
    Size changes will be shown.
sk: 
    Zobrazia sa zmeny veľkostí.

en: 
    Size changes will not be shown.
sk: 
    Zmeny veľkostí sa nezobrazia.

en: 
    Versions will be shown.
sk: 
    Verzie sa zobrazia.

en: 
    Versions will not be shown.
sk: 
    Verzie sa nezobrazia.

en:                   (terminal interface only)
sk:                   (iba terminálové rozhranie)

en:                   This aptitude does not have Super Cow Powers.
sk:                   Toto aptitude nemá schopnosti posvätnej kravy.

en:        aptitude [options] <action> ...
sk:        aptitude [voľby] <operácia> ...

en:     %s in %d %s
sk:     %s za %d %s

en:     ++   --> ENQUEUING
sk:     ++   --> ZARAĎUJE SA DO FRONTU

en:     ++   --> ENQUEUING %s Provides %s
sk:     ++   --> ZARAĎUJE SA DO FRONTU %s poskytuje %s

en:     ++   --> skipping conflict
sk:     ++   --> preskakuje sa konflikt

en:     ++   --> skipping, not a conflict
sk:     ++   --> preskakuje sa, nie je v konflikte

en:     ++   --> skipping, not relevant according to params
sk:     ++   --> preskakuje sa, podľa parametrov nie je relevantný

en:     ++   --> skipping, parent is not the selected version
sk:     ++   --> preskakuje sa, rodič nie je zvolenej verzie

en:     ++   --> skipping, the dep is satisfied by the current version
sk:     ++   --> preskakuje sa, závislosť uspokojuje aktuálna verzia

en:     ++   --> skipping, version check failed
sk:     ++   --> preskakuje sa, kontrola verzie zlyhala

en:     ++ Examining %F
sk:     ++ Skúma sa %F

en:   %S*%N %s [version %s]%n
sk:   %S*%N %s [verzia %s]%n

en:   Actions (if none is specified, aptitude will enter interactive mode):
sk:   Operácie (ak nie sú zadané, aptitude spustí interaktívny režim):

en:   Apt version: %s
sk:   Verzia Apt: %s

en:   Ept support disabled.
sk:   Podpora Ept vypnutá.

en:   Ept support enabled.
sk:   Podpora Ept zapnutá.

en:   Gtk+ support disabled.
sk:   Podpora Gtk+ vypnutá.

en:   Gtk+ version %d.%d.%d
sk:   Gtk+ verzia %d.%d.%d

en:   Gtk-- version %d.%d.%d
sk:   Gtk-- verzia %d.%d.%d

en:   NCurses version %s
sk:   Verzia NCurses %s

en:   NCurses version: %s
sk:   Verzia NCurses: %s

en:   NCurses version: Unknown
sk:   Verzia NCurses: Neznáma

en:   Options:
sk:   Voľby:

en:   apt version %d.%d.%d
sk:   Verzia apt %d.%d.%d

en:   cwidget version: %s
sk:   Verzia cwidget: %s

en:   libsigc++ version: %s
sk:   verzia libsigc++: %s

en:  (provided by %F)
sk:  (poskytovaný %F)

en:  --gui          Use the GTK GUI even if disabled in the configuration.
sk:  --gui          Použiť grafické rozhranie GTK aj ak je vypnuté v konfigurácii.

en:  --no-gui       Do not use the GTK GUI even if available.
sk:  --no-gui       Nepoužívať grafické rozhranie GTK ani ak je dostupné.

en:  --with(out)-recommends	Specify whether or not to treat recommends as
                    strong dependencies.
sk:  --with(out)-recommends	Nastaví, či sa majú odporúčané závislosti
                    brať ako silné závislosti.

en:  -D             Show the dependencies of automatically changed packages.
sk:  -D             Zobrazí závislosti automaticky zmenených balíkov.

en:  -F format      Specify a format for displaying search results; see the manual.
sk:  -F formát      Udáva formát na zobrazenie výsledkov hľadania; pozri manuál.

en:  -O order       Specify how search results should be sorted; see the manual.
sk:  -O radenie      Udáva spôsob zoradenia výsledkov hľadania; pozri manuál.

en:  -P             Always prompt for confirmation of actions.
sk:  -P             Vždy vyžadovať potvrdenie alebo operácie.

en:  -S fname       Read the aptitude extended status info from fname.
sk:  -S fname       Načíta rozšírené stavové informácie zo súboru fname.

en:  -V             Show which versions of packages are to be installed.
sk:  -V             Zobrazí verziu balíkov, ktoré sa majú inštalovať.

en:  -Z             Show the change in installed size of each package.
sk:  -Z		    Zobrazí zmenu v nainštalovanej veľkosti každého balíka.

en:  -d             Only download packages, do not install or remove anything.
sk:  -d             Stiahne balíky, ale nič neinštaluje ani neodstraňuje.

en:  -f             Aggressively try to fix broken packages.
sk:  -f             Agresívne sa pokúsi opraviť poškodené balíky.

en:  -h             This help text.
sk:  -h             Tento pomocník.

en:  -i             Perform an install run on startup.
sk:  -i             Pri štarte spustí inštaláciu.

en:  -o key=val     Directly set the configuration option named 'key'.
sk:  -o kľúč=hodn   Nastaví konfiguračnú voľbu nazvanú „kľúč“.

en:  -q             In command-line mode, suppress the incremental progress
                    indicators.
sk:  -q             V príkazovom riadku, potláča indikátory inkrementálneho
                    postupu.

en:  -s             Simulate actions, but do not actually perform them.
sk:  -s             Iba simuluje, nič v skutočnosti nevykonáva.

en:  -t [release]   Set the release from which packages should be installed.
sk:  -t [verzia]     Vyberie verziu vydania, z ktorého sa majú inštalovať balíky.

en:  -u             Download new package lists on startup.
sk:  -u             Pri štarte stiahne nové zoznamy balíkov.

en:  -v             Display extra information. (may be supplied multiple times).
sk:  -v             Zobrazí dodatočné informácie. (Môžete zadať niekoľkokrát.)

en:  -w width       Specify the display width for formatting search results.
sk:  -w šírka       Udáva šírku zobrazenia výsledkov hľadania.

en:  -y             Assume that the answer to simple yes/no questions is 'yes'.
sk:  -y             Na jednoduché áno/nie otázky odpovie automaticky „áno“.

en:  [ %i%% ] (%sB/s, %s remaining)
sk:  [ %i%% ] (%sB/s, %s ostáva)

en:  [ %i%% ] (stalled)
sk:  [ %i%% ] (stagnuje)

en:  [Working]
sk:  [Vykonáva sa]

en:  [held]
sk:  [ponechaný]

en:  autoclean    - Erase old downloaded package files.
sk:  autoclean    - Odstráni staré stiahnuté .deb súbory balíkov.

en:  build-dep    - Install the build-dependencies of packages.
sk:  build-dep    - Nainštaluje závislosti pre zostavenie balíka.

en:  changelog    - View a package's changelog.
sk:  changelog    - Zobrazí záznam zmien balíka.

en:  clean        - Erase downloaded package files.
sk:  clean        - Odstráni stiahnuté .deb súbory balíkov.

en:  download     - Download the .deb file for a package.
sk:  download     - Stiahne .deb súbor balíka.

en:  forbid-version - Forbid aptitude from upgrading to a specific package version.
sk:  forbid-version - Zakáže aptitude aktualizáciu na konkrétnu verziu balíka.

en:  forget-new   - Forget what packages are "new".
sk:  forget-new   - Zabudne, ktoré balíky sú „nové“.

en:  full-upgrade - Perform an upgrade, possibly installing and removing packages.
sk:  full-upgrade - Vykoná aktualizáciu, pri ktorej možno nainštaluje a odstráni balíky.

en:  hold         - Place packages on hold.
sk:  hold         - Ochráni balíky pred aktualizáciou.

en:  install      - Install/upgrade packages.
sk:  install      - Inštaluje/aktualizuje balíky.

en:  markauto     - Mark packages as having been automatically installed.
sk:  markauto     - Označí balíky, že boli inštalované automaticky.

en:  or
sk:  alebo

en:  purge        - Remove packages and their configuration files.
sk:  purge        - Vyčistí balíky a ich konfiguračné súbory.

en:  reinstall    - Download and (possibly) reinstall a currently installed package.
sk:  reinstall    - Stiahne a (pravdepodobne) preinštaluje aktuálne nainštalovaný balík.

en:  remove       - Remove packages.
sk:  remove       - Odstráni balíky.

en:  safe-upgrade - Perform a safe upgrade.
sk:  safe-upgrade - Vykoná bezpečnú aktualizáciu.

en:  search       - Search for a package by name and/or expression.
sk:  search       - Vyhľadá balíky podľa názvu a/alebo výrazu.

en:  show         - Display detailed information about a package.
sk:  show         - Zobrazí podrobné informácie o balíku.

en:  unhold       - Cancel a hold command for a package.
sk:  unhold       - Zruší ochranu balíka pred aktualizáciou.

en:  unmarkauto   - Mark packages as having been manually installed.
sk:  unmarkauto   - Označí balíky, že boli inštalované manuálne.

en:  update       - Download lists of new/upgradable packages.
sk:  update       - Stiahne zoznamy nových/aktualizovateľných balíkov.

en:  which is a virtual package.
sk:  čo je virtuálny balík.

en:  why          - Show the manually installed packages that require a package, or
                    why one or more packages would require the given package.
sk:  why          - Zobrazí ručne nainštalované balíky, ktoré vyžadujú balík alebo
                    prečo by jeden alebo viac balíkov vyžadovalo daný balík.

en:  why-not      - Show the manually installed packages that lead to a conflict
                    with the given package, or why one or more packages would
                    lead to a conflict with the given package if installed.
sk:  why-not      - Zobrazí ručne nainštalované balíky, ktoré vedú ku konfliktu
                    s daným balíkom alebo prečo by jeden či viac balíkov viedlo ku
                    konfliktu s daným balíkom, keby bol nainštalovaný.

en: "%s" exists in the package database, but it is not a
    real package and no package provides it.
sk: „%s“ existuje v databáze balíkov, ale nie je reálny a
    žiadny balík ho neposkytuje.

en: "%s" is a virtual package provided by:
sk: „%s“ je virtuálny balík; poskytuje ho:

en: #Broken
sk: Porušené

en: #Broken: %ld
sk: Porušené: %ld

en: %B%s%b cannot be upgraded now, but if it could be, it would still be held at version %B%s%b.
sk: %B%s%b sa nemôže aktualizovať, a aj keby mohol, bol by ponechaný vo verzii %B%s%b.

en: %B%s%b could be upgraded to version %B%s%b, but it is being held at version %B%s%b.
sk: %B%s%b by sa mohol aktualizovať na verziu %B%s%b, ale je ponechaný vo verzii %B%s%b.

en: %B%s%b is currently installed.
sk: %B%s%b je nainštalovaný.

en: %B%s%b is not currently installed.
sk: %B%s%b nie je nainštalovaný.

en: %B%s%b is only partly installed; its installation will be completed.
sk: %B%s%b je iba čiastočne nainštalovaný; jeho inštalácia sa dokončí.

en: %B%s%b was installed automatically;  it is being removed because all of the packages which depend upon it are being removed:
sk: %B%s%b bol inštalovaný automaticky; teraz sa odstráni, pretože všetky balíky, ktoré na ňom záviseli, sa budú odstraňovať:

en: %B%s%b will be automatically installed to satisfy the following dependencies:
sk: %B%s%b sa automaticky nainštaluje kvôli splneniu nasledujúcich závislostí:

en: %B%s%b will be automatically removed because of dependency errors:
sk: %B%s%b sa automaticky odstráni kvôli chybám v závislostiach:

en: %B%s%b will be downgraded.
sk: %B%s%b bude degradovaný.

en: %B%s%b will be installed.
sk: %B%s%b sa nainštaluje.

en: %B%s%b will be re-installed.
sk: %B%s%b sa preinštaluje.

en: %B%s%b will be removed.
sk: %B%s%b sa odstráni.

en: %B%s%b will be upgraded from version %B%s%b to version %B%s%b.
sk: %B%s%b sa aktualizuje z verzie %B%s%b na verziu %B%s%b.

en: %B%s%b will not be upgraded to the forbidden version %B%s%b.
sk: %B%s%b sa nebude aktualizovať na zakázanú verziu %B%s%b.

en: %B%s%b will not be upgraded to version %B%s%b, to avoid breaking the following dependencies:
sk: %B%s%b sa nebude aktualizovať na verziu %B%s%b, aby neporušil nasledujúce závislosti:

en: %BChoice:%b
sk: %BVoľba:%b

en: %BDefault:%b
sk: %BŠtandardne:%b

en: %BDowngrade%b the following packages:%n
sk: %BDegradovať%b nasledujúce balíky:%n

en: %BInstall%b the following packages:%n
sk: %BNainštalovať%b nasledujúce balíky:%n

en: %BKeep%b the following packages at their current version:%n
sk: %BPonechať%b nasledujúce balíky v ich aktuálnych verziách:%n

en: %BOption:%b
sk: %BVoľba:%b

en: %BRemove%b the following packages:%n
sk: %BOdstrániť%b nasledujúce balíky:%n

en: %BUpgrade%b the following packages:%n
sk: %BAktualizovať%b nasledujúce balíky:%n

en: %BValue:%b
sk: %BHodnota:%b

en: %BWARNING%b: untrusted versions of the following packages will be installed!%n%nUntrusted packages could %Bcompromise your system's security%b.  You should only proceed with the installation if you are certain that this is what you want to do.%n%n
sk: %BUPOZORNENIE%b: nainštalujú sa nasledujúce nedôveryhodné verzie balíkov!%n%nNedôveryhodné balíky môžu %Bznížiť bezpečnosť vášho systému%b. S inštaláciou by ste mali pokračovať iba v prípade, ak ste si istý tým, čo chcete urobiť.%n%n

en: %F: This version of %s is from an %Buntrusted source%b!  Installing this package could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
sk: %F: Táto verzia %s je z %Bnedôveryhodného zdroja%b!  Inštaláciou tohto balíka môžete dovoliť zákernému jedincovi zmocniť sa vášho systému alebo ho poškodiť.

en: %d available upgrade: | %d available upgrades:
sk[0]: Dostupná %d aktualizácia:
sk[1]: Dostupné %d aktualizácie:
sk[2]: Dostupných %d aktualizácií:

en: %d broken [%+d] | %d broken [%+d]
sk[0]: %d poškodený [%+d]
sk[1]: %d poškodené [%+d]
sk[2]: %d poškodených [%+d]

en: %d downgrade | %d downgrades
sk[0]: %d degradovaný
sk[1]: %d degradované
sk[2]: %d degradovaných

en: %d install | %d installs
sk[0]: %d inštalovaný
sk[1]: %d inštalované
sk[2]: %d inštalovaných

en: %d keep | %d keeps
sk[0]: %d ponechanie
sk[1]: %d ponechania
sk[2]: %d ponechaní

en: %d new [%+d] | %d new [%+d]
sk[0]: %d new [%+d]
sk[1]: %d nové [%+d]
sk[2]: %d nových [%+d]

en: %d package is broken | %d packages are broken.
sk[0]: %d balík je poškodený
sk[1]: %d balíky sú poškodené
sk[2]: %d balíkov je poškodených

en: %d package to install | %d packages to install
sk[0]: %d balík na inštaláciu
sk[1]: %d balíky na inštaláciu
sk[2]: %d balíkov na inštaláciu

en: %d package to remove | %d packages to remove
sk[0]: %d balík na odstránenie
sk[1]: %d balíky na odstránenie
sk[2]: %d balíkov na odstránenie

en: %d removal | %d removals
sk[0]: %d odstránenie
sk[1]: %d odstránenia
sk[2]: %d odstránení

en: %d update [%+d] | %d updates [%+d]
sk[0]: %d aktualizácia [%+d]
sk[1]: %d aktualizácie [%+d]
sk[2]: %d aktualizácií [%+d]

en: %d upgrade | %d upgrades
sk[0]: %d aktualizácia
sk[1]: %d aktualizácie
sk[2]: %d aktualizácií

en: %i/%i mines  %d %s
sk: %i/%i mín  %d %s

en: %ls: Apply
sk: %ls: Použiť

en: %ls: Examine
sk: %ls: Vyskúšať

en: %ls: Menu  %ls: Help  %ls: Quit  %ls: Update  %ls: Download/Install/Remove Pkgs
sk: %ls: Menu  %ls: Pomoc  %ls: Koniec  %ls: Aktualizácia  %ls: Stiahnuť/Inštalovať/Odstrániť

en: %ls: Next
sk: %ls: Ďalší

en: %ls: Previous
sk: %ls: Predchádzajúci

en: %lu downgraded,
sk: %lu degradovaných,

en: %lu packages upgraded, %lu newly installed,
sk: %lu balíkov aktualizovaných, %lu nových nainštalovaných,

en: %lu reinstalled,
sk: %lu preinštalovaných,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
sk: %lu na odstránenie a %lu neaktualizovaných.

en: %n%nSome files were not downloaded successfully.
sk: %n%nNiektoré súbory sa nestiahli úspešne.

en: %s %s compiled at %s %s
sk: %s %s skompilovaný %s %s

en: %s breaks %s
sk: %s kazí %s

en: %s changes
sk: %s zmien

en: %s conflicts with %s
sk: %s koliduje s %s

en: %s conflicts with %s [provided by %s %s]
sk: %s koliduje s %s [Je poskytovaný %s %s]

en: %s depends upon %s
sk: %s závisí na %s

en: %s deps
sk: %s závis

en: %s downgrade | %s downgrades
sk[0]: %s degradovaný
sk[1]: %s degradované
sk[2]: %s degradovaných

en: %s has no version named "%s"
sk: %s nemá žiadnu verziu nazvanú „%s“

en: %s install | %s installs
sk[0]: %s inštalácia
sk[1]: %s inštalácie
sk[2]: %s inštalácií

en: %s is a virtual package provided by:
sk: %s je virtuálny balík; poskytuje ho:

en: %s is already installed at the latest version, so it will not be upgraded.
sk: %s je už inštalovaný v požadovanej verzii, preto sa nebude aktualizovať.

en: %s is already installed at the requested version (%s)
sk: %s je už inštalovaný v požadovanej verzii (%s)

en: %s is an essential package!%n%nAre you sure you want to remove it?%nType '%s' if you are.
sk: %s je nutný balík!%n%nSte si istý, že ho chcete odstrániť?%nAk áno, napíšte „%s“.

en: %s is being installed automatically.
sk: %s sa nainštaluje automaticky.

en: %s is being installed manually.
sk: %s sa nainštaluje manuálne.

en: %s is not an official Debian package, cannot display its changelog.
sk: %s nie je oficiálny Debian balík, nedá sa zobraziť jeho zoznam zmien.

en: %s is not currently installed, so it will not be reinstalled.
sk: %s nie je nainštalovaný, preto sa nepreinštaluje.

en: %s is not currently installed, so it will not be upgraded.
sk: %s nie je momentálne nainštalovaný, preto sa nebude aktualizovať.

en: %s is readable but not writable; unable to write configuration file.
sk: %s je čitateľný ale nie zapisovateľný; nedá sa zapísať konfiguračný súbor.

en: %s keep | %s keeps
sk[0]: %s ponechanie
sk[1]: %s ponechania
sk[2]: %s ponechaní

en: %s obsoletes %s
sk: %s zastaráva %s

en: %s pre-depends upon %s
sk: %s pred-závisí na %s

en: %s recommends %s
sk: %s odporúča %s

en: %s remove | %s removes
sk[0]: %s odstránenie
sk[1]: %s odstránenia
sk[2]: %s odstránení

en: %s replaces %s
sk: %s nahrádza %s

en: %s reverse deps
sk: %s reverzných závis

en: %s suggests %s
sk: %s navrhuje %s

en: %s unresolved recommendation | %s unresolved recommendations
sk[0]: %s nevyriešené odporúčanie
sk[1]: %s nevyriešené odporúčania
sk[2]: %s nevyriešených odporúčaní

en: %s upgrade | %s upgrades
sk[0]: %s aktualizácia
sk[1]: %s aktualizácie
sk[2]: %s aktualizácií

en: %s versions
sk: %s verzie

en: %s was installed automatically.
sk: %s bol nainštalovaný automaticky.

en: %s was installed manually.
sk: %s sa nainštaluje manuálne.

en: %s%s; will be downgraded [%s -> %s]
sk: %s%s; sa degraduje [%s -> %s]

en: %s%s; will be installed
sk: %s%s; sa nainštaluje

en: %s%s; will be installed automatically
sk: %s%s; sa automaticky nainštaluje

en: %s%s; will be upgraded [%s -> %s]
sk: %s%s; sa aktualizuje [%s -> %s]

en: %s: %lu/%lu, stalled
sk: %s: %lu/%lu, nečinný

en: %s: %sB of %sB at %sB/s, %s remaining
sk: %s: %sB z %sB pri %sB/s, %s zostáva

en: %s: %sB of %sB, stalled
sk: %s: %sB z %sB, nečinný

en: %s: Unable to accept a connection: %s
sk: %s: Nebolo možné prijať spojenie: %s

en: %s: Unable to create a Unix-domain socket: %s
sk: %s: Nebolo možné vytvoriť Unix-domain socket: %s

en: %s: this command requires at least one argument (the package to query).
sk: %s: tento príkaz vyžaduje aspoň jeden argument (balík, ktorý sa má preskúmať).

en: %s: too few arguments; expected at least a tag name and a package.
sk: %s: príliš málo parametrov; očakával sa aspoň názov značky a balíka.

en: %s; version %s will be installed
sk: %s; nainštaluje sa verzia %s

en: %s; version %s will be installed automatically
sk: %s; automaticky sa nainštaluje verzia %s

en: %s; will be purged
sk: %s; sa úplne odstráni

en: %s; will be purged because nothing depends on it
sk: %s; sa úplne odstráni, pretože na ňom nič nezávisí

en: %s; will be removed
sk: %s; sa odstráni

en: %s; will be removed because nothing depends on it
sk: %s; sa odstráni, pretože na ňom nič nezávisí

en: %sB of disk space will be freed
sk: Na disku sa uvoľní %sB

en: %sB of disk space will be used
sk: Na disku sa použije %sB

en: %u solutions.
sk: %u riešení.

en: '&BD' to install the build-dependencies of a package.
sk: „&BD“ nainštaluje závislosti pre zostavenie balíka.

en: '&M' to mark packages as automatically installed
sk: „&M“ na označenie balíkov ako automaticky nainštalovaných

en: '&m' to mark packages as manually installed
sk: „&m“ na označenie balíkov ako manuálne nainštalovaných

en: '+' to install packages
sk: „+“ na inštaláciu balíkov

en: '+M' to install packages and immediately flag them as automatically installed
sk: „+M“ na inštaláciu balíkov a ich okamžité označenie ako automaticky inštalované

en: '-' to remove packages
sk: „-“ na odstránenie balíkov

en: ':' to keep packages in their current state without placing them on hold
sk: „:“ na uchovanie balíkov v ich aktuálnom stave bez zmeny ich stavu na Ponechať

en: '=' to place packages on hold
sk: „=“ na ponechanie balíkov v aktuálnej verzii

en: '_' to purge packages
sk: „_“ na zabudnutie balíkov

en: (more info...)
sk: (podrobnosti...)

en: *** ERROR: search aborted by fatal exception.  You may continue
               searching, but some solutions will be unreachable.
sk: *** CHYBA: hľadanie ukončila závažná výnimka. Môžete pokračovať
               v hľadaní, ale niektoré riešenia budú nedostupné.

en: *** No more solutions available ***
sk: *** Žiadne ďalšie riešenia ***

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations is 'true'!
sk: *** UPOZORNENIE ***   Ignorujú sa uvedené pravidlá dôvery, pretože
                          %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations je „zapnuté“!

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      Apt::Get::AllowUnauthenticated is 'true'!
sk: *** UPOZORNENIE ***   Ignorujú sa uvedené pravidlá dôvery, pretože
                          Apt::Get::AllowUnauthenticated je „zapnuté“!

en: -> Leave the dependency "%s recommends %s" unresolved.
sk: -> Ponechať závislosť "%s navrhuje %s" nevyriešenú.

en: -o requires an argument of the form key=value, got %s
sk: -o vyžaduje argument v tvare kľúč=hodnota, zadané bolo %s

en: -u, -i, and --clean-on-startup may not be specified in command-line mode (eg, with 'install')
sk: -u, -i a --clean-on-startup nemôžu byť použité v režime príkazového riadka (napr. s „install“)

en: -u, -i, and --clean-on-startup may not be specified with a command
sk: -u, -i a --clean-on-startup nemôžu byť použité spoločne s príkazom

en: 30 8 8 1 1 40 14 14 11 10 35 9 10 2 1 1 10 9 12 30 17 15
sk: 30 8 8 1 1 40 14 14 11 10 35 9 10 2 1 1 10 9 13 30 17 15

en: <aptitude: internal parse error: missing terminal apostrophe>
sk: <aptitude: vnútorná chyba syntaktického analyzátora: chýba uzatvárajúci apostrof>

en: <aptitude: internal parse error: no apostrophe>
sk: <aptitude: vnútorná chyba syntaktického analyzátora: chýba apostrof>

en: <b>Available Upgrades:</b>
sk: <b>Dostupné aktualizácie:</b>

en: <b>Cancel</b> the installation of %s
sk: </b>Zrušiť</b> inštaláciu %s

en: <b>Downgrade</b> %s to version %s
sk: <b>Degradovať</b> %s na verziu %s

en: <b>End at these packages:</b>
sk: <b>Skončiť u týchto balíkov:</b>

en: <b>Install</b> %s %s
sk: <b>Nainštalovať</b> %s %s

en: <b>Keep</b> %s at version %s
sk: <b>Ponechať</b> %s vo verzii %s

en: <b>Remove</b> %s
sk: <b>Odstrániť</b> %s

en: <b>Solutions</b>
sk: <b>Riešenia</b>

en: <b>Start at these packages:</b>
sk: <b>Začať u týchto balíkov:</b>

en: <b>Status of selected action</b>
sk: <b>Stav vybranej operácie</b>

en: <b>Upgrade</b> %s to version %s
sk: <b>Aktualizovať</b> %s na verziu %s

en: <b>View Mode</b>
sk: <b>Režim zobrazenia</b>

en: <b>cancel</b> the installation of %s
sk: </b>Zrušiť</b> inštaláciu %s

en: <b>downgrade</b> %s to version %s
sk: <b>Degradovať</b> %s na verziu %s

en: <b>install</b> %s %s
sk: <b>Nainštalovať</b> %s %s

en: <b>keep</b> %s at version %s
sk: <b>Ponechať</b> %s vo verzii %s

en: <b>remove</b> %s
sk: <b>Odstrániť</b> %s

en: <b>upgrade</b> %s to version %s
sk: <b>Aktualizovať</b> na %s verziu %s

en: <none>
sk: <žiadne>

en: <span size="xx-large">Versions:</span>
sk: <span size="xx-large">Verzie:</span>

en: ===============================================================================
    
    Log complete.
sk: ===============================================================================
    
    Záznam kompletný.

en: A little dart shoots out at you!  You are hit by a little dart!  --More--
sk: Odniekiaľ na vás vyletela malá šípka! Šípka vás zasiahla!  --Viac--

en: A package failed to install.  Trying to recover:
sk: Chyba pri inštalácii balíka. Prebieha pokus o obnovu:

en: A package-list update or install run is already taking place.
sk: Aktualizácia zoznamu balíkov alebo ich inštalácia už prebieha.

en: A terminal running dpkg will appear here.
sk: Tu sa objaví terminál, na ktorom beží dpkg.

en: Abandoning all efforts to resolve these dependencies.
sk: Ukončujú sa všetky snahy na vyriešenie týchto závislostí.

en: Abandoning automatic dependency resolution and reverting to manual resolution.
sk: Opustenie automatického riešenia závislostí a návrat k ručnému riešeniu.

en: Abort
sk: Prerušiť

en: Abort Installation
sk: Prerušiť Inštaláciu

en: Abort instead of overriding the warning|No
sk: nie

en: Abort.
sk: Prerušené.

en: Accept this solution? [Y/n/q/?]
sk: Schváliť toto riešenie? [Y/n/q/?]

en: Accepted
sk: Prijaté

en: Action
sk: Operácia

en: Actions
sk: Operácie

en: Adding user tag "%s" to the package "%s".
sk: Pridáva sa používateľská značka „%s“ do balíka „%s“

en: Adjustments will cause the current solution to be discarded and recalculated as necessary.
sk: Úprava spôsobí, že súčasné riešenie sa zahodí a bude nutné nové riešenie.

en: Advance to the next item after changing the state of a package
sk: Pri zmene stavu balíka automaticky prejsť na ďalšiu položku

en: After unpacking %sB will be freed.
sk: Po rozbalení sa uvoľní %sB.

en: After unpacking %sB will be used.
sk: Po rozbalení sa použije %sB.

en: All Packages
sk: Všetky balíky

en: All right, you win.
sk: Dobre, vyhral si.

en: Allow dependency resolutions that break holds or forbids
sk: Umožniť riešenie závislostí, ktoré pokazí podržané alebo zakázané

en: Allow solutions containing this action, but do not prefer them to other solutions. | Allow solutions containing these actions, but do not prefer them to other solutions.
sk[0]: Umožniť riešenia obsahujúce túto operáciu, ale neuprednostňovať ich pred inými riešeniami.
sk[1]: Umožniť riešenia obsahujúce tieto operácie, ale neuprednostňovať ich pred inými riešeniami.
sk[2]: Umožniť riešenia obsahujúce tieto operácie, ale neuprednostňovať ich pred inými riešeniami.

en: Allowing the installation of %s version %s (%s)
sk: Povoľuje sa inštalácia %s verzie %s (%s)

en: Allowing the removal of %s
sk: Povoľuje sa odstránenie %s

en: Already downloaded
sk: Už je stiahnuté

en: Always
sk: Vždy

en: Always prefer this action over alternatives that have not been accepted. | Always prefer these actions over alternatives that have not been accepted.
sk[0]: Vždy uprednostňovať túto operáciu pred alternatívami, ktoré neboli prijaté.
sk[1]: Vždy uprednostňovať tieto operácie pred alternatívami, ktoré neboli prijaté.
sk[2]: Vždy uprednostňovať tieto operácie pred alternatívami, ktoré neboli prijaté.

en: Always wait for the user to confirm the download before proceeding with the installation.
sk: Čakať na potvrdenie používateľa po stiahnutí balíkov predtým, než sa bude pokračovať s inštaláciou.

en: Apply
sk: Použiť

en: Apply ^Solution
sk: Použiť ^Riešenie

en: Apply a filter to the package list
sk: Na zoznam balíkov aplikuje výberový filter

en: Apply changes
sk: Aplikovať zmeny

en: Apply these settings to all active package lists.
sk: Použiť tieto nastavenia na všetky aktívne zoznamy balíkov.

en: Applying changes...
sk: Prebieha aplikácia zmien...

en: Aptitude %s%n%nCopyright 2000-2008 Daniel Burrows.%n%naptitude comes with %BABSOLUTELY NO WARRANTY%b; for details see 'license' in the Help menu.  This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; see 'license' for details.
sk: Aptitude %s%n%nCopyright 2000-2008 Daniel Burrows.%n%nna aptitude sa nevzťahuje %BABSOLÚTNE ŽIADNA ZÁRUKA%b; podrobnosti nájdete v ponuke Pomoc, „licencia“. Toto je slobodný softvér a budeme radi, ak ho budete pod určitými podmienkami šíriť ďalej; podrobnosti nájdete v „licencia“.

en: Aptitude Package Manager
sk: Správca balíkov Aptitude

en: Architecture:
sk: Architektúra:

en: Archive
sk: Archív

en: Arrange the actions of the current solution so that actions that are of the same type are placed together (for instance, all the actions that remove packages).
    
    This is the default view mode.
sk: Zoskupiť operácie aktuálneho riešenia podľa typu (napr. operácie, ktoré odstraňujú balíky sú vedľa seba).
    
    Toto je štandardný zobrazovací režim.

en: Asking whether to replace the configuration file %s
sk: Otázka, či sa má nahradiť konfiguračný súbor %s

en: Attempt to start a download thread twice!
sk: Pokus o dvojnásobné spustenie sťahovacieho vlákna!

en: Audit ^Recommendations
sk: Audit ^Odporúčaní

en: Automatically fix broken packages before installing or removing
sk: Pred inštaláciou alebo odstránením automaticky opraviť poškodené balíky

en: Automatically installed
sk: Automaticky nainštalovaný

en: Automatically resolve dependencies of a package when it is selected
sk: Pri zvolení balíka automaticky vyriešiť jeho závislosti

en: Automatically show why packages are broken
sk: Automaticky zobrazí, prečo sú balíky poškodené

en: Automatically upgrade installed packages
sk: Automaticky aktualizovať inštalované balíky

en: Available upgrades:
sk: Dostupné aktualizácie:

en: Available versions of %s
sk: Dostupné verzie %s

en: BROKEN
sk: POŠKODENIE

en: Backtrace:
    %s
sk: Výpis:
    %s

en: Bad action character '%c'
sk: Chybná operácia „%c“

en: Bad number in format string: %ls
sk: Nesprávne číslo vo formáte reťazca: %ls

en: Bad passthrough setting '%s' (use 'passthrough' or 'nopassthrough')
sk: Chybné nastavenie passthrough „%s“ (použite „passthrough“ alebo „nopassthrough“)

en: Bad record encountered (Package=%s, Group=%s), skipping
sk: Zaznamenaný zlý záznam (balík=%s, skupina=%s), preskakuje sa

en: Bad record encountered (no Package or Group entry), skipping
sk: Zaznamenaný zlý záznam (nie je balík ani skupina), preskakuje sa

en: Bad section name '%s' (use 'none', 'topdir', 'subdir', or 'subdirs')
sk: Chybný názov sekcie „%s“ (použite „none“, „topdir“ alebo „subdir“)

en: Badly formed expression: expected '|', got '%c'
sk: Chybne utvorený výraz: očakávalo sa „|“, dostali sme „%c“

en: Become root
sk: Stať sa rootom

en: Breaks
sk: Kazí

en: Broken packages
sk: Poškodené balíky

en: Browse packages by category
sk: Prehliada balíky podľa kategórií

en: Browse packages using Debtags data
sk: Prehliada balíky s použitím debtags

en: Building tag database
sk: Vytvára sa databáza značiek

en: Building view
sk: Zostavuje sa pohľad

en: By default, the limit of each package view will be set to the value specified by this option.  See the aptitude user's manual for detailed information about searches.
sk: Štandardne sa na túto hodnotu nastaví limit zobrazenia každého balíka. Podrobnosti o hľadaní nájdete v používateľskej príručke aptitude.

en: C^ycle Package Information
sk: C^yklovať informácie o balíkoch

en: Cache reloading, please wait...
sk: Obnovuje sa vyrovnávacia pamäť, čakajte prosím...

en: Calculate the next solution that has not yet been generated.
sk: Vypočítať riešenie problémov so závislosťami, ktoré zatiaľ nebolo vytvorené.

en: Calculating upgrade...
sk: Počíta sa aktualizácia...

en: Can't decode multibyte string after "%ls"
sk: Chyba pri dekódovaní multi-bajtového reťazca po „%ls“

en: Can't decode wide-character string after "%s"
sk: Chyba pri dekódovaní široko-bajtového reťazca po „%s“

en: Can't execute sensible-pager, is this a working Debian system?
sk: Nedá sa spustiť sensible-pager - je tento systém Debian funkčný?

en: Can't find a package named "%s"
sk: Nedá sa nájsť balík nazvaný „%s“

en: Can't open Aptitude extended state file
sk: Nedá sa otvoriť rozšírený stavový súbor programu Aptitude

en: Can't search for ""
sk: Nie je možné hľadať „“

en: Canc^el pending actions
sk: Zrušiť čakajúce operácie

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cancel all pending installations, removals, holds, and upgrades.
sk: Zruší všetky čakajúce inštalácie, odstránenia, ponechania a aktualizácie.

en: Cancel any action on the selected package
sk: Na zvolenom balíku zruší všetky operácie

en: Cancel any action on the selected package, and protect it from future upgrades
sk: Na zvolenom balíku zruší všetky operácie a ochráni ho pred budúcimi aktualizáciami.

en: Cancel any actions on %s.
sk: Zrušiť všetky operácie na %s.

en: Cancel the downgrade of %s.
sk: Zrušiť zníženie verzie %s.

en: Cancel the installation of %F
sk: Prerušiť inštaláciu %F

en: Cancel the installation of %s
sk: Zrušiť inštaláciu %s

en: Cancel the installation of %s.
sk: Zrušiť inštaláciu %s.

en: Cancel the purge of %s.
sk: Zrušiť vyčistenie %s.

en: Cancel the reinstallation of %s.
sk: Zrušiť reinštaláciu %s.

en: Cancel the removal of %F
sk: Zrušiť odstránenie %F

en: Cancel the removal of %s
sk: Zrušiť odstránenie %s

en: Cancel the removal of %s.
sk: Zrušiť odstránenie %s.

en: Cancel the upgrade of %s.
sk: Zrušiť aktualizáciu %s.

en: Canceling the installation of %s is preferred over all un-accepted alternatives.
sk: Zrušenie inštalácie %s sa preferuje pred všetkými neprijatými alternatívami.

en: Canceling the installation of %s is rejected.
sk: Zrušenie inštalácie %s je zamietnuté.

en: Canceling the removal of %s is preferred over all un-accepted alternatives.
sk: Zrušenie odstránenia %s sa preferuje pred všetkými neprijatými alternatívami.

en: Canceling the removal of %s is rejected.
sk: Zrušenie odstránenia %s je zamietnuté.

en: CandVer
sk: DostVer

en: Candidate
sk: Kandidát

en: Cannot open Aptitude state file
sk: Nedá sa otvoriť stavový súbor programu Aptitude

en: Cannot open package hierarchy file %s
sk: Nedá sa otvoriť súbor s hierarchiou balíkov %s

en: Change media
sk: Vymeňte nosič

en: Change miscellaneous program settings
sk: Zmení rôzne nastavenia programu

en: Change the behavior of aptitude
sk: Zmeniť správanie aptitude

en: Change the settings which affect how package dependencies are handled
sk: Zmení nastavenia, ktoré ovplyvňujú spôsob riešenia závislostí

en: Change the settings which affect the user interface
sk: Zmení nastavenia, ktoré ovplyvňujú používateľské rozhranie

en: Change which columns are visible in the currently active view.
sk: Zmeniť, ktoré stĺpce sú viditeľné v momentálne aktívnom zobrazení.

en: Changelog
sk: Záznam zmien

en: Changelog of %s
sk: Záznam zmien %s

en: Check for new versions of packages
sk: Zistí, či nie sú k dispozícii novšie verzie balíkov

en: Checking for updates
sk: Kontrolujú sa aktualizácie

en: Choose difficulty level
sk: Zvoľte úroveň náročnosti

en: Clean ^obsolete files
sk: Vyčistiť staré súb^ory

en: Cleaning the package cache requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
sk: Aktualizácia zoznamu balíkov vyžaduje práva správcu, ktoré momentálne nemáte. Chcete sa prepnúť na účet root?

en: Cleaning while a download is in progress is not allowed
sk: Čistenie počas sťahovania nie je dovolené

en: Click!  You trigger a rolling boulder trap!  You are hit by a boulder! --More--
sk: Cvak! Spustili ste nejaký mechanizmus! Ste zasiahnutý valiacim sa kameňom! --Viac--

en: Close
sk: Zavrieť

en: Close this display
sk: Zavrie tento pohľad

en: Closing the last view exits the program
sk: Zavretím posledného pohľadu sa ukončí program

en: Columns of "%s":
sk: Stĺpce „%s“:

en: Commands:
sk: Príkazy:

en: Comparing %s to %s...
sk: Porovnáva sa %s s %s...

en: Compiled against:
sk: Preložené voči:

en: Compiler: g++ %s
sk: Kompilátor: g++ %s

en: Completed
sk: Hotovo

en: Completed with errors
sk: Hotovo s chybami

en: Compressed Size:
sk: Komprimovaná veľkosť:

en: Config files
sk: Konfiguračné súbory

en: Configuration files and data remain
sk: Ponechané konfiguračné súbory a dáta

en: Conflicts
sk: Koliduje s

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Could not load game from %s
sk: Nie je možné nahrať hru z %s

en: Could not lock the cache file; this usually means that dpkg or another apt tool is already installing packages.  Opening in read-only mode; any changes you make to the states of packages will NOT be preserved!
sk: Nedá sa uzamknúť dočasný súbor cache. To zvyčajne znamená, že dpkg alebo iný nástroj apt už inštaluje balíky. Otvára sa v režime iba na čítanie; žiadne vykonané zmeny stavov balíkov NEBUDÚ uchované!

en: Could not open file "%s"
sk: Nie je možné otvoriť súbor „%s“

en: Could not regain the system lock!  (Perhaps another apt or dpkg is running?)
sk: Nedá sa získať systémový zámok! (Možno beží ďalší apt alebo dpkg?)

en: Couldn't clean out list directories
sk: Nedajú sa vyčistiť adresáre zoznamov

en: Couldn't cw::util::transcode column definition
sk: Nie je možné vykonať cw::util::transcode definície stĺpca

en: Couldn't find a changelog for %s
sk: Nedá sa nájsť zoznam zmien balíka %s

en: Couldn't find any package matching "%s", and more than 40
    packages contain "%s" in their description.
sk: Nenašiel sa balík zodpovedajúci „%s“ a viac než 40
    balíkov obsahuje „%s“ vo svojom popise.

en: Couldn't find any package matching "%s".  However, the following
    packages contain "%s" in their description:
sk: Nenašiel sa balík zodpovedajúci „%s“, ale nasledujúce balíky
    obsahujú „%s“ vo svojom popise:

en: Couldn't find any package whose name or description matched "%s"
sk: Nenašiel sa balík, ktorého názov alebo popis zodpovedá „%s“

en: Couldn't find package "%s", and more than 40
    packages contain "%s" in their name.
sk: Nenašiel sa balík „%s“ a viac než 40
    balíkov obsahuje „%s“ vo svojom názve.

en: Couldn't find package "%s".  However, the following
    packages contain "%s" in their name:
sk: Nenašiel sa balík „%s“, ale nasledujúce balíky
    obsahujú „%s“ vo svojom názve:

en: Couldn't open "%s" for writing
sk: Nie je možné otvoriť „%s“ na zápis

en: Couldn't parse column definition
sk: Nedá sa spracovať definícia stĺpca

en: Couldn't parse layout: No column format specified for static item
sk: Nedá sa spracovať rozloženie: Statická položka nemá zadaný formát stĺpca

en: Couldn't parse layout: encoding error in column descriptor
sk: Nedá sa spracovať rozloženie: chyba kódovania v popise stĺpca

en: Couldn't parse layout: no height specified
sk: Nedá sa spracovať rozloženie: nie je zadaná výška

en: Couldn't parse layout: no row number specified
sk: Nedá sa spracovať rozloženie: nie je zadané číslo stĺpca

en: Couldn't parse layout: no width specified
sk: Nedá sa spracovať rozloženie: nie je zadaná šírka

en: Couldn't parse layout: unknown view item type "%s"
sk: Nedá sa spracovať rozloženie: neznámy typ položky pohľadu „%s“

en: Couldn't read list of package sources
sk: Nedá sa čítať zoznam zdrojov balíkov

en: Couldn't read list of sources
sk: Nedá sa načítať zoznam zdrojov

en: Couldn't read source list
sk: Nedá sa načítať zoznam zdrojov

en: Couldn't rebuild package cache
sk: Nedá sa znovu zostaviť vyrovnávacia pamäť balíkov

en: Couldn't write state file
sk: Nedá sa zapísať stavový súbor

en: Create a new default package view
sk: Vytvorí nový štandardný pohľad na balíky

en: Current
sk: Aktuálne

en: Current status
sk: Aktuálny stav

en: Current status: %F.
sk: Aktuálny stav: %F.

en: Custom
sk: Vlastná

en: Cycle through the modes of the package information area: it can show the package's long description, a summary of its dependency status, or an analysis of why the package is required.
sk: Dokola prechádzať režimami informačnej oblasti balíkov: môže sa zobrazovať dlhý popis balíka, zhrnutie stavu závislosti alebo analýza prečo je balík potrebný.

en: DL Size: %sB
sk: Stiahne: %sB

en: Dashboard
sk: Palubná doska

en: DebSz
sk: VelBal

en: Del %s %s [%sB]
sk: Zmazaný %s %s [%sB]

en: Del %s* %spartial/*
sk: Zmaže %s* %spartial/*

en: Delete package files which can no longer be downloaded
sk: Odstráni súbory, ktoré sa už nedajú stiahnuť

en: Delete package files which were previously downloaded
sk: Odstráni stiahnuté súbory (balíky) z /var/cache/apt

en: Deleting downloaded files
sk: Odstraňujú sa stiahnuté súbory

en: Deleting obsolete downloaded files
sk: Odstraňujú sa nepotrebné stiahnuté súbory

en: Deleting obsolete files requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
sk: Aktualizácia zoznamu balíkov vyžaduje práva správcu, ktoré momentálne nemáte. Chcete sa prepnúť na účet root?

en: Dependencies
sk: Závislosti

en: Dependencies of %s
sk: Závislosti %s

en: Dependency handling
sk: Správa závislostí

en: Dependency resolution disabled.
sk: Riešenie závislostí je vypnuté.

en: Depends
sk: Závisí na

en: DependsOnly
sk: IbaZávisí

en: Description
sk: Popis

en: Description:
sk: Popis:

en: Development
sk: Vývoj

en: Didn't I already tell you that there are no Easter Eggs in this program?
sk: Nevravel som snáď, že v tomto programe nie sú žiadne veľkonočné vajíčka?

en: DiskUsage
sk: VyužDisku

en: Display a preview of what will be done before doing it
sk: Pred vlastnou operáciou zobraziť, čo sa bude vykonávať

en: Display flat view instead of default view on startup
sk: Zobrazí po spustení plochý zoznam balíkov namiesto štandardného pohľadu

en: Display more information about the selected package
sk: Zobrazí ďalšie informácie o zvolenom balíku

en: Display some available commands at the top of the screen
sk: Zobraziť dostupné príkazy hore na obrazovke

en: Display tabs for the available views
sk: Zobraziť záložky dostupných pohľadov

en: Display tabs for the information area
sk: Zobraziť záložky informačnej oblasti

en: Display the Debian changelog of the selected package
sk: Zobrazí zoznam zmien vo zvolenom balíku

en: Display the information area by default
sk: Štandardne zobrazovať informačnú oblasť

en: Do not display a warning when the first change is made in read-only mode
sk: Nezobrazovať upozornenie, ak je prvá zmena vykonaná v režime iba na čítanie

en: Do you want to apply these changes?
    You can also modify the files by hand, then click "No".
sk: Chcete aplikovať tieto zmeny?
    Ak chcete zmeniť súbory ručne, kliknite na „Nie“.

en: Do you want to continue? [Y/n/?]
sk: Chcete pokračovať? [Y/n/?]

en: Do you want to ignore this warning and proceed anyway?
sk: Chcete ignorovať toto upozornenie a napriek tomu pokračovať?

en: Don't become root
sk: Nestať sa rootom

en: Don't hold %s at its current version.
sk: Neponechávať %s na jeho aktuálnej verzii.

en: Done
sk: Hotovo

en: Done applying changes!
sk: Aplikácia zmien dokončená!

en: Downgrade
sk: Degradovať

en: Downgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
sk: Znížiť verziu %F [%s (%s) -> %s (%s)]

en: Downgrade %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]
sk: Degradovať %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]

en: Downgrade the following packages:
sk: Znížiť verzie nasledujúcich balíkov:

en: Downgrade to %s version %s
sk: Znížiť %s na verziu %s

en: Downgrading %s to version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
sk: Degradovanie %s na verziu %s sa preferuje pred všetkými neprijatými alternatívami.

en: Downgrading %s to version %s is rejected.
sk: Degradovanie %s na verziu %s je zamietnuté.

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Download already running.
sk: Sťahovanie už prebieha.

en: Download size: %sB.
sk: Veľkosť na stiahnutie: %sB.

en: DownloadSize
sk: VeľkStiahnutia

en: Downloaded %sB in %s (%sB/s).
sk: Stiahnuté %sB za %s (%s/B/s).

en: Downloaded package files have been deleted
sk: Stiahnuté balíky boli vymazané

en: Downloading packages
sk: Sťahujú sa balíky

en: Downloading...
sk: Sťahuje sa...

en: Dummy label (will be replaced at runtime).
sk: Vyhradené miesto (nahradí sa počas behu programu).

en: E: The autoclean command takes no arguments
sk: E: Príkaz autoclean neakceptuje žiadne argumenty

en: E: The clean command takes no arguments
sk: E: Príkaz clean neakceptuje žiadne argumenty

en: E: The forget-new command takes no arguments
sk: E: Príkaz forget-new neakceptuje žiadne argumenty

en: E: The update command takes no arguments
sk: E: Príkaz update neakceptuje žiadne argumenty

en: ERROR
sk: CHYBA

en: E_dit
sk: _Upraviť

en: Easy
sk: Jednoduchá

en: Edit Columns...
sk: Upraviť stĺpce...

en: Editing "%ls":
sk: Upravuje sa „%ls“:

en: Editing the columns of "%s"
sk: Upravujú sa stĺpce „%s“

en: Encoding of README|ISO_8859-1
sk: Kódovanie README|ISO_8859-1

en: Encoding of help.txt|UTF-8
sk: Kódovanie help.txt|UTF-8

en: Encoding of mine-help.txt|UTF-8
sk: Kódovanie mine-help.txt|UTF-8

en: End-user
sk: Koncový používateľ

en: Enter a package management command (such as '+ package' to install a package), 'R' to attempt automatic dependency resolution or 'N' to abort.
sk: Zadajte príkaz správy balíkov (ako „+ balík“ na inštaláciu balíka), „R“ pre pokus o automatické riešenie závislostí alebo „N“ pre prerušenie.

en: Enter a search and click "Find" to display packages.
sk: Zadajte vyhľadávací reťazec a kliknite „Nájsť“, zobrazia sa balíky.

en: Enter the filename to load:
sk: Zadajte názov súboru na načítanie:

en: Enter the filename to save:
sk: Zadajte názov súboru na uloženie:

en: Enter the new package grouping mechanism for this display:
sk: Zoskupovací mechanizmus:

en: Enter the new package sorting mechanism for this display:
sk: Triediaci mechanizmus:

en: Enter the new package tree limit:
sk: Obmedziť zobrazenie na:

en: Er, there aren't any errors, this shouldn't have happened..
sk: Hmm, nenastali žiadne chyby; to by sa nemalo stávať..

en: Error generating local time (%s)
sk: Chyba pri generovaní lokálneho času (%s)

en: Error in dependency resolver: %s
sk: Nastala chyba riešiteľa závislostí: %s

en: Error in package %s
sk: Chyba v balíku %s

en: Error parsing a user-tag for the package %s: unexpected end-of-line following %s.
sk: Chyba pri syntaktickej analýze používateľskej značky balíka %s: neočakávaný koniec riadka po %s.

en: Error while dumping resolver state
sk: Nastala chyba pri ukladaní stavu riešenia

en: Error writing resolver state to %s
sk: Chyba pri zápise stavu riešenia do %s

en: Error writing state file
sk: Chyba pri zápise stavového súboru

en: Errors
sk: chyby

en: Essential:
sk: Nutný:

en: Examine the currently selected solution to the dependency problems.
sk: Preskúša aktuálne označené riešenie problémov so závislosťami.

en: Exit the program
sk: Ukončí program

en: Expected '%c', got '%c'.
sk: Očakávala sa „%c“, zadané „%c“

en: Expected '(' after '%s'
sk: Po „%s“ sa očakáva „(“

en: Expected ',' or '(', got '%c'
sk: Očakávala sa „,“ alebo „(“, zadané „%c“

en: Expected ',', '%c', or '('; got '%c'
sk: Očakávala sa „,“, „%c“ alebo „(“, zadané „%c“

en: Expected '{', ')', or ',' following '||', got '%s'
sk: Očakávalo sa „{“, „)“ alebo „,“ po „||“, zadané „%s“

en: Expected a number after -q=
sk: Po -q= sa očakáva číslo

en: Expected a number after -q=, got %s
sk: Po -q= sa očakáva číslo, zadané bolo %s

en: Expected a version or "%s" after "%s"
sk: Očakávala verzia „%s“ po „%s“

en: Expected at least one package/version pair following '%c'
sk: Očakáva sa aspoň jeden pár balík/verzia nasledovaný „%c“

en: Expected policy identifier, got '%c'
sk: Očakával sa identifikátor pravidla,  zadané „%c“

en: Failed
sk: Zlyhalo

en: Failed to download the changelog: %s
sk: Nepodarilo sa stiahnuť záznam zmien: %s

en: Failed to fetch %s: %s
sk: Nepodarilo sa stiahnuť %s: %s

en: Failure closing directory "%s"
sk: Chyba pri zatváraní adresára „%s“

en: False
sk: Nie

en: Fatal error in dependency resolver.  You can continue searching, but some solutions might be impossible to generate.
    
    %s
sk: Kritická chyba v riešiteľovi závislostí. Môžete pokračovať v hľadaní, ale niektoré riešenia nebude možné vytvoriť.
    
    %s

en: Fatal error in resolver
sk: Závažná chyba pri riešení závislostí

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
sk: Stiahnuté %sB za %s (%s/B/s)

en: File to log actions into
sk: Súbor na zaznamenávanie operácií

en: File to write resolver state to:
sk: Súbor na zápis stavu riešenia:

en: Filename:
sk: Názov súboru:

en: Files
sk: Súbory

en: Files list is only available for installed packages.
sk: Zoznam súborov je dostupný iba pri nainštalovaných balíkoch.

en: Finalizing view
sk: Zostavuje sa pohľad

en: Find Again ^Backwards
sk: Hľadať znova Spätne

en: Find ^Again
sk: Hľadať znova

en: Find ^Broken
sk: Hľadať porušené

en: Find a new solution
sk: Nájsť nové riešenie

en: Find chains of dependencies linking one package to another.
sk: Nájsť reťazce závislostí spájajúcich balíky.

en: Find dependency chains: end
sk: Nájsť reťazce závislostí: koniec

en: Find dependency chains: results
sk: Nájsť reťazce závislostí: výsledky

en: Find dependency chains: start
sk: Nájsť reťazce závislostí: začiatok

en: Find the next package with unsatisfied dependencies
sk: Hľadá ďalší balík s nesplnenými závislosťami

en: Fix Manually
sk: Opraviť manuálne

en: Fixing upgrade manually:
sk: Manuálne sa opravuje aktualizácia:

en: Flag the currently selected package and its configuration files for removal
sk: Označí aktuálne zvolený balík na odstránenie vrátane konfiguračných súborov

en: Flag the currently selected package for installation or upgrade
sk: Označí aktuálne zvolený balík na inštaláciu alebo aktualizáciu

en: Flag the currently selected package for removal
sk: Označí aktuálne zvolený balík na odstránenie

en: Forbid the candidate version of the selected package from being installed; newer versions of the package will be installed as usual
sk: Zakáže inštalovanie kandidátskej verzie balíka; novšie verzie balíka sa budú inštalovať ako zvyčajne

en: Forbidden version
sk: Zakázaná verzia

en: Forget which packages are "new"
sk: Zabudne, ktoré balíky sú „nové“

en: Forget which packages are "new" whenever packages are installed or removed
sk: Zabudnúť zoznam „nových“ balíkov pri každom (od)inštalovaní balíkov

en: Forget which packages are "new" whenever the package lists are updated
sk: Zabudnúť zoznam „nových“ balíkov pri každej aktualizácii zoznamu balíkov

en: Freed %sB of disk space
sk: Na disku sa uvoľnilo %sB

en: Get:
sk: Máme:

en: Global block encountered after first record, ignoring
sk: Zaznamenaný globálny blok po prvom zázname, ignoruje sa

en: Go ahead and ignore the warning|Yes
sk: ano

en: Group by action type
sk: Zoskupiť podľa typu operácie

en: Group by dependency
sk: Zoskupiť podľa závislosti

en: HN too long
sk: Príliš dlhý názov počítača

en: HOLD
sk: PONECHANIE

en: HOLD, DEPENDENCIES
sk: PONECHANIE, ZÁVISLOSTI

en: Half-configured
sk: Napoly nakonfigurovaný

en: Half-installed
sk: Napoly nainštalovaný

en: Hard
sk: Ťažká

en: Hardware Support
sk: Hardvérová podpora

en: Height of board:
sk: Výška dosky:

en: Help
sk: Pomoc

en: Hide the menu bar when it is not being used
sk: Skryť ponuku, pokiaľ sa nepoužíva

en: Hierarchy Editor
sk: Editor Hierarchie

en: Hold
sk: Ponechať

en: Hold %s at its current version.
sk: Podržať %s v jeho aktuálnej verzii.

en: Hold (don't upgrade)
sk: Podržať (neaktualizovať)

en: Homepage:
sk: Domovská stránka:

en: How to treat the selected action | How to treat the selected actions
sk[0]: Ako nakladať s vybranou operáciou
sk[1]: Ako nakladať s vybranými operáciami
sk[2]: Ako nakladať s vybranými operáciami

en: I am aware that this is a very bad idea
sk: Som si vedomý, že je to zlý nápad

en: I want to resolve dependencies, but no dependency resolver was created.
sk: Chcem vyriešiť konflikty, ale riešenie konfliktov nebolo vytvorené.

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
sk: Nedá sa nájsť súbor príslušný balíku %s. To môže znamenať, že budete musieť balík opraviť ručne (kvôli chýbajúcej architektúre)

en: IMPORTANT: this log only lists intended actions; actions which fail due to
    dpkg problems may not be completed.
sk: DÔLEŽITÉ: tento záznam obsahuje iba plánované operácie. Akcie, ktoré zlyhajú 
    kvôli problémom v dpkg, sa nemusia dokončiť.

en: INSTALL
sk: INŠTALÁCIA

en: INSTALL, DEPENDENCIES
sk: INŠTALÁCIA, ZÁVISLOSTI

en: I^nformation
sk: I^nformácie

en: Icons showing the current and future status of this package.
sk: Ikony zobrazujúce aktuálny a plánovaný stav balíka.

en: If this option is %Bnot%b enabled, aptitude will display a warning when you modify the state of a package if you do not have permissions to apply the change to the system.
sk: Ak táto voľba %Bnie je%b zapnutá, aptitude zobrazí upozornenie, keď zmeníte stav balíka a nemáte oprávnenie vykonať zmeny v systéme.

en: If this option is enabled and "automatically resolve dependencies" is also enabled, aptitude will attempt to install the recommendations of newly installed packages in addition to their outright dependencies.  Suggestions will not be automatically installed.
    If this option is enabled and "Remove unused packages automatically" is enabled, packages that are recommended by an installed package will not be automatically removed.
sk: Ak je táto voľba zapnutá a „automatické riešenie závislostí“ je tiež zapnuté, aptitude sa pokúsi nainštalovať odporúčania novo inštalovaných balíkov okrem ich vyslovených závislostí. Navrhované balíky sa nebudú automaticky inštalovať.
    Ak je táto voľba zapnutá a „automaticky odstrániť nepoužívané balíky“ je tiež zapnuté, balíky, ktoré odporúča inštalovaný balík nebudú automaticky odstránené.

en: If this option is enabled, a brief summary of some of the most important aptitude commands will appear beneath the menu bar.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, pod ponukou sa objaví stručné zhrnutie najdôležitejších príkazov aptitude.

en: If this option is enabled, and you perform an install run while some packages are broken, aptitude will automatically apply the current suggestion of the problem resolver.  Otherwise, aptitude will prompt you for a solution to the broken dependencies.
sk: Ak je táto voľba zapnutá a vykonáte inštaláciu, keď sú niektoré balíky pokazené, aptitude automaticky použije aktuálny návrh riešenia problému. Inak vám dá aptitude možnosť vybrať riešenie problému pokazených závislostí.

en: If this option is enabled, aptitude will display the status of ongoing downloads at the bottom of the screen, rather than opening a new view.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, aptitude bude zobrazovať stav prebiehajúcich sťahovaní na spodku obrazovky namiesto toho, aby otváral nový pohľad.

en: If this option is enabled, aptitude will not terminate until you confirm that you really want to quit.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, aptitude sa neukončí, pokým nepotvrdíte, že chcete naozaj skončiť.

en: If this option is enabled, aptitude will perform searches within the package list as you type them.  This is convenient, but may slow the program down, particularly on older computers.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, aptitude bude hľadať v balíku počas toho ako píšete. To môže byť pohodlné, ale spomaľuje to program, obzvlášť na starších počítačoch.

en: If this option is enabled, aptitude will stop running when all views (package lists, package details, etc) have been closed.  Otherwise, aptitude will continue running until you select 'Quit' from the Actions menu.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, aptitude sa ukončí po zatvorení všetkých pohľadov (zoznamy balíkov, podrobnosti balíka atď.). Inak bude aptitude pokračovať v behu až kým ho neukončíte voľbou „Ukončiť“ z ponuky „Operácie“.

en: If this option is enabled, aptitude will use a simple heuristic to immediately resolve the dependencies of each package you flag for installation.  This is much faster than the built-in dependency resolver, but may produce suboptimal results or fail entirely in some scenarios.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, aptitude použije jednoduchú heuristiku na riešenie závislostí každého balíka, ktorý označíte na inštaláciu. Toto je oveľa rýchlejšie ako zabudované riešenie závislostí, no môže poskytovať suboptimálne riešenia alebo v niektorých prípadoch úplne zlyhať.

en: If this option is enabled, aptitude will warn you when you attempt to perform an action which you do not have permission to do: for instance, installing packages as a non-root user.  You will be given the option to log in as root and perform the action with root privileges.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, aptitude vás upozorní ak sa pokúsite vykonať operáciu, na ktorú nemáte oprávnenie: napr. inštaláciu balíkov ak nie ste prihlásený ako root. Budete mať možnosť prihlásiť sa ako root a vykonať operáciu s oprávnením root.

en: If this option is enabled, packages that are automatically installed and that no manually installed package depends on will be removed from the system.  Cancelling the removal will flag the package as manually installed.
    If this option is enabled and "Install recommended packages automatically" is enabled, automatically installed packages will not be removed if any installed package recommends them.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, balíky, ktoré sú automaticky inštalované a na ktorých nezávisí žiadny manuálne inštalovaný balík, sa odstránia zo systému. Zrušenie odstránenia označí balík ako manuálne nainštalovaný.
    Ak je táto voľba zapnutá a „automaticky inštalovať odporúčané balíky“ je tiež zapnuté, automaticky nainštalované balíky sa neodstránia ak ich odporúča akýkoľvek inštalovaný balík.

en: If this option is enabled, prompts will be displayed in a single line at the bottom of the screen.  If not, prompts will be displayed as pop-up dialog boxes.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, výzvy sa zobrazia v jednom riadku na spodku obrazovky. Ak nie, výzvy sa zobrazia ako dialógové okná.

en: If this option is enabled, tabs will appear at the top of the information area (the pane at the bottom of the screen) listing the different displays of information that can be viewed there.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, na vrchu informačnej oblasti (na spodku obrazovky) sa objavia záložky so zoznamom rozličných zobrazovacích režimov, ktoré je možné použiť.

en: If this option is enabled, tabs will appear at the top of the screen listing the currently opened views.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, na vrchu obrazovky sa zobrazia záložky so zoznamom momentálne otvorených pohľadov.

en: If this option is enabled, the information area (the pane at the bottom of the screen) in the package list will be visible when the program starts; otherwise, it will be initially hidden.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, informačná oblasť (na spodku obrazovky) v zozname balíkov bude viditeľná pri štarte programu; inak bude na začiatku skrytá.

en: If this option is enabled, the menu bar will only appear when it has been activated by pressing the menu key.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, ponuka sa bude zobrazovať iba po aktivácii pomocou klávesu ponuka.

en: If this option is enabled, then after every install run, aptitude will delete from the package cache any package files that can no longer be downloaded from any archive in sources.list.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, po každom spustení inštalácie aptitude zmaže z cache balíkov súbory, ktoré nie je možné stiahnuť zo zdrojov uvedených v sources.list.

en: If this option is enabled, then aptitude will clear the list of new packages after you perform an install run or install or remove packages from the command-line.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, aptitude vyčistí zoznam nových balíkov potom, čo spustíte inštaláciu alebo odstránenie balíkov z príkazového riadka.

en: If this option is enabled, then aptitude will clear the list of new packages after you update the package lists (e.g., by pressing 'u').
sk: Ak je táto voľba zapnutá, aptitude vyčistí zoznam nových balíkov potom, čo aktualizujete zoznamy balíkov (napr. stlačením „u“).

en: If this option is enabled, then highlighting a package that has broken dependencies will automatically display the dependencies that are unfulfilled in the lower pane of the display.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, zvýraznenie balíka s poškodenými závislosťami automaticky zobrazí nesplnené závislosti v spodnom okne obrazovky.

en: If this option is enabled, then on startup, aptitude will select all upgradable packages for upgrade.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, aptitude pri spustení vyberie všetky aktualizovateľné balíky na aktualizáciu.

en: If this option is enabled, then performing an action on a package (for instance, installing or removing it) will move the selection to the next package in the list.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, po vykonaní operácie s balíkom (napr. inštalácia alebo odstránenie) sa presunie výber na nasledujúci balík v zozname.

en: If this option is enabled, then the first view displayed on startup will be a flat view instead of the default view.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, prvý pohľad, ktorý sa pri štarte zobrazí, bude plochý pohľad namiesto štandardného pohľadu.

en: If this option is enabled, then when you ask aptitude to perform an install run, it will first display a summary of the actions it is going to perform.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, pri spustení inštalácie vám aptitude zobrazí zhrnutie operácií, ktoré sa chystá vykonať.

en: If this option is enabled, then whenever aptitude solves a dependency problem, it will consider modifying held packages, or installing forbidden package versions.  With this option disabled, these solutions will be rejected by default.
    NOTE: At present, this restriction only applies to situations in which aptitude's dependency resolver (the red bar at the bottom of the screen) is activated.  aptitude will still break holds when automatically installing the dependencies of a package that has just been selected for installation or upgrade, due to apt bug #470035.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, aptitude vždy pri riešení problému zváži zmenu podržaných balíkov a inštaláciu zakázaných balíkov. Ak je táto voľba vypnutá, tieto riešenia budú štandardne odmietnuté.
    POZN.: V súčasnosti sa toto obmedzenie týka iba situácií, v ktorých je aktívne riešenie závislostí aptitude (červený panel na spodku obrazovky). aptitude aj tak poruší podržanie pri automatickej inštalácii závislostí balíka, ktorý bol práve vybraný na inštaláciu alebo aktualizáciu, kvôli chybe apt #470035.

en: If you select a package, an explanation of its current state will appear in this space.
sk: Ak si zvolíte balík, objaví sa tu popis jeho aktuálneho stavu.

en: If you select a package, an explanation of why it should be installed or removed will appear in this space.
sk: Ak si zvolíte balík, objaví sa tu popis, prečo by mal byť nainštalovaný alebo odstránený.

en: Ignore solutions containing this action. | Ignore solutions containing these actions.
sk[0]: Ignorovať riešenia obsahujúce túto operáciu.
sk[1]: Ignorovať riešenia obsahujúce tieto operácie.
sk[2]: Ignorovať riešenia obsahujúce tieto operácie.

en: Ignored
sk: Ignorovaný

en: Ignoring invalid keybinding "%s" -> "%s"
sk: Ignoruje sa neplatná väzba klávesu „%s“ -> „%s“

en: Incremental
sk: Inkrementálne

en: Info
sk: info

en: Information about %s
sk: Informácie o %s

en: Initializing package states
sk: Inicializujú sa stavy balíkov

en: InstSz
sk: InstVel

en: Install
sk: Inštalovať

en: Install %F [%s (%s)]
sk: Inštalácia %F [%s (%s)]

en: Install %s [<big>%s</big> (%s)]
sk: Nainštalovať %s [<big>%s</big> (%s)]

en: Install %s version %s
sk: Nainštalovať %s verzie %s

en: Install recommended packages automatically
sk: Automaticky inštalovať odporúčané balíky

en: Install the following packages:
sk: Nainštalovať nasledujúce balíky:

en: Install(%s provides %s)
sk: Inštaluje sa(%s poskytuje %s)

en: Install(%s)
sk: Inštalovať(%s)

en: Install/Remove
sk: Nainštalovať/odstrániť

en: Install/Upgrade
sk: Nainštalovať/aktualizovať

en: InstallNotCurrent
sk: InštNieAktuálny

en: Installed
sk: Nainštalovaný

en: Installed Packages
     These packages are currently installed on your computer.
sk: Inštalované balíky
     Tieto balíky máte inštalované na vašom počítači.

en: Installing %s %s (%s)
sk: Inštaluje sa %s %s (%s)

en: Installing %s version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
sk: Inštalácia %s verzie %s sa preferuje pred všetkými neprijatými alternatívami.

en: Installing %s version %s is rejected.
sk: Inštalácia %s na verziu %s je zamietnutá.

en: Installing/removing packages requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
sk: Inštalácia/odobranie balíkov vyžaduje administrátorské práva, ktoré momentálne nemáte. Chcete sa prepnúť na účet root?

en: Insufficient privileges.
sk: Nedostatočné oprávnenia.

en: Internal Error, Ordering didn't finish
sk: Vnútorná chyba, výber neskončil

en: Internal error encountered while calculating an upgrade: %s
sk: Počas počítania aktualizácie sa vyskytla vnútorná chyba: %s

en: Internal error: Default column string is unparsable
sk: Vnútorná chyba: Štandardný reťazec stĺpca sa nedá spracovať

en: Internal error: couldn't generate list of packages to download
sk: Vnútorná chyba: nedá sa vytvoriť zoznam balíkov na stiahnutie

en: Internal error: invalid value %i passed to cmdline_find_ver!
sk: Vnútorná chyba: cmdline_find_ver bola poslaná neplatná hodnota %i!

en: Internal error: the temporary socket name "%s" is too long!
sk: Vnútorná chyba: dočasný názov socketu „%s“ je príliš dlhý!

en: Internal error: unexpected null solution.
sk: Interná chyba: neočakávané prázdne riešenie.

en: Interrupting this process could leave your system in an inconsistent state.  Are you sure you want to stop applying your changes?
sk: Prerušením tohto procesu by ste mohli ponechať svoj systém v nepoužiteľnom stave. Ste si istý, že chcete zastaviť aplikáciu zmien?

en: Invalid "why" summary mode "%s": expected "no-summary", "first-package", "first-package-and-type", "all-packages", or "all-packages-with-dep-versions".
sk: neplatný režim zhrnutia „why“ „%s“: očakávalo sa „no-summary“, „first-package“, „first-package-and-type“, „all-packages“ alebo „all-packages-with-dep-versions“.

en: Invalid Get-Root-Command; it should start with su: or sudo:
sk: neplatný Get-Root-Command; malo by začínať su: alebo sudo:

en: Invalid Get-Root-Command; it should start with su: or sudo:, not %s:
sk: neplatný Get-Root-Command; malo by začínať su: alebo sudo:, nie %s:

en: Invalid entry in keybinding group: "%s"
sk: Chybný záznam v skupine klávesových skratiek: „%s“

en: Invalid entry in style definition group: "%s"
sk: Nesprávny záznam v skupine definícií štýlu: „%s“

en: Invalid hint "%s": expected a target, but found nothing.
sk: Neplatná pomôcka „%s“: očakával sa cieľ, ale nič sa nenašlo.

en: Invalid hint "%s": expected an action, but found nothing.
sk: Neplatná pomôcka „%s“: očakávala sa operácia, ale nič sa nenašlo.

en: Invalid hint "%s": invalid target: %s
sk: Neplatná pomôcka „%s“: neplatný cieľ: %s

en: Invalid hint "%s": the action "%s" should be "approve", "reject", or a number.
sk: Neplatná pomôcka „%s“: operácia „%s“: by mala byť „approve“, „reject“ alebo číslo.

en: Invalid hint "%s": trailing junk after the version.
sk: Neplatná pomôcka „%s“: po verzii nasleduje nepoužiteľný text.

en: Invalid logger name "%s".
sk: Neplatný názov protokolu „%s“.

en: Invalid mine count; please enter a positive integer
sk: Nesprávny počet mín; prosím zadajte kladné číslo

en: Invalid operation %s
sk: Nesprávna operácia %s

en: Invalid response.  Please enter a valid command or '?' for help.
sk: Chybná odpoveď. Zadajte platný príkaz alebo zobrazte pomocníka zadaním „?“.

en: Invalid response.  Please enter an integer between 1 and %d.
sk: Chybná odpoveď. Prosím zadajte číslo v rozsahu 1 až %d.

en: Invalid response; please enter 'y' or 'n'.
sk: Chybná odpoveď; prosím zadajte „y“ alebo „n“.

en: Invalid response; please enter one of the following commands:
sk: Chybná odpoveď; prosím zadajte jeden z nasledujúcich príkazov:

en: Invalid sorting policy type '%s'
sk: Neplatný triediaci mechanizmus „%s“

en: Invalid tagless entry in style definition group: "%s"
sk: Nesprávny neoznačkovaný záznam v skupine definícií štýlu: „%s“

en: Invalid zero-length sorting policy name
sk: Neplatný názov triediaceho mechanizmu

en: It appears that a previous version of aptitude left files behind in %s.  These files are probably useless and safe to delete.%n%nDo you want to remove this directory and all its contents?  If you select "No", you will not see this message again.
sk: Zdá sa, že predchádzajúca verzia aptitude po sebe zanechala súbory v %s. Tieto sú pravdepodobne zbytočné a môžete ich bezpečne odstrániť.%n%nChcete odstrániť tento adresár a celý jeho obsah?  Ak si zvolíte „Nie“, táto správa sa už nebude zobrazovať.

en: KABOOM!  You step on a land mine.  --More--
sk: PRÁSK!  Šliapli ste na mínu.  --Viac--

en: Keep
sk: Zachovať

en: Keep %F at version %s (%s)
sk: Ponechať %F vo verzii %s (%s)

en: Keep %s at version <big>%s</big> (%s)
sk: Ponechať %s vo verzii <big>%s</big> (%s)

en: Keep the following packages at their current version:
sk: Ponechať nasledujúce balíčky v ich aktuálnych verziách:

en: Keep the following packages:
sk: Ponechať nasledujúce balíky:

en: Keeping %s at version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
sk: Ponechanie %s na verzii %s sa preferuje pred všetkými neprijatými alternatívami.

en: Keeping %s at version %s is rejected.
sk: Ponechanie %s vo verzii %s je zamietnuté.

en: Label explaining the upgrade.  This text will not appear in the program at runtime.
sk: Označenie vysvetľujúce aktualizáciu. Tento text sa v programe za behu nevyskytuje.

en: Leave %ls unresolved.
sk: Ponechať %ls nevyriešené.

en: Leave %s unresolved
sk: Ponechať %s nevyriešené

en: Leave the following dependencies unresolved:
sk: Ponechať nasledujúce závislosti nevyriešené:

en: Leave the following recommendations unresolved:
sk: Ponechať nasledujúce návrhy nevyriešené:

en: Leaving %ls unresolved is preferred over all un-accepted alternatives.
sk: Ponechanie %ls ako nevyriešené sa preferuje pred všetkými neprijatými alternatívami.

en: Leaving %ls unresolved is rejected.
sk: Ponechanie %ls ako nevyriešené je zamietnuté.

en: License
sk: Licencia

en: List Update
sk: Aktualizovať Zoznam

en: Loading cache
sk: Načítava sa vyrovnávacia pamäť

en: Localization
sk: Lokalizácia

en: Localized defaults|
sk: aptitude-defaults.sk

en: Localized file|README
sk: README

en: Localized file|help.txt
sk: help-sk.txt

en: LongAction
sk: DlháOperácia

en: LongState
sk: DlhýStav

en: Lost
sk: Prehral

en: MD5sum:
sk: MD5 súčet:

en: MISSING TAG
sk: CHÝBAJÚCA ZNAČKA

en: Maintainer
sk: Správca

en: Maintainer:
sk: Správca:

en: Make this the default for new package lists.
sk: Použiť ako predvolené pre nové zoznamy balíkov.

en: Manual
sk: Manuálne

en: Mark %s as automatically installed.
sk: Označiť %s ako nainštalovaný automaticky.

en: Mark %s as manually installed.
sk: Označiť „%s“ ako nainštalovaný manuálne.

en: Mark Up^gradable
sk: Označiť A^ktualizovateľné

en: Mark ^Auto
sk: Označiť ^automaticky

en: Mark ^Manual
sk: Označiť ^Manuálne

en: Mark all upgradable packages which are not held for upgrade
sk: Označí všetky aktualizovateľné balíky, ktoré nie sú ponechané

en: Mark the selected package as having been automatically installed; it will automatically be removed if no other packages depend on it
sk: Označí zvolený balík ako inštalovaný automaticky; ak na ňom nebudú závisieť iné balíky, automaticky sa odstráni

en: Mark the selected package as having been manually installed; it will not be removed unless you manually remove it
sk: Označí zvolený balík, ako by bol nainštalovaný manuálne; neodstráni sa, pokiaľ ho neodstránite sami

en: Match index %ls is too large; available groups are (%s)
sk: Vzorový index %ls je príliš veľký; dostupné skupiny sú (%s)

en: Match indices must be 1 or greater, not "%s"
sk: Vzorové indexy musia byť 1 alebo väčšie, nie "%s"

en: Match pattern ends unexpectedly (expected '%c').
sk: Vyhľadávací vzor neočakávane končí (očakávalo sa „%c“).

en: Media change: Please insert the disc labeled '%s' into the drive '%s' and press [Enter].
sk: Výmena nosiča: Do mechaniky „%s“ vložte disk s názvom „%s“ a stlačte [Enter].

en: Medium
sk: Normálna

en: Minesweeper
sk: Hľadanie mín

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Multiple descriptions found for group %s, ignoring one
sk: Na skupinu %s existuje viac popisov, niektoré sa ignorujú

en: Name
sk: Názov

en: Need to get %sB of archives.
sk: Treba stiahnuť %sB archívov.

en: Need to get %sB/%sB of archives.
sk: Treba stiahnuť %sB/%sB archívov.

en: Never
sk: Nikdy

en: Never display this message again.
sk: Túto správu viac nezobrazovať.

en: Never wait for the user after downloading packages: always begin the installation immediately.
sk: Nikdy nečakať na reakciu používateľa po stiahnutí balíkov: vždy okamžite začať s inštaláciou.

en: New
sk: Nový

en: New Categorical ^Browser
sk: Nový prehliadač kategórií

en: New Package ^View
sk: No^vý pohľad na balíky

en: New Packages
     These packages have been added to Debian since the last time you cleared the list of "new" packages (choose "Forget new packages" from the Actions menu to empty this list).
sk: Nové balíky
     Tieto balíky boli pridané do Debianu odvtedy, ako ste naposledy vymazali zoznam „nových“ balíkov. (Na vymazanie tohto zoznamu vyberte z ponuky Operácie položku „Zabudnúť nové balíky“.)

en: New ^Debtags Browser
sk: Nový Prehliadač ^Debtags

en: New ^Flat Package List
sk: Nový ^Plochý Zoznam Balíkov

en: News
sk: Novinky

en: Next
sk: Nasledujúci

en: No broken packages.
sk: Žiadne poškodené balíky

en: No candidate version found for %s
sk: K balíku %s nebola nájdená kandidátska verzia

en: No comma following tag name "%s".
sk: Chýba čiarka po názve značky „%s“.

en: No current or candidate version found for %s
sk: K balíku %s nebola nájdená žiadna aktuálna alebo kandidátska verzia

en: No dependency chain found.
sk: Nebol nájdený žiadny reťazec závislostí.

en: No dependency solution was found.
sk: Nebolo nájdené žiadne riešenie závislostí.

en: No downloadable files for %s version %s; perhaps it is a local or obsolete package?
sk: Balík %s verzie %s sa nedá stiahnuť. Pravdepodobne sa jedná o lokálny alebo zastaralý balík.

en: No hierarchy information to edit
sk: Neexistujú žiadne informácie o hierarchii

en: No longer requiring the installation of %s version %s (%s)
sk: Už sa nepožaduje inštalácia %s verzie %s (%s)

en: No longer requiring the removal of %s
sk: Už sa nepožaduje odstránenie %s

en: No more solutions.
sk: Žiadne ďalšie riešenia.

en: No new changelog entries; it looks like you installed a locally compiled version of this package.
sk: Žiadne nové položky záznamu zmien; zdá sa, že ste nainštalovali verziu tohto balíka, ktorá bolo skompilovaná na lokálnom stroji.

en: No new changelog entries; this is likely due to a binary-only upload of this package.
sk: Žiadne nové položky záznamu zmien; je možné, že je to z dôvodu nahrania iba binárnej verzie tohto balíka.

en: No package named "%s" exists.
sk: Balík s názvom „%s“ neexistuje.

en: No packages are broken.
sk: Žiadne balíky nie sú poškodené.

en: No packages are scheduled to be installed, removed, or upgraded.
sk: Žiadne balíky nie sú označené na inštaláciu, aktualizáciu alebo odstránenie.

en: No packages found -- enter the package names on the line after 'c'.
sk: Nenašli sa žiadne balíky -- zadajte názvy balíkov na riadok za „c“.

en: No packages found -- enter zero or more roots of the search followed by the package to justify.
sk: Neboli nájdené žiadne balíky -- zadajte nula alebo viac koreňov vyhľadávania a následne názov balíka, ktorý sa má posúdiť.

en: No packages matched "%s".
sk: Žiadne balíky nevyhovujú vzoru „%s“.

en: No packages matched the pattern "%ls".
sk: Žiadne balíky nevyhovujú vzoru "%ls".

en: No packages to show -- enter the package names on the line after 'i'.
sk: Nie je čo zobraziť -- zadajte názvy balíkov na riadok za „i“.

en: No packages were selected by the given search pattern; nothing to do.
sk: Zadanému vzoru nevyhovujú žiadne balíky; niet čo robiť.

en: No packages will be installed, removed or upgraded.  Some packages could be upgraded, but you have not chosen to upgrade them.  Type "U" to prepare an upgrade.
sk: Žiadne balíky sa nebudú inštalovať, odstraňovať ani aktualizovať. Niektoré balíky by sa síce mohli aktualizovať, ale nezvolili ste ich aktualizáciu. Aktualizáciu môžete vykonať klávesom „U“.

en: No packages will be installed, upgraded, or removed.
sk: Žiadne balíky sa nebudú inštalovať, aktualizovať alebo odstraňovať.

en: No preference
sk: Bez preferencie

en: No resolution found.
sk: Nebolo nájdené žiadne riešenie.

en: No solution found within the allotted time.  Try harder? [Y/n]
sk: Počas prideleného času sa nenašlo žiadne riešenie. Skúsiť dôkladnejšie? [Y/n]

en: No solution to these dependency problems exists!
sk: Na tieto problémy so závislosťami neexistuje žiadne riešenie!

en: No solutions yet.
sk: Zatiaľ žiadne riešenia.

en: No solutions.
sk: Žiadne riešenia.

en: No such package "%s"
sk: Neexistuje balík „%s“

en: No upgrades are available.
sk: Žiadne aktualizácie nie sú dostupné.

en: Not Installed
sk: Nenainštalovaný

en: Not Installed Packages
     These packages are not installed on your computer.
sk: Nenainštalované balíky
     Tieto balíky nie sú nainštalované na vašom počítači.

en: Not available
sk: Nedostupný

en: Not implemented
sk: Neimplementované

en: Not installed
sk: Nenainštalovaný

en: Note: "%s", providing the virtual package
          "%s", is already going to be installed.
sk: Poznámka: „%s“, poskytujúci virtuálny balík
              „%s“, sa už bude inštalovať.

en: Note: "%s", providing the virtual package
          "%s", is already installed.
sk: Poznámka: „%s“, poskytujúci virtuálny balík
              „%s“, je už nainštalovaný.

en: Note: selecting "%s" instead of the
          virtual package "%s"
sk: Poznámka: je zvolený „%s“ namiesto
              virtuálneho balíka „%s“

en: Note: selecting the task "%s: %s" for installation
sk: Poznámka: na inštaláciu je zvolená úloha „%s: %s“

en: Number of mines:
sk: Počet mín:

en: Obsolete and Locally Created Packages
     These packages are currently installed on your computer, but they are not available from any apt source.  They may be obsolete and removed from the archive, or you may have built a private version of them yourself.
sk: Zastarané a lokálne vytvorené balíky
     Tieto balíky máte momentálne nainštalované, ale nie sú dostupné v žiadnom zo zdrojov na apt. Buď už boli zastarané a boli odstránené z archívu, alebo ste si ich vytvorili sami.

en: Obsolete downloaded package files have been deleted, freeing %sB of disk space.
sk: Staré stiahnuté balíky boli vymazané, uvoľnilo sa %sB miesta na disku.

en: Obsoletes
sk: Zastaráva

en: Okay, okay, if I give you an Easter Egg, will you go away?
sk: Fajn. Ak ti dám veľkonočné vajíčko, pôjdeš už preč?

en: Online Help
sk: Online pomocník

en: Only one of --auto-clean-on-startup, --clean-on-startup, -i, and -u may be specified
sk: Môžete zadať iba jednu z volieb --auto-clean-on-startup, --clean-on-startup, -i a -u

en: Opt
sk: Vol

en: Options
sk: Voľby

en: Package
sk: Balík

en: Package %s is not installed, cannot forbid an upgrade
sk: Balík %s nie je nainštalovaný, nemožno teda zakázať jeho aktualizáciu

en: Package %s is not installed, so it will not be removed
sk: Balík %s nie je nainštalovaný, nebude sa teda odstraňovať

en: Package %s is not upgradable, cannot forbid an upgrade
sk: Balík %s sa nedá aktualizovať, nemožno teda zakázať jeho aktualizáciu

en: Package Download
sk: Stiahnutie Balíka

en: Package information: dependency list
sk: Informácie o balíkoch: zoznam závislostí

en: Package information: version list
sk: Informácie o balíkoch: zoznam verzií

en: Package names provided by %s
sk: Názvy balíkov poskytovaných %s

en: Package:
sk: Balík:

en: Packages
sk: Balíky

en: Packages being automatically held in their current state
     These packages could be upgraded, but they have been kept in their current state to avoid breaking dependencies.
sk: Balíky automaticky ponechané v aktuálnom stave
     Tieto balíky môžu byť aktualizované na novšiu verziu, ale sú ponechané vo svojej pôvodnej verzií, aby sa neporušili závislosti.

en: Packages being automatically installed to satisfy dependencies
     These packages are being installed because they are required by another package you have chosen for installation.
sk: Balíky automaticky inštalované na splnenie závislostí
     Tieto balíky budú automaticky nainštalované, pretože sú vyžadované inými balíkmi, ktoré ste vybrali na inštaláciu.

en: Packages being deleted due to unsatisfied dependencies
     These packages are being deleted because one or more of their dependencies is no longer available, or because another package conflicts with them.
sk: Balíky automaticky odstránené kvôli nesplneným závislostiam
     Tieto balíky budú odstránené, pretože jedna alebo viac ich závislostí už nie je splnená, alebo pretože je s nimi iný balík v konflikte.

en: Packages being held back
     These packages could be upgraded, but you have asked for them to be held at their current version.
sk: Balíky ponechané v aktuálnom stave
     Tieto balíky môžu byť aktualizované na novšiu verziu, ale vy ste požiadali o ich ponechanie v pôvodnej verzii.

en: Packages being removed because they are no longer used
     These packages are being deleted because they were automatically installed to fulfill dependencies, and the planned action will result in no installed package declaring an 'important' dependency on them.
sk: Balíky, ktoré sa už nepoužívajú a budú odstránené
     Tieto balíky sú označené na odstránenie, pretože boli nainštalované automaticky kvôli závislostiam, ktoré už nie sú potrebné.

en: Packages depending on %s
sk: Balíky závisiace na %s

en: Packages matching this search pattern will always be treated as if an installed package depends on them: they will never be targeted for removal as unused packages.
sk: Balíky zodpovedajúce tomuto vyhľadávaciemu vzoru sa budú vždy považovať ako keby na nich závisel inštalovaný balík: nikdy nebudú cieľom odstránenia ako nepoužívané.

en: Packages requiring %s:
sk: Balíky vyžadujúce %s:

en: Packages that are partially installed
     These packages are not fully installed and configured; an attempt will be made to complete their installation.
sk: Balíky čiastočne inštalované
     Tieto balíky nie sú plne nainštalované a nakonfigurované; vykoná sa pokus o dokončenie inštalácie.

en: Packages that should never be automatically removed
sk: Balíky, ktoré sa nikdy nemajú automaticky odstrániť

en: Packages to be downgraded
     An older version of these packages than is currently installed will be installed.
sk: Balíky na degradáciu
     Tieto balíky budú nahradené svojou staršou verziou.

en: Packages to be installed
     These packages have been manually selected for installation on your computer.
sk: Balíky na inštaláciu
     Tieto balíky ste vybrali na inštaláciu na svoj počítač.

en: Packages to be reinstalled
     These packages will be reinstalled.
sk: Balíky k reinštalácií
     Tieto balíky budú preinštalované.

en: Packages to be removed
     These packages have been manually selected for removal.
sk: Balíky na odstránenie
     Tieto balíky ste vybrali na odstránenie zo systému.

en: Packages to be upgraded
     These packages will be upgraded to a newer version.
sk: Balíky na aktualizáciu
     Tieto balíky budú aktualizované na novšiu verziu.

en: Packages which are recommended by other packages
     These packages are not strictly required, but they may be necessary to provide full functionality in some other programs that you are installing or upgrading.
sk: Balíky odporúčané inými balíkmi
     Tieto balíky nie sú nutne vyžadované, ale môžu byť nutné na plnú funkčnosť práve inštalovaných alebo aktualizovaných balíkov.

en: Packages which are suggested by other packages
     These packages are not required in order to make your system function properly, but they may provide enhanced functionality for some programs that you are currently installing.
sk: Balíky navrhované inými balíkmi
     Tieto balíky nie sú vyžadované na správnu funkčnosť systému, ale môžu rozšíriť možnosti niektorých programov, ktoré práve inštalujete.

en: Packages which depend on %s
sk: Balíky, ktoré závisia na %s

en: Packages with unsatisfied dependencies
     The dependency requirements of these packages will be unmet after the install is complete.
     .
     The presence of this tree probably indicates that something is broken, either on your system or in the Debian archive.
sk: Balíky s nesplnenými závislosťami
     Závislosti týchto balíkov nebudú po dokončení inštalácie splnené.
     .
     Prítomnosť tohto stromu naznačuje, že je niečo divné vo vašom systéme alebo v archíve Debianu.

en: Packages:
sk: Balíky:

en: Parse error
sk: Chyba pri spracovaní

en: Pause after downloading files
sk: Pozastaviť po stiahnutí súborov

en: Perform all pending installs and removals
sk: Vykoná všetky nevykonané inštalácie a odstraňovania

en: Perform the actions contained in the currently selected solution.
sk: Vykoná operácie, ktoré sú zahrnuté v aktuálne zvolenom riešení.

en: Perform the actions in the currently selected solution and close this tab.
sk: Vykonať operácie, ktoré sú zahrnuté v aktuálne zvolenom riešení a zatvoriť túto kartu.

en: Placeholder label for the explanation that two conffiles are being compared.
    This text should not appear in the program.
sk: Miesto pre text, že sa porovnávajú dva konfiguračné súbory.
    Tento text by sa v programe nemal vyskytnúť.

en: Please insert the disc labeled "%s" into the drive "%s"
sk: Vložte do mechaniky „%s“ disk s názvom „%s“

en: Please wait; reloading cache...
sk: Čakajte prosím; obnovuje sa vyrovnávacia pamäť...

en: Popcon
sk: Súťaž popularity

en: PreDepends
sk: Predzávisí na

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Preparing to download changelogs
sk: Pripravuje sa sťahovanie záznamov zmien

en: Press "%s" to install <span size='large'>%d</span> upgrade out of <span size='large'>%d</span>. | Press "%s" to install <span size='large'>%d</span> upgrades out of <span size='large'>%d</span>.
sk[0]: Stlačením „%s“ nainštalujete <span size='large'>%d</span> aktualizáciu z <span size='large'>%d</span>.
sk[1]: Stlačením „%s“ nainštalujete <span size='large'>%d</span> aktualizácie z <span size='large'>%d</span>.
sk[2]: Stlačením „%s“ nainštalujete <span size='large'>%d</span> aktualizácií z <span size='large'>%d</span>.

en: Press "%s" to manually attempt to install the remaining <span size='large'>%d</span> upgrade. | Press "%s" to manually attempt to install the remaining <span size='large'>%d</span> upgrades.
sk[0]: Stlačením „%s“ sa pokúsite manuálne nainštalovať zvyšnú <span size='large'>%d</span> aktualizáciu.
sk[1]: Stlačením „%s“ sa pokúsite manuálne nainštalovať zvyšné <span size='large'>%d</span> aktualizácie.
sk[2]: Stlačením „%s“ sa pokúsite manuálne nainštalovať zvyšných <span size='large'>%d</span> aktualizácií.

en: Press Return to continue.
sk: Pokračovanie stlačením klávesu Enter.

en: Preview
sk: Náhľad

en: Preview of package installation
sk: Náhľad inštalácie balíkov

en: Preview:
sk: Náhľad:

en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: Priority
sk: Priorita

en: Priority %s
sk: Priorita %s

en: Priority:
sk: Priorita:

en: ProgName
sk: NázProgramu

en: ProgVer
sk: VerProgramu

en: Progress
sk: Priebeh

en: Prompt for confirmation at exit
sk: Pri ukončení vyžadovať potvrdenie

en: Provided by
sk: Poskytovaný

en: Provides
sk: Poskytuje

en: Provides: cannot be broken
sk: Poskytuje: nemôže byť poškodený

en: Purge
sk: Vyčistiť

en: Purge %s
sk: Vyčistiť %s

en: RC
sk: RP

en: REINSTALL
sk: REINŠTALÁCIA

en: REMOVE
sk: ODSTRÁNENIE

en: REMOVE, DEPENDENCIES
sk: ODSTRÁNENIE, ZÁVISLOSTI

en: REMOVE, NOT USED
sk: ODSTRÁNENIE, NEPOUŽÍVANÝ

en: Ran out of time while trying to find a solution.
sk: Vypšal čas počas hľadania riešenia.

en: Ran out of time while trying to resolve dependencies (press "%s" to try harder)
sk: Počas riešenia závislostí bol prekročený čas (dôkladnejšie hľadanie spustíte stlačením „%s“)

en: Read the full user's manual of aptitude
sk: Prečítať plný požívateľský manuál aptitude

en: Reading extended state information
sk: Načítavajú sa rozšírené stavové informácie

en: Reading task descriptions
sk: Načítavajú sa popisy úloh

en: Really Continue
sk: Skutočne Pokračovať

en: Really discard your personal settings and reload the defaults?
sk: Skutočne zahodiť osobné nastavenie a načítať štandardné hodnoty?

en: Really quit Aptitude?
sk: Skutočne ukončiť Aptitude?

en: Recommendations
sk: Odporúčania

en: Recommended Packages
sk: Navrhované balíky

en: Recommends
sk: Odporúča

en: Reconfiguring %s
sk: Mení sa nastavenie %s

en: Reinstall
sk: Reinštalovať

en: Reject Breaking ^Holds
sk: Odmietnuť porušenie ^Podržania

en: Reject all actions that would change the state of held packages or install forbidden versions
sk: Odmietne všetky činnosti, ktoré by zmenili stav podržaných balíkov alebo nainštalovali zakázané verzie

en: Rejected
sk: Zamietnuté

en: Rejecting the installation of %s version %s (%s)
sk: Zakazuje sa inštalácia %s verzie %s (%s)

en: Rejecting the removal of %s
sk: Zakazuje sa odstránenie %s

en: Related Dependencies
sk: Súvisiace závislosti

en: Reload the package cache
sk: Znovu načítať obsah cache

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove %F [%s (%s)]
sk: Odstránenie %F [%s (%s)]

en: Remove %s
sk: Odstrániť %s

en: Remove %s [<big>%s</big> (%s)]
sk: Odstrániť %s [<big>%s</big> (%s)]

en: Remove and purge configuration/data
sk: Odstrániť a vyčistiť konfiguráciu/dáta

en: Remove obsolete package files after downloading new package lists
sk: Po stiahnutí nových zoznamov balíkov odstrániť staré súbory balíkov

en: Remove the filter from the package list
sk: Odstráni filter aplikovaný na zoznam balíkov

en: Remove the following packages:
sk: Odstrániť nasledujúce balíky:

en: Remove unused packages automatically
sk: Automaticky odstrániť nepoužívané balíky

en: Remove(%s provides %s)
sk: Odstránenie(%s poskytuje %s)

en: Remove(%s)
sk: Odstrániť(%s)

en: Removing %s
sk: Odstraňuje sa %s

en: Removing %s is preferred over all un-accepted alternatives.
sk: Odstránenie %s sa preferuje pred všetkými neprijatými alternatívami.

en: Removing %s is rejected.
sk: Odstránenie %s je zamietnuté.

en: Removing user tag "%s" from the package "%s".
sk: Odstraňuje sa používateľská značka „%s“ z balíka „%s“

en: Repeat the last search
sk: Zopakuje posledné hľadanie

en: Repeat the last search in the opposite direction
sk: Zopakuje posledné hľadanie v opačnom smere

en: Replace configuration file
    '%s'?
sk: Nahradiť konfiguračný súbor
    „%s“?

en: Replaces
sk: Nahrádza

en: Reporting a bug in %s:
sk: Hlásenie chyby v %s:

en: Requiring the installation of %s version %s (%s)
sk: Požaduje sa inštalácia %s verzie %s (%s)

en: Requiring the removal of %s
sk: Požaduje sa odstránenie %s

en: Reset all settings to the system defaults
sk: Vráti všetky nastavenia do pôvodného stavu

en: Resolve Dependencies
sk: Riešiť Závislosti

en: Resolve Upgrade Manually
sk: Manuálne vyriešiť aktualizáciu

en: Resolve dependencies
sk: Riešiť závislosti

en: Resolve these dependencies by hand? [N/+/-/_/:/?]
sk: Riešiť tieto poškodené závislosti ručne? [N/+/-/_/:/?]

en: Resolver
sk: Odstraňovač

en: Resolver state successfully written!
sk: Stav riešenia úspešne uložený!

en: Resolving dependencies...
sk: Riešenie závislostí...

en: Screenshot
sk: Snímka obrazovky

en: Search
sk: Hľadať

en: Search backwards
sk: Hľadá spätne

en: Search backwards for:
sk: Hľadať predchádzajúce:

en: Search for solutions to unsatisfied dependencies
sk: Hľadať riešenia nesplnených závislostí

en: Search for:
sk: Hľadať:

en: Search forwards
sk: Hľadá dopredu

en: Search:
sk: Hľadať:

en: Searching...
sk: Hľadá sa...

en: Section
sk: Sekcia

en: Section:
sk: Sekcia:

en: Security Updates
     Security updates for these packages are available from security.debian.org.
sk: Bezpečnostné aktualizácie
     Bezpečnostné aktualizácie týchto balíkov sú k dispozícií na security.debian.org.

en: Select one or more starting packages and an ending package to search.
sk: Vyberte jeden alebo viac balíkov od ktorého začne a balík pri ktorom skončí hľadanie.

en: Select the first solution to the dependency problems.
sk: Zvolí prvé riešenie problémov so závislosťami.

en: Select the last solution to the dependency problems that has been generated so far.
sk: Zvolí posledné riešenie problémov so závislosťami, ktoré bolo doteraz vygenerované.

en: Select the next solution to the dependency problems.
sk: Zvolí ďalšie riešenie problémov so závislosťami.

en: Select the previous solution to the dependency problems.
sk: Zvolí predchádzajúce riešenie problémov so závislosťami.

en: Select the version of %s that should be used:
sk: Zvoľte verziu %s, ktorá sa má použiť:

en: Selected Package
sk: Vybraný balík:

en: Selected status
sk: Vybraný stav

en: Servers
sk: Servery

en: Set as automatic
sk: Nastaviť na automatické

en: Set as manual
sk: Nastaviť na manuálne

en: Setup custom game
sk: Nastaviť vlastnú hru

en: Short Description
sk: Krátky popis

en: Show
sk: Zobraziť

en: Show broken packages
sk: Zobraziť poškodené balíky

en: Show partial search results (incremental search)
sk: Zobraziť výsledky čiastočného hľadania (prírastkové hľadanie)

en: Show the order in which the actions in the current solution were performed and the dependency that triggered each action.
sk: Zobraziť v poradí v ktorom sa operácie aktuálneho riešenia vykonali a závislosti, ktoré spustili každú operáciu.

en: Skipping this solution, I've already seen it.
sk: Toto riešenie preskakujem, už som ho videl.

en: Some dependencies of %B%s%b are not satisfied:
sk: Niektoré závislosti %B%s%b nie sú splnené:

en: Some packages were broken and have been fixed:
sk: Niektoré balíky boli poškodené a podarilo sa ich opraviť:

en: Source Package:
sk: Zdrojový balík:

en: Source:
sk: Zdroj:

en: Starting search with parameters %ls
sk: Začína sa vyhľadávanie s parametrami %ls

en: State
sk: Stav

en: Status
sk: stav

en: Stop it!
sk: Prestaň!

en: Subprocess exited with an error -- did you type your password correctly?
sk: Podproces skončil chybou -- zadali ste správne heslo?

en: Suggest %F
sk: Navrhuje %F

en: Suggest keeping all packages at their current version.
sk: Navrhovať ponechanie všetkých balíkov v ich aktuálnych verziách.

en: Suggests
sk: Navrhuje

en: TAGLESS PACKAGES
sk: NEOZNAČKOVANÉ BALÍKY

en: Tag
sk: Značka

en: Tags
sk: Značky

en: Tags of %s:
sk: Značky %s:

en: Tasks
sk: Úlohy

en: Terminal policy '%s' should be the last policy in the list
sk: Pravidlo terminálu „%s“ by malo byť posledným pravidlom v zozname

en: The ?%s term must be used in a "wide" context (a top-level context, or a context enclosed by ?%s).
sk: Vyhľadávanie ?%s sa musí použiť v kontexte „wide“ (kontext najvyššej úrovne alebo kontext uzavretý v ?%s).

en: The apt cache file is not available; cannot auto-clean.
sk: Vyrovnávacia pamäť apt nie je k dispozícii; nedá sa automaticky čistiť.

en: The board height must be a positive integer
sk: Výška dosky musí byť celé kladné číslo

en: The board width must be a positive integer
sk: Šírka dosky musí byť celé kladné číslo

en: The changelog is empty.
sk: Záznam zmien je prázdny.

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version, choose 'No'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
sk: Konfiguračný súbor %s bol zmenený (zmenili ste ho buď vy alebo skript). V tomto balíku sa dodáva jeho aktualizovaná verzia. Ak chcete ponechať svoju súčasnú verziu, zvoľte „Nie“. Chcete nahradiť aktuálny súbor a nainštalovať novú verziu od správcu balíka?

en: The dart was poisoned!  The poison was deadly...  --More--
sk: Šípka je otrávená! Otrava je smrteľná... --Viac--

en: The default color may only be used as a background.
sk: Štandardná farba môže byť použitá iba ako pozadie.

en: The default display-limit for package views
sk: Štandardné obmedzenie na zobrazenie balíkov

en: The default grouping method for package views
sk: Štandardná metóda zoskupovania balíkov

en: The display format for package views
sk: Formát zobrazenia balíkov

en: The display format for the header line
sk: Formát zobrazenia hlavičky

en: The display format for the status line
sk: Formát zobrazenia stavového riadku

en: The download is still in progress.  Should it be canceled?
sk: Sťahovanie ešte stále prebieha. Má sa zrušiť?

en: The following ESSENTIAL packages will be BROKEN by this action:
sk: Nasledujúce NUTNÉ balíky sa touto operáciou POŠKODIA:

en: The following ESSENTIAL packages will be REMOVED!
sk: Nasledujúce NUTNÉ balíky sa ODSTRÁNIA!

en: The following NEW packages will be automatically installed:
sk: Nasledujúce NOVÉ balíky sa nainštalujú automaticky:

en: The following NEW packages will be installed:
sk: Nasledujúce NOVÉ balíky sa nainštalujú:

en: The following actions will resolve these dependencies:
sk: Nasledujúce operácie vyriešia tieto závislosti:

en: The following actions will resolve this dependency:
sk: Nasledujúce operácie vyriešia tieto závislosti:

en: The following commands are available:
sk: Dostupné sú nasledujúce príkazy:

en: The following packages are BROKEN:
sk: Nasledujúce balíky sú POŠKODENÉ:

en: The following packages are RECOMMENDED but will NOT be installed:
sk: Nasledujúce balíky sú ODPORÚČANÉ, ale NEBUDÚ sa inštalovať:

en: The following packages are SUGGESTED but will NOT be installed:
sk: Nasledujúce balíky sú NAVRHOVANÉ, ale NEBUDÚ sa inštalovať:

en: The following packages are unused and will be REMOVED:
sk: Nasledujúce balíky sa nepoužívajú, takže sa ODSTRÁNIA:

en: The following packages conflict with %B%s%b and will be broken by its installation:
sk: Nasledujúce balíky sú v konflikte s %B%s%b a jeho inštaláciou sa porušia:

en: The following packages conflict with %B%s%b, or depend on a version of it which is not going to be installed.
sk: Nasledujúce balíky sú v konflikte s %B%s%b, alebo závisia na jeho verzii, ktorá sa nebude inštalovať.

en: The following packages conflict with %B%s%b:
sk: Nasledujúce balíky sú v konflikte s %B%s%b:

en: The following packages conflict with version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
sk: Nasledujúce balíky sú v konflikte s verziou %B%s%b balíku %B%s%b. Ak bude balík %s, tieto balíky sa porušia.

en: The following packages depend on %B%s%b and are broken:
sk: Nasledujúce balíky závisia na %B%s%b a sú porušené:

en: The following packages depend on %B%s%b and will be broken by its removal:
sk: Nasledujúce balíky závisia na %B%s%b a jeho odstránením sa porušia:

en: The following packages depend on a version of %B%s%b other than the currently installed version of %B%s%b, or conflict with the currently installed version:
sk: Nasledujúce balíky závisia na balíku %B%s%b v inej verzii, než je aktuálne inštalovaná %B%s%b, alebo sú s ňou v konflikte:

en: The following packages depend on a version of %B%s%b other than the currently installed version of %B%s%b:
sk: Nasledujúce balíky závisia na balíku %B%s%b v inej verzii, než je aktuálne inštalovaná %B%s%b:

en: The following packages depend on a version of %B%s%b which is not going to be installed.
sk: Nasledujúce balíky závisia na verzii balíku %B%s%b, ktorá sa nebude inštalovať.

en: The following packages depend on the currently installed version of %B%s%b (%B%s%b), or conflict with the version it will be %s to (%B%s%b), and will be broken if it is %s.
sk: Nasledujúce balíky závisia na aktuálne inštalovanej verzii balíku %B%s%b (%B%s%b), alebo sú v konflikte s verziou, na ktorú bude balík %s (%B%s%b). Ak bude balík %s, tieto balíky sa porušia.

en: The following packages depend on version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
sk: Nasledujúce balíky sú závisia na verzii %B%s%b balíku %B%s%b. Ak bude balík %s, tieto balíky sa porušia.

en: The following packages have been automatically kept back:
sk: Nasledujúce balíky sa automaticky ponechajú v aktuálnom stave:

en: The following packages have been kept back:
sk: Nasledujúce balíky sú ponechané v aktuálnom stave:

en: The following packages have unmet dependencies:
sk: Nasledujúce balíky majú nesplnené závislosti:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
sk: Nasledujúce balíky sa DEGRADUJÚ:

en: The following packages will be REINSTALLED:
sk: Nasledujúce balíky sa PREINŠTALUJÚ:

en: The following packages will be REMOVED:
sk: Nasledujúce balíky sa ODSTRÁNIA:

en: The following packages will be automatically REMOVED:
sk: Nasledujúce balíky sa automaticky ODSTRÁNIA:

en: The following packages will be upgraded:
sk: Nasledujúce balíky sa aktualizujú:

en: The following partially installed packages will be configured:
sk: Nasledujúce čiastočne nainštalované balíky sa nakonfigurujú:

en: The list of sources could not be read.
sk: Nedá sa prečítať zoznam zdrojov.

en: The name and description of the package.
sk: Názov a popis balíka.

en: The package archives that contain this version.
sk: Súbory balíka, ktoré obsahujú túto verziu.

en: The package cache is not available.
sk: Vyrovnávacia pamäť balíkov je nedostupná.

en: The package cache is not available; unable to download and install packages.
sk: Vyrovnávacia pamäť balíkov nie je k dispozícií; nedajú sa stiahnuť a inštalovať balíky

en: The package index files are corrupted. No Filename: field for package %s.
sk: Súbory s indexami balíkov sú poškodené. Chýba pole Filename: pre balík %s.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
sk: Zoznamy balíkov alebo stavový súbor nemožno otvoriť alebo spracovať.

en: The spikes were poisoned!  The poison was deadly...  --More--
sk: Bodce boli otrávené!  Otrava bola smrteľná...  --Viac--

en: The version %s is available in the following archives:
sk: Verzia %s je dostupná iba v nasledovných archívoch:

en: The version number of the package.
sk: Číslo verzie balíka.

en: There are no Easter Eggs in this program.
sk: V tomto programe nie sú žiadne veľkonočné vajíčka.

en: There is %d newly obsolete package. | There are %d newly obsolete packages.
sk[0]: Existuje %d novo zastaralý balík.
sk[1]: Existujú %d novo zastaralé balíky.
sk[2]: Existuje %d novo zastaralých balíkov.

en: There is %d newly obsolete package:  | There are %d newly obsolete packages:
sk[0]: Existuje %d novo zastaralý balík:
sk[1]: Existujú %d novo zastaralé balíky:
sk[2]: Existuje %d novo zastaralých balíkov:

en: There really are no Easter Eggs in this program.
sk: V tomto programe naozaj nie sú žiadne veľkonočné vajíčka.

en: This feature is not implemented, yet.
sk: Táto vlastnosť zatiaľ nie je implementovaná.

en: This file list pertains to the currently installed version "%s", not the selected version "%s".
sk: Tento zoznam súborov sa vzťahuje na momentálne nainštalovanú verziu „%s“, nie vybranú verziu „%s“.

en: This group contains %d package. | This group contains %d packages.
sk[0]: Táto skupina obsahuje %d balík.
sk[1]: Táto skupina obsahuje %d balíky.
sk[2]: Táto skupina obsahuje %d balíkov.

en: This option controls how aptitude formats lines of the package list.  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
sk: Táto voľba určuje ako aptitude formátuje riadky zoznamu balíkov. Informácie o určení formátu zobrazovania nájdete v používateľskej príručke aptitude.

en: This option controls how aptitude formats the header line (the line above the package list).  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
sk: Táto voľba určuje ako aptitude formátuje riadok hlavičky (riadok nad zoznamom balíkov). Informácie o určení formátu zobrazovania nájdete v používateľskej príručke aptitude.

en: This option controls how aptitude formats the status line (the line between the package list and the lower pane).  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
sk: Táto voľba určuje ako aptitude formátuje stavový riadok (riadok medzi zoznamom balíkov a spodným oknom). Informácie o určení formátu zobrazovania nájdete v používateľskej príručke aptitude.

en: This option controls how aptitude organizes the package list.  See the aptitude user's manual for information on how to specify a grouping method.
sk: Táto voľba určuje ako aptitude organizuje zoznam balíkov. Informácie o určení metódy zoskupovania nájdete v používateľskej príručke aptitude.

en: This option controls whether aptitude will wait for confirmation after a download before it goes ahead and installs packages.
sk: Táto voľba určuje, či bude aptitude čakať na potvrdenie po stiahnutí pred inštaláciou balíkov.

en: To continue, enter "%s"; to abort, enter "%s":
sk: Ak chcete pokračovať, napíšte „%s“; ak ukončiť, zadajte „%s“:

en: To continue, type the phrase "%s":
sk: Ak chcete pokračovať, napíšte „%s“:

en: To view a solution, select it from the list to the right.
sk: Ak chcete zobraziť riešenie, vyberte ho zo zoznamu vpravo.

en: Toggle ^Approved
sk: Prepnúť ^Schválené

en: Toggle ^Rejected
sk: Prepnúť ^Zamietnuté

en: Toggle automatic status
sk: Prepnúť stav automaticky

en: Toggle whether the currently selected action is approved.
sk: Prepnína, či je aktuálne zvolená operácia schválená.

en: Toggle whether the currently selected action is rejected.
sk: Prepína, či je aktuálne zvolená operácia zamietnutá.

en: Total Progress:
sk: Celkový postup:

en: Touching the cockatrice corpse was a fatal mistake.  --More--
sk: Dotknúť sa mýtického zvieraťa bola fatálna chyba.  --Viac--

en: Triggers awaited
sk: Očakávané spúšťače (triggers-awaited)

en: Triggers pending
sk: Očakávané spúšťače (triggers-pending)

en: True
sk: Áno

en: UI options
sk: Nastavenie rozhrania

en: UNAVAILABLE
sk: NEDOSTUPNÝ

en: UNCATEGORIZED
sk: NEKATEGORIZOVANÉ

en: UNCONFIGURED
sk: NENAKONFIGUROVANÝ

en: UNSATISFIED
sk: NESPLNENÝ

en: URL to use to download changelogs
sk: URL na sťahovanie záznamov o zmenách

en: Unable to calculate an upgrade.
sk: Nebolo možné vypočítať aktualizáciu.

en: Unable to calculate an upgrade.  Press "%s" to manually search for a solution.
sk: Nie je možné vypočítať aktualizáciu. Ak sa chcete pokúsiť nájsť riešenie manuálne, stlačte „%s“.

en: Unable to correct dependencies, some packages cannot be installed
sk: Nedajú sa opraviť závislosti, niektoré balíky sa nemôžu nainštalovať

en: Unable to correct for unavailable packages
sk: Nedá sa opraviť kvôli nedostupným balíkom

en: Unable to create temporary directory from template "%s": %s
sk: Zlyhalo vytvorenie dočasného adresára zo šablóny „%s“: %s

en: Unable to create the output file: child exited with status %d.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť výstupný súbor: proces potomka skončil s návratovou hodnotou %d.

en: Unable to create the output file: child killed by signal %d.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť výstupný súbor: proces potomka ukončil signál %d.

en: Unable to create truncated cache: %s.
sk: Nedá sa vytvoriť orezaná vyrovnávacia pamäť: %s.

en: Unable to find a reason to install %s.
sk: Nebol nájdený dôvod na inštaláciu %s.

en: Unable to find a reason to remove %s.
sk: Nebol nájdený dôvod na odstránenie %s.

en: Unable to find a solution to apply.
sk: Nedá sa nájsť potvrdené riešenie

en: Unable to find a version "%s" for the package "%s"
sk: Nedá sa nájsť verzia „%s“ balíka „%s“

en: Unable to find an archive "%s" for the package "%s"
sk: Nedá sa nájsť archív „%s“ balíka „%s“

en: Unable to find the source package for "%s".
sk: Nie je možné nájsť zdrojový archív balíka „%s“

en: Unable to fork: %s
sk: Nedá sa spustiť fork: %s

en: Unable to list files in "%s"
sk: Nedajú sa zobraziť súbory v „%s“

en: Unable to load the user interface definition file %s/aptitude.glade.
sk: Nebolo možné načítať definičný súbor používateľského rozhrania %s/aptitude.glade.

en: Unable to locate package %s
sk: Nedá sa nájsť balík %s

en: Unable to open %ls
sk: Nedá sa otvoriť %ls

en: Unable to open %s for writing
sk: %s sa nedá otvoriť na zápis

en: Unable to open %s to log actions
sk: Nedá sa otvoriť %s na záznam operácií

en: Unable to parse pattern %s
sk: Nedá sa spracovať vzor %s

en: Unable to parse pattern after "%s"
sk: Nedá sa spracovať vzor po „%s“

en: Unable to parse pattern at '%s'
sk: Nie je možné spracovať vzor na „%s“

en: Unable to parse some match patterns.
sk: Nebolo možné spracovať niektoré vzory.

en: Unable to remove "%s"
sk: Nie je možné odstrániť „%s“

en: Unable to remove directory "%s"
sk: Nie je možné odstrániť adresár „%s“

en: Unable to remove the old temporary directory; you should remove %s by hand.
sk: Nedá sa odstrániť starý dočasný adresár; mali by ste odstrániť %s manuálne.

en: Unable to replace %s with new configuration file
sk: %s sa nedá nahradiť novým konfiguračným súborom

en: Unable to resolve dependencies!  Giving up...
sk: Nemožnosť vyriešenia závislostí!  Ukončuje sa...

en: Unable to resolve dependencies.
sk: Nedajú sa vyriešiť závislosti.

en: Unable to safely resolve dependencies, try running with --full-resolver.
sk: Nie je možné bezpečne vyriešiť závislosti, skúste spustiť s voľbou --full-resolver.

en: Unable to satisfy the build-depends: %s.
sk: Nie je možné uspokojiť závislosti pre zostavenie: %s.

en: Unable to stat "%s"
sk: Nie je možné vykonať stat() na „%s“

en: Unable to stat %s.
sk: Nie je možné spustiť „%s“.

en: Unable to transcode package display format after "%ls"
sk: Nedá sa zmeniť kódovanie formátu zobrazenia balíka po „%ls“

en: Uncaught exception: %s
sk: Neodchytená výnimka: %s

en: Uncompressed Size:
sk: Veľkosť po rozbalení:

en: Undo
sk: Späť

en: Undo the last package operation or group of operations
sk: Vráti späť poslednú operáciu alebo skupinu operácií s balíkmi

en: Unexpected ')'
sk: Neočakávaná „)“

en: Unexpected empty expression
sk: Neočakávaný prázdny výraz

en: Unexpected end-of-file on standard input
sk: Neočakávaný koniec súboru na štandardnom vstupe

en: Unexpected pattern argument following "keep-all"
sk: Neočakávaný vzor nasledujúci za „keep-all“

en: Unexpectedly empty tree title after "%s"
sk: Neočakávaný prázdny nadpis v strome po „%s“

en: Unknown
sk: Neznáma

en: Unknown action type: %s
sk: Neznáma operácia: %s

en: Unknown alignment type '%s'
sk: Neznámy typ zarovnania „%s“

en: Unknown command "%s"
sk: Neznámy príkaz „%s“

en: Unknown dependency type: %s
sk: Neznámy typ závislosti: %s

en: Unknown grouping policy "%s"
sk: Neznáme zoskupovacie pravidlo „%s“

en: Unknown log level name "%s" (expected "trace", "debug", "info", "warn", "error", "fatal", or "off").
sk: Neznáma úroveň protokolovania „%s“ (očakávané „trasovanie“, „ladenie“, „info“, „upozornenie“, „chyba“, „kritická“ alebo „vypnuté“).

en: Unknown pattern type: %c
sk: Neznámy vzor: %c

en: Unknown priority %s
sk: Neznáma priorita: %s

en: Unknown style attribute %s
sk: Neznámy atribút štýlu %s

en: Unknown term type: "%s".
sk: Neznámy typ vzoru: „%s“.

en: Unknown version selection, something is very wrong.
sk: Neznámy výber verzie, niečo sa veľmi pokazilo.

en: Unmatched '('
sk: „(“ bez náprotivku

en: Unmatched '(' in sorting policy description
sk: Nepárová „(“ v popise triediaceho mechanizmu

en: Unpacked
sk: Rozbalený

en: Unrecognized attribute name "%s"
sk: Nerozpoznaný názov atribútu „%s“

en: Unrecognized color name "%s"
sk: Nerozpoznaný názov farby „%s“

en: Unrecognized input.  Enter either "%s" or "%s".
sk: Nerozpoznaný vstup. Zadajte buď  „%s“ alebo „%s“.

en: Unrecognized tasks
sk: Nezaradené úlohy

en: Unsatisfied dependencies
sk: Nesplnené závislosti

en: Unterminated '"' in the user-tags list of the package %s.
sk: Neukončený „"“ v zozname používateľských značiek balíka %s

en: Unterminated literal string after %s
sk: Neukončený znakový reťazec po  %s

en: Update
sk: _Aktualizovať zoznam

en: Update %s?
sk: Aktualizovať %s?

en: Updating package lists
sk: Aktualizujú sa zoznamy balíkov

en: Updating the package lists requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
sk: Aktualizácia zoznamu balíkov vyžaduje administrátorské práva, ktoré momentálne nemáte. Chcete sa prepnúť na účet root?

en: Upgradable Packages
     A newer version of these packages is available.
sk: Aktualizovateľné balíky
     K týmto balíkom existuje novšia verzia.

en: Upgrade
sk: Aktualizovať

en: Upgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
sk: Aktualizovať %F [%s (%s) -> %s (%s)]

en: Upgrade %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]
sk: Aktualizovať %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]

en: Upgrade Summary
sk: Zhrnutie aktualizácie

en: Upgrade the following packages:
sk: Aktualizovať nasledujúce balíky:

en: Upgrade to %s version %s
sk: Aktualizovať na %s verzie %s

en: Upgrading %s to version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
sk: Aktualizácia %s na verziu %s sa preferuje pred všetkými neprijatými alternatívami.

en: Upgrading %s to version %s is rejected.
sk: Aktualizácia %s na verziu %s je zamietnutá.

en: Usage: aptitude [-S fname] [-u|-i]
sk: Použitie: aptitude [-S názsub] [-u|-i]

en: Use a 'status-line' download indicator for all downloads
sk: Pre všetky sťahovania použiť indikátor v stavovom riadku

en: Use a minibuffer-style prompt when possible
sk: Používať výzvy v štýle „minibufferu“, ak je to možné

en: User Tags
sk: Používateľské značky

en: User's Manual
sk: Požívateľský Manuál

en: User's ^Manual
sk: Používateľská príručka

en: Version
sk: Verzia:

en: Version:
sk: Verzia:

en: Versions of %s
sk: Verzie %s

en: View Details
sk: Zobraziť podrobnosti

en: View a brief introduction to aptitude
sk: Zobraziť stručný úvod do aptitude

en: View a list of frequently asked questions
sk: Zobrazí zoznam často kladených otázok

en: View all the packages on the system in a single uncategorized list
sk: Zobrazí všetky balíky v systéme ako jeden nekategorizovaný zoznam

en: View and/or adjust the actions that will be performed
sk: Zobrazí a/alebo upraví operácie, ktoré sa majú vykonať

en: View available packages and choose actions to perform
sk: Zobrazí dostupné balíky a operácie, ktoré s nimi môžete vykonávať

en: View changes
sk: Zobraziť zmeny

en: View errors that have occurred in the apt system since the program was started.
sk: Zobraziť chyby, ktoré sa vyskytli v systéme apt od spustenia programu.

en: View information about this program
sk: Zobrazí informácie o programe

en: View next display
sk: Zobrazí ďalší pohľad

en: View packages that it is recommended that you install
sk: Zobraziť balíky, ktoré je odporúčané nainštalovať

en: View packages which it is recommended that you install, but which are not currently installed.
sk: Zobrazí balíky, ktoré je odporúčané inštalovať, ale momentálne nie sú nainštalované.

en: View previous display
sk: Zobrazí predchádzajúci pohľad

en: View the detailed program manual
sk: Zobrazí podrobnú príručku tohto programu

en: View the differences
sk: Zobraziť rozdiely

en: View the important changes made in each version of
sk: Zobrazí dôležité zmeny v každej verzii

en: View the important changes made in each version of %s
sk: Zobrazí dôležité zmeny v každej verzii %s

en: View the list of changes made to this Debian package.
sk: Zobrazí zoznam zmien v tomto Debian balíku.

en: View the on-line help
sk: Zobrazí on-line pomoc

en: View the package which will be affected by the selected action
sk: Zobrazí balíky, ktorých sa bude týkať zvolená operácia

en: View the progress of the package download
sk: Zobrazí priebeh sťahovania balíkov

en: View the progress of the package list update
sk: Zobrazí priebeh aktualizácie zoznamu balíkov

en: View the terms under which you may copy and distribute aptitude
sk: Zobrazí podmienky, za ktorých môžete aptitude kopírovať a šíriť

en: Views
sk: Pohľady

en: Virtual
sk: Virtuálny

en: Virtual Packages
     These packages do not exist; they are names other packages use to require or provide some functionality.
sk: Virtuálne balíky
     Tieto balíky fyzicky neexistujú; sú to iba názvy, ktoré využívajú ostatné balíky vyžadujúce konkrétnu funkčnosť.

en: Virtual package
sk: Virtuálny balík

en: Visible?
sk: Viditeľný?

en: WARNING
sk: UPOZORNENIE

en: WARNING: Performing this action will probably cause your system to break!
             Do NOT continue unless you know EXACTLY what you are doing!
sk: UPOZORNENIE: Vykonaním tejto operácie pravdepodobne poškodíte systém!
                 Ak PRESNE neviete, čo robíte, NEPOKRAČUJTE!

en: WARNING: the package cache is opened in read-only mode!  This change and all subsequent changes will not be saved unless you stop all other running apt-based programs and select "Become root" from the Actions menu.
sk: UPOZORNENIE: dočasná pamäť balíkov je otvorená v režime iba na čítanie!  Táto zmena a všetky nasledujúce zmeny nebudú uložené, pokiaľ neukončíte všetky apt programy a nevyberiete „Stať sa rootom“ z ponuky Operácie.

en: WARNING: untrusted versions of the following packages will be installed!
    
    Untrusted packages could compromise your system's security.
    You should only proceed with the installation if you are certain that
    this is what you want to do.
sk: UPOZORNENIE: nainštalujú sa nasledovné verzie nedôveryhodných balíkov!
    
    Nedôveryhodné balíky môžu ohroziť bezpečnosť vášho systému.
    S inštaláciou by ste mali pokračovať iba vtedy, ak ste si naozaj
    istý tým, čo chcete urobiť.

en: WEIRDNESS: unknown option code received
sk: ZVLÁŠTNE: prijatý kód neznámej voľby

en: Wait for confirmation if an error occurred during the download.  If there were no errors, begin installing packages immediately.
sk: Čakať na potvrdenie ak sa počas sťahovania vyskytla chyba: Ak sa nevyskytla chyba, okamžite začať s inštaláciou.

en: Warn when attempting to perform a privileged action as a non-root user
sk: Varovať pri pokuse o spustenie privilegovanej operácie ako obyčajný používateľ

en: Warning: group %s is involved in a cycle
sk: Upozornenie: skupina %s je časťou kruhovej závislosti

en: Waste time trying to find mines
sk: Využiť čas hľadaním mín.

en: What is it?  It's an elephant being eaten by a snake, of course.
sk: Čo to je? Čo by to bolo! Predsa slon, ktorého žerie had.

en: When an error occurs
sk: Keď nastane chyba

en: When you install or remove packages, a summary of what aptitude does will be written to this file.  If the first character of the file name is a pipe character ('%B|%b'), the remainder of the name will be interpreted as a shell command that is to receive the log on standard input.
sk: Keď inštalujete alebo ostraňujete balíky, do tohto súboru sa zapíše zhrnutie, čo aptitude robí. Ak je prvý znak názvu súboru znak rúry („%B|%b“), zvyšok názvu sa interpretuje ako príkaz shellu, ktorý má prijať záznam na štandardnom vstupe.

en: Whether the package is automatically installed.
sk: Či sa má balík nainštalovať automaticky.

en: Why Installed
sk: Prečo nainštalovaný

en: Width of board:
sk: Šírka dosky:

en: Will free %sB of disk space
sk: Na disku sa uvoľní %sB

en: Will install %li packages, and remove %li packages.
sk: Nainštaluje sa %li balíkov a odstráni sa %li balíkov.

en: Will not remove %s; you should examine the files in it and remove them by hand.
sk: Nebude odstránený %s; mali by ste preskúmať súbory, ktoré obsahuje a odstrániť ich manuálne.

en: Will use %sB of disk space
sk: Na disku sa použije %sB

en: Won
sk: Vyhral

en: Would download/install/remove packages.
sk: Teoreticky stiahne/nainštaluje/odstráni balíky.

en: Would forget what packages are new
sk: Teoreticky by zabudol, ktoré balíky sú nové

en: Would free %sB of disk space
sk: Na disku sa uvoľní %sB

en: Would resolve dependencies, but dependency resolution is disabled.
       (%s::ProblemResolver::StepLimit = 0)
sk: Mali by byť vyriešené konflikty, ale riešenie konfliktov je vypnuté.
       (%s::ProblemResolver::StepLimit = 0)

en: Writing extended state information
sk: Zapisujú sa rozšírené stavové informácie

en: Yes, I am aware this is a very bad idea
sk: Áno, viem, že je to zlý nápad

en: You already are root!
sk: Už ste root!

en: You are jolted by a surge of electricity!  --More--
sk: Ste otrasený vlnou elektriny!  --Viac--

en: You are not root and I cannot find any way to become root.  To reconfigure this package, install the menu package, the login package, or run aptitude as root.
sk: Nie ste root a nevidno možnosť, ako sa ním stať. Na rekonfiguráciu tohto balíka nainštalujte balíky menu a login, alebo spusťte aptitude ako root.

en: You can only specify a package archive with an 'install' command.
sk: Archív balíka môžete zadať iba príkazom „install“.

en: You can only specify a package version with an 'install' command or a 'forbid-version' command.
sk: Verziu balíka môžete zadať iba príkazom „install“ alebo príkazom „forbid-version“.

en: You can only view changelogs of official Debian packages.
sk: Môžete prehliadať zoznamy zmien iba oficiálnych Debian balíkov.

en: You can only view changelogs of official Debian packages; %s is from %s.
sk: Môžete prehliadať zoznamy zmien iba oficiálnych Debian balíkov; balík %s pochádza z %s.

en: You can only view changelogs of official Debian packages; the origin of %s is unknown.
sk: Môžete prehliadať zoznamy zmien iba oficiálnych Debian balíkov; pôvod balíka %s je neznámy.

en: You cannot specify both an archive and a version for a package
sk: Nemôžete naraz zadať archív a verziu balíka

en: You die...  --More--
sk: Umierate...  --Viac--

en: You fall into a pit!  --More--
sk: Spadli ste do jamy!  --Viac--

en: You feel here a cockatrice corpse.  --More--
sk: Cítite prítomnosť mýtického zvieraťa.  --Viac--

en: You have won.
sk: Vyhrali ste.

en: You land on a set of sharp iron spikes!  --More--
sk: Spadli ste na ostré železné bodce!  --Viac--

en: You lose!
sk: Prehrali ste!

en: You may also specify modification to the actions which will be taken.  To do so, type an action character followed by one or more package names (or patterns).  The action will be applied to all the packages that you list.  The following actions are available:
sk: Môžete tiež určiť zmenu operácií, ktoré sa vykonajú. Na spustenie zadajte znak reprezentujúci operáciu, nasledovaný jedným alebo viacerými názvami balíkov (alebo vzorov). Operácia sa vykoná na všetkých balíkoch, ktoré zadáte. Dostupné sú nasledujúce operácie:

en: You may not modify the state of any package while a download is underway.
sk: V čase sťahovania nemôžete meniť stav žiadneho balíka.

en: You may want to update the package lists to correct these missing files
sk: Na opravenie chýbajúcich súborov skúste aktualizovať zoznamy balíkov

en: You must be root to update the package lists.
sk: Aby ste mohli aktualizovať zoznam balíkov, musíte byť root

en: You must choose one to install.
sk: Na inštaláciu si z nich musíte jeden zvoliť.

en: You turn to stone... --More--
sk: Meníte sa na kameň...  --Viac--

en: Your wand of %s breaks apart and explodes!  --More--
sk: Vaša barla %s sa rozpadne a exploduje!  --Viac--

en: [%d(%d)/...] Resolving dependencies
sk: [%d(%d)/...] Riešenie závislostí

en: [%s] dpkg process complete.
sk: [%s] proces dpkg skončil.

en: [%s] dpkg process complete; there are more packages left to process.
sk: [%s] proces dpkg skončil; ešte zostali balíky na spracovanie.

en: [%s] dpkg process failed.
sk: [%s] proces dpkg zlyhal.

en: [%s] dpkg process starting...
sk: [%s] proces dpkg sa spúšťa...

en: [DOWNGRADE] %s %s -> %s
sk: [DEGRADÁCIA] %s %s -> %s

en: [Downloaded]
sk: [Stiahnuté]

en: [ERROR]
sk: [CHYBA]

en: [Hit]
sk: [Zásah]

en: [IGNORED]
sk: [IGNOROVANÝ]

en: [UPGRADE] %s %s -> %s
sk: [AKTUALIZÁCIA] %s %s -> %s

en: [Working]
sk: [Vykonáva sa]

en: ^About
sk: O progr^ame

en: ^Become root
sk: Stať sa rootom

en: ^Clean package cache
sk: Vyčistiť ^cache s balíkmi

en: ^Close
sk: Zavrieť

en: ^Dependency handling
sk: Správa závislostí

en: ^Examine Solution
sk: ^Vyskúšať Riešenie

en: ^Find
sk: Hľadať

en: ^Find Backwards
sk: ^Hľadaj Spätne

en: ^First Solution
sk: ^Prvé Riešenie

en: ^Forbid Version
sk: Zakázať ^verziu

en: ^Forget new packages
sk: ^Zabudnúť nové balíky

en: ^Help
sk: Pomoc

en: ^Hold
sk: Ponechať

en: ^Install
sk: ^Inštalovať

en: ^Install/remove packages
sk: ^Inštalovať/odstrániť balíky

en: ^Keep
sk: Ponechať

en: ^Last Solution
sk: ^Posledné Riešenie

en: ^License
sk: ^Licencia

en: ^Limit Display
sk: Obmedziť zobrazenie

en: ^Miscellaneous
sk: Rôzne

en: ^News
sk: ^Novinky

en: ^Next
sk: Ďalší

en: ^Next Solution
sk: Ďalšie Rieše^nia

en: ^Play Minesweeper
sk: Zahrať si mínové ^pole

en: ^Preferences
sk: Nastavenia

en: ^Prev
sk: ^Predchádzajúce

en: ^Previous Solution
sk: ^Predchádzajúce Riešenie

en: ^Purge
sk: Vyčistiť

en: ^Quit
sk: Ukončiť

en: ^Reload package cache
sk: Znovu načítať cache

en: ^Remove
sk: Odst^rániť

en: ^Revert options
sk: Pôvodné nastavenia

en: ^UI options
sk: Nastavenie zobrazenia

en: ^Un-Limit Display
sk: Zrušiť obmedzenie

en: ^Update package list
sk: ^Aktualizovať zoznam balíkov

en: ^View Target
sk: ^Zobraziť Cieľ

en: _File
sk: _Súbor

en: _Help
sk: _Pomoc

en: _Package
sk: _Balík

en: _View
sk: _Zobraziť

en: abort and quit
sk: prerušiť a skončiť

en: abort automatic dependency resolution; resolve dependencies by hand instead
sk: zrušiť automatické riešenie závislostí; riešiť závislosti ručne

en: accept the proposed changes
sk: akceptovať navrhované zmeny

en: adjust the state of the listed packages, where ACTION is one of:
sk: upraviť stav uvedených balíkov tam, kde je OPERÁCIA jedna z:

en: all-packages
sk: všetky-balíky

en: all-packages-with-dep-versions
sk: všetky-balíky-so-závis-verziami

en: allow_choices
sk: umožniť_voľby

en: aptitude failed to find a solution to these dependencies.  You can solve them yourself by hand or type 'n' to quit.
sk: aptitude sa nepodarilo nájsť riešenie týchto závislostí. Môžete ich sami vyriešiť ručne alebo ukončiť napísaním „n“.

en: awaiting trigger processing
sk: očakáva sa spracovanie spúšťača

en: awaiting trigger processing by other package(s)
sk: očakáva sa spracovanie spúšťača iným balíkom

en: breaks
sk: pokazí

en: broken
sk: porušený

en: but %s is installed and it is kept back.
sk: ale %s je nainštalovaný a je ponechaný v aktuálnom stave.

en: but %s is installed.
sk: ale %s nie je inštalovaný.

en: but %s is to be installed.
sk: ale %s sa bude inštalovať.

en: but it is not going to be installed.
sk: ale nebude sa inštalovať.

en: but it is not installable.
sk: ale nedá sa nainštalovať.

en: cold
sk: chladu

en: config-files
sk: konfiguračné súbory

en: conflicts with
sk: koliduje s

en: continue with the installation
sk: pokračovať v inštalovaní

en: couldn't replace %s with %s
sk: nedá sa vymeniť %s za %s

en: death
sk: smrti

en: debug
sk: ladenie

en: delete
sk: odstrániť

en: depends on
sk: závisia na

en: downgraded
sk: degradovaný

en: download: you must specify at least one package to download
sk: download: musíte zadať aspoň jeden balík na stiahnutie

en: enter the full visual interface
sk: prejsť na vizuálne rozhranie

en: error
sk: chyba

en: examine the solution in the visual user interface
sk: skúsiť riešenie v grafickom používateľskom prostredí

en: extract-cache-entries: at least one argument is required (the directory
    to which to write files).
sk: extract-cache-entries: vyžaduje sa aspoň jeden argument (adresár,
    do ktorého sa majú zapisovať súbory).

en: failed to remove %s
sk: zlyhalo odstránenie %s

en: failed to rename %s to %s
sk: zlyhalo premenovanie %s na %s

en: false
sk: nie

en: fatal
sk: kritická

en: first-package
sk: prvý-balík

en: first-package-and-type
sk: prvý-balík-a-typ

en: forbidden upgrade
sk: zabudnuté aktualizácie

en: give up and quit the program
sk: vzdať sa a ukončiť program

en: half-config
sk: napoly nakonfigurovaný

en: half-install
sk: napoly nainštalovaný

en: hold
sk: ponechať

en: iconv of %s failed.
sk: iconv %s zlyhal.

en: install
sk: inštalovať

en: installed
sk: nainštalovaný

en: invisibility
sk: neviditeľnosti

en: leave %s unresolved
sk: ponechať %s nevyriešené

en: log report
sk: záznam hlásení

en: magic missile
sk: magických striel

en: main
sk: hlavný

en: make_package_view: bad argument!
sk: make_package_view: chybný argument!

en: make_package_view: error in arguments -- bad column list for static item
sk: make_package_view: chyba v argumentoch -- chybný zoznam stĺpcov

en: make_package_view: error in arguments -- two main widgets??
sk: make_package_view: chyba v argumentoch -- dva hlavné ovládacie prvky??

en: make_package_view: no main widget found
sk: make_package_view: nebol nájdený hlavný widget

en: mine-help.txt
sk: mine-help-sk.txt

en: move to the next solution
sk: presun na ďalšie riešenie

en: move to the previous solution
sk: presun na predchádzajúce riešenie

en: no
sk: nie

en: no-summary
sk: bez-zhrnutia

en: no_key
sk: n

en: none
sk: nič

en: not a real package
sk: nie je skutočný balík

en: not installed
sk: nenainštalovaný

en: not installed (configuration files remain)
sk: nenainštalovaný (ponechané konfiguračné súbory)

en: obsoletes
sk: zastaráva

en: off
sk: vypnuté

en: open: %d; closed: %d; defer: %d; conflict: %d
sk: otvorené: %d; uzavreté: %d; odložené: %d; konfliktné: %d

en: open: %zd; closed: %zd; defer: %zd; conflict: %zd
sk: otvorené: %zd; uzavreté: %zd; odložené: %zd; konfliktné: %zd

en: partially configured
sk: čiastočne nakonfigurovaný

en: partially installed
sk: čiastočne nainštalovaný

en: polymorph
sk: polymorfizmu

en: popcon
sk: súťaž popularity

en: pre-depends on
sk: predzávisia na

en: purge
sk: vyčistiť

en: purged
sk: vyčistený

en: recommends
sk: odporúča

en: reinstall
sk: reinštalovať

en: reject the proposed changes and search for another solution
sk: zamietnuť navrhované zmeny a hľadať iné riešenie

en: replaces
sk: nahrádza

en: run the automatic dependency resolver to fix the broken dependencies.
sk: spustiť automatické riešenie závislostí na vyriešenie pokazených závislostí.

en: search: You must provide at least one search term
sk: search: Musíte zadať aspoň jeden hľadaný výraz

en: second
sk: sekundu

en: seconds
sk: sekúnd

en: secret door detection
sk: na detekciu tajných dvier

en: show information about one or more packages; the package names should follow the 'i'
sk: zobraziť informácie o jednom alebo viacerých balíkoch; názvy balíkov by mali nasledovať za „i“

en: show the Debian changelogs of one or more packages; the package names should follow the 'c'
sk: zobraziť Debian záznamy zmien jedného alebo viacerých balíkov; názvy balíkov by mali nasledovať za „c“

en: sleep
sk: spánku

en: striking
sk: úderu

en: suggests
sk: navrhuje

en: tags
sk: značky

en: toggle between the contents of the solution and an explanation of the solution
sk: prepnúť medzi obsahom riešenia a vysvetlením riešenia

en: toggle the display of changes in package sizes
sk: prepnúť zobrazenie zmien vo veľkostiach balíčkov

en: toggle the display of dependency information
sk: prepnúť zobrazenie informácií o závislostiach

en: toggle the display of version numbers
sk: prepnúť zobrazenie čísel verzií

en: trace
sk: trasovanie

en: true
sk: áno

en: try to find a reason for installing a single package, or explain why installing one package should lead to installing another package.
sk: pokus o nájdenie dôvodu na inštaláciu jednotlivého balíka alebo vysvetlenie, prečo by inštalovanie jedného balíka malo viesť k inštalácii iného balíka.

en: unknown
sk: neznáma

en: unpacked
sk: rozbalený

en: upgrade
sk: aktualizovať

en: upgraded
sk: aktualizovaný

en: version_selection
sk: výber_verzie

en: virtual
sk: virtuálny

en: warn
sk: upozornenie

en: yes
sk: áno

en: yes_key
sk: y
